Onze jarigen— Alb. v. d. KAADEN Sehoonmaak Mini-kianken Wijkvereniging Nieuwland jongerenrubriek Welk nut zien de adverteerders in een advertentie mastodont? Weet U Naar Dorus Welkom voorjaar Amateur-Genealogen Lang zullen ze leven Jongeren willen sprekers- hoek 89 98 lfOO G9 49 1,00 1,00 Koos de Groot Ergens om verlegen? Bel 261209 magneet drukweik tieki tel.: 2686 66-266178 Naamsverandering van een dertig jarige Munten Agenda Opsiandingskerk Klaverjassen Klaverjassen Voor klaverjassers? Gebed van een visser De vis De visser SOUL CORNER Nieuwland Top-Tien In een paar weken tijds bij ons op de eerste plaats. Ja, de Swinging Soul Machine, staat boven aan. Het is op het ogenblik de populairste groep in ons waterlandje. Wei moest eerst ieder 'er de mond van vol hebben eer er een plaat van de groep uitkwam. Nu deze er is bereikt hij de bovenste plaats. Spooky heeft op deze plaat niets van zijn voortreffelijke zang laten horen, maar heeft ons verzekerd dit op de volgende plaat ruimschoots te vergoe- den. Dit geloven wij maar al te graag. Redaktie: Bernard Mozartlaan 163, tel. 353951 Top Tien van deze week: 1Spooky's Day-Off. Swinging Soul Machine. 2. Keep in touch. Free. 3. Atlantis. Donovan. 4. Ring of Fire. Eric Bourdon en The Animals. 5. Hair. Zen. 6. Ain't got no - I got life. Nina Simone. 7. Albatross. Fleetwood-Mac. 8. Ob la di, Ob la da. Beatles. 9. Soul Sisters, brown sugar. Sam en Dave. 10. I started a joke. Bee-Gees. De raad van de gemeente heeft met ,y 16- meerderheid besloten over te gaan tot de uitgifte van een maandblad voor de gehele stad. De raad gaat uit van het standpunt dat de leden van de Schiedamse gemeen- schap hun contributie blijven door- betalen. Toch zal het blad met een ern- stig tekort rekening moeten houden. Als er een gratis blad komt zullen de leden, die nu hun contributie voor het maandblad van de S.G. betalen, deze bijdrage niet meer doen. De adverteerders zullen ook hun be- langstelling inkrimpen, want een gigan- ties blad met een groot aantal pagina's wordt bijna door niemand in zijn geheel gelezen, zeker de advertentiepagina s niet. Het zal dus blijven bij doorblade- ren en weg gooien. Enkele grootbedrij- ven en winkelpaleizen, zullen een hele pagina kopen en daardoor opvallen. Het grootste deel der advertenties van de middenstand, en in het bijzonder van de wijkwinkeliers, zal ongelezen in de papierafvalhoop verhuizen. Deze kunnen beter hun advertenties op de achterkant der maan plaatsen, daar komt toevallig wel eens iemand langs. Een blad met een heel groot aantal ad- vertentiepagina's mag dan financieel een succes worden, voor de adverteer ders wordt het grotendeels een strop. Een advertentieblad is nu eenmaal geen boek dat men uitleest. Dat de Stille Oceaan de grootste en diepste zee is? (10.000 meter diep). Dat de contributie voor de wijkver eniging Nieuwland" slechts f 1,50 per gezin per maand is? Dat Groenland het grootste eiland van de wereld is? Dat de contributie voor de wijkvereni ging voor bejaarden slechts 50 ct per maand is? Dat de diameter van de aardbol, van pool tot pool, 27 mijl korter is dan de diameter van de equator, dat de aarde dus afgeplat is aan de po- len? Dat aspirantleden van 15 tot 18 jaar maar 50 ct contributie betalen voor het lidmaatschap van de wijk vereniging? Dat het volume van het water op de wereld ruim tienmaal groter is dan het volume van het vaste land? Dat u binnenkort ook uw contributie zal kunnen voldoen door te storten op een gironummer ten name van de ,,Penningmeester van de wijk vereniging Nieuwland"? Dat men, om de temperatuur van Fah renheit naar Celsius om te zetten, gewoon 32 graden meet aftrekken van de Fahrenheit-temperatuur en het restant met 5/9 vermenigvul- digen? Dat men gezamenlijk oneindig veel sterker staat dan als eenling? Voor die kinderen die bericht gestuurd hebben worden de plaatsen besproken. Van diegenen die NIETS van zich lieten horen nemen wij aan dat ze geen inte- resse hebben. De matinee-voorstelling begint om twee uur en eindigt om half vier. De kinderen die meegaan moeten zich zondag 30 maart, des middags om kwart over twaalf op het Wibautplein voor de Co-op melden. Na 25 maart kunnen beslist GEEN deel- nemers meer worden geaccepteerd. het bestuur. Zoals we alien weten, begint op 21 maart de lente. Dit geeft kriebels in het bloed. Zou het voor meisjes en dames die ZELF hun kleding maken niet leuk zijn om eens een modeshow te houden van eigen gemaakte kleding? U behoeft geen officiele naaister te zijn, als u wat handig bent met naald en schaar, kunt u tot verrassende re- sultaten komen. Ook haken en breien is handwerk. Mochten er onder u zijn, die interesse hebben voor een aergelijke show, bel dan even no. 353951 Nadere gegevens volgen dan in ons blad „Nieuwland-Klanken". Genealogie komt steeds meer in de belangstelling. Zoals bij alles geldt ook bij deze hobby, dat samenwerken tijdbesparend is en meer successen te verwachten zijn. Het uitwisselen van gegevens, het on- derlinge kontakt en de bereidheid el- kander te helpen, kan bijzondere resul- taten tot gevolg hebben. Zij die interesse voor dit onderwerp hebben kunnen inlichtingen bekomen bij Het secretariaat. 2-4 Hr. v. d. Kroef 2-4 Hr. Meijer 4-4 Dideke Eijkenbroek 9-4 Hr. de Ruiter 12-4 Hr. Buurman 12-4 Krijn v. d. Wilt 12-4 Marcel Blomsteel 12-4 Mevr. Kleinekoort 12-4 Mevr. Osta 13-4 Anneke Kalkhoven 14-4 Mevr. Vaz-Dias Voor alien onze hartelijke gelukwens. Onze hartelijke gelukwensen voor: de hr. en mevr. Kleinjan - Berber, die op 10 maart 1969 hun 20-jarig huwe- lijksfeest vierden; Op 12 april hopen de heer en mevrouw Kleinekoort-Schippers de dag te her- denken waarop zij voor dertig jaar in het huwelijk traden. Van harte geluk gewenst door het bestuur. de hr. en mevr. v. d. Meer-v. d. Ven, die op 12 maart 1969 hun 45-jarig hu- welijksfeest vierden. Dat nog vele jaren van geluk mogen volgen is de wens van het bestuur. Op aandrang van een groepje jongeren wordt thans getracht ook in Schiedam een zgn. ,,sprekershoek" in te richten, waarbij o.a. wordt gedacht aan het Julianapark. Zoals bekend bestaat iets dergelijks reeds vele jaren in diverse grote steden in het buitenland, waar iedereen die denkt iets te zeggen te hebben, rijp of groen, zijn zegje kan doen. In Amsterdam en Rotterdam be- staan deze ideeenlanceerplaatsen even- eens en men zou dat voorbeeld in Schiedam willen volgen, indien hier- voor de nodige toestemming kan wor den verkregen. Geef ze de kans. AARDAPPELEN— GROENTEN—EN FRUITHANDEL Parkweg 334 Tel. 26 97 32 Schiedam 5 kilo puikbeste Roode aardappelen 5 kilo puikbeste binten 3 kilo harde uien komkommers, niet bitter, heel kilo kas-kropsla 2 voor pracht Jonathans 3 pond roodstovende stoofperen 4 pond voor verf, kalk en muurverf! voor alle schoonmaakartikelen naar DROGISTERIJ Parkweg 7, Schiedam Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v.d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12 b. Het clubhuis ,,Don Bosco" heeft door gewijzigde omstandigheden haar naam moeten veranderen. CENTRUM „DE KREEK" is nu de naam. Wat er ook veranderd moge zijn, de gezellige sfeer is gebleven. Circa 600 jaar voor onze jaartelling werd reeds geld gemaakt, en gebruikt, mede hierdoor is het verzamelen van oud geld zo fascinerend. De meesten van ons zullen het geld alleen gebrui- ken als betaalmiddel, maar een ver- zamelaar ziet er nog veel meer in. Munten kan men op vele manieren ver zamelen, allereerst naar land, verder naar tijdperk, modern of antiek. Regelmatig rijst de vraag, hoe komen de oude munten in een verzameling terecht. Ze worden niet meer gemaakt en oude emissies worden grotendeels ingeleverd om gesmolten te worden, waarna er weer nieuwe munten van worden geslagen. Als bronnen kunnen worden vermeld: vondsten bij graafwerk, aanleg van we- gen, enz., baggerwerk en opspuiting van grond, drooglegging van polders, het slopen van gebouwen, nalaten- schappen en onze maandelijkse ruil- beurzen. De beginnende verzamelaar doet er goed aan zijn munten NIET te poetsen. Poetsen heeft de nare eigenschap dat een munt onnatuurlijk gaat glimmen, dit vermindert de waarde. Zilveren munten worden gereinigd met een watje gedoopt in amonia, daarna met een droog watje drogen. Kooeren en bronzen munten maken we schoon met was. H. Kiela. Talmalaan 76. 30 maart: 10 uur: Ds. J. W. Zimmerman, Bev. lidm. 7 uur: Ds. D. J. Spaling 2 april: 10-7 uur: Judo. 4 april: 8.30 uur: Ds. J. W. Zimmerman, Heilig Avondmaal. 7.00 uur: Ds. D. J. Spaling, Heilig Avondmaal. 6 april: 10 uur: Ds. D. J. Spaling 9 april: 10-7 uur: Judo. 12 april: 8 uur: Dansen Den Teirquasth. Als men heel graag wil klaverjassen. Om aan te nemen of te passen. Luister dan naar goede raad. Meld u bij ons als kameraad. Je mag er ook een keer verzaken. Ze zullen u er niet voor kraken. Maar verbeter u dus een twee drie. Mogelijk moet men over de Met de pauze een kop koffie. Alle mensen wat een boffie. Vragend wordt er dan gepraat. Hoe het met de loterij wel staat. We hebben reeds een aantal loten. Heus, de club staat goed op poten. Binnenkort een grote prijs. Dan is de hele zaak weer van de wijs. Iedereen kan bij ons komen. Men behoeft zich niet te schromen. Onze club groeit als een kool. Juist dit bezorgd ons heel veel jool. Maandagavond elke maal. In 'n bijzonder mooie zaal. Gaan we er alle heen. Dr. Kuyperlaan nummer een. De Rijmelaar. Elke maandagavond aanvang 8 uur in de zaal van de Opstandingskerk. Niet-leden f 0,50 per avond. Bent u nog geen ster, geen bezwaar, wij leren het u wel. Deze vraag is ons gesteld. Wij moeten hierop ontkennend ant- woorden. Voor elk kaartspel is gele- genheid. Voor Whist, Bridge, Pandoe- ren of Jokeren, voor ieder is de moge- lijkheid een club samen te stellen. Voor alle kaartspelen staan de kansen gelijk (uitgezonderd gokspelen). Wie dus wensen heeft kan dit melden bij Het secretariaat. Almachtige Heer, sta mij toe zulk een grote vis te vangen, dat ik bij de be- schrijving aan mijn vrienden, nlmmer behoef te liegen. Een vis is een dier dat enorm groeit tussen het ogenblik waarop het gevan- gen wordt, en het ogenblik waarop de visser het aan zijn vrienden beschrijft. Alle vissers zijn leugenaars, behalve u en ik. Wel twijfel ik soms aan uw beschrij- ving.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3