cJ-uwelier Boot Nieuws op 't spoor Woord van troost voor mijn w in vensterbank Dienstencentrum „De Woudhoek" „'t Centrum" Kerstversieringen maken De stad, waard om in te leven Concert in het Stedelijk Museum Schiedam Schooltoernooien in Schiedam Aanzienlyke rendements- verhoging van reeds ingebouwde openhaard met HELEX OPEN HAARDINZET. 16december 1981 \MrifrAkkMtilni PAGINA 3 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Uwadres voor een goede fiets •en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparation Vakantie-uittocht van Kerst- naar Krokustijd Het dienstencentrum "De Woud hoek" wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (Oudere) niet-werkenden. Wij zijn geopend op werkdagen van 10.00-16.30 uur. Er is gelegenheid om te kaarten, biljarten, dammen en schaken. Ouderen van 50 jaar en ouder kunnen aan de volgende aktivitei- ten meedoen: - Yoga, gymnastiek, stijldansen, volksdansen, creatieve handvaar- digheid, boetseren, pitrieten, handwerken, makrame, houtbe- werking, teken- en schilderles, zangkoor, biljartgroep, bridgen, engels (beginners en gevorderden), praatgroep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen op maan- dagochtend of middag in het sport- fonsdenbad. - kooklessen (vooal voor oudere heren).In de Techn.School "Schie- land". AKTIVITEITEN DOOR ONS GEORGANISEERD IN DE "BLAUWE BRUG" - Dinsdagmorgen Spreekuur voor ouderen van 10.00-12.00 uur. Creatieve Handvaardigheid van 10.00-12.00 uur. Gymnastiek van 11.15-12.00 uur Yoga van 10.00-11.00 uur. Voor verdere informatie oyer de aktiviteiten en de kosten hiervoor kunt u bellen telefoon 70.95.55. DIENSTVERLENING - Spreekuur voor ouderen: Dage- lijks (na afspraak). - Warme maaltijden: Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur in het dienstencentrum, of bij u thuis. Op aanvraag. - Huisbezoekdienst: Op aanvraag - Pedicure Op dinsdag en woens dag (alleen na afspraak). - Kapster Donderdagoohtend en vrijdagochtend vanaf 10.30 uur. - Herenkapper Maandagochtend 11.00 uur - Bibliotheek Dinsdagochtend en donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. Tevens verkoop van RET kaarten 65+, taxibonboekjes, kerstkaarten. ONTSPANNINGSAVONDEN/ MIDDAGEN 21 December: Kerstsukjes maken, u kunt onder leiding uw eigen kerststukje maken, de benodigde materialen, zoals: bakjes en groen e.d. kunt u tegen dagprijs bij ons betrekken. 22 December: Kerstuitvoering van het zangkoor OASE. Entree prijs 1,50 inclusief een kopje koffie gratis. Aanvang 20.00 uur. 4 Januari: Nieuwjaarsreceptie van af 13.30 uur. Wij nodigen hierbij alle bezoekers/sters van het diens tencentrum uit. YOGALESSEN In de Woudhoek kunnen er nog deelnemers/sters worden inge- schreven. Op maandagmorgen van 8.30-9.30 uur is er een groepje van 15 deelne- mers, na afloop wordt er een gezellig kopje thee gedronken. ENGELSE LES IN DE WOUDHOEK Deze lessen zijn op maandagmid- dag bij de groep 2de jaars gevor derden kunnen nog deelnemers bij. GYMNASTIEKLES in het wijkcentrum "De Blauwe Brug". Voor de gymnastiekles op dinsdagmorgen van 11.15-12.00 uur kunnen we nog deelnemers inschrijven. Inlichtingen over Yoga-Engelse en Gymnastiekles telefoon 70.95.55. Wij wensen al onze bezoekers prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. Namens het gehele team van de Heijermansflat en diensten centrum ,,De Woudhoek". Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Veel mensen komen er niet aan toe om thuis aan de slag te gaan met allerlei materialen om kerstversieringen te maken. Evenals vorig jaar organiseert de aktiviteitenkommissie van De blauwe brug daarom ook (in het kader van Kreativiteit op de donderdagmor- gen) een bijeenkomst KERSTVERSIE RINGEN MAKEN. De bijeenkomst is op donderdagmor- gen 17 december, 9-11.30 uur. De kosten bedragen 3,- per keer (excl. materiaal). Er is een kinderopvangmogelijkheid. Onder dit motto is tot 28 december a.s. in de hal van WIJKCENTRUM DE BLAUWE BRUG een uitgebreide foto- tentoonstelling van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te bezichtigen. Oorspronkelijk was Nederland groten- deels een agrarisch land dat mede afhankelijk was van de inkomsten die uit de handel op de toenmalige kolonien werden verkregen. Er was weinig industrie van enige betekenis, met uitzondering van enkele weverijen en spinnerijen. De meeste bedrijven hadden nog een ambachtelijk karakter. Nu is Nederland een industrieland. De bevolking is in die tijd bijna verdubbeld: in 1980 leven op een oppervlakte van 40.000 km2 ruim 14 miljoen inwoners Verstedelijking en welvaart hebben de structuur van het land drastisch veranderd. Veel van de toen nog beschikbare landbouwgronden zijn gebruikt voor de uitbreiding van steden en dorpen, het wegennet en de industrie. Aan de andere kant is men erin geslaagd bestaande natuurgebieden te behouden en door beschermende maatregelen zelfs uit te breiden. De tentoonstelling laat een en ander uitgebreid zien. Vooral een aantal stadsvernieuwingsprojekten worden belicht. De tentoonstelling is naar Schiedam gehaald door de aktiviteitenkommissie van De blauwe brug i.s.m. Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord. De tentoonstelling is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 9.00-23.30 uur en zaterdag van 9.00-13.00 uur. De toegang is uiteraard gratis. De maandelijkse orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoog- straat 112 te Schiedam, zal plaatsvin- den op zaterdag 19 december a.s. en worden verzorgd door Marc Schaap, organist te Rotterdam. Medewerking verleent de sopraan Ellen van der Ham. Het programma vermeldt werken van 17e en 18e eeuwse componisten, welke op het antieke orgel, daterend uit 1773, uitstekend tot hun recht komen. Het concert op zaterdag 19 december a.s., vangt aan om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toe- gang is gratis. Gedurende de Kerstvakantie orga niseert de Sportraad voor de Ge- meente Schiedam in samenwerking met enkele sportverenigingen weer toernooien voor de scholieren van het lager en het voortgezet onder- wijs. Op het programma staat: 21 en 22 december - zwemtoernooi voor het lager onderwfjs. Aan dit toernooi, dat in het Sportfondsenbad zal worden ge- houden, doen in totaal 660 leerlin- gen mee. Gezwommen wordt zowel schoolslag als vrije slag. De serie wedstrijden worden op maandag 21 december verzwom- men en beginnen om 9.00 uur. De snelste zwemmers gaan over naar de finale. Deze finalewedstrijden worden op dinsdag 22 december gehouden. Aanvang wederom 9.00 uur. Op deze dag zullen tevens nog 75 estafetteploegen op de startblokken verschijnen om in dit onderdeel de eer van de school te verkrijgen. De schoolzwemkommissie wordt bijgestaan door leden van de Schiedamse Reddingsbrigade. 2122 en 23 december - basketbal- toernooi voor leerlingen van het voortgezet onderwfjs in de sporthal Margriet. Voor dit toernooi hebben zich 205 teams aangemeld (111 jongens en 94 meisjesteams). Dit is 38 teams meer dan in 1980. Elke dag begint het toernooi om 8.30 uur. Op de eerste dag spelen: jongens 12 en 13 jaar, meisjes 12 en 13 jaar. Op de tweede dag spelen: meisjes 14, 15 en 16 jaar; jongens 16 en 17 jaar. Op de derde dag spelen: jongens 14 en 15 jaar, meisjes 17 jaar en ouder, jongens 18 jaar en ouder. Aan dit toernooi verleent de bas- ketbalvereniging Juventus haar me dewerking door het beschikbaar stellen van de scheidsrechters ge durende de drie dagen. 29 December - schooltafeltennis- toernooi voor leerlingen van het lager en voortgezet onderwfjs. Dit toernooi vindt plaats in de sporthal Margriet, alwaar op 32 tafels de deelnemers elkaar in verschillende leeftijdsgroepen zul len ontmoeten. In totaal hebben zich 558 leerlingen ingeschreven te weten: 407 leerlingen van het lager onderwijs en 151 leerlingen van het voortgezet onderwijs. De leiding is in vertrouwde handen van de Schiedamse tafeltennis- verenigingen de Korenbeurs, R.A.P., de Reling, N.O.A.D. en Schiedam. L Het laat zich aanzien dat de jaarlijkse uittocht naar de buitenlandse Kerstbe- stemmingen per trein minder massaal is dan vorig jaar. Een verschuiving naar de Krokusvakantie is duidelijk merkbaar. Voor het Kerstvervoer per trein zijn momenteel circa 130 extra rijtuigen ingezet, 50 minder dan vorig seizoen. In het algemeen is nog zit-, lig- en slaapaccommodatie beschikbaar bij vertrek tussen 19 en 23 december naar de diverse bestemmingen in Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland. Voor vrijdagavond 19 februari 1982, het begin van de Krokusvakantie zijn in tegenstelling tot vorig jaar nu al 30 extra rijtuigen gepland. Weekendretours langer geldig met Kerst en Nieuwjaar In afwijking van de normale regeling zijn op vrijdag 25 december reeds weekendretours (dagretour 1,50) te koop die, voor wat de terugreis betreft, geldig zijn tot en met zondag 27 december 1981 Een weekendretour gekocht op 31 december blijft, wat de terugreis betreft, geldig tot en met zondag 3 januari 1982. Reizen op ,,meermans kaarten" is ook voor 9.00 uur toegestaan in de periode van 25 december 1981 t/m 3 januari 1982. De afgelopen jaren bracht een hausse in de aanschaf van open- haarden in Nederland. Het spel met de levende vlammen kreeg honderdduizenden Nederlanders in zijn ban. Wie stond er nu stil bij het rendement van een open haard? Niemand realiseerde zich dat het effektieve rendement van een open haard slechts 20% van de totaal geleverde energie is: zo'n 80% verdwijnt door de schoorsteen. Primeur in Nederland voor open haard-bezitters. Waar vele openhaard-bezitters op gewacht hebben, is nu door Helex op de markt gebracht. Een OPEN HAARD INZET, die door elke doe-het-zelver moeiteloos in prak- tisch elke openhaard kan worden geplaatste. Zowel in 'n feenzijdige-; hoek- als driezijdige openhaard. U moet het zien als een solide unit, die perfekt sluitend in de bestaande openhaard wordt geplaatst. De uitvoering is in twee breedtema- ten: 60 en 70 cm. In de hoogte is de Helex openhaard inzet verstelbaar en daarmee wordt hij tevens als het ware ,,ingeklemd". Alles zonder breken of knutselen en met behoud van het fraaie aanzien van de schouw. Na het plaatsen kan er meteen in worden gestookt, zowel met hitte- bestendige glazen deuren open, als dicht. ,,Open" houden we het openhaard-effekt (levend vuur), dicht" wordt de openhaard inzet een hoogst ekonomische allesbran- der, waarin ook huishoudafval nuttig kan worden gemaakt voor de verwarming van het huis. In de deuren zit een luchttoevoerrege- ling, waarmee het vuur meer of minder kan worden getemperd om het langer te la ten branden. Van 20% naar 67 rendement. De openhaard inzet trekt onderin de kamerlucht aan. Deze kamer- lucht wordt geleid door een geventi- leerde spouw en daar opgewarmd door het vuur. Aan de bovenzijde van de openhaard inzet wordt deze lucht weer teruggevoerd in de woonkamer als aangename con- vectie-warmte. Het rendement van de openhaard verdrievoudigt op deze manier tot liefst 67%. Dat is zo'n 10.000 K.cal/h warmtekapaciteit. Niet voor de poes vinden wij. Een duidelijk? brochure met een helder verhaal zal iedere energiebe- wuste stoker enthousiast maken voor deze nieuwe (in)zet van Helex. Voor meer informatie: Helex B.V. Openhaarden, Postbus 12, 2120 AA Bennebroek, tel. 02502-7642. Nieuw: met inzet 3 x zo hoog rendement Jij oude ijz 'ren weegschaal, gewogen en te licht bevonden, vult geen gewicht of tegenwicht meerjou w onmondig kop 'ren monden. Jij uitgewogen weegschaal, eerlijk evenwichtige balans, voorbijje onpartijdig oordeel, voorbij jouw gouden schalendans. Jij, opgeofferd aan de drang, die vooruitgang is geheten, bent wegende de weg gegaan, waarvan wij het eind niet weten. D.B.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 3