klanken en hei wijkgebouw De speeltuin c NIEUWLANDZEGELS Ci spaazl tech eek met 10*/o zenle De krotten van morgen? VJ Te groots Wijkvereniging Nieuwland Kopy Ruilbeurs Speciaal appel aan onze leden j>, Feestelijke modellen o nze modellen zijn geheel naar eigen ontwerp en in elk gewenst model. Een team van gediplomeerde kapsters staat daar borg voor. Kapsalon FEMMY Excursie naar Schiedams „Witte Huizenwijk" le jaargang no. 3 27 maart 1969 Lange tijd is over dit onderwerp niets meer gepubliceerd. Ondanks de vele besprekingen, information, zoeken naar mogelijkheden enz., is er nog niets tot stand gekomen. Een massa vrije uren zijn vruchteloos verdaan, we staan pre- cies evenver als aan het begin. De eerste opzet, een eenvoudige keet, werd te simpel, te eenvoudig genoemd. De ruimte was beschikbaar gehouden voor ,,bijzondere bebouwing", aldus moest er een iets grootser gebouwtje komen. Diverse besprekingen met gemeente- lijke deskundigen volgden en uit deze besprekingen kwam een beter plan naar voren. Bij het indienen van dit plan werden weer tekortkomingen geconstateerd, er was bijv. geen erkend architekten- bureau ingeschakeld en er was geen rekening met beheiing gehouden. We kregen wel de tip, dat we er niet te veel geld in moesten steken daar er geen enkele garantie voor een toewij- zing gegeven kon worden. (De eerste stille wenk om geen illusies te maken.) Het architekten-bureau dat we hebben ingeschakeld, kreeerde, rekening hou- dend met de eis van beheiing enerzijds en de exploitatiemogelijkheid ander- zijds, een gebouwtje met een vergader/ rekreatiezaal, garderobe, ontvangsthal, sanitaire gelegenheden en een klein buffetje. Dit was echter in de ogen der deskun digen weer TE groots. Verder was er TE weinig rekening gehouden met „het kind". Er moest een creche bijkomen, de toiletten moesten van buitenaf be- reikbaar zijn en er moest voidoende wasgelegenheid voor de kinderen zijn. (Het was TE groots, maar men verlang- de toch nog meer.) Weer opnieuw tekenen en alle verlan- gens verwerken, weer overleg met de deskundigen. Kontakt gezocht met een sportleraar, de zaal als sportzaal, creche, instruktiebad, saunabad, alle veranderingen ZONDER het te bebou- wen oppervlak uit te breiden, ergo aan MEER verlangens voldaan dan er waren gevraagd, besproken met de deskun digen van de gemeente, hun mening gevraagd, kortom alles gedaan wat tot het gunstig stemmen kan bijdragen. Eindelijk kwam B. en W. met een op- roep op zeer korte termijn voor een bijeenkomst van B. en W. met het bestuur van de wijkvereniging, op een middag om 4 uur. Dat de bestuurders van de wijkvereni ging met werken in loondienst in hun ting. Toen vroeg de voorzitter of het bestuur wel wist wat de GRONDPRIJS zou zijn. Dit was de allereerste maal dat de grond ter sprake kwam. Steeds is het bestuur van de veronderstelling uit- gegaan, dat de gemeente de grond kosteloos in bruikleen zou geven. Ver der moest het bestuur er rekening mee houden dat de zaal ALLEEN maar voor eigen aktiviteiten mocht worden benut, ergo niet verhuren aan anderen. Daar komt nog bij dat de gemeente een ruime parkeerruimte verlangt voor eventuele bezoekers. (De gemeente gaat uit van een minimum basis van 20 vierkante meter per auto.) Natuurlijk was een bestuurder niet bij machte deze gewijzigde situatie meteen te overzien, nog minder om te beslui- ten. Hij zei dan ook terecht, dat dit plan voor het bestuur NIET AANLOKKELIJK zou zijn. Hier viel een gemeentelijke deskundige uit zijn rol. Hij was schijnbaar zo ver- heugd over deze uitlating, dat hij zich een hartgrondig ,,GELUKKIG" liet ont- vallen. Schiedams eerste flatwoningen zijn vlak na de oorlog gebouwd. Toen was er weinig keus in bouwmaterialen en gebruikte men datgene wat te bekomen was. Dat hierbij ook ,,ondeugdelijke steen" was is te begrijpen. Men bouw- de ,,onderkomens" voor hen die geen dak boven het hoofd hadden. Die dak- lozen stelden geen eisen, letten niet op kwaliteit en dachten zelfs niet aan kom- fort. Nu zijn we een halve eeuw verder en toont de ondeugdelijke steen, door middel van muurpest aan, dat ze reeds lang aan sanering toe is. Elkeen ziet dat, behalve de direkteur van bouw- en woningtoezicht. De bewoners denken dat ze vergeten zijn, maar dit is perse niet waar. Bij iedere huurverhoging hebben de bewoners precies hetzelfde aantal pro- centen huurverhoging gekregen als ieder ander. Zij hebben evenals vele anderen ,,ongevraagd de centrale an- tenne annex huurverhoging gekregen. Zij hebben zonder uitzondering de 100% ,,tuinonderhoudskosten" verho- ging gekregen. Wie dus zegt vergeten te zijn, spreekt bewust onwaarheid. Wij spraken in een voorgaand artikel- Waarom die man dit zo gelukkig vind is voor ons niet duidelijk. Nu moet men vooral NIET DENKEN dat de hele ceremonie te voren was ge- pland. Zo iets mag men van vroede vaderen niet denken. Je mag geen kwa- de gedachten hebben ze menen het echt goed met je. Ook met de Nieuw- land-bewoners en der lui kindertjes. Over 25 jaar gaan we weer opnieuw beginnen, neen, dat is een grap hoor, het bestuur begint direkt weer de wen- sen van B. en W. in studie te nemen. Misschien dat we dan over 25 jaar al een speeltuin met wijkgebouwtje heb ben. Wat zulien we afspreken??? Bij de volgende verkiezing proberen weer de zelfde PARTIJVERTEGEN- WOORDIGERS op de stoel te zetten, of zulien we het eens met een andere bezetting proberen. We hebben nog ruimschoots de tijd om eens ernstig over de gang van zaken na te denken. tje ,,dat de flats van vandaag de krot- ten van morgen zijn". De ,,Witte huizen"-wijk is een aan- schouwelijk bewijs van de juistheid de- zer woorden. De huizen rotten weg en vervallen snel. Deskundigen met prak- tische ervaring op dit gebied zijn van oordeel dat deze huizen absoluut te verbeteren zijn. De direkteur van bouw- en woningtoezicht wijst dit echter van de hand en wil, zoals bij betweters te doen gebruikelijk, zijn eigen mening als de meest juiste doen gelden. Hij zoekt zijn heil in het sturen van ambtenaren om te KIJKEN en te rap- porteren. Met KIJKEN komt men echter niet verder, opnieuw gaan kalefateren met een verflaagje over de rotte steen is onzin, ergo moet er een andere op- lossing komen. De leeftijdsnorm voor een huis wordt gewoonlijk op ongeveer 80 jaar geschat. De „Witte huizen" in Schiedam zijn in iets meer dan twintig jaar in het stadium van bouwvalligheid aangeland. De mening dat de flats van vandaag de krotten van morgen zijn is toch niet zover bezijden de waarheid. voor het volgende nummer dat op 10 april zal verschijnen moet uiterlijk 1 april in ons bezit zijn. Redaktie. De Hobbyclub NIEUWLAND, onder- afdeling van Wijkvereniging Nieuw land organiseert op woensdag 2 april opnieuw een ruilbeurs in de zaal van de Opstandingskerk, ingang Dr. Kuy- perlaan, Aanvang zeven uur. Er zal gelegenheid zijn voor het ruilen van: postzegels, lucifermerken, vreem- de munten, sleutelhangers, speldjes, In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan e Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Voor de derde maal heeft u nu ons nieuwe orgaan in uw handen. Vindt u het een vooruitgang? Is u er tevreden mee? We hopen van ja. Het bestuur is er in ieder geval wel tevreden mee en meent dat we nu op de goede weg zijn aangeland. We gaan in ieder geval goed vooruit. Maar we hebben personeels tekort. Alles komt TEVEEL op de schouders van enkelen neer. Wij vragen daarom DRINGEND OM HULP Wie wil ons helpen door eenmaal in de twee weken ons blad te bezorgen in een of twee straten van de wijk? Wie wil ons helpen door in eigen straat de oude kranten te verzamelen en eens in de week deze af te geven aan de daarvoor opgegeven adressen? We wil met anderen een gezellig spel- letje komen kaarten in onze klaverjas- club? Iedere maandagavond om 8 uur in de benedenzaal van de Opstandings kerk Dr. Kuijperlaan 1. Wie wil in onze loterijclub meespelen? We spelen f 5,per persoon per lote- rij. Honderd deelnemers wil dus zeggen 20 hele loten. Natuurlijk is ook een andere regeling mogelijk. Wie varia- ties of voorstellen weet kome er maar mee voor de dag. Wie op maandagavond naar de kaart- club komt vindt daar meestal het hele bestuur daar alle bestuursleden lid zijn van de kaartclub. Weet u wat ook zo gezellig is, wie zijn of haar contributie wil voldoen treft daar altijd de eerste of de tweede penningmeester aan die graag hun kaartgenot even uitstellen om de financiele besognes af te doen. Komt u eens kijken of kaart mee. Wij houden van gezelligheid en mensen om ons heen. Nogmaals, heeft u ideeen of voorstellen, kom maar naar ons toe, we lenen graag het oor om naar u te luisteren. Vele handen maken nog steeds licht werk, dus doe iets om andermans werk iets te verlichten. Het bestuur. suikerzakjes.sigarenbanden, prentbrief- kaarten enz. Deze ruilbeurs staat weer open voor jeugd en volwassenen. Bijdrage in de zaalhuur 25 ct per per soon. Gezien de enorme belangstelling voor deze ruilgelegenheid overweegt het bestuur deze ruilbeurs iedere maand te doen plaatsvinden. Het bestuur. onderhoud moeten voorzien en alleen hun VRIJE uren geven tot het leefbaar maken van de woonwijk, dringt schijn baar niet tot de vroede vaderen door. Toch wisten de bestuurders het zo te plooien dat de bijeenkomst doorgang kon vinden. Te elfder ure echter gaf B. en W. telefonisch door, dat de bij eenkomst niet om vier uur, doch om twee uur zou aanvangen. Resultaat hiervan was, dat slechts een persoon de bijeenkomst kon bijwonen. Men informeerde eerst naar de begro- Samenstelling van het bestuur: Voorz., J. H. Bernard, tel. 353951 Seer., L. C. v.d. Meer, Pen.meester, Mevr. C. Post-Brand, 2e Voorz., J. de Jong, 2e Seer., W. v.d. Horst Ledenadministratie: Mevr. C. A. P. Bernard- v.d. Horst, tel. Baby-oppasdienst: Mevr, de Jong, 263188 262342 265871 151205 353951 265871 U behoeit niei te bespreken. Reeds v.a. 3,25 Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 Ook leveren wij originele haarstukjes en pruiken

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1