gedichten meer! Warm water is geen drinkwater! ^j-uwelier Boot Wereld kampioenschappen schaatsen in Alkmaar Geen „D.B. Dienstencentrum „De Woudhoek" „'t Centrum" Kursussen in de Blauwe Brug" Schiedamse courant Exit DeN.C.V.B. organiseert ook cursussen 20 januari 1982 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN PAGINA 3 *4 Uw adres voor eeri goede fiets •eri bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties In onze vorige uitgave had u wederom een gedicht (nu getiteld ,,Dank aan Kethel") van dichter D.B. kunnen lezen. Reeds sinds jaren publiceerden wij - met het grootste genoegen - gedichten van D. BOU WMEESTER, die wij tot onze vaste mede- werkers mochten rekenen. Helaas was het gedichtDank aan Kethel de laatste van „D.B. die u in ons blad aantrof, want aan de medewerking is, jammer genoeg, een einde gekomen. De heer Bouwmeester heeft Schiedam (inonze wijk) inmiddels verlaten en woont nu in Overijssel. Wanneer u in de toekomst de - meestal zeer goede - gedichten in onze kolommen mist, weet u nu hoe dat komt. Het dienstencentrum "De Wbud- hoek" wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (Oudere) niet-werkenden. Wij zijn geopend op werkdagen van 10.00-16.30 uur. Er is gelegenheid om te kaarten, biljarten, dammen en schaken. Ouderen van 50 jaar en ouder kunnen aan de volgende aktivitei- ten meedoen: - Yoga, gymnastiek, stijldansen, volksdansen, creatieve handvaar- digheid, boetseren, pitrieten, handwerken, makrame, houtbe- werking, teken- en schilderles, zangkoor, biljartgroep, bridgen, engels (beginners en gevorderden), praatgroep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen op maan- dagochtend of middag in het sport- fonsdenbad. - kooklessen (vooal voor oudere heren). AKTIVITEITEN DOOR ONS GEORGANISEERD IN DE "BLAUWE BRUG" - Dinsdagmorgen Spreekuur voor ouderen van 10.00-12.00 uur. Creatieve Handvaardigheid van 10.00-12.00 uur. Gymnastiek van 11.15-12.00 uur Yoga van 10.00-11.00 uur. Voor verdere informatie over de aktiviteiten en de kosten hiervoor kunt u bellen telefoon 70.95.55. DIENSTVERLENING - Spreekuur voor ouderen: Dage- lijks(na afspraak). - Warme maaltijden: Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur in het dienstencentrum, of bij u thuis. Op aanvraag. - Huisbezoekdienst: Op aanvraag - Kapster Donderdagochtend en vrijdagochtend vanaf 10.30 uur. - Herenkapper Maandagochtend 11.00 uur - Bibliotheek Dinsdagochtend en donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. Tevens verkoop van RET kaarten 65 taxibonboekjes, kerstkaarten. YOGALESSEN In de Woudhoek kunnen er nog deelnemers/sters worden inge- schreven. Op maandagmorgen van 8.30-9.30 uur is er een groepje van 15 deelne- mers, na afloop wordt er een gezellig kopje thee gedronken. Gvmnastiekles. Er kunnen in de Blauwe Brug nog enkele deelnemers/sters bij. Op dinsdagmorgen van 11.15 -12.00 uur. Bondsspaarbank. Met ingang van 1982 houdt de spaarbank 1 x per maand zitting in de bibliotheek van het dienstencen trum op vrijdag 22 januari van 10.00 -12.00 uur en op vrijdag 19 februari Indien er van deze service veel gebruik wordt gemaakt zal deze service worden uitgebreid tot 2 x per maand. Duizenden mensen proberen tijd, energie en geld te besparen door het warme water uit de boiler of geiser ook te gebruiken voor het zetten van thee of koffie en voor het bereiden van maaltijden. Dat war me water, zo redeneren ze, hoeft alleen nog maar even aan de kook te worden gebracht en in een mum van tijd staat de koffie, thee of soep klaar. Toch zitten er aan cleze wijdver- breide gewoonte een paar bedenke- lijke kantjes. In een heetwatertoe- stel gaat de kwaliteit van het I leidingwater namelijk razendsnel achteruit. Dat komt doordat in warm water vrij makkelijk een beetje metaal uit de wand van de boiler of geiser oplost. Bovendien i zijn sommige apparaten gesoldeerd met een verbinding waarin het giftige metaal cadmium zit. Het vervelende met dat cadmium is, dat het plaatselijk soms wordt opgenomen door de ketelsteen die zich in bijna alle heetwatertoestel- len afzet. Wanneer zo'n toestel op een gegeven ogenblik ontkalkt moet worden, kan er makkelijk wat gruis met een hoog cadmiumgehal- te achterblijven. Dat gruis stroomt vervolgens beetje bij beetje met water mee. Wie dat water toevallig gebruikt voor koffie of thee krijgt op die manier meer cadmium naar binnen dan goed is voor hem of haar. Leidingwater dat door een heetwa- tertoestel is gestroomd mag, gezien deze bezwaren en risico's, eigenlijk niet meer worden beschouwd als drinkwater. Zolang het warme wa ter wordt gebruikt voor de douche, de was, de afwas en het bad is er niets aan de hand. Daarvoor is het tenslotte bedoeld. Maar wie dat warme water consumeert neemt risico's. Onnodige risico's boven dien, want wat is eenvoudiger dan voor het zetten van koffie en thee gewoon uit te gaan van fris, gega- randeerd betrouwbaar leidingwater uit de koude kraan. Het enige bezwaar is dat u iets langer moet wachten. Nu we het toch over dat koude water hebben: de waterleidingbe- drijven geven hun afnemers al jarenlang de raad 's morgens de kraan even te laten doorlopen, vodrdat er water voor consumptie wordt getapt. Dat advies heeft in feite dezelfde achtergrond als de aanbeveling om geen wdrm water te gebruiken. Als het water 's nachts stilstaat in de leidingen van uw al dan niet centraal verwarmde, huis wordt het ook langzaam maar zeker iets opgewarmd. Ook dan krijgt het gelegenheid om koper of lood uit de leidingen op te nemen. Soms lopen de waterleidingbuizen zo dicht naast leidingen van de centrale verwarming dat het "kou de" leidingwater behoorlijk heet kan worden. W ater is een consumptieartikel dat - net als brood, vlees of melk - aan bederf onderhevig is. Dat bederf gaat sneller naarmate de tempera- tuur hoger is. Door de kraan 's morgens even te laten doorlopen, vervangt u het in kwaliteit terugge- lopen leidingwater door vers water uit de hoofdleiding. Wilt u geen water verspillen, spoel de leiding dan schoon door het eerst van al het toilet te gebruiken. Voor het doorspoelen daarvan is de kwaliteit van het water immers van minder belang. In het wijkcentrum de Blauwe Brug aan het Bachplein kan men nog aan velerlei kursussen deelnemen. Een aanvang is al gemaakt met de kursussen ,,Aquarel schilderen", „tekenen voor beginners", ,,Wer- ken met klei", „Textiel vormen", Marionetten maken" en .Anders eten". Hiervan zijn inmiddels de eerste lessen al voorbij, al kan men zich hiervoor nog wel opgeven. De kursus ,,Kruiden kweken" begint op 3 mei a.s., in het voorjaar volgt de kursus „bloemschikken". Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht aan de balie van de Blauwe Brug of per telefoon 701049 of 705921. Aktiviteiten. Verder zijn er nog allerlei aktivitei ten als: „Bingo Dansant" - elke le zater- dag van de maand. „Loop Inn" - iedere 3e zaterdag van de maand. „Ruilbeurs" - elke derde donder- dag van de maand. „Klaverjassen" - iedere vrijdag- avond. Genoeg te doen dus in „de Blauwe Brug"! Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Vanaf 18 januari j.l. is een einde gekomen aan de verschijning van het enige ,,dagblad" dat nog de naam Schiedam droeg. Al was de Schiedamse Courant" reeds jaren nog slechts een bijvoegsel van het Rotterdams Nieuwsblad en had de redaktie reeds lang Schiedam ver laten, het was toch een nostalgisch overblijfsel. Met ingang van bovenvermelde datum is 't dus definitief afgelopen lopen met de Schiedamse Courant, die aan zijn 105e jaargang bezig was. De berichtgeving van Schie dam en omstreken verschijnt vanaf 18 januari in een bijvoegsel met de naam ..Waterweg". De Ned. Christen Vrouwenbond houdt 20 januari haar maandelijk- se bijeenkomst. Hiervoor heeft zij mevr. M.M. van Hoey-Smith- Trouw uitgenodigd. Zij zal ons aan de hand van dia's e.e.a. vertellen over de botanische tuin, arboretum trompenburg. Op afspraak kunnen we eventueel een bezoek brengen aan deze botanische tuin. De avond vangt aan om 19.45 uur en zal plaatsvinden in de Rank, Schied. weg 122 Schiedam. Van 2 febr. a.s. tot 9 maart, aanvang 9.30 uur zal de NCVB een wekelijkse cursus starten over VROUW EN GELOOF. Cursus leidster: mevr. L.C. Bot-Don. De onderwerpen die aan de orde komen zijn: 1. Vrouw en geloof 2. de vrouw in de bijbel 3. een gelovige opvoeding 4. feminisme en theologie 5. de plaats van de vrouw in de kerk en samenleving. De kosten voor deze cursus bedra- gen 15,-- (subsidie aangevraagd). Men behoeft geen lid te zijn van de bond. U kunt zich opgeven bij mevr. Taat, tel. 714058. U bent van harte welkom. Nu singels en sloten zijn dichtge- vroren begint ook Neerlands meest beoefende sport: het schaatsenrij- den weer de aandacht te vragen. Zeker dit seizoen nu de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond het 100-ja- rig bestaan gaat herdenken en vieren. In het kader daarvan worden op 6 en 7 febr. 1982 de WERELDKAM- PIOENSCHAPPEN SPRINT VOOR DAMES EN HEREN geor- ganiseerd op het kunstijs van de Meent" te Alkmaar. Altijd weer een spectaculair gebeu- ren met flitsende explosies van de deelnemers. Schaatssport dus van de hoogste kwaliteit! 1! De wedstrijden beginnen beide da- gen om 12.30 uur met de deelne- ming van 30 dames en 30 heren uit zeker negen landen. Het complex "de Meent" werd in jan. 1972 geopend en in 1975 overgedragen door de stichting aan de gemeente Alkmaar. Op de overdekte hoofdtribune is plaats voor 1500 personen en rondom de ijsbaan'is plaats voor 6500 staan- plaatsen. Verkeerstechnisch is "de Meent" gemakkelijk bereikbaar, zowel per trein als per auto omdat er vanaf het NS-station geregelde busdiensten naar de baan zijn en de autorijders vanaf de snelwegen alleen maar de rondweg rond Alk maar hebben te volgen tot de vele parkeerplaatsen die er rondom de ze baan zijn. De kosten voor de overdekte zit- plaatsen zijn f 31,50 (alleen voor 2 dagen) en voor staanplaatsen 14,- per dag, alles incl. voor- verkoop. In samenwerking met HPB-Reizen en de VVV's van Alkmaar en Bergen zijn tevens een aantal ar- rangementen georganiseerd voor die bezoekers welke liever een nachtje in Alkmaar of omgeving overnachten. Voorverkoop van kaarten en alle inlichtingen omtrent dit flitsende schaatsfestijn worden gaarne ver- strekt door HPB-REIZEN bv, Vee- markt 45-47 Hoorn, tel. 02290- 18036 of 14270.

Noorder Akkoorden | 1982 | | pagina 3