Paard Ahoy '81 wykvereniging Oude medicijnen bewaren? Wees er voorzichtig mee! E MEE EN WIN" Aktiviteiten Ingezonden: Rijksweg 19???... Nee, bedankt! Tweede Internationale Old-timers beurs Bijeenkomst Ned. Christelijke Vrouwenbond Slijters willen nieuwe spoedige wijziging drank- en Horecawet DE NATIONALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MARATHON! 11 november 1981 PAGINA 5 ca. 30.000 prijzen t.w.v. meer dan fl.OOO.OOO,- 070-469595 COUPON (op een briefkaart plakken f 0,45, of in een geopende envelop stoppen f 0,55 postzegel) Ja, ik doe mee met de NATIONALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MARATHON! \o4Hikr \kktMM-dfn Dp afHplinp "Societeit" v. Van 26 t/m 29 november a.s. wordt er voor de eerste maal in de geschiedenis van het Rotterdamse Ahoy Complex een Nationaal In door Concours Hippique ge- houden. In het kader van het evenement Paard Ahoy '81", wordt er in de Maashal een piste gebouwd van 1850 m2, omringd door tribunes met 4000 zitplaatsen. Onder auspicien van de Nederland- se Hippische Sportbond, en onder de persoonlijke leiding en het advies van de heren P.A. v. Eekelen en S. Pruikemaker, zullen circa 70 prominente, nationaal en internationaal bekende spring- miters, gedurende drie dagen met elkaar sportieve strijd leveren om aantrekkelijke prijzen, "in 11 springrubrieken. Gerenommeerde manegebedrijven geven acte de presence met wed- strijden en presentaties door hun vergevorderde ruiters en amazones. In de aangrenzende Schiehal gaat een tentoonstelhng plaatsvinden van het bedrijfsleven, door vereni- gjngen en instellingen, hoofdzake- lijk op het gebied van paarden en het milieu. Stamboekorganisaties zijn aanwezig met verschillende paarderassen. De Glazenzaal wordt ingericht in country en western style. Daarin zullen o.a. optreden het bekende duo Saskia en Serge en andere van radio en TV bekend zijnde arties- ten. Wij wijzen op dit voor Nederland unieke consept, waarin de sport, het amusement en het bedrijfs leven, op een pakkende, represen- tatieve wijze aan het publiek zal worden aangeboden. Het verheugd de organisatie bij- zonder, dat naast manifestaties als, de Rotterdamse Jeugdruiterdag, het Rotterdamse ruiterpadenplan, het symposium School te Paard", Rotterdam wederom bijdraagt aan de promotie van het meest edele huisdier en mensenvriend, het paard Woensdag 28 oktober j.l. om 2 uur heeft de Werkgroep ,,Stop Rijksweg 19" op het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag zijn rapport .RIJKSWEG 19. INPAS- BAaR?" aangeboden aan de demis- sionaire minister Zeevalking. Het werd een plezierig gesprek met de minister, waarbij een aantal persfoto- grafen aanwezig was. Op hun verzoek werd het rapport eerst aangeboden en pas daama besproken, inplaats van andersom, zoals de opzet aanvankelijk was. Als lid van de Werkgroep en inwoonster van een aan het tracee gren- zende wijk overhandigde Joke Kijlstra uit Schiedam het rapport aan de minis ter. Hierna gaf Jan Franssen een uiteen zetting namens de werkgroep waarin hij inging op de aanleiding tot het maken van het rapport, n.l. de voorwaarde die het CDA heeft gesteld, dat Rijksweg 19 mag worden aange- legd, mits deze goed ingepast wordt in het landschap van Midden-Delfland. Dank zij een subsidie van het Wereld- natuurfonds heeft de Werkgroep het Rapport „R1JKSWEG 19. INPAS- BAAR?" kunnen uitbrengen. Gedeel- telijk is het door de leden zelf geschre- ven, gedeeltelijk door deskundigen van het planologisch Bureau Oude Delft 205 te Delft. Uitgangspunt van het rap port was dat Midden-Delfland zijn bufferfunctie moet behouden als open ruimte en stilte-gebied tussen de stads- gebieden van Rotterdam (inclusief Schiedam en Vlaardingen) en Den Haag, met inbegrip van Delft. Het rapport toont aan dat Rijksweg 19 op geen enkele wijze zo is in te passen dat deze buffer-functie behou den blijft. Jan Franssen gaf ook nog enkele cijfers over de geluidsoverlast op de gevels van de flats langs het tracee, de Z-flats in Schiedam en de Eksterflat in Vlaardingen, die ver boven de geldende norm zal uitkomen. Geluidswallen en beplantingen helpen nl. bij zulke hoge gebouwen niet. Het enige wat soulaas kan bieden is het overhuifd aanleggen van de weg, maar dit is zo duur dat het wel niet in aanmerking zal komen. Hierna gaf de heer Overbeek van Bureau Oude Delft 205 een toelichting op de hoofdstukken 5 en 6 van het rap port, waarin aan de hand van 5 vari- anten wordt nagegaan wat de effecten van de weg zijn bij aanleg op ver schillende hoogten, verdiept en in een tunnelbak. In het laatste geval is de weg niet meer storend voor het oog, maar het lawaai wordt er niet mee onder- vangen, zodat aan beide kanten van de weg 800 m. stiltegebied verloren gaat. De minister reageerde zeer positief op de aanbieding van het rapport, al kon hij natuurlijk geen concrete toezegging doen, omdat het hier om een politieke beslissing gaat. Wel zei hij dat door de Werkgroep nieuwe gezichtspunten naar voren gebracht waren, die hij zeer goed zou overwegen. Hij was ook blij dat de protesten tegen de weg op tijd kwamen en niet, zoals soms gebeurt, op een tijdstip dat het niet meer terug te draaien is. Al met al verstrekte het onderhoud met de minister bij de Werkgroep de hoop, dat het nog niet te laat is om Midden-Delfland en de woonomgeving van tienduizenden stedelingen in Delft, Schiedam en Vlaardingen te redden. Aansluitend werd een persconferentie gegeven in het Trefcentrum te Delft, waar verschillende landelijke en plaat- lijke dagbladen en ook de huis-aan- huispers redelijk vertegenwoordigd wa ren. Hier gaven Henk Tetteroo uit Schipluiden en Arjen van Rij uit Delft een toelichting namens de Werkgroep en mevrouw Fiebelkorn van het Bureau Oude Delft, die een groot deel van het rapport geschreven heeft, ging wat die- per in op de technische details. Voor belangstellenden is het rapport te bestellen bij de Werkgroep, p/a Arjen van Rij, Tuinlaan 39, Delft. Kosten 15,-. Graag zouden we als werkgroep deze aanbieding een vervolg willen geven in de vorm van een handtekeningen- actie en misschien ook een manifestatie ergens in de omgeving. Of dit te reali- seren is hangt af van de vraag hoe- veel vrijwilligers zich beschikbaar stel- len om mee te helpen. U kunt zich opgeven, voor Schiedam bij: Joke Kijlstra, Hermuspad 23, telefoon 700798; voor Vlaardingen bij; Cobi de Groot, Rillandhoeve 13, tel. 744634. Wacht niet tot anderen het voor u op- knappen, maar zet u in voor uw eigen woonomgeving. Cobi de Groot Op 13, 14 en 15 november zal in de Eurohal te Maastricht voor de tweede maal een Old-timer- en Old-timer- onderdelenbeurs worden gehouden. De eerste beurs in deze hal was een enorm succes, vele duizenden bezoe- kers waren vorig jaar aanwezig om het groot aantal Old-timers te bewonderen en zich te verrijken met talrijke onder- delen voor hun trotse bezit. Dit jaar zal de beurs van gelijke opzet zijn. Men kan ook dit jaar in de Euro hal wederom snuffelen naar onder- delen, dokumentatie, folders en andere zaken betreffende de old-timer auto- mobielen en motorfietsen. Uiteraard kan men ook overgaan tot de aan- of verkoop van complete automobielen of motorfietsen. Een beurs van dit kaliber is uitstekend geschikt om con- tacten te leggen in deze boeiende sfeer Men mag door de gunstige ligging van Maastricht spreken van een interna- tionale beurs, onze ooster en zuider buren wonen op een steenworp af- stand. Bent u op zoek naar een koplamp of een pakkingset kom dan naar de Eurohal te Maastricht. De openings- tijden zijn op 13 november van 20.00 tot 22.00 uur. Op 14 en 15 november van 10.00 tot 18.00 uur. De entree bedraagt: 7,50 voor vol- wassenen en 5,- voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Inl.: 013-420758. De afdeling "Societeit" van de Wijkvereniging Groenoord e.o. or- ganiseert in de Boerderij "Land- vreugd", Sweelincksingel 7, Groen- oord-z (tel. 702363) de volgende aktiviteiten: Zondagmiddag. 29 november Dis- cotheek OHIO voor de jeugd van 10 t/m 16 jaar, toegang 2,--, aanvang 14 uur. (een keer per maand). Woensdagavond. 11 en 25 novem ber. Damesbingo om 20.15 uur. Vrfjdagavond, 20 november Prin- senbal om 20.30 uur met levende muziek. Kaarten bestellen tel. 710312, 706776 na 18 uur of de boerderij 702363 (leden 4,-- en niet-leden/6,-- p.p.). Op 18 november a.s. houdt de Ned. Chr. Vrouwenbond haar bijeen komst in de Rank, Schiedamseweg 122, aanvang 19.45 uur. Voor deze avond is drs. L.A.J. Wolthuis gevraagd het een en ander te vertellen over de Islam". Er is tevens gelegenheid voor discussie. Nu wij in een maat- schappij leven met andere Wereld Godsdiensten is het goed hierover gei'nformeerd te worden. Belangstellenden zijn van harte welkom. Heeft u interesse maar vindt u alleen komen onprettig dan kunt u zich in verbinding stellen met mevr. Taat, tel. 714058. ,,De Drank- en Horecawet is in vele gevallen volledig onwerkbaar gewor- den. Deze in 167 van kracht geworden wet is volstrekt achterhaald en toe aan een herziening op de kortst mogelijke termijn". Dat zei de heer Th. G. Chr. Hooy, voorzitter van het bedrijfschap van de slijters, tijdens een persbijeen- komst' ter inleiding van Oktober: Wijnmaand 1981". Sinds 1967 hebben zich ingrijpende ontwikkelingen in de drankendetail- handel voorgedaan. De heer Hooy noemde o.a.: de verkoop van alcoholica vanuit de groothandel, de stuntver- koop (emnigmaal onder de kostprijs) van dranken, en de daarmede verband houdende problemen bij de vaststelling van een minimum-prijs voor gediste- leerde dranken. Een drastische aan- passing van de Drank- en Horecawet aan de aktuele situatie is van levens- belang voor de slijterij-wijnhandel, een bedrijf.stak die het al een aantal jaren erg moeilijk heeft. De cijfers over het eerste halfjaar van 1981 laten in verge- lijking met 1980 een stijging van het wijnverbruik zien met 4°7o, de biercon- sumptie bleef vrijwel gelijk. Tenge- volge van achtereenvolgende accijns- verhogingen daalde de gedistilleerd afzet over de eerste acht maanden van da t jaar met niet minder dan 28<7o ten opzichte van 1979. Een afslankingsproces, dat overtgens nog niet teneinde is, deed in de afge- lopen negen jaar het aantal slijterijen dalen van 3900 tot 3300. Het is dan ook een logische ontwikke- ling, dat de slijters-wijnhandelaren zich de laatste jaren sterk hebben gespeci- aliceerd in wijn, daarbij is do or hon- derden sluiters hard gewerkt aan hun ondernemerschap en vakkennis. Tal van slijters volgden de verre van ge- makkelijke opleiding tot Vinoloog aan de Wijnacademie. Dit is bij het publiek niet onopgemerkt gebleven, want steeds meer consumen- ten kiezen voor de slijter-wijnhande- laar als het gaat om de aankoop van wijn. De kracht van de slijter is duidelijk gelegen in: zijn adviesfunktie, zijn ge- varieerde aanbod van wijnen van nhge- noeg alle produktiegebieden en zijn betaalbare prijzen. Sprekende over de bijzondere maat- schappelijke positie van de slijter- wijnhandelaar zei de heer Hooy, dat die zijn bestaan ontleent aan het (matig) gebruik van drank, maar van misbruik evenwel niet gediend is. In dit verband brak de slijtersvoorman een lans voor een, in een opvoedende sfeer, beter informeren van de jeugd over wat er met drank wel en niet kan. Tijdens de persbijeenkomst, die op uit- nodiging van de Portugese Handelsde- legatei plaatsvond in Oporto, het cen trum van de wereldporthandel, werd mevr. Ellen Koers uit Amstelveen ge- mstalleerd als nieuwe Wijnambassa- drice. Zij zal de slijters-wijnhandelaren een jaar lang bij allerlei gebeurtenissen officieel representeren. De mens is geneigd om van alles te bewaren. Ook medicijnen, al zijn ze nog zo oud of al is het allang niet meer nodig dat de patient ze inneemt. Na verloop van tijd (wat afhangt van het geneesmiddel zelf) kunnen ze in werking achteruit gaan zodat het gebruik er van onverantwoord kan zijn. Om daar wat meer informatie over te geven is onlangs een voorlich- tingsbrochure uitgekomen, uitge- geven door de Koninklijke Neder- landse Maatschappij ter bevorde- ring der Farmacie, de apothekers- vereniging. Daarin lezen we onder- meer dat oogdruppels kort houd- baar zijn, dat we drankjes beter met kunnen bewaren en dat zalven en tabletten over het algemeen wat langer houdbaar zijn. Soms wordt de houdbaarheid apart op de verpakking aangegeven. Zo kunt u, met deze folder in de hand, ruwweg zelf bepalen wat u wel of niet kunt en wilt bewaren. Is er iets niet duidelijk? Vragen staat vrij, ook in de apotheek. In de vuilnisbak? Wat doet u met die oude medi cijnen? Bij het wegspoelen door het toilet komt het via het riool in het oppervlaktewater terecht. Daar ge- neesmiddelen op dieren en planten in dat water een niet te voorspellen invloed hebben is dat niet de beste ALS DEELNEMER ONTVANGT U 3x PER JAAR HET EXCLUSIEVE TIJDSCHRIFT MARATHON GRATIS THUIS Stuur onderstaande coupon naar Nederlandse Rode Kruis, Postbus 30427, 2500 GK s-Gravenhage Telefonisch aanvraqen (alleen tijdens kantoor uren) Stuur mij het tijdschrift "MARATHON" GRATIS toe. Naam mevr./heer Adres Postcode Woonplaats Postgiro- of bankrek nr. (opgave voor toezending van belang) oplossing. In de vuilniszak wordt het een prooi voor honden en katten. Is de zak eenmaal kapot dan zijn ze een gevaar voor kleine kinderen'. Pilletjes lijken nu een maal soms bedrieglijk veel op snoepjes. De beste oplossing is deze oude medicijnen in te leveren bij uw apotheek. Deze draagt zorg voor een gecon- troleerde afvoer en vernietiging. Zo loopt u geen gevaar naar een bedorven geneesmiddel te grijpen en spaart u bovendien het milieu. Een ieder wordt opgeroepen om al die oude medicyntroep te gaan verzamelen. Uit het medicunkast- je, uit het nachtkastfe, uit de lade van het dressoir, enz. En dan graag inleveren by uw apotheek die er voor zorgt dat het in een vuilverbrandingsoven wordt vernietigd. Indien u echter toch medicijnen wilt bewaren stop ze dan in een vochtwerende verpakking (busje met een goed sluitend deksel b.v.) en bewaar ze op een koele plaats. Bewaar de medicijnen in de ver pakking van de apotheek en zorg er voor dat het etiket goed leesbaar blijft. Voor u echter wilt gaan gebruiken is het wenselijk even in de apotheek te gaan vragen of de medicijnen nog goed zijn. Als u dan ook ,,oudere medicijnen" nog wilt gebruiken wees er dan wel goed van overtuigd dat het voor dezelfde kwaal is.Indien h ook maar even twijfelt dan niet innemen. Een ander punt is dat medicijnen door de dokter voorgeschreven speciaal aangepast aan de patient die ze nodig heeft. Uit het bovenstaande blijkt ook wel dat het innemen van medicijnen van iemand anders beslist een foute zaak is, misschien heeft de buur- man wel dezelfde klachten als u, maar de oorzaak ervan kan heel anders zijn en dus moeten er andere medicijnen aan te pas komen. Ook wat betreft het ge bruik van de gewone huismiddel- tjes die in de apotheek of bij de drogist te koop zijn is het nodig goed de gebruiksaanwijzing te lezen. Maar vooral moet u oppassen niet zelf te gaan experimenteren met allerlei gekochte dingen. Meestal is de beste oplossing om direkt de vakman, uw huisarts, om raad te vragen.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 5