cj-uwelier ZDoot ,,Hardstikke goed" Dienstencentrum „De Woudhoek" f 98,05 Onderzoek aparte groep woning- zoekenden O.B.M. Kethel Markt weer op "oude" plaats Wijkvereniging "Bydorp" moet "Het Trefpunt" over gaan nemen Prestatieloop Nieuw tr^ject- gedeelte METRO byna klaar Orgelconcert Ruilbeurs in wykcentrum Bijeenkomst reuma- patienten- vereniging j Nieuwe Waterweg- Noord" 17 februari 1982 VxHtkr AkktMHikn PAGINA 3 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Bromfiets W.A. Inkl. alle kosten per 1 maart a.s. |y Het dienstencentrum "De Woud- hoek" wil een ontmoetingsplaats zijn voor ouderen en (Oudere) niet-werkenden. Wij zijn geopend op werkdagen van 10.00-16.30 uur. Er is gelegenheid om te kaarten, biljarten, dammen en schaken. Ouderen van 50 jaar en ouder kunnen aan de volgende aktivitei- ten meedoen: - Yoga, gymnastiek, stijldansen, volksdansen, creatieve handvaar- digheid, boetseren, pitrieten, handwerken. makrame, houtbe- werking, teken- en schilderles, zangkoor, biljartgroep, bridgen, engels (beginners en gevorderden), praatgroep voor ouderen. - Reaktiveringszwemmen op raaan- dagochtend of middag in het sport- fonsdenbad. - kooklessen (vooal voor oudere heren). AKTIV1TEITEN DOOR ONS GEORGANISEERD IN DE "BLAUWE BRUG" - Dinsdagmorgen Spreekuur voor ouderen van 10.00-12.00 uur. Creatieve Handvaardigheid van 10.00-12.00 uur. Gymnastiek van 1115-12.00 uur Yoga van 10.00-11.00 uur. Voor verdere informatie over de aktiviteiten en de kosten hiervoor kunt u bellen telefoon 70.95.55. DIENSTVERLENING - Spreekuur voor ouderen: Dage- lijks (na afspraak). - Warme maaltijden: Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur in het dienstencentrum, of bij u thuis. Op aanvraag. - Huisbezoekdienst: Op aanvraag - Kapster Donderdagochtend en vrijdagochtend vanaf 10.30 uur. - Herenkapper Maandagochtend 11.00 uur - Bibliotheek Dinsdagochtend en donderdagochtend van 9.00-11.00 uur. Tevens verkoop van RET kaarten 65 taxibonboekjes. Ontspanningsmiddagen avonden 19 Februari: Carnaval met komst van Prins Carnaval en de Raad van Elf. Het wordt weer een groot feest. Aanvang 20.00 uur. Zaal open: 19.30 uur. Entree: 3,~ p.p. 65+ers/ 2,--. 2 Maart: Voorlichtingsmiddag door het bureau voor pluimvee en Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Er wordt een onderzoek gehouden onder alle alleenstaanden en twee- persoonshuishoudens in de leeftijd van 18 tot 65 jaar die bij het bureau huisvesting als woningzoekenden staan ingeschreven. Vorige week werd met dit onderzoek gestart door middel van een speciale bro chure met vragenformulier die aan alle genoemde woningzoekenden worden toegezonden. (Voor ander-- en is de brochure verkrijgbaar aan de balie van het gemeentekantoor) Het onderzoek houdt verband met de plannen voor nieuwbouw in Schiedam waarbij men speciaal aandacht wil gaan schenken aan de gewenste woonvormen voor de 66n- en tweepersoons-huishoudens. Open huis op zondagmiddag we zijn weer geopend op 28 februari en 14 maart. Van half twee tot half vijf. Komt u ook eens? Yogalessen In de Woudhoek en de Blauwe Brug kunnen nog enkele deelne- mers/sters worden ingeschreven. Op maandagmorgen van 8.30 - 9.30 uur. Na afloop wordt er een kopje thee gedronken. Gymnastiek Er kunnen in de Blauwe Brug nog enkele deelnemers/sters bij. Op dinsdagmorgen van 11.15-12.00 uur. Bondsspaarbank Met ingang van 1982 houdt de spaarbank 2x per maand zitting in de bibliotheek van het dienstencen trum op 19 februari en 5 mrt. van 9-11 uur. Schiedamseweg 31 3121 JDSchiedam-Kethel Tel. 010-702011 Waarschijnlijk heeft u het al be- merkt, sinds vorige week dinsdag is het marktterrein aan het Bachplein weer naar zijn "oude" plaats terug- gekeerd. Op 28 april 1981 werd de markt i.v.m. reconstructiewerk- zaamheden aan het nu zgn. "mani- festatieplein" verplaatst naar het parkeerterrein ten noorden van de Blauwe Brug. Op het nu definitieve marktterrein is plaats voor 67 marktstandplaat- sen, w.o. 5 plaatsen voor ver.koop- wagens. Op het huidige marktter rein bevinden zich geen bomen of lichtmasten om de plaatsing van de kramen te vergemakkelijken. De aktieve wijkvereniging 'Bijdorp' moet van de gemeente de in deze wijk geplaatste ontmoetingsruimte "Het Trefpunt" overnemen. De wijkvereniging is hiertoe wel bereid echter vormt het getaxeerde bedrag een groot probleem. Het bedrag is zeker te hoog gezien het feit, dat zo'n twaalf jaar geleden de leden zelf het gebouwtje hebben opge- knapt, gebouwd en gerestaureerd. Nu het gebouw - door deze zelf- werkzaamheid - er goed bij staat en daardoor te hoog is getaxeerd, moeten de leden van de wijkvereni ging hun noeste arbeid van toen zelf betalen. Omdat er geen zeker- heid is te verkrijgen omtrent een volledige subsidie staat wijkvereni ging Bijdorp voor een moeilijk probleem. Wellicht dat de buiten- gewone ledenvergadering die bin- nenkort zal worden gehouden op- lossingen zal aandragen. Voor de achtste maal organiseert de Honkbalvereniging "Schiedam" in samenwerking met de Atletiek- ver. Metro uit Rotterdam een pres tatieloop. Het parcours van de prestatieloop gaat door het sport- park op de grens van Schiedam en Vlaardingen en bestaat uit diverse afstanden en wel 3, 6, 8 en 16 km. Ieder die de door hem of haar uitgekozen afstand uitloopt ont- vangt een aardige herinneringsme- daille. De inschrijving staat voor een ieder open en kan geschieden op de dag van de prestatieloop, zaterdag 27 februari a.s., vanaf 12 uur in het clubgebouw in het sportpark Harga De aanvangstijden zijn - naar gelang de afstand - om 13.00, 13.30 en 14.00 uur. Nadere inlichtingen viatel. 701546 of 741291. Op 7 mei a.s. zal weer een nieuw trajectgedeelte van de Metro in Rotterdam in gebruik worden ge- nomen. Op die dag zal de nieuwe lijn Coolhaven-Capelse Brug offi- cieel gaan functioneren. Dit nieuwe gedeelte is geheel ondergronds ge bouwd. Bij het station Beurs wordt aansluiting gegeven op de sinds 1968 bestaande rivierkruisende me- trolijn. De nieuwe lijn die over enkele maanden in gebruik zal worden genomen is slechts een klein ge deelte van het totaal in aanbouw zijnde traject. Het resterende ge deelte Capelsebrug-Ommoord zal volgend jaar gereed zijn, in 1984 volgt de aftakking naar de nieuwe wijk Zevenkamp. Het traject Cool- haven-Marconiplein zal in 1986 gereed moeten zijn. De RET heeft een kleurenfolder over "de nieuwe lijn" uitgegeven die gratis verkrijgbaar is bij de RET-informatieposten en de eigen verkooppunten van de RET. in het Stedeljjk Museum te Schie dam. De maandelijkse orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal op zaterdag 20 februari a.s. worden Heeft u ook wel eens bemerkt, dat de mensen zo gauw met een vooroordeel klaar staanHeeft u dat zelf ook we! eens, dat u denkt ..die vent vind ik zo schijnheilig" ofdat lijkt me zo'n rotwijf"! Terwijl u nog nooit met die mensen lets te maken heeft gehad en dat kleine heetje gesprek niet verder is gegaan dan ..goeiemorgen"in de lift. Ik had dat vorige week ook in het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat. Ik had'm al zien lopen in de buurt van de file voor het giroloket. Hij liep een beetje moeilijk alsof 'ie twee paar geurvreters tegelijk in zijn schoenen had gedaan. Hij had een wat vreemde haardos, dat veel weg had van de welbekende suikerspin en het zat bovendien zo in de war, dat het leek of 'ie Z 'n haar met een rotje had gekamd. Hij droeg een brilletje dat zeker vijf modejaren achter liep en hij had wat opzij staande lippen als of'ie jaren dwarsfluit had gespeeld. f en zonderling" dacht ik, ..geen humor ook!" Toen ik even later op een stenen bank plaats nam om het een en ander op te bergen, bemerkte ik plotseling dat ik naast 'm zat. Hij keek me met verrassend scherpe oogjes aan en zei ..Papierwinkel, he??" ,,Ja" mompelde ik niet al te toeschietelijk. ,,lk zit hier graag" zei 'ie ik ben net Tscheu La Ling", ..Hoezo?" vroeg ik verwonderd.Die zit toch altijd op de bankgrinnik te hij. „Je moet wel tijd hebben om hier op de bank te zit ten" deed ik niet erg toeschietelijk. ,,/A heb tijd zat tegenwoordig"ging 'ie verder ,,lk heb jaren in een neutenzaak gewerkt". ..Noten?" vroeg ik. ..Nee, neuten, jenever, cognac en zo, begrijp je". Ik knikte instemmend dat ik het nu begreep. „Ja kijk. meneer, mijn baas - Flip heette 'ie - die wou even de goedkoopste en de grootste van Nederland worden. Hij zou wel 's eventjes alle collega's kapot maken. Nou da's 'm niet gelukt... hij ging alleen zelf kapot. Op de fles door de fles dus". Met een ,,dat is vervelend" deed ik ook een duit in het zakje. ,,Ja voor mij wel" zei de voormalige jeneverman glimlachend. ,,l)e tijd zoetbrengen, dat viel niet mee. maar nu weet ik er wel raad mee. Af en toe ga ik dan hier op het bankje zitten en wat je hier allemaal voorbij ziet schuiven!" bromde hij wijsgerig. ..Je kunt hier toch niet de hele dag zitten en na vijven is de zaak dicht"gaf ik als antwoord. ,,Nee, da's waar" verzuchtte 'ie. ..maar 's avonds kijk ik naar de televisie Findt u daar wat aan?" vroeg ik. ..Jazeker. hardstikke goed!" zei 'ie enthousiast. A Is antwoord haalde ik m 'n schouders op en de man glimlachte vriendelijk; „Dat ligt d'r an hoe je kijkt, meneer. Ik vind storing nog mooi". ,.Oh" zei ik. ,,Ja, kijk je moet televisie leren kijken, he. A Is je een kinderachtig programma wil zien dan moet je's avonds na III uur kijken. F.n wil je vieze woorden horen, dan moet je het kinderprogramma van 7 uur opzetten, zo gaat dat, ..Ja.ja" knikte ik ,,Je kunt al vroeg beginnen" vervolgde hij. ..Hier; van Oewest tot Gewest, een hardstikke goed programma. Daar zie je wat die tuinders verhouwen. Die verbouwen van alles; de slaapkamer, de badkamer enz. F.n dan.... den Haag vandaag. hardstikke goed joh. Daar leggen ze de zere vinger op de gewonde plek, hoor. Dan hoor je weer hoe we dat bodemloze vergiet moeten vullen. Solidariteitsheffing. accijns op limonade, 20% ziekengeld naar de knoppen! Ja. daar op het Hezuidenhout in Den Haag weten ze 7 goed hoor. Ik Het de woordenstroom een heetje verhaasd over me heen gaan. maar hij was nog lang niet klaar. „En dan de Sterreclame, hardstikke goed toch? /ie je daar die huisvrouwen gnuivend met doorgeknipte truitjes in de weer. Of ze staan met een verheugd gezicht - in de supermarkt nota bene - op verzoek van een wildvreemde vent dertig vette pannen af te wassen. Is, dat niet om te gillen?" Hij haalde even adem en ging verder; F.n wat vindt u van Sonja op Maandag? Da's toch hardstukkegoed! Ze ziet d'r toch klasse uit? Ik zou ze wel 's op zondag willen zien. 7 Is alleen jammer dat ze soms van die rare onderwerpen heeft, dan van die punkmeiden of dames van de horizontal vreugdendienst. Homofielen laat ze ook graag aan 7 woord, mijn 'n zorg hoor. 7 Wordt ten slotte in de Rrakke Grond in Amsterdam gehouden. nou die stad kan je ook wel - Homolulu - noemen. Ze heeft ook wel in een uitzending het onderwerp - borsten - behandeld en ik dacht waar praat JIJ nou over! F.n laatst die uitzending over zoenen, heb 'ie dat gezien?" Gaan ze een half uur zitten kletsen over het gevaar van de kus in tram, trein of bus. Wat een gezeur, ik vind maar een kus de lekkerste... HI~.INF.KUS!" Ineens dacht ik dat 'ie toch niet zo zonderling was... en dat scheve mondje zou 'ie wel van Andre van Duin hebben. J A FAS verzorgd door Rien Balkenende. Kamperland (Zeeland). Deze jonge organist is een veelbe- lovende leerling van het Rotter- dams Conservatorium en geniet zijn opleiding bij Arie J. Keyzer (orgel) en Frans van Hoek (piano). Het aantrekkelijke programma ver- meldt composities, die op het 18e-eeuwse orgel van het Museum uitstekend tot hun recht komen. De bespeling zal om 15.00 uur aanvangen en ongeveer drie kwar- tier duren. De toegang is gratis. Elke donderdag van de maand (dus nu weer op donderdag 18 februari a.s.) is er in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 voor de verzamelaars een RUILBEURS. U kunt er van alles ruilen, post- zegels, munten, ansichtkaarten, suikerzakjes, sigarenbandjes enz. De zaal is open vanaf 19.00 uur, de toegangsprijs bedraagt/ 1,--. Wilt u over de ruilbeurs nog het een en ander weten, belt u dan even met Cees Verkerk (tel. 713808), hij zal er graag alles over vertellen. Op zaterdag 27 februari a.s. hoopt de reumapatientenvereni- ging Nieuwe Waterweg-Noord" weer een bijeenkomst te houden. Aan deze bijeenkomst zal de Reumatoloog Dr. W. van Goor zijn medewerk ing verlenen. Wij hopen elkaar weer te ontmoeten in het Dienstencentrum de ,,4 Molens", Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Aanvang 11.00 uur v.m. Voor eventueel vervoer, ook met een rolstoel, kunt u bellen Mevr. Tetenburg, tel. 348013. Alle Reuma-patienten zijn van harte welkom. Tot ziens op 27 februari a.s. De Voorzitter Mevr. C. van Hoogdalen Tel. 702029

Noorder Akkoorden | 1982 | | pagina 3