- -v: Wijkvereniging Groenoord heeft meer potjes op't vuur Wegens 25-jarig jublleum: Nationaal kampioenschap LEGO bouwen Crocosmia Modika, een nieuw 'klevend' meubelbouw- systeem Autonieuws 11 november 1981 Wrdcr Uitatordcn PAGINA 9 mTUF**. 1 "A van Lego Necterlmd organises** ee" Sat%ort-aal Xaspioeneohap Lego-bouuen, Hear <fxafmm. so'n M'W kinderen deelnsmn in <fe cnztegor .■e-..fmt8t-h tyego (vvpr oe Iseftijdaklgase t/<r. 12 jaari en '<mxxii (l*oar kinderen tussen en s $mrj. ge^oon Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Lego Nederland in 1982 (het Deense bedrijf viert dan tevens zijn halve-eeuw feest) orga- niseert deze speelgoedfabrikant een Nationaal Kampioenschap Lego bouwen, waaraan naar verwachting meer dan 25.000 kinderen zullen deelnemen. Deze maand beginnen de eerste voorronden, waaraan de 150 belangrijkste speelgoedwinke- liers over het gehele land verspreid zullen meewerken. Na regionale tussenronden in vier pretparken, op 4 en 11 September 1982, strijden tenslotte 16 oktober 200 kinderen in twee categorieen op Schiphol om het Nationale Kampioenschap. Deze twee categorieen zijn 'tech- nisch Lego' voor kinderen tussen de 9 t/m 12 jaar en 'gewoon Lego' voor de leeftijdsklasse 5 t/m 8 jaar. Het is de bedoeling dat in de voorronde de kinderen thuis naar eigen fantasie en idee met Lego een werkstuk maken en dat bij de plaatselijke winkelier aanbieden ter beoordeling door een jury. Daaruit komen dan in beide categorieen steeds tien prijswinnaars naar vo- ren, waarvan de drie hoogst geklas- seerden voor de halve finale uitge- nodigd worden. Tenslotte zullen van deze 900 kandidaten tweemaal honderd jongens en meisjes tijdens de finale op Schiphol twee uur lang wedijveren om het Nationaal Lego Kampioenschap. Op deze dag wordt een groots feest programma voor de kinderen en hun ouders op Schiphol georgani- seerd met o.a. rondleidingen en op- tredens van bekende artiesten. De aardigste werkstukken blijven daarna een maand lang op Schip hol tentoongesteld, samen met fo- to's van de halve finale. Jongens en meisjes tussen de 5 en 12 jaar kunnen zich opgeven bij de deelnemende 150 speelgoedwinke- liers, die t.z.t. aan een aparte sticker op de winkelruit herken- baar zullen zijn. Niets veranderlijker dan een bloemennaam! Jarenlang werd deze zomerbloem Montbretia ge- noemd en onder die naam is hij bij de meeste mensen ook nog bekend. Officieel heet hij echter nu Crocos mia. Het is een knolgewas met tamelijk kleine, platte, bruine, harde knol- letjes, smalle bladeren en oranje- gele bloemen, die in twee rijen staan. De bloemen doen enigszins aan Freesia's denken. In Zuid- en tropisch Afrika is de Crocosmia, dit tot de Iridaceae behoort, inheems. Door hun bloei- wijze die, licht gebogen, aan een vogelkopje doet denken, wordt deze bloem daar goudenm zwaan- bloem genoemd. Het is een sterke snijbloem die ongeveer tot eind oktober volop verkrijgbaar is. Vanaf 1880 ver- kreeg het soort bekendheid en zijn veel kwekers bezig geweest met het kruisen van Crocosmia. Het resul- taat is een groot aantal mooie rassen. Zo ziet men nu de Aurora en de Lady Wilson, beide met grote, oranje bloemen en de Emily Mc. Kenzie, die een bruinrode ring om het oranjegele hart heeft. In huis heeft men lang plezier van deze zonnige snijbloemen. Ze zijn goed houdbaar. Enkele takjes in een met zorg gekozen vaas geven al een leuk effect. Ook in een gemengd boeket van diverse soorten zomerbloemen, mooi op kleur gemaakt, doet Crocosmia het erg goed. Men moet er wel voor zorgen dat alvorens de bloemen in de vaas worden gezet, met een scherp mes een schuin stukje van de stelen wordt afgesneden. Als bovendien nog snijbloemenvoedsel aan het water wordt toegevoegd en de bloem niet in de zon wordt gezet, kan men minsten een dag of tien van de Crocosmia genieten. De nieuwe sportieve Audi 100 CS Audi brengt een nieuw actie-model van de Audi 100 op de markt: de Audi CS. Deze sportieve en elegante limou sine richt zich op de automobilist die autorijden een genoegen vindt, maar dan wel in een representatie- ve auto. De nieuwe Audi 100 CS is geba- seerd op de vierdeurs Audi 100 CL en is dus al voorzien van halogeen koplampen, een voorruit van ge- laagd glas, een afsluitbare tankdop een sigarettenaansteker, verlich- ting in de kofferruimte enzovoort. In de CS-versie komen hierbij lichtmetalen velgen 6J x 14 met brede radiaalbanden 185/70 SR 14. De carrosserie heeft - zoals die van de Audi 200 - een grote voor- spoiler, die doorloopt tot aan de wielkasten. Eveneens aan de Audi 200 herinneren brede stootprofie- len op de flanken. De regengootjes zijn verchroomd in plaats van an- tracietkleurig en de sierlijsten opzij rond de ruiten en op de deuren zijn zwart. De bumpers zijn van on- deren overtrokken met zwarte kunststof. Metallic lak behoort eveneens tot de standaarduitvoe- ring in de kleuren Suriname-, Meteor- of Lhasametallic. Van binnen straalt de nieuwe Audi 100 CS een sportief-elegante at- mosfeer uit, waarvan veel details doen denken aan de Audi 200, zoals het vierspaaksstuurwiel en de doorzichthoofdsteunen voorin. De stoelen en achterbank zijn bekleed met tweed en de bestuurdersstoel is in hoogte verstelbaar. De bekleding van de deuren is voorzien van inzet- stukken van tweed. De middencon- sole met bergvak stamt eveneens uit de Audi 200. In het midden van de achterbank zit een uitklapbare leuning. Via de opening die zo ontstaat, wordt desgewenst ruimte geboden om lange voorwerpen, zoals ski's vanuit de kofferbak door te laden naar het interieur. Daar- voor is een hoes beschikbaar. De versnellingshendel van de Audi 100CS heeft een houten knop. De Audi 100 CS wordt in principe geleverd met vier verschillende mo- toren: - een 1,6 liter viercilinder benzine- motor met carburateur van 63 kW (85 pk); - een 2,2 liter vijfcilinder benzine- motor met carburateur van 85 kW (115 pk); - een 2,2 liter vijfcilinder benzine- motor met K-Jetronic inspuitsys- teem van 100 kW 136 pk); - een 2,0 liter vijfcilinder diesel- motor van 51 kW (70 pk). Alle benzinemotoren hebben een moderne transistorontsteking met digitale stabilisatie van het statio- naire toerental (DLS). De modellen met vijfcilinder benzinemotoren hebben standaard een stuurbe- krachtiging en een 4 E versnel- lingsbak. In combinatie met de viercilinder benzinemotor wordt een vierversnellingsbak geleverd en bij de vijfcilinder dieselmotor een vijfversnellingsbak. Als meeruitvoering kunnen de mo dellen met benzinemotor eveneens worden geleverd met automatische transmissie. Verdere meeruitvoe- ringen die in combinatie met de Audi 100 CS verkrijgbaar zijn: centrale vergrendeling van de por- tieren, een schuif/uitzetdak en elek- trisch te bedienen ruiten. De prijzen van de Audi 100 CS zijn Audi 100 CS 63 kW Audi 100 CS 85 kW/5-bak Audi 100 CS 100 kW/5-bak Audi 100CS51 kW diesel/5-bak als volgt: excl. B.T.W. f 28.390,00 31.135,00 32.200,00 f 33.640,00 incl. B.T.W. 33.500,20 f 36.739,30 f 37.996,00 39.695,20 De prijzen zijn vrijblijvend, af Leusden. Wie zelf meubels wil bouwen kan kiezen uit twee, nogal ver uit elkaar liggende, methoden: een geheel eigen ontwerp maken of een bouw- pakket kopen en het volgens de gebruiksaanwijzing in elkaar zet- ten. In eerstgenoemd geval moet je wel een ontwerper met talent zijn en tevens een geroutineerd houtbe- werker. Zit dat er niet in, dan zit je vast op het door de fabrikant van het bouwpakket vastgestelde ontwerp, de maatvoering en de indeling. Die beperking is nu opgeheven. Met het nieuwe MODIKA systeem kan iedereen zijn eigen meubels bouwen, van een eenvoudig kastje tot een wandvullend meubel, en daarbij zijn bijna geen beperkingen wat afmetingen, vorm of indeling betreft. Het basisprincipe van modika wordt gevormd door legplanken, zijstaanders en achterstaanders, waarvan een meubel kan worden gebouwd. De meest opmerkelijke bijzonderheid van het modika systeem is dat er geen schroef of spijker aan te pas komt. Alle onderdelen worden met speciale 2-zijdig zelfklevende lijmfolie aan elkaar bevestigd. Men hoeft dus beslist geen bijzonder handige doe-het-zelver te zijn om met dit nieuwe systeem te kunnen werken; letterlijk iedereen kan ermee over- weg. Behalve de genoemde basisonder- delen omvat het modika syteem een plintplank, deur en een lade. De deur kan worden bevestigd met het speciale modika lijmscharnier en de lade wordt heel eenvoudig in elkaar gezet door middel van een 'zelfklevend' deuvelsysteem. De onderdelen zijn vervaardigd van wit gemelamineerd plaatmateriaal. Vanzelfsprekend zijn ze verkrijg baar in diverse afmetingen. De maatvoering is uiterst nauwkeurig uitgekiend. Een zeer uitvoerige en duidelijke gebruiksaanwijzing laat zien hoe simpel de montage met de lijnfolie in zijn werk gaat.Ook bij het geheel zelf onwerpen van een meubel krijgt de gebruiker een steuntje in de rug. Het eindresul- taat hoeft niet onder te doen voor de (wel aanzienlijk duurdere!) moderne meubels die men kant en klaar in de winkel koopt. Het feit dat men voor het bouwen met het modika systeem als enig gereedschap een hobbymesje nodig heeft voor het snijden van de lijmfolie, onderstreept wel heel duidelijk hoe eenvoudig het zich laat verwerken. Het modika systeem is exclusief verkrijgbaar in de Hubo zaken, Buiten de aktiviteiten die elders in dit blad zijn vermeld heeft de wijkvereniging in de Boerderij ,,Landvreugd", Sweelincksingel 7, Groenoord-z, nog wel wat meer te bieden: Elke maandagavond om 20.00 uur klavetjassen, ink: tel. 735878 of 702363. Elke dinsdagavond om 20.00 uur schaak en jeugdschaak van 19 tot 20 uur, inl. tel. 709604. Elke dinsdagavond om 20.00 uur damestrimclub, inl.: tel. 709901. In de gymzaal P. van Anrooylaan 1 vindt elke donderdagavond van 21.00 tot 22.00 uur de .damesin- door" plaats, inl.: tel. 731064.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 9