/^/v6i*4t klanken De wijkvereniging Nieuwland in opmars Gratis reis naar Dorus BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL RE NTETARIEVEN 1969 .J veel bredere horizon ledental te verdubbelen woningnood Wijkvereniging Nieuwland Alle bankzaken V.. Loterijclub 1 e jaargang no. 1 27 februari 1969 Ondanks de vele bestuursmutaties der laatste tijd, maar dank zij de taaie vol- harding van anderen die de opengevallen plaatsen weer innamen, gaat de wijk vereniging steeds crescendo. de vereniging is goedgekeurd bij Ko- ninklijk Besluit van 17 januari 1969, nr. 89. Zodra u dit blad ter hand neemt ziet u meteen dat de wijkvereniging Nieuw land zich met een geheel nieuw blad tot de wijkbewoners richt. Het over- schakelen van het oude naar het nieu- we heeft enige tijd van voorbereiding gekost, maar dit wordt ruimschoots vergoed door de betere verzorging van het blad en de regelmatigheid die in het vervolg de uitgave garandeert. Van af heden zal het blad regelmatig iedere twee weken verschijnen. In de periode die achter ons ligt heeft de wijkvereniging tal van malen van zich doen 6preken. Toch kwam niet altijd voldoende naar voren welke rol de wijkvereniging in de activiteiten had gespeeld. Daaruit volgde verkeerde ge- volgtrekkingen, omdat men wel de klok had horen luiden maar niet wist waar de klepel hing. Sommige leden meenden dat de wijk vereniging ALLEEN voor amusement moet zorgen, er waren er zelfs die meenden dat de wijkvereniging ON- DERGESCHIKT moest zijn aan de amusements-clubs. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat deze meningen de plank volkomen mis- slaan. Voor puur-amusement heeft men geen wijkvereniging nodig, dan kan men evengoed volstaan met amuse ment-clubs op zich zelf. De wijkvereniging heeft een en daaraan wordt hard gewerkt. Het bestuur zal trachten de wijkbewoners van alles wat in de wijk gebeurd op de hoogte te houden. Dit regelmatig verschijnende blad is reeds het eerste begin. Een organisatie is niet iets dat men opricht om het daarna in een pronk- kastje te zetten als tentoonstellings- objekt. Een organisatie is een stuk ge- reedschap, een instrument dat gebruikt moet worden om datgene te bereiken wat voor een enkeling of kleine groep niet haalbaar is. Een organisatie is een bundeling van krachten om tot een grote macht te komen. Een organisatie is het middel om voor de leden in- spraak te kunnen krijgen over heel veel dingen die om hen heen en met hen gebeuren. Vanuit deze gezichtshoek is het te verklaren dat het bestuur als haar eerste wens op het programma heeft staan het De macht van een organisatie hangt af van het aantal leden dat ze vertegen- woordigt. Natuurlijk zou het allermooiste ge- schenk aan het bestuur zijn, als alle wijkbewoners zich als lid zouden aan- melden. Het zou tevens een stimulans zijn voor diegenen die reeds geruime tijd al hun vrije tijd voor de wijkver eniging beschikbaar stelden. Het bestuur zou het ook op hoge prijs stellen als de wijkbewoners hun wen- sen, maar ook hun grieven, kenbaar willen maken. Daaraan kan pas gedok- tert worden als ze kenbaar gemaakt zijn. Met mokken en morren komt men niet verder, men bederft er alleen het eigen humeur maar mee. Om een kleine tip te geven: De woonwijk Nieuwland is in 1952 ge- start, ontstaan uit de leder weet dit, wij brengen geen nieuw- tje. In de aanvang ging het erom zo- veel mogelijk gezinnen onder dak te brengen. De kwantiteit der gereedko- mende woningen speelde de eerste viool. Pas veel later ging men zich realiseren dat onder die daken ook ge- leefd moet worden. Met het opstapelen van woonkisten gaat men wel het over- nachten onder de blote hemel tegen, maar men schept geen leefklimaat. Tal van tekortkomingen kleven er aan de woningen, tekortkomingen die de be- woners het leven zuur maken. Er ont- staat ergernis, het komt zelfs tot vijan- digheden tussen de bewoners. -N Samenstelling van het bestuur: Voorz., J. H. Bernard, tel. 359551 Seer., L. C. v.d. Meer, 263188 Pen.meester, Mevr. C. Post-Brand, 262342 2e Voorz., J. de Jong, 265871 2e Seer., W. v.d. Horst 151205 Ledenadministratie: Mevr. C. A. P. Bernhard- v.d. Horst, tel. 353951 Baby-oppasdienst: Mevr. de Jong, 265871 Kanfoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Spaarbank voor iedereen 3Va% op Priverekeningen en direkt opvraagbare spaarrekening. 4 tof 61/4% Spaarrekeningen mef opzegfermijn. 5% Op Ideaal Spaarplan de Zilvervloot. U bent van harte welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Of alle tekortkomingen kunnen worden verholpen is niet vooruit te zeggen, wel kunnen we gezamenlijk trachten de scherpe kantjes overal af te halen en onnodige hinder en last te vermijden. Men zal begrip moeten tonen voor el- kanders moeilijkheden, maar ook voor elkanders hobby's. Boven alles moet men geen kwalijke kanten veronderstel- len als tal van andere oorzaken aan te wijzen zijn. Niemand wil opzettelijk een ander tot last zijn. Met een klein bee- tje opoffering kan veel ongenoegen achterwege blijven. De wijkvereniging wil trachten midde- len en wegen te vinden om veel van de klachten te verhelpen. Een eerste vereiste is wel, dat alle goedwillende wijkbewoners lid worden van de wijkvereniging, opdat deze bij alle voorvallen kan zeggen dat ze U ALLEN VERTEGENWOORDIGD. Het bestuur. Verschijnt iedere veertien dagen Orgaan van de wijkver. Nieuwland, verspreiding huis aan huis Secretariaat: en Redaktie: Goeman Borgesiuslaan 83 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Hoe groter het aantal deelnemers, hoe meer nummers er gespeeld kunnen worden. Daarom nogmaals de oproep: Wie wil in clubverband een gokje wagen? Deelnemers kunnen zich daarvoor op- geven bij: Het secretariaat. Beste kinderen. Er is groot nieuws voor onze Wijkver eniging. Ja een heel andere krant en zo veel nieuwtjes, dat het er bijna allemaal niet meer in kan. Maar ik heb maar een klein stukje nodig, en dat is wel voor mij over gebleven. Onze kleine kinderen hebben een on- vergetelijke St. Nicolaasmiddag ge- had. Maar ik ben jullie van 10-14 jaar ook niet vergeten. En wat denk je dat wij gaan doen! Ja je leest het echt hoor, je behoeft je niet in je arm te knijpen, wij gaan naar Dorus. De echte Dorus van de T.V. Hoe vinden jullie dat? Fantastisch natuurlijk. Zoek de contributiekaart maar alvast op. Als mama dan de con tribute tot februari heeft voldaan mag je no. 353951 bellen. Natuurlijk niet als je op het St. Nicolaasfeest bent ge- weest en je bent nu in 1969 10 jaar geworden, want dat zou niet eerlijk zijn tegenover de andere kinderen, dus alieen die kinderen die nu 11 jaar wor den en 14 jaar zijn. Als de telefoontjes binnen zijn, krijgen jullie bericht hoe laat en welke dag wij zullen gaan, want het huiswerk mag niet in de war lopen, maar dat hoor ik wel van jullie. Nu gauw bellen hoor. Daaaag. Mevr. Bernard-v. d. Horst. Tal van klachten komen er bij ons bin nen over de ,,vette troep" die jeug- dige bromfiets bezitters achterlaten in kelders, trappenhuizen en portalen, na de reparatie aan hun defekte brom- fietsen. Kan hiertegen niet iets gedaan worden, vragen velen. Ja, natuurlijk kan hiertegen iets gedaan worden, maar dan moeten we wel EEN LIJN trekken. Wij moeten tegen dit euvel gezamenlijk ten strijde trekken. Wij moeten als beginpunt vaststellen, dat vele jeugdige personen een brom fiets bezitten, dat die dingen aan slij- tage onderhevig zijn en daardoor on- derhoud behoeven. Het sleutelen is geen hobby, het is een bittere nood- zaak. Nergens in Nieuwland is een plek te vinden waar gesleuteld kan worden ergo moet de jeugd zelf een plek zoe- ken. Sleutelen1 aan brommers is een bezigheid die in de vrije uren gedaan moet worden en is daardoor een bij uitstek ,,avondbezigheid". Buiten op de straat is niet voldoende licht, ergo moet men van de nood een deugd ma ken en kiest men de kelder, hal of trappenhuis als reparatie gelegenheid. Zie het dus niet als een protest of plagerij, er is geen andere mogelijk- heid voor de jeugd en moet ook deze roeien met de riemen die er zijn. Wat moeten wij hiertegen doen. Ons onmiddellijk inzetten voor de jeugd, zorgen dat in de kortst moge- lijke tijd een sleutelgelegenheid komt voor de jeugdige bromfietsbezitters, waar tegen een kleine vergoeding naar hartelust gesleuteld kan worden. Indien nodig zelfs een deskundige leiding, die zo dit gewenst wordt, aanwijzingen kan geven. Hier ligt een taak voor de wijkvereni ging, om bij het stadsbestuur dit pro- bleem aanhangig te maken. Er zijn in Nieuwland diverse garages, als de wo- ningdienst een hiervan beschikbaar zou stellen voor sleutelgelegenheid, is de jeugd geholpen en de bewoners van de vette troep verlost. Later als de speelplaats en het wijkgebouw gereali- seert zijn, kan aan dit komplex een sleutelgelegenheid gekoppeld worden. Als de wijkvereniging zich instelt voor de jeugd zal de jeugd op haar beurt zich weer inzetten voor de wijkvereni ging- De wijkbewoners hebben tot taak de gelederen van de wijkvereniging te versterken, zodat de wijkvereniging ook namens hun spreekt. Als het zo gespeeld wordt bestaat er een redelijke kans dat voor alle pro- blemen een oplossing komt, ook voor de sleutelende jeugd en de vette troep waaraan velen zich nu nog moeten er- geren. Zolang er geen andere gelegen heid voor de jeugd is, hebben klachten geen enkele zin. L. C. v. d. Meer.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1