(A spaazl loch ook. NIEUWLANDZEGELS wel 10*/o zenle Readies van lezers Firma GEBR. DRIES Uifdeuken -Spuiten-Moffelen Mini-hlanketi Moeilijkheden? Humanitas! Oude kranten Familie-onderzoek 25e K.W.-mars in Schiedam De modeshow Bezorging Wijkorgaan Probleempjes bij hei oplopen der prijzen Kopij Ruilbeurs nieuws Ruilbeurzen Oproep aan de wijkbewoners Munien De myte, dat maatschappelijk werk een veredeld soort armenzorg is, heeft een taai leven. Maar het principiele verschil is minstens even groot als tussen een aalmoes en een vriendendienst. Maat schappelijk werk is trouwens niet uit- sluitend of hoofdzakelijk gericht op de ,,armen". Het heeft te maken met hulp-zonder- vooroordelen bij een hele reeks pro- blemen, die in de welvaartstaat eerder toe- dan afnemen. Objektieve hulp, waarbij voor alles de menselijke waar- digheid niet in het gedrang mag komen. Heden ik, morgen gij, zou hier als motto kunnen dienen. Menig welvarend gezin kan plotseling in een kritische situatie verzeilen, die het nooit voorzien had. De vrouw wordt langdurig ziek b.v. Wie neemt haar taak over? Een tiener ,,glijdt uit" en komt in botsing met be- paalde instanties wier regels en pro cedures voor de gewone burger een gesloten boek zijn. Wie wijst in dit doolhof de weg? En wie helpt de ouders weer kontakt met hun eigen kind te krijgen? Een gezin valt uit elkaar. De moeder kan ALLEEN de op- voeding van de kinderen niet meer aan. Waar vindt zij steun en raad? Dit zijn een paar voorbeelden uit een lange reeks. Humanitas helpt u bij aile moeilijkheden een oplossing te vinden. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, telefoon 262342. U kunt ze ook afgeven op het adres: Dr. Wibautstraat 17 en 29. Amateur genealogen die met het on- derzoek naar afstamming hunner voor- vaderen op een of ander punt blijven steken, kunnen altijd om raad vragen bij de Zuid-Hollandse Vereniging voor Familie-onderzoek ,,ons voorgeslacht", Rotterdam, postbus 404. Zaterdag 17 mei a.s. zal in Schiedam de 25ste Koningin Wilhelminamars ge- houden worden. Deze nationale wan- deltocht zal gaan over afstanden van, 8-14-20-25-40 en 50 km. Bij deze jubileum wandeltocht, waar- aan naar verwachting 5000 wandelaars zullen deelnemen, zal de stad Schie dam centraal gesteld worden. Schie dam wordt de stad van de zilveren k.w.-mars, daar deze mars voor de 20ste keer in Schiedam gehouden wordt. Het belooft een zeer feestelijke wan deltocht te worden met veel muziek (reeds nu zijn 10 muziekkorpsen be- schikbaar voor muzikale medewerking) attracties en een feestprogramma na. De deelname is opengesteld voor wan- delgroepen, schoolgroepen, jeugd en sportverenigingen, speeltuinen enz. De heer Ph. v. Oordt, Oldenbarneveld- straat 79, Schiedam verstrekt alle in- lichtingen over deze mars. Inschrijving bij: Ph. v. Oordt, Olden- barneveldstraat 79, M. Faasse, Groene- laan 50b en J. H. F. v. d. Brugge, Von- dellaan 52b te Schiedam. Inschrijvin- gen per giro t.n.v. penningmeester K.W.-mars te Schiedam. Girorekening 108397. Inschrijfgelden: 8 km f 1,25, 14 km f 1,35, 20 km f 1,45, 25 km f 1,50, 40 en 50 km f 1,75. De start vindt plaats vanaf de plantage. Om 10 uur voor de 40 en 50 km, om 14.30 uur voor de overige afstanden. Zoals u in ons vorige blad Nieuwland- Klanken hebt kunnen lezen, zouden wij een modeshow organiseren. Er hebben zich al verschillende dames gemeld maar er kunnen nog meer dames bij. Ook niet-leden zijn welkom. U, behoeft er heus geen naaister voor te zijn. Wanneer er voldoende deelname is zouden wij 20 mei kunnen starten. Dus dames doe u best geeft u op en pro- beert zo leuk mogelijk voor de dag te komen. Er zijn wat leuke prijzen aan verbonden en een jury beoordeeld het leukste werkstuk. Het is de bedoeling zo voordelig moge lijk ongeveer ten bedrage van 10 tpt 25 gulden. De kassabonnen bewaren ter controle. Het moet wel zomerkle- ding of badjurkjes zijn. Blouse en rok of huispantalons u ziet maar. ledereen is welkom op de show ook meisjes van 15 jaar en ouder kunnen er aan mee doen. Heeft u geen zin om mee te doen komt u dan toch even kijken. Inschrijving sluit op 30 april. Het telelefoon no. is 353951. Ook uw vriendin mag meehelpen. Doe het zo vlug mogelijk. Mevr. Bernard-v. d. Horst Nieuwlandklanken verschijnt regelma- tig om de twee weken. Het blad wordt gratis huis aan huis bezorgd. Juist dit bezorgen baart ons zorgen. Het is een zware opgaaf om 10.000 bladen in de brievenbussen te depo- neren in een a twee avonden. Tot op heden word dit gedaan door een paar van onze mensen. Om dit bezorgen wat minder tijdrovend te maken voor enkelen, vragen wij me- dewerkers die in enkele straten deze bezorging op zich willen nemen. Wilt u iets doen om het anderen wat minder moeilijk te maken, stelt u zich in verbinding met een van onderstaan- de adressen. Mevr. Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 262342. Hr. P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. Het merendeel van de mensen sluit bij het huwelijk een volksverzekering af, om gedekt te zijn bij eventuele tegen- slagen. Men voelt zich geborgen, ver- zekering dekt de schade. Bij het klimmen der jaren wordt het risico groter, ergo de premies duurder, bij het bereiken van een bepaalde leef- tijd wordt men zelfs niet meer geac- cepteerd bij de verzekerings-maat- schappijen. Als nu, door het snel oplopen der prij zen, de polis het risico niet meer dek- ken kan, staat de bejaarde voor een nieuw probleem. De geborgenheid is weg, een nieuwe polis is niet meer mo gelijk, wat moet er nu gebeuren. Het is DAAROM, dat wij zoveel aan- dacht hebben besteedt aan een ad- vertentie: OUDEN VAN DAGEN verzekering voor Begra- fenis of Crematie voor iedereen t.m. 85 jaar. Wij hebben ons laten inlichten en zijn bereid alle gewenste inlichtingen door te geven. Wie dus inlichtingen over de mogelijk- heid van verzekeren wenst, kan deze krijgen bij: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, voor het volgende nummer dat op 8 mei zal verschijnen moet uiterlijk 29 april in ons bezit zijn. Redaktie. Van een onzer lezers ontvingen wij het volgende ingezonden stukje. Als er meer in de pen willen klimmen zullen wij dit van harte toejuichen. Mijnheer de redacteur, met belangstelling lees ik ..Nieuwland klanken" en moet volmondig erkennen, dat het blad in de huidige vorm ge- slaagd genoemd mag worden. Wat mij echter wel opgevallen is, is, dat alhoewel in de kop van het blad vermeld is dat de uitgave In samen- werking met Stichting Nieuwlandze- gels en de Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan gepaard gaat, de winke- liers uit de wijk met hun advertentie's ver achterstaan bij de zakenlieden bui- ten de wijk. Hebben de zakenlieden van buiten de wijk meer belang bij het blad dan de zakenlieden IN de wijk? Mevr. v. d. V. Onderschrift redactie. Wij vinden het even vreemd als u, maar kunnen niet antwoorden op uw vraag. Het beste lijkt ons, dat de wijk- bewoners deze vraag rechtstreeks aan hun winkelier stellen. De volgende ruilbeurs zal plaats- vinden WOENSDAG 7 MEI 7 uur 's avonds in de benedenzaal van de Opstan- dingskerki Dr. Kuyperlaan 1. Op die avond houden we een GRATIS VERLOTING Verloot worden o.a. enkele pakketjes buitenlandse postzegels, enkele pak ketjes buitenlandse lucifermerken. Verder enkele buitenlandse suikerzak- jes, Nederlandse suikerzakjes en siga- renbandjes. Deze gratis verloting is bedoeld om beginnelingen een ,,fundamentje te geven" waarop zij verder kunnen gaan bouwen. Bijdrage in de zaalhuur zijn weer 25 cts per persoon. De Commissie. RUILBEURS „DE POORT" ledere eerste zaterdag van de maand in het welkomcentrum Zwederstraat 52, Rotterdam. Aanvang 2 uur. RUILBEURS „KATENDRECHT" ledere zondag van 10 uur tot 14 uur is er een ruilbeurs van: lucifersmerken, sleutelhangers, postzegels en sigaren- banden, in het Katendrecht-Volkshuis, Tolhuisstraat 27, Rotterdam. Entree volwassenen 25 cts, kinderen 15 cts. Ongetwijfeld zult u in Nieuwlandklan ken" gelezen hebben dat onze ruil beurs een succes is geworden. De commissie van onze hobbyclub wil het verzamelen wat stimuleren, vooral onder de kinderen. Daarvoor is echter materiaal nodig. Bijna dagelijks gooit u het benodigde materiaal in de afval- bak. Doet u dit in het vervolg niet meer, bewaar dat materiaal als: ledige luci- ferdoosjes, suikerzakjes, sigarenband- jes, postzegels enz. enz. en stopt deze spullen in de brievenbus van een der in dit blad vermelde adressen. Deze zorgen er dan voor dat de spullen aan het juiste adres komen. Daar zal men de spullen sorteren en in pakketjes doen, om aan adspirant-verzamelaars als beginnetje toe te stoppen. Eerste begin is immers altijd moeilijk. Heeft men eenmaal een beginvoorraad, dan gaat men wel verder zoeken om de ontbrekende exemplaren te bekomen. Kan de hobbyclub op uw medewerking rekenen? Bij voorbaat reeds onze dank. Meestal wordt een verzameling van Nederlandse munten gestart vanaf 1813. Dit noemen we een verzameling ,,Koninkrijk". Hierin komt alleraardigst de troonopvolging tot uiting. De volg- orde hiervan is als volgt: Koning Wil- lem 1 (de vroegere Prins Willem VI) 1813—1840, Koning Willem II 1840— 1849, Koning Willem III 1849—1890, Koningin Wilhelmina 18901948, Ko ningin Juliana sinds 1948. Een aardige bijkomstigheid op de zil veren munten is dat Koning Willem I naar rechts kijkt, Koning Willem II naar links, Koning Willem III naar rechts, Koningin Wilhelmina naar links en Koningin Juliana weer naar rechts. Zolang een koning ons land regeerde werd op de munten G. H. v. L. ver meld. Dit betekende Groot-Hertog van Luxemburg. Op de rand van onze guldens en rijksdaalders staat de volgende spreuk „God zij met ons", vermeld, rand- schrift geheten. Bij nadere beschouwing ontdekt u op de keerzijde, links en rechts van het wapen, kleine tekentjes. Rechts het muntteken (Mercuriusstaf), hetgeen aanduidt dat de munt in Utrecht gesla- gen is, links het teken van de munt- meester onder wiens gezag deze munt is vervaardigd. U kunt nu al deze munten gaan ver zamelen op jaartal, maar dit heeft twee nadelen, ten 1ste wordt dit een kost- bare zaak, ten tweede heeft het wei- nig zin om b.v. 26 rijksdaalders van Koning Willem III in uw verzameling te hebben die alleen afwijken in het jaar tal. De tweede manier van verzamelen kan volgens de muntmeesters en/of typen. Hiervoor heeft u een beperkt aantal exemplaren nodig om compleet te geraken. H. Kiela, Talmalaan 76. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Minl-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v.d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12 b. Tel. 262850. Z.H. VERENIGING VOOR FAMILIEONDERZOEK „ONS VOORGESLACHT", Postbus 404 ROTTERDAM. Opgericht 19 januari 1946. Vergaderlokaal en bibliotheek toegan- kelijk voor belangstellenden elke 2e zaterdag van de maand, van 1 tot 4 uur in het schoolgebouw aan de Mare no. 35 (ingang achterzijde) tegenover het Zuiderziekenhuis. Loop- en sloopwagens te koop ge- vraagd. Vraagt vrijblijvend advies voor Uw gebruikte auto. Ook 's avonds en weekends. Telefoon 15 21 40. Leningen tot f 10.000,zonder informatiekosten en alle verzekeringen. Volgens speciaal tarief. Venderbos, Delflandseweg 422, Schie dam, Telefoon 010-2602 71. Aan de ouders van de kinderen die naar DORUS zijn geweest. Van alle kinderen is er een foto gemaakt die middag, diegenen welke er prijs op stellen kunnen dit melden bij het be- stuur. Foto's ter inzage. Het Bestuur. Nieuwe Haven 141. Schiedam, tel. 26 87 37

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3