cfuwelier Boot Dienstencentrum „De Woudhoek „'t Centrum" OPEN HUIS Aanmelding Glasbak verplaatst Gerichte confrole in metro, tram en bus Veldtocht van TC Rynmond Schiedamse politie had het in 1981 erg druk Gewyzigde uitgiftetyden speelotheek Bestuurs- wyzigingen G.J.V.W. Beurs vrybuiten haalt rekreatieve attrakties „uit de omgeving" naar Ahoy' R.K. Voortgezet Onderwijs Nieuwe Waterweg Noord 3 februari 1982 VMH-dfrAktoMM-tai PAGINA 3 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Uw adres voor een goede fiets •en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties St. Jozefschool voor MAVO Heyermansplein 36 - Schiedam Telefoon 70.95.55 M Het dienstencentrum "De Woud hoek" wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (Oudere) niet-werkenden. Wij zijn geopend op werkdagen van 10.00-16.30 uur. Er is gelegenheid om te kaarten, biljarten, dammen en schaken. Ouderen van 50 jaar en ouder kunnen aan de volgende aktivitei- ten meedoen: - Yoga, gymnastiek, stijldansen, volksdansen, creatieve handvaar- digheid, boetseren, pitrieten, handwerken, makram6, houtbe- werking, teken- en schilderles, zangkoor, biljartgroep, bridgen, engels (beginners en gevorderden), praatgroep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen op maan- dagochtend of middag in het sport- fonsdenbad. - kooklessen (vooal voor oudere heren) AKTIVITEITEN DOOR ONS GEORGANISEERD IN DE "BLAUWE BRUG" - Dinsdagmorgen Spreekuur voor ouderen van 10.00-12.00 uur. Creatieve Handvaardigheid van 10.00-12.00 uur. Gymnastiek van 11.15-12.00 uur Yoga van 10.00-11.00 uur. Voor verdere informatie over de aktiviteiten en de kosten hiervoor kunt u bellen telefoon 70.95.55. DIENSTVERLENING - Spreekuur voor ouderen: Dage- lijks(na afspraak). - Warme maaltijden: Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur in het dienstencentrum, of bij u thuis. Op aanvraag. - Huisbezoekdienst: Op aanvraag - Kapster Donderdagochtend en vrijdagochtend vanaf 10.30 uur. - Herenkapper Maandagochtend 11.00 uur - Bibliotheek Dinsdagochtend en donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. Tevens verkoop van RET kaarten 65 taxibonboekjes. ONTSPANNINGSMIDDAGEN AVONDEN. 10 Februa<*i Samenzangmiddag met za 1 OASE. Aanvang 14.00 uur. jang gratis. 11 Februari Bingomiddag aanvang half twee. Open huis op zondagmiddag dit is weer op 14 februari. Van half twee tot half vijf. Komt u ook eens? YOGALESSEN In de Woudhoek kunnen er nog deelnemers/sters worden inge- schreven. Op maandagmorgen van 8.30-9.30 uur is er een groepje van 15 deelne- mers, na afloop wordt er een gezellig kopje thee gedronken. Gymnastiekles. Er kunnen in de Blauwe Brag nog enkele deelnemers/sters bij. Op dinsdagmorgen van 11.15 -12.00 uur. BONDSSPAARBANK Met ingang van 1982 houdt de spaarbank 1 x per maand zitting in de bibliotheek van het dienstencen trum op vrijdag 19 februari van 10.00 -12.00 uur. Indien er van deze service veei gebraik wordt gemaakt zal dit worden uitgebreid tot 2 x per maand. Dr. Wibautplein 15-Telefoon 70 69 05 De anderhalf jaar geleden geplaatste glasbak op het Heyermansplein is enkele dagen geleden verplaatst. In die periode is n.l. gebleken dat er van deze bak maar weinig gebruik werd gemaakt. Men zocht naar een wat meer centraler punt de glasbak staat nu op het noordelijke gedeelte van het Faas- senplein. Men hoopt dat de bewoners van Woudhoek en van de botenbuurt nu van deze bak gebruik zullen maken en het afvalglas aldaar zullen depo- neren. Maandag 18 januari j.l. startte de RET met een gerichte controle in metro, tram en bus, die tot doel heeft het reizen zonder geldig plaatsbewijs tegen te gaan. Om De Toerclub Rijnmond Schiedam organiseert in samenwerking met het Vlaardingse V.R.S.R. op 7 februari a.s. een veldtoertocht. De afstand is 30 of 60 km. Inschrijving kan geschieden aan het vertrek- punt (vertrek tussen 11.00 en 12.00 uur) Kolpabad, Broekweg 91 te Vlaardingen. Nadere inlichtingen hierover via tel. 711343. Het jaar 1981 is aan de politie te Schiedam zeker niet ongemerkt voorbij gegaan. Vooral het aantal inbraken in dat jaar is erg groot, zo laten de jaarcijfers zien. In 1980 kieeg de politie 3262 aanmeldingen van inbraken, vorig jaar steeg dat aantal tot 4003, hetgeen betekent dat er in 1981 741 inbraken meer werden gepleegd. Vooral schoolgebouwen en club- huizen moesten het vorig jaar ontgelden, waarbii overigens steeds meer schade wordt aangericht. Ook 4iet z.g.n. „straatgeweld" nam toe; in 1981 werden 81 gevallen aangegeven tegen 59 het jaar daarvoor. Het stelen van bromfietsen is ook al ,,in". In 1980 werden van deze vervoersmiddelen en 643 ontvreemd, vorig jaar waren dat er958. Betere cijfers vertonen het aantal verkeersongelukken dat vorig jaar wederom verder is afgenomen. deze campagne mogelijk te maken heeft het bedrijf eind vorig jaar twintig extra controlebeambten aangetrokken. Elke dag zal binnen een bepaald gebied van het RET-lijnennet zeer intensief worden gecontroleerd. Daarnaast blijven de tot nu toe gebraikelijke controles gehand- haafd. De Speelotheek ,,Ikkie", gevestigd in de Blauwe Brag aan het Bach- plein heeft de uitgiftetijden van speelgoed gewijzigd. De uitgifte op maandag is komen te vervallen (reden onbekendl). Met ingang van 1 februari kan men alleen nog speelgoed in braikleen verkrijgen op woensdag van 14.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. Op de le vergadering van 1982 van de Stichting G.J.V.W. (Gespecia- liseerd Jeugd en Volwassenwerk) is als nieuw bestuurslid toegetreden de heer A. Sonneveld als vertegen- woordiger van ,,Phiadelphia". De heer A. Sonneveld is gemeente- raadslid voor het C.D. A. In verband met drukke werkzaam- heden als directeur van de „Liede- weyde" is afgetreden de heer H. Huisman, voorzitter. Voorlopig zal mevrouw A. Dirkzwager-van Zoe- len het voorzitterschap waarne- men. Plaatsvervangend voorzitter is mevrouw J. Hafkamp-van Wijk. Door een gelukkig toeval kon mevrouw R. Stouten aangetrokken worden als coftrdinatrice op vrijwil- ligersbasis voor het G.J.V.W. Er zijn momenteel 8 verschillende clubs met zo'n 50 vrijwilligers- (sters). Mevrouw Stouten heeft langdurige ervaring op het gebied van begeleiding van geestelijk ge- handicapten. Op 12 juni a.s. hoopt de Stichting G.J.V.W. haar eerste lustrum te vieren met de nodige festiviteiten. Nadere informatie daarover volgt. Er wordt momenteel een boekje samengesteld over de activiteiten van het G.J.V.W. Belangstellenden kunnen daarover informatie inwinnen bij: C.P. v.d. Voort secretariaat G.J.V.W. Bach- plein 210 telefoon 010-702867. Op vrijdag, 5 februari a.s. organi- seert het G.J.V.W. haar jaarlijks carnavalsfeest in de grote zaal van Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Medewerking verlenen o.a. ,,De Rietzeilers" en de ,,Boerenkapel". Aanvang 20.00 uur. De nieuwe beurs vrfjbuiten '82 biedt 5 dagen lang een boeiend overzicht van allerhande rekreatie- mogelijkheden in de eigen omge- ving. Veel rekreatie-bedrijven pre- senteren zich van 3 t/m 7 februari a.s. in de Rotterdamse Ahoy' Hal- len. Pret en rekreatieparken Een aantal bekende pret- en rekreatieparken, binnen of net over de Nederlandse grenzen, tonen op vrijbuiten '82 in maquette-vorm of op ware grootte hun boeiendste attrakties. Bezoekers kunnen er de sfeer proeven van het wilde westen zoals o.a. in het vermaarde Bobbe- jaanland en op de grote stand van safaripark Horsemen Holiday waar paard- en ponyrijden tot 66n van de vele mogelijkheden behoort. Pre- sentaties zijn er ook van parken als Drievliet, Walibi en de Honing- raat. Een mooie maquette kunt u zien op de stand van Madurodam en informatie wordt gegeven door tal van bungalow-vakantie-parken. Rijnmond 3-dimensionaal Een spektakulaire stand - 66n van de grootste op vrijbuiten '82 - richt de Rotterdamse VVV in, tezamen met het openbaar lichaam Rijn mond, de gemeente Rotterdam en de provincie Zuid-Holland. Op 45 bij 15 m worden er de rekreatie- mogelijkheden in Rotterdam en Rijnmond ,,dne-dimensionaal" gepresenteerd: de Nieuwe Water- weg is het ,,looppad" door de stand, links en rechts ziet men er de rekreatiegebieden; "meerpalen" fungeren als diakasten. In deze stand is ook een attraktieve exposi- tie van scheepsmodellen. De VVV Den Haag introduceert op vrijbuiten '82 haar programma ,,'s-Gravenhage k la Carte '82 en wijdt in het bijzonder aandacht aan Scheveningen: met de opening van het Palace-gebied, volgende maand, zal het zogenaamde Zee- front" van de herhoren badplaats zijn voltooid. Ook de VVV's van Zeeland, Noord-Brabant, Gelder- land en Overijssel zijn met infor- matiestands op de rekreatiebeurs vertegenwoordigd. Vrijbuiten '82 is ontstaan uit de vroegere beurs Caravan Ahoy' en verloochent die afkomst niet: in de drie hallen die de beurs beslaat zijn tal van stands waarop de nieuwste modellen caravans, vouwwagens, motorhomes en tenten worden gelntroduceerd, met uiteraard al lerhande praktische of plezierige accessoires.Veel stands zijn er ook met artikelen voor de zo snel populair geworden windsurfsport. Atrakties Temidden van alle stands heeft de beursorganisatie de meest uiteen- lopende attrakties in de rekreatieve sfeer geprojekteerd, zoals een Western Square" waar bezoekers kunnen lasso werpen, paard- en ponyrijden pijl en boog schieten, hoefijzer gooien, barbequen en chili con carne in western style proeven. Square dancing kan ook en bekende artiesten op dit gebied zullen daarvoor de maat aangeven. Voorts staan optredens van country and western groepen op het pro gramma met als hoogtepunt - zaterdag 6 februari - Jimmy Law- ton en Jeannie Denver met hun Hot Beaverband. De Dienst voor Sport en Recreatie zal bij hun informatiestand een praathuis en een kinderboerderij met knufeldieren inrichten.Verder zullen sport- en speldemonstraties gegeven worden, waaraan een ieder kan meedoen. Woensdagavond 3 februari zal wereldkampioen Harm Wiersma een partij simultaan- dammen. Vrijbuiten '82 is dagelijks geopend van 11.00 tot'17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt 6,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar en houders van een 65+ pas betalen/ 3,- per persoon. directeur: H. T. Meijer Willem de Zwijgerlaan 240 - 3136 AX Vlaardingen telefoon 010-74 41 66 voor toekomstige brugklassers en hun ouders op: zaterdag 6 februari 1982, van 10.00 uur-12.00 uur - U kunt inlichtingen krijgen over de school - De mogelijkheid bestaat om te praten met brugklasleraren en schoolleiding - Er is gelegenheid tot het bijwonen van enkele activiteiten. Inschrijvingsdata voor het brugjaar 1982-1983 - woensdag 10 februari van 14.00 uur-16.00 uur - donderdag 11 februari van 10.00 uur-12.00 uur- van 14.00 uur-16.00 uur-van 19.00 uur-21.00 uur - vrijdag 12 februari van 10.00 uur-12.00 uur - zaterdag 13 februari van 10.00-12.00 uur (wilt u - indien mogelijk - een duplicaat van de test- uitslag meebrengen?)

Noorder Akkoorden | 1982 | | pagina 3