•f* V Onze jartgen. Afkoop rentekaarten- verzekering Luisler naar mijn woorden en zie niet naar mijn daden Agenda Opstandingskerk Meisjesclub Erica Wat heb ik met dit alles te maken Klaverjas-school Mini-hlanken Ouders van Emigranten Oude kranten Ruiibeurs Chauvinisme?? Ruiibeurs Naar Dorus Jokeren Algemene bejaardensocieteit Bij de Raad van Arbeid ligt een groot kapitaal op rechtmatige eigenaars te wachten. Het betreft de afkoop van rentekaarten- verzekering van groepen personen. Welke rentekaartenverzekeringen wor- den afgekocht? Alle personen die zijn geboren na 30 juni 1931 Personen die op 30 juni 1967 36 jaar of ouder, maar nog geen 65 jaar waren, doch alleen als bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd toe te kennen ouder- domsrente minder zou bedragen dan f 60,per jaar. Dit betreft de verze- kerden die zijn geboren voor 1 juli 1931, doch na 30 juni 1903. Van deze groep verzekerden zullen dus sommi- gen wel een afkoopsom ontvangen maar anderen niet. Geen afkoopsom wordt uitbetaald, in- dien en zolang u van de Sociale Ver- zekeringsbank een invaliditeitsrente ontvangt. Een ouderdomsrente zal ten- minste f 60,per jaar bedragen, in- dien het totale bedrag aan geplakte rentezegels f 286,of meer is. U moet de afkoopsom ZELF aanvra- gen. U moet echter pas een aanvraag- formulier insturen in het tijdvak waarin u aan de beurt bent voor uitbetaling. Wanneer is het uw beurt? Voor hen die geboren zijn na 30 juni 1903 t.e.m. 1908, of van 1944 t.e.m. 1950 geldt het tijdvak van uitbetaling tussen 1 juli 1968 en 1 juli 1969. Ga dus zelf na of u erbij bent. Formulieren kunt u krijgen bij het postkantoor of de Raad van Arbeid. De formulieren moeten in de bijgevoeg- de enveloppen, gefrankeerd, aan de Raad van Arbeid worden toegezonden. Een mooie leus voor de raad van de Gemeente Schiedam. Met een bijzonder kleine meerderheid heeft men een besluit genomen dat de gemeente een bom duiten gaat kosten. Men gaat een voorlichtingsambtenaar aanstellen en deze meteen aan een zeer lucratieve onderneming koppelen. Deze persoon moet gelijk hoofdredak- teur worden van een commercieel blad waarvan de raad zelf reeds overtuigd is dat het met een aanmerkelijk verlies zal tobben. Voor de ambtenaar, zo er al een ge- vonden mag worden die beide funkties wil aanvaarden, kunnen we respekt hebben, van het gemeentebestuur had- den we wat meer wijsheid verwacht. Hopelijk komt de raad terug op haar genomen besluit en zal ze het uitgeven van een maandblad overlaten aan het particulier initiatief. De gemeentelijke autoriteiten die bij ieder voorstel van particulieren vereist, dat het voorstel vergezeld gaat van een ,,duidelijk bewijs van noodzakelijkheid", zal ook in deze een voorbeeld moeten zijn, en de ingezetenen der stad door middel van een petitie uitspraak laten doen of er werkelijk ,,behoefte" is aan een dergelijk blad en of het aan te be- velen is een groot bedrag van de be- lastingpenningen aan zulk een blad te besteden. Ons inziens zijn er belangrijker zaken voor het gemeentebestuur te doen. 22 maart: Dansen Den Teirquasth, 8 uur. 24 maart: 8 uur Klaverjassen Nieuwland. 26 maart: 10-7 uur Judo. 29 maart: 2 - 6 uur: Klaverjassen Nieuwland. 31 maart: 8 uur: Klaverjassen Nieuwland. Op woensdagavond, in een van de benedenzalen van de Opstandingskerk, wordt club gehouden. De club heet Erica. De clubtijden zijn van 7 - 8 uur voor meisjes tot 12 jaar, van 7.45-8.45 uur vanaf 13 jaar. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Onze aktiviteiten zijn: handenarbeid en spel. De leidsters. De fantastische groei van de sociale wetgeving alleen al maakt maatschap- pelijk werk tot een dringende nood- zaak. De samenleving wordt steeds gekom- pliceerder en ondoorzichtiger. En de sociale dynamiek brengt hele groepen in een andere omgeving, waarop hun vertrouwde gedragspatroon niet bere- kend is. Bewoners b.v. van oude woonbuurten met een sfeer van een dorps- gemeenschap hebben in de nieuwe, za- kelijk geplande stadswijken vaak grote aanpassingsproblemen. Het maatschappelijk werk bestrijkt een terrein dat bovendien in ons land eigenlijk vanzelfsprekend door een aantal organisaties ,,opgedeeld" is. Wie binding heeft met een kerkgenoot- schap kan bij verschillende instellingen op confessionele grondslag terecht. Instellingen die een VOORTREFFELIJK STUK WERK doen. Maar er zijn ook een groot aantal bui- ten kerkelijken. Voor hen is er HUMA- NITAS. Niet voor hen alleen. Humanitas wil een ieder die haar hulp inroept helpen, ongeacht geloofsovertuiging, levensbeschouwing of politieke kleur. De vrijheid en het beiang van de client, die zelfs geen lid hoeft te zijn of te worden staat centraal. Wat heb ik met dit alles te maken, zoudt u kunnen vragen. Persoonlijk, in direkte zin misschien niets. Hoewel, wie heeft in deze snel veranderende wereld z'n lot nog vast in eigen handen? Maar belangrijker is, dat een onge- schonden mens bij eigenbelang alleen niet leven kan. Een gezond gevoels- leven is ook sociaal gericht. Het heeft geen zin hier een lang betoog over te houden, want sociaal gevoel heeft diepe wortels. En niemand kan het een ander „AANPRATEN". Diverse mensen hebben geinformeerd waar de school zich bevindt. Klaverjassen is een spel dat men met hoogstens 4 personen speelt. Een kla- verjasser kan het drie anderen uitleg- gen en meteen in praktijk brengen. Hiervoor hebben we geen school nodig, dit lesgeven doen we eenvoudig thuis, bij de een of ander, in een gezellig onderonsje. Veelal gebeurt dit bij toer- beurt. Geen leslokaal dus, geen lesgeld, al leen gezelligheid. Alle adressen van het bestuur staan in dit blad vermeld, aan elk adres kunt u zich opgeven. Wie mee wil doen, meldt zich maar. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, telefoon 262342. U kunt ze ook afgeven op het adres: Dr. Wibautstraat 17 en 29. 1 maart Silvia Hensen 4 maart Caroline te Brink 6 maart Donald Buschkens 7 maart Hr. Nater 11 maart Mevr. Pierik 13 maart Bennie Nater 13 maart Mevr. Tenwolde 13 maart Hr. Westerlake 18 maart Hr. Poels 20 maart Hr. de Later 20 maart Mevr. Prins 22 maart Ingrid de Ruiter 22 maart Pieter de Ruiter 22 maart Hr. van Wingerde 23 maart Anneke Bles 23 maart Hr. Kleinjan 24 maart Hr. Slavenburg 26 maart Mevr. Ponje 28 maart Hr. Ponje Voor alien onze hartelijke gelukwens. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v.d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12 b. Zuidhollandse vereniging voor Genealogie „ONS VOORGESLACHT" POSTBUS 404 ROTTERDAM Opgericht 19 januari 1946 Vergaderlokaal en bibliotheek toegan- kelijk voor belangstellenden elke 2e zaterdag van de maand, van 1 tot 4 uur in het schoolgebouw aan de Mare no. 35 (ingang achterzijde), nabij het Zuiderziekenhuis. Wel neel We zijn gewoon verheugd dat het een Nederlandse ploeg is gelukt zich tot de halve finale op te werken. Dit is een felicitatie waard en daarom doen we dit dan ook. Wij duimen er voor dat ze ook de bovenste sport zul len halen. Veel geluk Ajax. We zijn nog meer verheugd, dat de datum der ruiibeurs van de hobbyclub van Wijkvereniging Nieuwland, welke gelijk viel met het grote sportevenement geen onheilsdatum bleek te zijn. Ondanks de sportreportages waren tal van bezoekers naar de gekomen. We zijn nogmaals verheugd dat de kinderen en volwassenen in aantal tegen elkaar opgewassen bleek. Onbevangen mengden de kinderen zich met ,,hun schat" tussen de volwasse nen. Deze zorgden er voor de ver- zameldrang te stimuleren. Vele kinde ren gingen met een groter voorraad de deur uit als waarmee ze gekomen wa ren. De avond verliep zeer geanimeerd, een groot aantal postzegels, sigarenband- jes, suikerzakjes, lucifermerken, oude munten, sleutelhangers (waaronder heel mooie exemplaren) wisselden van eige- naar. Een bewijs dat er heel wat te bie- den was dat de ander nog mankeerde. Velen informeerden al naar de datum der volgende ruiibeurs, een teken dat er wel animo voor is. De ruiibeurs is dus een succes geble- ken en het bestuur zal trachten door te gaan met deze aktiviteit. Let dus op de komende berichten. Beste kinderen, Misschien hebben jullie nog niet alle- maal onze nieuwe courant gelezen, waar in staat dat je even een telefoon- tje moest geven als je mee wilt naar Dorus. Dit in verband met de plaatsen die be- sproken moeten worden. Omdat wij niet van alle kinderen de juiste gegevens hebben nogmaals een oproep. Word je in 1919 11 jaar of ben je nu 14 jaar, bel dan nog even. Het telefoon- nummer is 353951mevr. Bernard - v. d. Horst. Doe het vlug de andere kinderen hebben het al gedaan. Met vele groeten van Wijkvereniging Nieuwland. Het Bestuur. Dat de co-op vele voordelen heeft is genoegzaam bekend, maar dat de co-op een uitkomst biedt voor emi- granten-ouders om hun kinderen te be- zoeken in de verre vreemde is nog niet zo algemeen bekend. Het is daarom, dat wij hier enige regels aan willen wijden. Heel veel emigranten-ouders zouden hun kinderen in de vreemde eens wil len bezoeken, maar de enorme reis, en niet in de laatste plaats, de grote som geld, die ermee gemoeid is, weerhou- den hen. Voor deze mensen is het van groot beiang te weten dat de cq-op, charter- vlieg-reizen organiseert, naar vele Ian- den. Om er een te noemen: Een vliegreis Amsterdam-Toronto Ca nada duurt zeven uur, kost per per soon retour ongeveer f 600, Service: U wordt vergezeld door Nederlands- sprekende employe's. Deze verzorgen u tijdens de reis, zoeken bij aankomst de afhalers op, of als deze er niet zijn zorgen zij voor eventueel verder ver- voer. Ook bij ziekte of ongeval tijdens het verblijf in de vreemde staan de passagiers niet alleen. Er is altijd kon- takt te vinden met een employe die helpt bij alle voorkomende gevallen. De Co-op is ook gebonden aan voor- schriften en bepalingen. Een dezer be- palingen is, dat ALLEEN LEDEN aan de chartervluchten mogen deelnemen. Men moet minstens een jaar lid zijn alvorens men met een chartervlucht mee mag. Zij die dus het volgend jaar een chartervlucht willen meemaken, dienen zich dan NU als lid bij de Co-op te laten inschrijven. Kosten zijn aan deze inschrijving niet verbonden. Dit jaar is het de vijfde maal dat de chartervluchten verzorgt worden en nog steeds stijgt het aantal deelne- mers. Dit is het beste bewijs dat alles naar genoegen van de reizigers ver- loopt. Men moet er vroeg bij zijn, het aantal plaatsen is niet onbeperkt. Niet dralen dus, wie plannen heeft, neme snel een besluit. Er zijn enkele Joker-liefhebbers, welke wachten op meerdere deelnemers om te komen tot een JOKER-CLUB. Wie dus interesse heeft moet zich maar melden. Tot op heden is in Nieuwland nog maar bitter weinig gedaan om tot het op- richten van een Algemene bejaarden societeit te komen. Om zulk een so cieteit te verwezenlijken moet men bij het stads-bestuur met plannen komen. Deze plannen dienen weer vergezeld te gaan van bewijsmateriaal, dat er wer kelijk behoefte is aan een societeit voor bejaarden. Om dit bewijs te bekomen moet eerst de bevolkingsgroep bejaarden" te kennen geven dat zij een societeit wenselijk acht. De wijkvereniging wil, door middel van haar orgaan, trachten het doel te be reiken. Zij wekt ALLE bejaarden op, onder- staand formuliertje in te vullen en in te leveren bij de in dit blad vermelde adressen. De wijkvereniging zal dan zorgen dat alle formulieren op de plaats van be- stemming komen. Ondergetekende, Naam: Adres: acht het wenselijk dat in de wijk Nieuwland een Algemene Bejaarden societeit wordt gevestigd. Ondertekening.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3