cJ-uwelier Boot POLDERMAN Dierenbescherming atdeling Schiedam 60 jaar j Dienstencentrum „De Woudhoek" „'t Centrum" Druk bezochte vergadering kraakt het beleid van SSSW Verkoopmiddag in huize „Spaland" Koopavonden Open-Deurdienst De handen uit de mouwen De Oliebollen uit de pan Hoe komen we nu eigenUjkU^ aan '///y/// het St. Nicolaas- feest OCCASION? Zoekplaatje: „Waar is Woudhoek?" 2december 1981 \Mr4rrlkkMt4r« PAGINA 3 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Dr. Wibautplein 15-Telefoon 70 69 05 U vlndt horn bij Uw adres voor een goede fiets •en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparatias Het dienstencentrum "De Woud hoek" wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (Oudere) niet-werkertden. Wij zijn geopend op werkdagen van 10.00-16.30 uur. Er is gelegenheid om te kaarten, biljarten, dammen en schaken. Ouderen van 50 jaar en ouder kunnen aan de volgende aktivitei- ten meedoen: - Yoga, gymnastiek, stijldansen, volksdansen, creatieve handvaar- digheid, boetseren, pitrieten, handwerken, makrame, houtbe- werking, teken- en schilderles, zangkoor, biljartgroep, bridgen, engels (beginners en gevorderden), praatgroep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen op maan- dagochtend of middag in het sport- fonsdenbad. - kooklessen (vooal voor oudere heren).fn de Techn.School "Schie- land". AKTIVITEITEN DOOR ONS GEORGANISEERD IN DE "BLAUWE BRUG" - Dinsdagmorgen Spreekuur voor ouderen van 10.00-12.00 uur. Oudere alleenstaanden kunnen hier hun formulier verkrijgen voor de aanvraag van de eenmalige uit- kering. En hulp krijgen bij het invullen hiervan. Creatieve Handvaardigheid van 10.00-12.00 uur. Gymnastiek van 1115-12.00 uur Yoga van 10.00-11.00 uur. Voor verdere informatie over de aktiviteiten en 3e kosten hiervoor kunt u bellen telefoon 70.95.55. DIENSTVERLENING - Spreekuur voor ouderen: Dage- lijks(na afspraak). - Warme maaltijden: Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur in het dienstencentrum, of bij u thuis. Op aanvraag. - Huisbezoekdienst: Op aanvraag - Pedicure Op dinsdag en woens dag (alleen na afspraak). - Kapster Donderdagochtend en vrijdagochtend vanaf 10.30 uur. - Herenkapper Maandagochtend 11.00 uur - Bibliotheek Dinsdagochtend en donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. Tevens verkoop van RET kaarten 65 taxibonboekjes, kerstkaarten. ONTSP ANNINGS A V ONDEN MIDDAGEN OPEN HUIS OP ZONDAG 6 december van 13.30-16.30 uur. 6 december: St. Nicolaasmiddag voor grootouders en kleinkinderen. Met bezoek van de Sint. Aanvang 13.30 uur. 10 december: Bingomiddag aan vang 13.30 uur. Sluitingsdagen Feestdagen: Ons dienstencentrum is op 25 en 26 december, 31 december en 1 janu- ari gesloten. YOGALESSEN In de Woudhoek kunnen er nog deelnemers/sters worden inge- schreven. Op maandagmorgen van 8.30-9.30 uur is er een groepje van 15 deelne- mers, na afloop wordt er een gezellig kopje thee gedronken. ENGELSE LES IN DE WOUDHOEK Deze lessen zijn op maandagmid- dag bij de groep 2de jaars gevor derden kunnen nog deelnemers bij. GYMNASTIEKLES In het wijkcentrum "De Blauwe Brug". Voor de gymnastiekles op dinsdagmorgen van 11.15-12.00 uur kunnen we nog deelnemers inschrijven. Inlichtingen over Yoga-Engelse en Gymnastiekles telefoon 70.95.55. Nog nooit in de geschiedenis van de Bewonerscommissie Bachplein zal een vergadering zo druk bezocht zijn als die van 24 november j.l. De grote zaal van de Blauwe Brug puilde uit van de honderden be- zoekers die nauwelijks een plaatsje wisten te bemachtigen. Klapstuk van deze bijeenkomst was het punt restitutie van te veel betaalde servicekosten door de bewoners van de vijf Bachplein- flats. In felle bewoordingen veroor- deelde de voorzitter van de bewo nerscommissie, de heer P. Ver- speek, het beleid van ,,huisbaas" SSSW. In het bijzonder dus de te veel berekende kosten die overi- gens niet door de SSSW worden ontkend. De restitutie die -(na veel gepraat) zou plaatsvinden zoals dat door de SSSW werd voorgesteld - staat in geen enkele verhouding met het werkelijk te veel betaalde bedrag. En dat nemen de bewoners van het Bachplein (die toch al met een fiks maandelijk huurbedrag zitten) beslist niet. ,,Geen fooi maar een rechtvaardige terugbetaling" is de algemene wens. Een echt resultaat had de vergade ring van vorige week dinsdag niet direkt, de zaak is inmiddels aange- kaart bij de gemeente (de werke- lijke ,,huisbaas" dus) en daarop is nog geen antwoord gekomen. Met een te kleine en onjuiste restitutie neemt de bewonersvereniging hoe dan ook geen genoegen. ,,Dan zullen we er een rechtzaak van moeten maken" vindt de commis- sie en hiermede waren de bewoners het - gezien het applaus - roerend eens. In het kader van het derde lustrum wordt in Huize Spaland aan de laan van Bol'Es op maandag 14 december a.s. een grootse verkoop middag gehouden. Veel artikelen zullen daar te koop zijn zoals geborduurde kussens, sokken, babygoed, shawls, poppen, tafel- lakens, schortjes, kralen gordijnen enz. Een bezoekje waard dus. In verband met de komende feest dagen zullen de winkels in Schie dam langer open mogen. Tot en met vr(jdag 4 december mogen de winkels tot 21.00 uur geopend zijn. (op 5 december is de sluitingstijd 17.00 uur). Van maandag 21 t/m woesdag 23 december ook tot 21.00 uur. De laatste Open-Deurdienst van dit jaar zal worden gehouden op zondag 6 december a.s. in de St. Martinus- kerk. Voorganger in deze dienst is ds. Anne van der Meiden uit Meerkerk, terwijl de bekende Creedsingers met hun zang voor de vokale omlij sting zullen zorgen. Het thema van deze dienst is: RICH- TING L1CHT". Hiervoor dienen de bijbelgedeelten Johannes 1 1-3, Jo hannes 3 16-21 en Psalm 112 tot lei- draad. Leest u deze alvast eens door? Wij rekenen ook nu weer op uw aanwezigheid. Open-Deurteam De padvinders van de Burgemeester van Haarengroep blijven niet bij de pakken neerzitten nu de kosten van de kampeer- en spelmaterialen de pan uit rijzen. Ook de huisvestigings- en ener- giekosten van het groepshuis en van het wachtschip stijgen onrustbarend. Om contributie verhoging zoveel moge- lijk te voorkomen gaat de groep nu op zaterdag 12 december a.s. oliebailen bakken en verkopen. De bollen worden door een aantal moeders gebakken in het groepsge- bouw ,,'t Raadhuis" aan de Schie- damseweg 200, en verkocht aan boord vanuit het wachtschip ,,Alewijn de Groot" dat hiertoe afgemeerd ligt in de Lange Haven, bij de Appelmarkt te Schiedam. Het schip is voor bezichtiging open- gesteld. Dit geldt ook voor het groeps huis. Alle groepsleden, van welp tot voor- trekker, zullen hun uiterste best doen om het zo hard nodige geld zelf te verdienen en hopen daarbij op uw trek in oliebollen. Mogen zij op uw eetlust en medewer- king rekenen??? Wij allemaal - en zeker de kinderen - aanvaarden met alle gemak dat op 5 december St. Nicolaas jarig is en dat op die dag (en vooral de avond) feest moet worden gevierd. Ze doen dat in Nederland al erg lang en het is zeker niet alleeen een uitvinding van de win- keliers, die het voor een groot gedeelte vel van die bijzondere dag moeten heb- ben. .-let eigenaardige is dat het St. Nico- laasfeest in feite een overblijfsel is van oude heidense Germaanse gebruiken, terwijl dit dan in een toch overwegend christelijk land als het onze uitbundig wordt gevierd. In de 7e eeuw werden door paus Gregorius de Grote de heidense feesten verboden, of liever min of meer gewij- zigd in christelijke feesten. Daar hoor- de ook het St. Nicolaasfeest bij dat in de plaats kwam van het Wodan-feest dat door de Germanen begin december werd gevierd. Leeftijd St. Nicolaas die ongeveer in het jaar 250 in Patras (Klein-Azie) werd ge- boren is zich er nooit van bewust geweest dat hij zo bejubeld en gevierd zou worden. De goede man (die nu dus zo ongeveer zijnl732 verjaardag viert) was iemand met een grote rijkdom en was vooral een weldoener voor kin deren. Hij deed nog meer goed werk en het is daarom niet zo verwonderlijk dat hij later bisschop van Myra werd. Hij stierf op 6 december 313. Zo ziet u dat er waarschijnlijk geen enkel feest is dat z6 lang en z6 inten- sief wordt gevierd dan het St. Nicolaas feest. Wat de stoomboot uit Spanje en Zwar- te Piet er mee te maken hebben weet allang niemand meer, dat zijn bijkom- stigheden die er bij gefantaseerd moeten zijn. Vorige week plaatste de ANWB op de Churchillweg - even voorbij de Sporthal Margriet - een bord waarop ook de naam en richting Schiedam- Noord is vermeld. Vreemdelingen zullen daardoor onze wijk wat gemak- kelijker kunnen vinden. Een paar honderd meter verder op de Churchillweg staat naast een apart parkeerhaventje een door de gemeente geplaatst bord met plattegrond van Schiedam-Noord. Duidelijk ook voor de vreemdelingen onder ons. Dat bord is daar reeds jaren geleden geplaatst en dat is dan ook goed merkbaar! Want de plattegrond gaat n.l. niet verder dan het Bachplein en Lisztplein! Niet alleen staat de nieuwe wijk Woud- hoek-Noord niet op de kaart vermeld, ook de toch al zo'n zeven a acht jaren bestaande straten van Woudhoek- Zuid zijn op de plattegrond volkomen zoek. Een wegwijzer waar men niet veel wijzer van wordt. Schiedam loopt hierrrtee dus duidelijk erg achter! Het bestuur van de Afdeling Schie dam van de Nederlandse Vereni- ging tot Bescherming van Dieren dankt hierbij eenieder die op enigerlei wijze heeft bijgedragen om de verschillende aktiviteiten die gehouden zijn ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan tot een waar succes te maken. Hierbij mogen niet onvermeld blij ven: - de collecte op 3 oktober 1981, die plm./ 11.000,--heeft opgebracht; - opbrengsten loterij t.g.v. een zaalvoetbaltoeraooi op 19 Septem ber 1981 van plaatselijke horeca- bedrijven plm./ 1.500,--; - de open dag op 10 oktober 1981 die meer dan 1100 belangstellen- den naar de Hargahoeve lokte, ruim/ 1.000,-- opbrengst; - de feestelijke aktiviteiten die in samenwerking met Bureau Jeugd- land werden opgezet, zoals de kleimiddag voor kinderen en de hondenshow. Ter afsluiting van dit jubileumjaar wil het bestuur op bescheiden wijze een speciale bijeenkomst houden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van haar ruim 1000 leden tellende vereniging. Zonder de inzet en steun van deze leden was het nooit mogelijk geweest om nu al 60 jaar lang dierenbescherming in Schiedam te propaganderen en zich als organisatie te presenteren met een akkommodatie zoals deze nu is opgebouwd. Deze bijeenkomst zal worden ge houden op zaterdag 12 december 1981 van 15.00 uur tot 17.00 uur in ons dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 te Schiedam. Alsdan zal gelegenheid zijn om het bestuur uw felicitaties aan te bieden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging. Hierbij worden alle leden en andere belangstellenden uitgenodigd sa- men met het personeel en het bestuur even stil te staan bij deze voor de vereniging zo belangrijke mijlpaal. Op deze bijeenkomst zal tevens de burgemeester van Schiedam, de heer G.J. te Loo, als bijzondere gast worden ontvangen en zal hem de functie van beschermheer van onze vereniging worden aange- boden. Graag merken wij nog op dat het steeds mogelijk is voor ieder om zich als lid van de Dierenbescher ming Afd. Schiedam aan te mei den. Wij kennen ook jeugdleden en eveneens zijn financiele bijdragen van .vrienden van de Hargahoeve" een welkome aanvulling om de financiele lasten, die dierenbe scherming nu eenmaal met zich meebrengt, te kunnen dragen. Door giften, dona ties, schenkingen e.d. wordt het mogelijk om op nog betere wijze de belangen van de dieren, vooral in onze Schiedamse samenleving, te kunnen beharti- gen. U bent van harte welkom. Postrekeningnummer 216407 t.n.v. Penningmeester Dieren Bescher ming afdeling Schiedam. Bestuur van de nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, afd. Schiedam.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 3