BeursEigenhandig cJ-uwelier <^Boot Mijn Vrouw Dienstencentrum „De Woudhoek' „'t Centrum" Hubo uitgebreid Radio Boemerang op weg naar lokale omroep? Harpe Davids kan nog leden gebruiken Nieuwe fiets verbinding tussen noord en centrum Bachplein- bewoners voelen zich 'genomen' Sceydam oktober Honkbal- vereniging Groenoord opgeheven Instuif 'De Woudlopertjes' Ontspannings avond in Dienstencentrum 11 november 1981 \lMMlkT \kk«Mllf It PAGINA 3 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 Uw adres voor een goede fiets en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Hoe goed is t naar U blikken vorstelijk gezeten voor het raam. Als breipen flitsend tikken, mijn Vrouw, in alle doen bekwaam. Hoe goed is 't naar U ogen in 7 avondschemerlicht. Uw donkre wenkbrauwbogen fronsend, boven mijn gedicht. Hoe goed is 't bij U toeven in late uren samen zijn. Van gloeinde wijn te proeven bij zachte kaarsenschijn. Hoe zoet is 7 bij U warmen, mij aan Uw lief te overladn, rusten in Uw warme armen. „Mijn Vrouw aan niemand onderdaan. D.B. Het dienstencentrum stelt zich ten doel een ontmoetingsplaats voor ouderen te zijn. Naast het vrijblijvende ontmoeten, kan men meedoen aan de volgende aktiviteiten. SPREEKUUR Leiding dienstencentrum dagelijks (liefst na afspraak). WARME MAALTIJDEN Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur kunt u warm eten in het dienstencentrum. Wilt u hier- van gebruik maken dan moet u dit voor 9.30 uur opgeven bij het dienstencentrum, bij mevr. Ver- meulen of bij mevr. Den Herder. De prijs voor een maaltijd bedraagt voor ziekenfondsleden 5,50 en voor particulieren/ 7,--. Deze maaltijden kunnen eventueel bij u worden thuisbezorgd. VRIJWILLIGERS/sters Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand of een boodschapje doen, dan kunt u ons bellen, tel. 709555. Wilt u aktief zijn en eens iets voor een ander doen, belt u dan ook. VASTE AKTIVITEITEN IN DE WOUDHOEK Maandagmorgen Yoga voor ouderen van 8.30-9.30 uur. 3,50 voor 65 ers.4,- voor overigen per keer. Kreatieve handvaardigheid van 10.00- 12.00 uur 4,50 per maand. Maandagmiddag ENGELS GEVORDERDEN EN BE GINNERS Dinsdagmorgen Gymnastiek van 9.15-10.00 uur. 4,- per maand. Teken en Schilderles van 10.00-12.00 uur5,- per maand. Dinsdagmiddag Welfare van 14.00-16.00 uur. Deelname gratis. Bridgen van 13.30-16.00 uur 4,50 per maand. Dinsdagavond Biljartgroep van 19.00-22.30 uur 4,50 per maand. Woensdagmorgen Instuif van 10.00-12.00 uur. 1,- per maand. Woensdagmiddag Zangkoor OASE van 13.00-14.30 uur. Donderdagmorgen Stijldansen van 10.00-11.00 uur. 5,- per maand. Vrijdagmorgen Volksdansen van 10.00-11.00 uur. 4,- per maand. Bloemschikken van 10.00-12.00 uur. Kosten, bloemen tegen dagprijs. Verder kunt u in het dienstencentrum terecht voor de Herenkapper, dames- kapster en pedicure. Bibliotheek op dinsdag en donderdag morgen van 9.00-11.00 uur KOOKLESSEN VOOR OUDEREN (speciaal voor mannen) Kosten voor 12 lessen 55,-. Opgeven bij de Woudhoek tel. 70.95.55. De lessen worden gegeven in de Technische School, Nwe Damlaan. REAKTIVERINGSZWEMMEN Op maandagochtend van 10.30-11.15, van 11.15-12.00 uur, maandagmiddag van 14.30-15.15, van 15.15-16.00 uur. Kosten 2,65 per les. Na afloop krijgt u een kopje koffie. TONEELGROEP VOOR OUDEREN Bij voldoende deelname kan deze groep starten. REANIMATIEKURSUS Ouderen, die vitaal genoeg zijn, kunnen zich opgeven. Kosten 17,50. Er moeten min. 15 deelnemers zijn. AKTIVITEITEN IN DE BLAUWEBRUG Dinsdagmorgen: Spreekuur voor ouderen 10.00-12.00 uur. Kreatieve Handvaardigheid 10.00- 12.00 uur/4,50 p/nind. Gymnastiek 11.15-12.00 uur. Kosten 4,- p/mnd. Yoga 10.00-1.00 uur. Kosten 3,50 voor 65 4,- voor anderen per keer YOGALESSEN In de Woudhoek kunnen er nog deel- nemers/sters worden ingeschreven voor de Yogales. Eens per week is er een yoga-uurtje met een groepje van ca. 15 deelnemers, na afloop wordt er gezellig een kopje thee gedronken. Kosten: 3,50 per keer voor 65 ers. 4,- per keer voor anderen. ENGELSE LES IN DE WOUDHOEK Deze lessen zijn op maandagmiddag, bij de groep gevorderden kunnen nog deelnemers bij. Inlichtingen en opgaven Dienstencentrum de Woud hoek, tel. 70.95.55. GYMNASTIEKLES In het wijkcentrum ,,De Blauwe Brug" kunnen we nu nog deelnemers/sters inschrijven. De gymnastiekles is op dinsdagmorgen 11.15-12.00 uur. Kosten zijn f 4,- per maand. Opgave via tel. 70.95.55. ONTSPANNINGSAVONDEN/ MIDDAGEN IN DE WOUDHOEK 19 november Bingomidchig. Aanvang 13.30 uur. 26 november Ontspanningsavond met een optreden van Green Forest Selec tion en het Vode Ville orkest. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Entree 1,50 met gratis kopje koffie. 6 december ST. NICOLAASMIDDAG VOOR GROOTOUDERS EN KLEINKINDEREN. Met bezoek van Goed Heilig Man, aanvang 13.30 uur. Open huis op zondag van 13.30-16.30 uur. Op zondag 22 november. Iedereen is welkom. ATTENTIE Indien u informatie wenst over de eenmalige uitkering voor gezinnen- alleenstaande met de laagste inkomens, dan kunt u ons bellen tel. 70.95.55. Hoewel u het aan de buitenkant van de zaak wellicht niet zo ge- merkt zult hebben is er in de bekende Hubo-zaak aan het Hof van Spaland 39 toch het een en ander veranderd. Niet voor niets houdt Hubo op 12 november a.s. een "open huis". U zult dan met eigen ogen kunnen aanschouwen dat er binnen op- nieuw met de ruimte is gewoekerd. Niet alleen staat alles wat overzich- telijker opgesteld. maar bovendien - voor de doe-het-zelver erg belang- rijk - is het assortment nog uitge- breider geworden. De leuze "Hubo heeft't" is nu zeker bewaarheid. De stichting Lokale Omroep Radio Boemerang overhandigde vorige week een lijst met maar liefst 12.106 handtekeningen aan de burgemeester van Schiedam. Handtekeningen van meer dan 16% van de Schiedamse bevolking om te komen tot een lokale omroep in onze stad. Ook was inmiddels aan het ministerie van C.R.M. een verzoek gericht voor de verkrijgen van een zendmachtiging. De Chr. Muziekvereniging Harpe Davids" kan nog een aantal leden gebruiken. Zo vraagt het har- monieorkest (repetities in de Op- standingskerk), het tamboerkorps (repetitie Singel 24), het majoret- tenpeleton (Opstandingskerk) en het minirettenpeleton (repetitie schoolgebouw Oostsingel 9 nog medewerkers( sters) Voor nadere inlichtingen kunt u bellen 265993 of 704917. Binnenkort zal worden gestart met de aanleg van een nieuw rijwielpad, dat de verbinding tussen Schiedam noord en Schiedam centrum en west wat gemakkelijker en sneller zal maken. Via het Beatrixpark en bijna even- wijdig aan rijksweg 20 komt een fietspad, dat door een tunneltje onder de spoorbaan Rotterdam- Amsterdam uit zal komen in de Fokkerstraat. De bewoners van de vijf Bachplein- flats zijn het al enige tijd oneens met hun huisbaas "SSSW". Het gaat hier om reeds jaren te v6el in rekening gebrachte servicekosten. De zaak werd aan het rollen gebracht door de bewonersvere- niging die de berekende servicekos ten eens deelde door het aantal huismeesters. Na wat rekenen - en het feit dat geen restitutie plaats- vond - vonden de 572 huurders van de flats zich bij de neus genomen. Het werd door de bewonerscom- missie aangekaart bij de SSSW. Directeur G. Prins deed na veel rekenwerk, wel een voorstel tot enige terugbetaling. Omdat echter het te restitueren bedrag per bewo - ner geenszins klopte werd met hem geen overeenstemming bereikt. De aktieve bewonerscommissie neemt geen genoegen en met een verkeer- de voorstelling van zaken £n met een uit te keren onjuist bedrag en heeft inmiddels de gemeente zelf hierover benaderd. Op dinsdag 24 november wordt er in "De Blauwe Brug" een verga- dering belegd waarbij bovenom- schreven affaire de hoofdschotel van de agenda zal zijn. In Ahoy te Rotterdam wordt over enkele dagen voor de elfde maal de beurs Eigenhandig" gehouden. Omdat de tijden wel wat veranderd zijn en de economische teruggang toch voor een ieder merkbaar is geworden zal Eigenhandig 11 dui- delijk in het teken van de bezuini- gingen staan. Zelf doen is altijd aleenbesparende aktiviteit geweest, maar de nood- zaak daartoe is de laatste tijd belangrijk toegenomen. Vandaar dat deze beurs erg veel informatie geeft over geldbesparing. Autospecial Een voorbeeld van deze ,,bezuini- gjngstrend" vorm de Auto special" die is opgezet in de Glazen Zaal van Ahoy. Het motto van deze presentatie is ..Zuiniger rijden, maar wel veilig!". Ook de energiebesparing is bezui- niging en op de beurs is ruime aandacht besteed aan woning- isolatie, dubbele beglazingssys- temen e.d. Toch is niet alles bezuiniging wat de beursklok slaat, want ook aan andere zaken is in Ahoy veel te zien. Zoals handwerken en kreati- viteit, modelbouw en nieuwe tech nische apparatuur zijn in ruime mate aanwezig. Veel aandacht is besteed aan het ,,groene hart"; de tuin- en plantenafdeling is een beurs op zich. Er is erg veel te zien op het gebied van kassen, van (heel) klein tot groot. Er zijn voorbeeld-tuinen voor aanleg of renovatie zoals heidetuin, land- schappelijke tuin, rotstuin enz. Ook aan tuinaankleding (meu- belen, hekwerk, verlichting e.d.) is mime aandacht gegeven. De beurs Eigenhandig" wordt gehouden van 14 t/m 24 november a.s. De openingstijden zijn dage lijks van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. (Op zater- dagen en zondagen van 11.00 tot 17.00 uur). De toegangsprijs be draagt 7,- per persoon, kin- deren tot 12 jaar en 65+ betalen 4,--. Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 De 7e jaargang nr. 4 (Augustus/ Oktober 1981) van ,,Scydam", orgaan van de Historische Vereni- ging Schiedam (met nu 639 leden) is weer uit. Ook in dit weer goed verzorgde nummer staan talrijke interessante artikelen te lezen. „Industriele archeologie" (van Cees v.d. Geer), ,,Een oude naam- lijst in een Kethels boek" (van Aad van der Tang) en een artikel van R.W. Poels over ,,Historie actueel" - met vermelding van een aantal spectaculaire branden in Schiedam - zijn zeer lezenswaardig. In de boekhandel is dit nummer a 4,— te koop. Gebrek aan nieuwe spelers is er de oorzaak van dat Honkbalvereni- ging Groenoord een dezer dagen is opgeheven. Meer dan twintig jaar heeft deze vereniging met wisselend succes de naam Groenoord uitge- dragen. Door vertrek van zeer veel spelers en van enkele bestuursleden is er nu een einde gekomen aan het deelnemen van deze vereniging in Hallo jongens en meisjes van 6 lol 11 jaar. Op zaterdag 21 novemver a.s. van 2 tot 3.30 uur, organiseren wij voor jullie een knutselmiddag in het heijermansflat aan het heijermans- plein. Je bent dan in de gelegenheid om hele leuke dingen te maken en wat je die middag gemaakt hebt mag je dan mee naar huis nemen. Jullie moeten wel zorgen, dat je de kaartjes op tijd af gaat halen, want er zijn er maar een beperkt aantal. Ze kosten 1,-. Je kan daarvoor terecht bij mevrouw van Zessen, Heijermansplein 254, op vrijdag- middag 20 november a.s. Tot ziens op zaterdagmiddag 21 november. 'De Woudlopertjes' Zijn er soms nog vaders of moeders die ons af en toe eens willen hel- pen, voor in), kunt u terecht bij: Mevr. v. d. Spek, telefoon 709538, mevr.' van Zessen, tel. 706644. de districtsklasse. Een eigen veld had de honkbalver. Groenoord niet, men maakte de laatste jaren gebruik van de accommodatie van „Holy" in Vlaardingen. Op donderdag 26 november a.s. wordt er een ontspanningsavond in Dienstencentrum De Woudhoek (Heyermansplein) gegeven. In een zeer gevarieerd programma treden ook ,,The Green Forest Selection" o.l.v. Jeanne-Marie Mens op, ter- wijl het ,,Hillegersberg Vaudeville orkest" o.l.v. Ab van Loon voor zeer afwisselende muziek zorgt. Als solisten werken mee Cary van Zuuren (sopraan) en Koos Haring (tenor). De aanvang is 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur). De entree is bijzonder laag gehouden: 1,50 per persoon.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 3