14 spaazl toch ook NIEUWLANDZEGELS Met 10*/o tente 89 98 100 125 59 Goed zo Alb. y. d. KAADEN Mini-hianhen Klaverjassen Bejaarden societeifen in Nieuwland De modeshow Bezorging Wijkorgaan Boutique mode 1969 Kopij Philathelistisch Nieuws Oude kranten Bent U al lid van de Wijkvereniging Nieuwland AARDAPPELEN GROEINTEN Ei\ FKUITHANDEL Parkweg 334 Tel. 26 97 32 Schiedam 5 kilo puikbeste Roode aardappelen 5 kilo puikbeste binten Jonathans 3 pond 3 komkommers 1 kilo Spinazie Ons klaverjasconcours, gespeeld op 29 maart is in alle opzichten goed ge- slaagd. Ondanks de vele concoursen die in de Paastijd georganiseerd wor- den is de opkomst voor ons concours niet tegengevallen. Een groot aantal koppels had zich gemeld en aan de zaal kwamen nog enkele aanmeldingen. Bij de prijzen was reeds rekening ge- houden met eventuele nakomers, dus hoefde dit geen probleem te zijn. Wei zou de commissie het op prijs stellen dat ALLE deelnemers zich in de ver- volge tijdig zouden melden. Het voor- komt oponthoud bij de aanvang van de strijd. Het is een heel gezellige, prettige en vriendschappelijke middag geweest. Ook voor de wijkvereniging was de middag vruchtdragend, want het leden- tal liep omhoog door nieuwe inschrij- vingen. Dit laatste is vooral voor het bestuur een onomstotelijk bewijs dat de wijk- heeft. vereniging nog aantrekkingskracht De commissie van de klaverjasclub nam reeds nu het besluit, om voor het aanbreken van de vakantieperiode nog- maals een concours te organiseren. De zaal waarin gespeeld is, is werkelijk gezellig, het buffet is goed, de sfeer amikaal. De prijzen mochten er zijn. De hoofdprijzen waren kip of eieren, naar eigen keuze. De verdere prijzen bestonden uit eieren. Enkele troost- prijzen completeerden het geheel. leder was tevreden, de deelnemers over het gebodene, de commissie en het bestuur over de opkomst en de penningmeester in het bijzonder omdat er geen beroep op de kas is gedaan. Waar ieder tevreden is kan alleen nog maar gezegd worden: Komt alien terug op het eerstvolgende concours dat binnen niet al te lange tijd zal plaatsvinden. Hieronder het puntental van de hoog- ste koppels. 1. mevr. Brinkman-hr. Koole 4325 p. 2. hr. Waard-hr. Bart 4296 p. 3. hr. Hertog-hr. Veerdonk 4204 p. 4. hr. Weerman-hr. Post 4168 p. 5. hr. v. Meulen-hr. de Zwart 4138 p. 6. mevr. v. d. Most- mevr. Huibers 4107 p. 7. hr. Machielse- mevr. Machielse 4073 p. 8. hr. v. d. Most-hr. de Ruiter 4050 p. 9. hr. en mevr. Vollebregt 3868 p. 10. mevr. Brand-mevr. Post 3866 p. Wegens plaatsgebrek kunnen niet alle koppels vermeld worden. Wei willen we nog vermelden dat de CO-OP Nieuwe Waterweg voor ons concours een aantal prijzen gratis be- schikbaar heeft gesteld. Als een schaap over de brug is Wie volgt? De commissie van de klaverjasclub. Onze oproep om te komen tot een ALGEMENE bejaarden societeit is niet zonder gevolg gebleken. Tal van be jaarden stuurden ons hun adhesie be- tuiging. In Nieuwland bevinden zich drie gele- genheden waar de bejaarden elkaar kunnen treffen. In Nieuwland oost: Nieuwlandkerk. Mgr. Nolenslaan 99. iedere maandagmiddag. In Nieuwland west: O.L. Vr. Visitatiekerk. Dr. Schaepman- singel 3. Iedere dinsdagmiddag. Gebouw THURLEDE, iedere tweede en en vierde donderdag van de maand. Aanvang twee uur. In alle gelegenhe- den kunnen de bejaarden zich melden, ongeacht hun geloofsovertuiging. GEEN WOORDEN MAAR DADEN Van de Politieke Onafhankelijke Me- taalbewerkersbond voor groot en klein bedrijf ontvingen wij het volgende schrijven. Geachte Heer, ,,Wij wensen u van harte geluk met de uitgave van uw blad. Ook uw inspanning om te komen tot het bewoonbaar maken van Nieuwland juichen wij van harte toe. Wij zijn bijzonder getroffen door het artikeltje ,,Vriendendienst". Daarom doen wij een klemmend be roep op onze Schiedamse leden zich voor dit doel te willen inzet- ten, en zullen de oproep in ons bondsorgaan overnemen." Namens het hoofdbestuur, Hoogachtend Th. P. Kuypers, Donker Curtiusstraat 75, Schiedam. Onderschrift redaktie. Zulke reacties doen de burger goed. Geen theoretische adhesie, maar met- een praktische aanpak. Wij kunnen er niet anders aan toevoe- gen dan: Goed zo heren, dit is de ware toon. Wij zijn er reeds nu van over- tuigd dat het niet bij woorden zal blij- ven en de daden ook zullen volgen. Zoals u in ons vorige blad Nieuwland- Klanken hebt kunnen lezen, zouden wij een modeshow organiseren. Er hebben zich al verschillende dames gemeld maar er kunnen nog meer dames bij. Ook niet-leden zijn welkom. U, behoeft er heus geen naaister voor te zijn. Wanneer er voldoende deelname is zouden wij 20 mei kunnen starten. Dus dames doe u best geeft u op en pro- beert zo leuk mogelijk voor de dag te komen. Er zijn wat leuke prijzen aan verbonden en een jury beoordeeld het leukste werkstuk. Het is de bedoeling zo voordelig moge lijk ongeveer ten bedrage van 10 tpt 25 gulden. De kassabonnen bewaren ter controle. Het moet wel zomerkle- ding of badjurkjes zijn. Blouse en rok of huispantalons u ziet maar. ledereen is welkom op de show ook meisjes van 15 jaar en ouder kunnen er aan mee doen. Heeft u geen zin om mee te dpen komt u dan toch even kijken. Inschrijving sluit op 30 april. Het telelefoon no. is 353951. Ook uw vriendin mag meehelpen. Doe het zo vlug mogelijk. Mevr. Bernard-v. d. Horst Nieuwlandklanken verschijnt regelma- tig om de twee weken. Het blad wordt gratis huis aan huis bezorgd. Juist dit bezorgen baart ons zorgen. Het is een zware opgaaf om 10.000 bladen in de brievenbussen te depo- neren in een a twee avonden. Tot op heden word dit gedaan door een paar van onze mensen. Om dit bezorgen wat minder tijdrovend te maken voor enkelen, vragen wij me- dewerkers die in enkele straten deze bezorging op zich willen nemen. Wilt u iets doen om het anderen wat minder moeilijk te maken, stelt u zich in verbinding met een van onderstaan- de adressen. Mevr. Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 262342. Hr. P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v.d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12 b. Z.H. VERENIGING VOOR FAMILIEONDERZOEK „ONS VOORGESLACHT", Postbus 404 ROTTERDAM. Opgericht 19 januari 1946. Vergaderlokaal en bibliotheek toegan- kelijk voor belangstellenden elke 2e zaterdag van de maand, van 1 tot 4 uur in het schoolgebouw aan de Mare no. 35 (ingang achterzijde) tegenover het Zuiderziekenhuis. De heer en mevrouw Chiel Ruigrok en An Ruigrok-Tuin geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon, ERIK WILLEM MICHAEL. Schiedam, 21 maart 1969. Delflandseweg 530. De mode van dit voorjaar is en blijft kort. De modekleuren zijn wit, blauw, rood en zachte pasteltinten. De rok en blouse blijven in, maar ook de mantelcostuums worden weer ,,je van het". Het nieuwste snufje van dit seizoen is het ,,panta-pak". Dit doet het vooral goed in de zachte pastel-tinten. De schoenmodelien zijn afgestemd op de mode van 1935, de ,,onverslijtbare" zool en de dikke hak. Ook in het schoeisel zijn de kleuren, wit, blauw, rood en pasteltinten toon- aangevend. De strandkleding varieert tussen witte badpakken, witte en gekleurde bikini's en leuke korte badjurkjes. Ik hoop dat jullie veel plezier zullen be- leven aan deze zomermode. voor het volgende nummer dat op 24 april zal verschijnen moet uiterlijk 15 april In ons bezit zijn. Redaktie. Dieren op zegels. Al enkele jaren is er in een van de grote restauratiezalen van Ouwehands Dierenpark een permanente poster- tentoonstelling ingericht. De reclame- affiches zijn afkomstig van praktisch alle dierentuinen in de wereld en trek- ken telkens weer de aandacht door de grote verscheidenheid en de meest uit- eenlopende kleuren. De directie van dit dierenpark treft mo- menteel voorbereidingen om naast deze tentoonstelling een expositie te openen van postzegels uit de hele wereld, waarop dieren, vogels en bloemen voorkomen. Hoewel de afmetingen van de ten toon te stellen onderwerpen nogal uiteen- lopen lijkt het initiatief bijzonder aardig. Er zal straks zeer zeker belangstelling voor blijken te bestaan. POLEN. In mei zal in Warschau de slgemene vergadering van de Interna tionale kynologische federatie worden gehouden. Voor deze gelegenheid is een serie van acht uitgekomen: 20 gr. Maltezer leeuwtje, 40 gr. draadharige foxterrier, 60 gr. Afghaan, 1,50 zl. schnauzer, 2,50 zl. Engelse setter, 3,40 zl. pekingees, 4,50 zl. Duitse herders- hond en 8,50 zl. pointer. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, telefoon 262342. U kunt ze ook afgeven op het adres: Dr. Wibautstraat 17 en 29. Die contributie hoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Voor personen van 65 jaar en ouder be- draagt dit f 0,50 per maand p.p. Bene- den de 65 jaar f 0,75 p.p. per maand. Voor een huisgezin met of zonder kin- deren t.e.m. 15 jaar f 1,50 per maand. Aspirantleden van 16 t.e.m. 18 jaar f 0,50 p.p. per maand. Wenst u lid te worden vult u dan on- derstaand aanmeldingsformulier in en stuurt u dat naar de heer v. d. Meer, Goeman Borgesiuslaan 83. AANMELDINGSFORMULIER Naam: Adres: Geboortedatum: Ongehuwd/Gehuwd. Naam echtgenote: Geboortedatum: Datum en jaar huwelijk: A. Geeft zich op als lid van de Wijkvereniging Nieuwland". Inwonende kinderen beneden 15 jaar zijn: voornaam: geboortedatum: -jongen/meisje*) --jongen/meisje --jongen/meisje jongen/meisje B. Geeft zich op als adspirantlid van de vereniging. (alleen voor meisjes en jongens van 15 tot 18 jaar) voornaam: geboortedatum: --jongen/meisje -jongen/meisje jongen/meisje jongen/meisje Datum: Handtekening: Doorhalen wat niet van toepassing is. Dit formulier kunt U inleveren bij de heer L. C. v. d. Meer, Goeman Borgesius laan 83, Schiedam.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3