In memoriam Snoecks 82 boeiend lees-, kijk- en vrijetijdsboek Veel belangstelling voor vaardigheids- proeven 'Affiantfe' Cursussen Stichting Huishoudelijke Voorlichting Schiedam Nieuwe Nederlandse film in premiere De herfst is in het land. Laat uw gasrekening niet op de tocht staan! 28oktober 1981 P AGIN A 7 Steeds weer werd mijn oog getrokken naarjouw deur en vensters - blind -. Nu, verbijsterd en geschrokken, treur k als een verdrietig kind. Wie luidde voor jou de klokken, dat ik als een grafhervind Vi lege plek, die mij doet wrokken om een verloren dorpsgezind'. Het gaat mijn begrip te boven. Wasjij geen bewoning waard? Hoe wil men doen geloven dat jij - huis - niet kon gespaard? Kethel klaagt: O, blind' en doven, staakt het slopen in mijn gaardl D.B. BINGO SPELEN GOED VOOR VELEN! AAN PRIJZEN! ★★★★★★★★★★★★★★★■A* mAikiMAK l I a m Jk m m .1MIWI .IKWWflf* De nieuwe Snoecks is uit. Tientallen schrijvers, fotograven en mensen uit de toneel- en filmwereld belichten met compacte en schitterende geillustreerde teksten actuele problemen en verwachte ontwikkelingen op hun vakgebied. Snoecks is een met opzet op het komende jaar gedateerd herfstboek over literatuur, kunst, toneel, film, foto en reizen. Het geeft een actueel beeld van de wereld waarin we leven, met de nadruk op het culturele aspect daarvan. In Snoecks 82 staan weer puntige verhalen over literatuur, restauraties en vervalsingen van kunstwerken, historische onderwerpen als de aanslag op Willem de Zwijger (de eerste oranje die viel door een officiele terreurdaad) en het ver blijf van Napoleon op Elba. Gerrit Komrij schreef speciaal voor Snoecks een verrassende novelle. Hoofdredacteur Henri Schoup (o.a. bekend van TROS Aktua T.V.) beschrijft de satirische tekenaar Tomi Ungerer en verhaalt over het vloot- varen in (sub)tropische wateren. Peter Ustinov, welbekend als acteur, schrijver en regisseur bezoekt en beschrijft op anecdotische wijze de stad waar hij zijn hart aan heeft verpand: Leningrad. Mark Twain is in ons land bekend om zijn ,,Avonturen van Tom Sawyer en Hunckleberry Finn". Maar wie weet dat hij rivierloods is geweest op de door hem veelbeschreven Mississippi, dat hij de eerste oorspronkelijke Amerikaanse schrijver was, dat hij een fortuin verloor met allerlei onnutte uitvindin- gen? Het staat in Snoecks 82. Verder in Snoecks 82 een portret van Gilnter Grass, die niet alleen een begaafd acteur is maar bovendien een fantastisch graficus. In de reisbrieven verhaalt Hella Haasse, recent bekroond met de Jan Campertprijs en de Constantijn t Huygensprijs voor haar gehele iiteraire werk, over het landelijke Frankrijk ten noordoosten van Parijs. Bob den Uyl schrijft over zijn beleve- nissen in Belgie. In de reisbrieven komen verder exotische oorden als Tahiti, Bali en Thailand naar voren. Maar er staat ook een flitsend verhaal in over zonnig en ongewoon California. Van de in Parijs wonende Duitse foto- graaf Uwe Ommer zijn grandioze foto's opgenomen. Serge Snoeck had een interview met de specialist in vrouwelijk schoon en verzamelde een portfolio. Verder schrijft Simon van Collem over de beginjaren van Holly wood en bericht Anthony Mertens op een heel ongewone manier over de Russische verzets- en inlichtingen- groep Die Rote Kapelle, die in Belgie opereerde tijdens de Duitse bezetting. Voeg daarbij nog de verhalen over avonturen op een eiland voor de Ierse kust, de bijna voelbare rust en stilte in de cellen van Kartuizer monniken, het planetenverhaal van Piet Smolders, een portret van de fascinerende schilder Modigliani, en het zal duidelijk zijn dat de Snoecks voor velen een ,,must" is geworden. Snoecks is het synoniem voor sublieme informatie, fotowerk en kwaliteit. Mede door de lage verkoopprijs van 17,90 is de verkochte oplage in het Nederlands taalgebied inmiddels gestegen tot ver boven de 150.000 exemplaren per jaar. De Snoecks is trouwens geen modieze uitgave van de laatste, pakweg, tien jaar. De eerste Snoecks kwam al in 1924 uit. En sinds die tijd is deze uitgave een begrip geworden voor het lezers- en kijkerspubliek met belangstelling voor literatuur, reizen als vrijetijdsbesteding, theaterbezoek, beeldende kunsten of actuele techniek. Een gespreksonderwerp en informatie- bron. Een boek waar ieder jaar weer halsreikend naar wordt uitgekeken! Snoecks 82 ligt nu in de boekhandel. Op zaterdag 17 oktober j.l. waren er in de Sporthal Margriet onderlinge wed- strijden en vaardigheidsproeven van de Chr. Gym. Ver. ,,Alliantie". Aantal deelnemers 600, aantal toeschouwers over de gehele dag pirn. 2000. In de leeftijdsgroep van 7-9 jaar wor- den door ,,Alliantie" geen prijzen uit- gedeeld, wel kregen de kinderen, indien voldoende punten een diploma. De overige uitslagen zijn: Heren proef 4 - le M. Elderkamp Heren proef 3 - le A. v. d. Kruit Heren A le J. van der Meer Adsp. heren B - le B. v. d. Water Jongens 14-16 jaar: proef 4 - le A. Heesbeen proef 3 - le R. Krowinkel proef 2 - Te L. van der Geer Jongens 10-13 jaar proef 4 - le R. Harteveld proef 3 - le P. Mol preof 2 - le D. Speelmeijer Dames proef 4 - le H. van Hulst Dames proef 2 - le L. Bouman Adsp. dames A - le M. de Jong Dames B - le S. Stigter Adsp. dames B - le J. van der Gaag Meisjes 14-16 jaar: proef 4 -1 e Jde Graaf proef 2 - le I. Tegels. Meisjes 12-13 jaar Vrije oefenstof - le A. van der Leye Meisjes 10-13 jaar: proef 4 - le M. Gummel proef 3 le W. langeveld proef 2- leC. Post proef 1 - le M. Brouwer. Voor deze week ons programma: Zelf kleding maken 12 lessen van 2Yi uur voor 80,- op maandagmiddag en -avond, dinsdagavond, woensdag- morgen en -avond, donderdagmiddag en avond in de Stadhouderslaan 30. In de Blauwe Brug op maandagavond, Morgen, 29 oktober a.s. draait in maar liefst 60 Nederlandse bios- copen de nieuwe Nederlandse film "Hoge hakken, Echte Liefde" met in de hoofdrollen Rijk de Gooyer en Monique van de Ven. Dit duo staat in deze komedie van Dimitri Frenkel Frank en producent Rob Houwer voor het eerst samen voor de camera. Rijk de Gooyer speelt in deze filmkomedie vrachtwagen- chauffeur Arie Snoek, in werke- lijkheid is hij echter Semijn Rogge- veen, directeur van een welvarend containerbedrijf in Amsterdam. Hij heeft echter genoeg van zijn rijke, Gooise leventje en hij monstert -vermomd - als chauffeur in zijn eigen bedrijf aan. Niemand heeft iets in de gaten, de problemen komen pas als hij smoorverliefd wordt op Jenny (Monique van de Ven) het koffiemeisje uit de kan- tine. "Hoge hakken, echte liefde" schijnt eindelijk weer eens een vrolijke, Nederlandse speelfilm te worden. Aan deze film werken nog talrijke andere bekende Neder landse acteurs mee, o.m. Dolf de Vries, Leen Jongewaard, Max Croiset, Gees Linnebank, Jerome Reehuis, Hannah de Leeuwe en Marina de Graaf. In Rotterdam gaat de film in de theaters Thalia en Cineac in pre miere. dinsdagmiddag, woensdagmorgen en -avond. Koken voor beginners 12 lessen van 2'/2 uur voor 85,- (plus ingredientengeld) op dinsdag avond in de huishoudschool ,,De Har- gahof", Valeriusstraat 29-31 Fijne keuken 8 lessen van 2'/2 uur voor 57,50 (plus ingredientengeld) op maandag avond in de huishoudschool ,,Liede- wijde", Parkweg212) Indische keuken 8 lessen van 2Vi uur voor 57,50 op donderdagavond in de huishoudschool ,,Liedewijde", Parkweg 212 (exclusief ingredientengeld). Exotische Keuken 6 lessen van 2'A uur voor 45,- (plus ingredientengeld) op maandagavond in de huishoudschool ,,De Hargahof", Valeriusstraat 29-31 Gezond vegetarische keuken 6 lessen van 2/i uur voor 60,- (plus ingredientengeld) in de scholengemeen- schap ,,Schieland", Nieuwe Damlaan 762. U ontvangt tevens een uitgebreid receptenboek met informatie. Koken voor bejaarden mannen 12 lessen van 2 uur voor 85,- (plus ingredientengeld) op dinsdagmiddag in scholengemeenschap .Schieland Nieuwe Damlaan 762. U kunt zich mel- den in het dienstencentrum ,,de 4 Molens". Hatha yoga 12 lessen voor 80,- op maandag- midag in Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73, op dinsdagavond in het dienstenentrum ,,de 4 Molens" en in het Kruisgebouw, Bachplein, op woens dagmorgen in het M.C.M. de Groot- huis, Stadhouderslaan 30 en op don derdagavond in ,,de4 Molens. Gymnastiek 12 lessen van 1 uur voor 60,- op maandagavond in het dienstencentrum ,,de 4 Molens" en op donderdag- morgen in Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73, deze lessen worden gegeven door een psysiotherapeut. Wandkleden 12 lessen van 2'/i uur voor 75,- op woensdagavond in de Blauwe Brug in Groenoord. Poppen maken 8 lessen van 2'/2 uur voor 50,- op dinsdagavond in het M.C.M. de Groot- huis, Stadhouderslaan 30. Bloemschikken 8 lessen van 2'/2 uur voor 50,- op maandagavond in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30. Schoonheidsverzorging door uzelf 5 lessen van 2 uur voor 40,- op woensdagmorgen en woensdagavond in het M.C.M. de Groothuis, Stad houderslaan 30 of in het wijkcentrum ,,De Blauwe Brug" (exclusiefprepara- tengeld). Eenvoudige reparaties in huis 8 lessen van 2 uur voor 60,- op woensdagavond in het ontmoetings- centrum Overschiesestraat 44. Bridge 12 lessen van 2 uur voor 65,- op donderdagmiddag en -avond in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouders laan 30. U kunt zich laten inschrijven bij de administratie van de Huishoudelijke Voorlichting, Stadhouderslaan 30. Tel. 264781, giro 716115. De openingstijden van ons kantoor zijn: maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en op maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Tijdens de schoolvakanties is ons kan toor gesloten en worden er geen lessen gegeven. Wanneer u een W.W., een W.W.V., een R.W.W., een W.A.O. of een A.A.W. uitkering ontvangt, kunt u gratis een kursus volgen. Inlichtingen hiervoor bij de Trechter, Broersvest 107, tel. 265255. Nu het aardgas een kostbare zaak ge worden is, is het beslist de moeite waard, aandacht te schenken aan aller lei oorzaken voor het warmteverlies in de woning. Er is uitgerekend dat 23% van de door u opgewekte en be- taa lde warmte, verdwijnt door de kie- ren en spleten van het huis. Hetgeen neerkomt op ruim 200 m3 gas oftewel ruim 120 gulden bij een gasprijs van ongeveer 60 cent per kubieke meter. Een afdoende remedie tegen tocht en warmteverlies is het toepassen van tochtprofielen langs deuren en ramen, en dorpelstrips voor onder de deuren, 'n klein karweitje voor een zaterdag- middag. Tochtprofilen bestaan uit een aluminium of kunststofprofiel, met daarin een zachte, meegaande pvc strip. Ze zijn door iedereen makkelijk aan te brengen, worden met een babyzaagje op maat gemaakt en met de bijgele- verde spijkertjes vastgeslagen. Boven dien worden ze door de fabrikant voor V1JF JAAR gegarandeerd. Dorpel strips, al dan niet voorzien van een pvc flap of een nylonborstel (voor de huis- deur), worden onderaan de deuren be- vestigd die de kousluizen moeten af- sluiten. Tochtprofielen en dorpel strips zijn in handige d.h.z. verpakking verkrijgbaar bij de specialisten die op het raam een affice hebben waarop staat: TOCHT KUN JE NU METEN. Daar ligt ook voor iedereen een gratis tochtmeter klaar. 13 SPEELWEKEN MEE- SPELEN IS VOORDELIG: Voor 13achtereenvolgende •peelweken meespelen be- taalt u slechts f 20,— (Incl. portokosten). OPGELET: stead* voor le- dere veelvoud van f 20,- een afzonderlljke betaling In- zendenl 1 SPEELWEEK MEESPELEN KAN OOK: Voor de eerstvolgende speelweek meespelen be- taalt u f 2,(Incl. porto kosten). OPGELET: steeds voor le- dere veelvoud van I 2,— een afzonderlljke betaling In- zendenl 6 GEMAKKELIJKE MANIEREN OM MEE TE SPELEN:* POSTGIRO 9180: RODE KRUIS BINGO, Den Haag: overschrljving uit uw giroboekje. 2. storting via het postkantoor. 3. betaalkaart zenden naar uw girokantoor. BANKGIRO9180: RODE KRUIS BINGO, Den Haag: 4. overschrljving van gewone- of bankrekening, (g66n SPAARrekenlng en g66n kasstortlng!) BRIEF, BRIEFKAART OF TELEFOON: 5. Inzenden van onderstaande coupon. 6. telefonlsch via Infocentrum 070-88 92 72. Stuur onderstaande coupon naar: RODE KRUIS BINGO, Postbus 30427, 2500 GK s-Gravenhage PHI IDON t°p**n hrlefkaart plakken: 10,45 postzegel 6f In UUUr UN geopendeenvelop stoppen: 10,55 postzegel). Ja, Ik doe met RODE KRUIS BINGO I Stuur mlj alle informatie en een speclale betalingskaart gratis toe. Naam, mevr./heen Ad res: Postcode: Woonplaats: (opgave voor toezendlng van betang). Postglro of Bankrek.nr.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 7