klanken Hebt U ook een verleden? BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL i fi8^a-1 RENTETARI EVEN 1969 r Komen wij op de beeldbuis? Siatuten van de „Wijkvereniging Nieuwland" 3Vi% op Priverekeningen en direkf opvraagbare spaarrekening. 4 tot 61U°/o Spaarrekeningen met opzegtermijn. Alle bankzaken Ruilbeurs nieuws J Wijkvereniging Nieuwland 1e jaargang no. 4 10 april 1969 Art. 1 De vereniging draagt de naam ,,Wijk- vereniging Nieuwland". Zij is gevestigd te Schiedam. Art. 2. De vereniging is 27 juni 1967 opgericht en vanaf de dag van oprichting aange- gaan voor de duur van 29 jaar en 11 maanden. Derhalve eindigende op 26-5-97. Art. 3. De vereniging stelt zich ten doel: de behartiging van de belangen van Nieuwland in het algemeen en dat van haar bewoners in het bijzonder. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het bevorderen van samenwerking tussen instellingen en organisaties; b. het houden van bijeenkomsten en het organiseren van aktiviteiten c. het uitgeven van een eigen orgaan; d. alle andere wettige middelen, welke het bereiken van het doel kunnen bevorderen. Op deze statuten is Koninklijke goed- keuring gevraagd. De vereniging is Koninklijk goedgekeurd bij K.B. van 17 januari 1969, No 89. Uit deze statuten kan men lezen dat de wijkvereniging GEEN samenklontering is van amuse- mentsclubs, doch een organisatie met een bepaaid doel. Het pad van zulk een organisatie gaat niet altijd over rozen. Vooral in het begin tobt men met ,,kinderziekten". Bij verhuizing van een bestuurslid staat men voor een mutatie. Waar vindt men in zo'n geval weer meteen een vervanger. Soms hebben zich personen gemeld, doch die lieten het afweten toen een beroep op hun werd gedaan. Toch zijn er voldoende mensen met kapaciteiten, maar waarom komen ze niet? Wij spraken hierover met MIJNHEER PRAATMAN. Deze gaf als zijn visie: ,,een van de grootste voordelen die je hebt als ye in een nieuwe wijk woont, is dat je geen verleden hebt" Dat is nu wel leuk gezegd, maar we hebben hem toch gevraagd zich wat nader te willen verklaren, omdat zo op het eerste gezicht iedereen toch wel een verleden heeft en dat geldt dus ook voor mensen die in Nieuwland wonen. Mijnheer Praatman was maar al te be- reid er eens uitvoerig goed voor te gaan zitten en hij begon dan ook, alsof hij had gewacht op deze gelegenheid om zijn gedachte te ontvouwen. Nu weet u ook wel, dat we zelf nogal breedsprakerig zijn, maar zelfs wij zien dat wij slechts een betrekkelijk kleine samenvatting van zijn boeiend betoog kunnen geven, want alles bij elkaar was het toch wel een leuke theorie, die deze gelegenheidsprater naar voren bracht. Iedereen heeft in de plaats of de wijk waar hij vandaan komt wel eens het een en ander ondernomen, wat niet zo helemaal smetteloos is verlopen. Men had zich opgegeven voor een funktie in de oudervereniging, of van een speeltuinvereniging, of van een mond- orgelclub, of van een gymnastiekvereni- ging, of van een verzamelaarsvereni- ging, of van een vul zelf maar ver- der in. Na de eerste tijd van geestdrift kwa- men er langzamerhand wat moeilijkhe- den, wat kleine wrijvingen in het be- stuur waarvan men deel uitmaakte. Men deed nog wel mee, maar men legde er toch het bijltje bij neer. Men wilde graag iets doen in zijn vnje tijd, maar het was wel liefhebberij en als de lol eraf is, kun je er beter mee ophou- den. Dat zijn zo van die dingen die overal en altijd voorkomen. Degenen die zo uit hun funkties zijn geraakt, zeggen heel dikwijls: MIJ ZIEN ZE NOOIT MEER ik blijf voortaan liever bij moeder. Op het moment en vlak daarna is men nog geheel overtuigd van het eigen gelijk en het onredelijke gedrag van anderen. Na een tijdje als men wat meer afstand heeft gewonnen, is men meestal toch ook bereid, bij zichzelf een stuk van de tout te zoeken. Maar, omdat men zijn gezicht niet wit ver- liezen, blijft men er buiten, men gaat niet meer terug. Kijk, dat bedoel ik nu met een verleden. Kom je daarentegen in een nieuwe wijk of in een nieuwe stad, dan hoef je tegenover niemand bakzeil te halen en kun je toch weer mee gaan doen, als je daarom gevraagd wordt. Dan heb je geen last meer van dat verleden. Het moeilijke is echter ook heel dikwijls, dat als je in een nieuwe wijk komt, waar niemand je kent, je niet zo heel gauw gevraagd wordt ergens aan mee te doen. De enige manier om dat te overbruggen en dus beter gebruik te maken van al die mensen die in hun hart wel mee zouden willen doen, maar zich voor geen prijs zelf willen aan- bieden, is dat je een soort brievenbus in Nieuwland moet hebben, waar je Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Spaarbank voor iedereen 5% Op Ideaal Spaarpl an de Zilvervloot. U bent van harte welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. gewoon je adres en naam in depo- neert en dan komt er vanzelf wel iemand bij je die zegt: Wij zoeken nog een paar mensen die ons willen helpen. Wij hebben uw naam gelezen wilt u meedoen Voor ons heeft mijnheer Praatman vol- komen gelijk. De brievenbus die mijn heer Praatman bedoelde is er. Het is de brievenbus van het secretariaat, in dit blad vermeld. Aan aile adressen in dit blad vermeld kunnen inlichtingen ontvangen worden. Alle suggesties zijn welkom, alle voorstellen worden met belangsteiling doorgenomen. Om het nog een heel duidelijk te zeg gen DE WIJKVERENIGING HEEFT ALLER HULP NODIG. Het bestuur. De ruilbeurs die de hobbyclub van wijkvereniging Nieuwland organiseerde op 2 april was wederom een succes. Weer wisselde heel wat artikelen van eigenaar. Indien er voldoende animo is om tot een vaste maandelijkse ruilbeurs te komen wil de hobbyclub hieraan wel gevolg geven. Zij die hieraan willen medewerken ge- lieve dit te berichten aan het secretariaat. In'samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgfeve: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Samenstelling van het bestuur: Voorz., J. H. Bernard, tel. 353951 Seer., L. C. v.d. Meer, 263188 Pen.meester, Mevr. C. Post-Brand, 2e Voorz., J. de Jong, 2e Seer., W. v.d. Horst Ledenadministratie: Mevr. C. A. P. Bernard- v.d. Horst, tel. Baby-oppasdienst: Mevr. de Jong, 262342 265871 151205 353951 265871 Zondag 30 maart was het dan zover. De kinderen van de wijkvereniging gingen naar Dorus. Het weer was niet zo best, de regen plenste neer, maar dat mocht de pet niet kreuken. Het middagje was reeds lang in de pen geweest, door onvoorziene omstandig- heden moest het een paar maal verzet worden. Wat echter in het vat zit ver- zuurt niet, vooral niet, als de wijkver eniging het beloofd heeft. Met bus en tram toog men naar Rot terdam, (wat jammer dat wij in Schie dam niet iets dergelijks hebben) om met eigen ogen Dorus in levende lijve te zien. Vroegtijdig was men bij Dorus gearri- veerd, zodat er in de foyer ,,even" moest worden gewacht. leder weet ,,hoelang" dit even voor de kinderen duurt, maar ook dit was voorzien. Mevr. Bernard-v. d. Horst korte deze tijd met het ronddelen van versnape- ringen. Eindelijk mocht men dan naar binnen, ieder kind mocht zijn eigen plaatsbewijs bij de portier laten af- scheuren, iets waarvoor zij geen aan- dacht hadden, daar voor hun maar een ding belangrijk was, nml.: NAAR BIN NEN. De pianist speelde leuke liedjes totdat plotseling ,,Mijn bolhoed op mijn ene oor" weerklonk en daar stond Dorus in het voile licht van talrijke schijn- werpers. Dit vele licht was nodig om dat de voorstelling door de televisie werd opgenomen. Heel kundige men- sen knippen de opgenomen beelband weer in stukjes en plakken het dan weer tot een geheel aan elkaar om via de beeldbuis in de huiskamer te brengen. Wanneer dit gebeurd weet nog niemand te zeggen, het wordt dus taak alle programma's van Dorus te volgen om te zien of je zelf op de beeldbuis zal verschijnen. Dorus weet de kinderen uitstekend bezig te houden. Enkele kinderen van de wijkvereniging kwamen bij Dorus op schoot, enkele mochten ballonnen op- blazen met als prijs een lekkere koek, anderen mochten met Dorus een ritje maken in de Metro, een werd zelfs in- geschakeld in het toneelstukje ,,Rood- kapje en de wolf". Dat ritje met de Metro, met Dorus als bestuurder is een evenement. De vloer van de zaal gaat bewegen, lampjes flitsen aan en uit en men wordt gezellig door elkaar ge- schud. Natuurlijk was fotograaf TON ROEST bij dit festijn aanwezig en schoot er met de camera lustig op los. Vele leuke momenten heeft hij weten vast te leggen. Zij die interesse hebben voor deze foto's kunnen zich in verbinding stellen met mevr. Bernard-v. d. Horst, telef. 353951. W. v. d. Horst, 2e Seer.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1