Nieuwe route buslijn 53 door het centrum FMOMROEF. 16 PRACHTIGE REPRODUCES 8 van de indrukwekkendste zeilschepen van SAIL I980 en 8 historische prenten van Amsterdam omstreeks I900 VAN EERDEWIJK Zonne-energie in Schiedam Harpe Davids in de prijzen AUTOBEDRIJF NOOTEBOOM schokdempers '"ilsTELBOiT 28 oktober 1981 PAGINA 5 zorgen voor een maximum aan wegligging en veiligheid vOor u en uw gezin Twijfelt u over uw schokdempers, laat ze dan even bij ons testen en u krijgt een overzicht betreffende de toestand van de schokdempers Wij monteren ze gratis voor u! Garantie: 2 jaar, zonder km-beperking. Winkelcentrum Spaland Telefoon 010-708328-708864 Wella schuimkleuring voor het haar, in 10 modekleuren, 6,35 nu 5 95 Magie Noir eau de toilette van Lancome, mooie spray 22 95 Carte Blanche eau de toilette met gratis toilettasje (van de T.V.) 14 95 Plaatselijk vermageren? Dat kan met HELANCYL! Informeer vrijblijvend. Wattenschijfjes (rol van 50 stuks) 1,98 DROGISTERIJ-PARFUMERIE Laan van Bol'es 31 - 3122 AE Schiedam Telefoon 705276 06k een aardig cadeau-idee Waarom doen wij dit? Hoe bestelt U? N6g gemakkelijker bestellen. SPECIAAL AANBODiTT U betaalt slechts f 13,90 per serie van 8 stuks (+f2,10 verzendkosten) Wilt U ze ingelijst ontvangen? aniif liiiln IKKMilfP Buslijn 53 van de R.E.T., van Kethel-Oost naar het NS-station Schiedam-Rotterdam West, is met ingang van maandag 26 oktober 1981 gedeeltelijk een nieuwe route gaan rijden, die weer door het stadscentrum loopt en niet langer meer door de Burg, van Haaren- laan. Dit is door de directie van de R.E.T. besloten, met hartelijke instemming van het gemeentebe- stuur van Schiedam. Vanaf 26 oktober rijden de bussen van lijn 53 een deel van de bekende route, nl. Kaag (Kethel-Oost) - Zwaluwlaan - Mozartlaan Eduard van Beinumlaan - Laan van Bol'Es - Churchillweg -Nieuwe Damlaan - Nieuwlandplein, doch dan niet verder via de Burg, van Haarenlaan maar over de Nieuwe Damlaan - Nieuwe Haven - Oranjestraat - Gerrit Verboon- straat - Koemarktplein -Broersvest - 's-Gravelandseweg - Plein 1940-45 - Horvathweg - Stationsplein als eindpunt. En vice versa. Aan de Nieuwe Haven komen nieuwe halten, aan beide kanten van de weg ter hoogte van de Mariastraat en de St. Liduinastraat. Aangezien deze route langer is dan de huidige, zal in het spitsuur de frequentie iets lager liggen, nl. om de 12 minuten in plaats van om de 10 minuten; buiten het spitsuur blijft de frequentie gelijk. Reizigers uit Schiedam-Noord die op de Burg, van Haarenlaan moeten zijn (of omgekeerd), kunnen overstappen van bus 53 op bus 54. Toen op 2 februari van dit jaar de eerste fase van het Vervoersplan van de gemeente in werking trad en de buslijn 54 een nieuwe route kreeg, als een soort "ringlijn" door vele wijken van de stad, werd de route van buslijn 53 ingekort. Vanuit Kethel werd niet verder gereden dan tot het Station NS en niet meer via het stadscentrum naar Schiedam-Zuid. Dit heeft vele protesten gegeven van bewoners in Schiedam-Noord. De R.E.T. merkte al snel een sterke verschuiving van het reizi- gersaanbod. Veel passagiers in Schiedam-Noord gingen de voor- keur geven aan buslijn 52 boven buslijn 53. Bij een reizigerstelling op 12 maart j.l. bleek het te gaan om een verschuiving van 700 passagiers per dag. De bussen 53 raakten onderbezet, terwijl buslijn 52 op het traject Ed. van Beinum laan - centrum zoveel reizigers te verwerken kreeg, dat tijdens de spits extra bussen ingezet moesten worden. De R.E.T. hoopt nu de zaak weer recht te kunnen trekken, door buslijn 53 opnieuw een route door het centrum te geven, via de Nieuwe Haven. Daartoe aangezet door bezorgd- heid over de afnemende voorraden fossiele brandstoffen en het effect daarvan op de stijging var de woonlasten, heeft het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam zich georifinteerd op de mogelijkheden om als gemeente een beleid te voeren dat gericht is op het toepassen van zonne-energie. Het eerste resultaat van deze orien- tatie is neergelegd in de basis-nota "De toepassing van zonne-energie in de gemeente Schiedam". Deze nota bevat in de verantwoording de motivatie van het College van Bur gemeester en Wethouders voor het laten verschijnen van de nota. Het College beoogt aanzetten te geven die een bijdrage zijn bij het terug- dringen van de verwarmingskosten van woningen. Het College ziet hierbij woonlasten als een optelsom van deze kosten met de kosten voor het beschikken over de woning (huur/koopprijs). In het hoofdstuk "Zonne-energie in ons klimaat" worden enige sum- miere opmerkingen gemaakt om enigszins aannemelijk te maken dat de zon ook ons van grote hoeveelheden energie voorziet. Ge- noemd worden daarbij de basis- technieken die gebruikt kunnen worden om deze energie te benut- ten. De hoofdstukjes Actieve Syste- men, Passieve Systemen en Super- isolatie geven iets uitgebreidere beschrijvingen van deze technieken. Tenslotte is een voorlopig overzicht toegevoegd van gemeentelijke be- leidsterreinen die voor de toepas sing van zonne-energie in aanmer- king kunnen komen. Aan de nota is toegevoegd de eerste deelnota te weten: de nota "Passie ve zonne-energie bij de nieuwbouw van woningen". Deze nota behandelt een zevental ontwerp-eisen die, wanneer archi tect en stedebouwkundige ze toe passen, naar het College verwacht, het energiegebruik van woningen (en andere gebouwen) kunnen te- rugbrengen tot 10 k 20 van hetgeen thans gebruikeliik is. Daarbij wordt geproefd aan de vraag of deze maatregelen kosten- verhogend zullen werken. De voor- lopige conclusie is dat dit waar- schijnlijk erg mee zal vallen. Het ligt in de bedoeling de geformu- leerde ontwerp-eisen aan ontwer- pers in onze stad dringend mee te geven. Het ligt in de bedoeling van het College van Burgemeester en Wet houders meerdere deelnota's te laten volgen, naarmate de in de basis-nota genoemde mogelijkhe den om zonne-energie te gebruiken verder worden uitgebouwd. Op zaterdag 10 oktober j.l. hebben de tamboers, majoretten en miniretten van de chr. muziekvereniging Harpe Davids" meegedaan aan het mars-, show-, en majorettenconcours te Rijnsburg. Dit concours, dat onder auspicifin stond van de Chr. Bond van Muziekverenigingen in (west)Nederland, werd georganiseerd door de Flora Band en werd gehouden in de oude veilinghallen in Rijnsburg. Op dit, door de deelname van maar liefst 46 muziekverenigingen, grootste ,,binnen"-concours van Nederland heeft Harpe Davids" geen gek figuur gestagen. Zowel door de miniretten, majoretten als tamboers zijn 2e prijzen behaald met respectievelijk puntenaantallen van 129, 126 en 279 punten. deze prijzen zijn voor deze groepen van H.D. een stimulans om met een nog groter enthousiasme te werken aan goede resultaten op volgende wedstrijden. In het tamboerkorps, dat op volgende concoursen uit zal komen in een hogere divisie, is nog plaats voor enkele nieuwe leden. Zowel jong als oud, die tamboer zijn of willen worden en die zin hebben om bij H.D. te komen spelen, kunnen eens langs komen op een repetitie. De repetities van het tamboerkorps worden gehouden op woensdagavonden van 19.00 tot 21.00 uur in de school aan de Singel no. 24. (Dit is de straat achter de Koemarktflat in Schiedam.) Voor meer informatie hierover kan er gebeld worden naar de telefoonnummers 010-70 49 17 of 010- 26 59 93. DONDERDAQAVOND KOOPAVOND ten fantastische herinnering aan Sail 1980 en hlstorisch Amsterdam omstreeks 1900. -» Bent u ook een van die velen, die genieten van die indrukwekkende stoere zeilschepen en Amsterdam- se stadsgezichten uit vervlogen jaren? Zo ja. dan stellen wij u in de gelegenheid te profiteren van een prachtige aanbieding. Wij lieten twee series van 8 foto's reproduceren op het formaat 30x40cm. Serie A - zowel op voile zee als in de haven van Amsterdam. U.S.S.R. "Krusenstern" Italie "Amerigo Vespucci" Polen "Dar Pomorza" Duitsland "Gorch Fock II" Serie B - Amsterdam Rokin 1890 Damrak 1897 Nieuwe Zijds 1860 Damrak 1902 Noordermarkt 1890 Lijnbaansgracht 1899 Rozengracht 1870 Overtoom 1903 Vul de bon in en stuur die in een envelop (met postzegel) met uw betaling naar: JANSSEN PRINTS POSTBUS 2007 1180 EA AMSTELVEEN Geef wel op de bon aan welke serie(s) U wilt ont- vangen Uw betaling kan in de vorm van een giro- betaalkaart. een bankcheque of Eurocheque U ontvangt Uw bestelling binnen 4 weken na betaling kunt U door overschrijving van het bedrag op postgiro 3441334 of op bankrekening nr. 94 92.27 293 van de Centrumbank, van Baerlestr 87 Amsterdam, tgv Janssen Prints, onder vermelding van Prenten (met serie letter(s)! Wanneer U op deze wijze bestelt hoeft U de bon met op te sturen. dat scheelt U een postzegel Wanneer u gebruik maakt van onze inlijstservice, betaalt u slechts /110.- (incl. verzendkosten) per serie van 8 reprodukties kant en klaar ingeraamd in praktische en mooie wissellijsten(30x40cm) met ontspiegeld acryl-glas. Ja, stuur mij: 8 reprodukties NIET ingeliist. serie AD, serie BQ Ik sluit hierbij een bankcheque, girobetaalkaart of Eurocheque in ter waarde van /16,- per serie Bij bestelling van beide series /32,-(incl.verzendkosten) overmaken 8 reprodukties WEL ingelijst serie AD, serie BQ Ik profiteer van uw kant en klaar aanbod tegen de voordeelprijs van 110,-(incl. verzendkosten) per serie. Ik sluit een girobetaalkaart. een bankchequi of een Eurocheque in ter waarde van /110,- (incl verzendkosten) per serie. Bij bestelling van serie A en B ingelijst 2x 110,- is 220,- overmaken (hokje van Uw keuze(s) aankruisen) Naam Ad res: Postcode/Plaats Stuur de bon in eenenvelop MET POSTZEGEL aan: Janssen Prints, Postbus 2007, 1180 EA Amstelveen

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 5