(A. sfwazl tech cck NIEUWLANDZEGELS met 10*/o tente Firma GEBR. DRIES Uiideuken -Spuiten-Moffelen Vuurwerk in wijk Nieuwland Staatsloterij Bejaarden societeiten in MMini-klanken Nieuwland Klaverjassen Kopij Oude kranten Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 25e K.W.-mars in Schiedam Marktpleintje Wijkvereniging Nieuwland Tonelisten voor het voetlicht Kun je nog zingen zing dan mee In Nieuwland is er aan alle kanten ge- legenheid voor bejaarden, voor ont- spanning, ontmoeting en zelfs om eens uit te gaan. De ,,kerken" daar trekken zich het lot van de bejaarden aan en hebben hun zorg voor hen. En ze zijn alien zo vol oecumenisch denken en begrip, dat iedereen er welkom is en mee kan doen. Maandagmiddag van 24.30 uur draait de bejaardensoos Sint Jan in de pa- rochiezaal, Mgr. Nolenszaal 99. Donderdaamorgen van 1010.30 uur bejaardengymnastiek. Dinsdagmiddag bejaardensoos O.L.Vr. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3. Woensdagmiddag 22.30 uur in het zaaltje bij de Magnalia Deikerk in de Alberdastraat. ledere 2de en 4de donderdag van elke maand in de zaal van Thurlede 's mid- dags van 24 uur. De tweede donder dag van elke maand in Thurlede een meer culturele middag. Echt, u bent van harte welkom. Ook bij de vele andere gelegenheden in de loop van het jaar, als bezinnings- dagen, vakantieweek, carnavalsavon- den enz. enz. Voor bejaarden staan in Nieuwland vele deuren open. Voor bejaarden echter, die niets van een kerk willen weten en die zijn er zeer vele, is geen enkele gelegenheid in Nieuwland. Dit IS en BLIJFT voor- lopig nog een gemis. De wijkvereni- ging wil trachten ook voor die mensen een bejaardensoos in het leven te roepen. De oecumenische gedachte mag dan meer eenheid bewerken tussen de diverse geloofsovertuigingen, voor de BUITENKERKELIJKEN heeft dit geen invloed. Het klaverjasseizoen loopt ten einde. Maandag 19 mei zal het eindgevecht geleverd worden. Dan zal de balans worden opgemaakt, het puntental zal uitmaken wie de beste strljd geleverd heeft, en de prijs zal de beste niet ontgaan. Dan nemen we welverdiende rust om krachten te verzamelen, want begin September zal de strijd opnieuw ont- branden. De commissie zal beraden op welke datum precies het aanvalsignaal ge- geven moet worden. U hoort er dus nog van. Heeft u suggesties of voorstellen, laat deze dan aan de commissie weten. Er zal nog overwogen worden of het volgende seizoen geopend zal worden met een Concours, een feestelijk ge- tinte openingsavond, of dat we maar gewoon schudden, geven, passen of aannemen. Ook hierover graag de me- ning van de deelnemers aan onze kla- verjasclub. Nog veel genoegen op de komende speelavonden en vast een heel prettige vakantie toegewenst. De commissie. Giro wijkvereniging Nieuwland" 1 7 8 3 3 4 3. Wij verzoeken onze leden die hun con- tributie via de giro betalen dit met ingang van de maand mei te storten op giro no. 1783343 t.n.v. Penningmees- ter wijkvereniging Nieuwland Dr. Wi- bautstraat 17. Bij voorbaat onze dank namens Penningmeesteres Mevr. Post. voor het volgende nummer dat op 22 mei zal verschijnen moet uiterlijk 14 mei in ons bezit zijn. Redaktie. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Z.H. VERENIGING VOOR FAMILIEONDERZOEK „ONS VOORGESLACHT", Postbus 404 ROTTERDAM. Opgericht 19 januari 1946. Vergaderlokaal en bibliotheek toegan- kelijk voor belangstellenden elke 2e zaterdag van de maand, van 1 tot 4 uur in het schoolgebouw aan de Mare no. 35 (ingang achterzijde) tegenover het Zuiderziekenhuis. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020-23 09 00. 7e Nationale Humanitas loterij 1969 trekking uiterlijk 31 augustus 1969. Loten a f 1per stuk verkrijgbaar bij L. C. van der Meer, Goeman-Borgesius laan 83. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, telefoon 262342. U kunt ze ook afgeven op het adres: Dr. Wibautstraat 17 en 29. Zaterdag 17 mei a.s. zal in Schiedam de 25e Koningin Wilhelmina Mars ge- houden worden. Deze nationale wan- deltocht is over afstanden van 8, 14, 20, 25, 40 en 50 km. Bij deze jubileum wandeltocht, de orga- nisatoren verwachten weer 5000 deel nemers, zal de stad Schiedam centraal gesteld worden. Schiedam dus als motto voor de ZILVEREN K.W. MARS, dit mede omdat de K.W. Mars dit jaar voor de twintigste keer in Schiedam gehouden zal worden. Het belooft een zeer feestelijke wan deltocht te worden. Met veel muziek, attracties en een feestprogramma na. Deelname is opengesteld voor wandel- groepen, schoolgroepen, jeugd- en sportverenigingen, speeltuinen enz. enz. Inlichtingen over deze K.W. Mars bij Ph. van Oordt, Oldenbarneveltstraat 79 te Schiedam, telefoon 010-26 33 09. Inschrijvingen kunnen plaats vinden eveneens bij Ph. van Oordt, Oldenbar neveltstraat 79 te Schiedam; M. Faasse, Groenelaan 50b en J. H. F. v. d. Brugge, Vondellaan 52b, Schiedam. Inschrij- ving per giro t.n.v. Penningmeester K.W. Mars te Schiedam. Girorekening 10 83 97. Inschrijfgelden 8 km f 1,25; 14 km f 1,35; 20 km f 1,45; 25 km f 1,50; 40 of 50 km f 1,75. Na 10 mei worden de inschrijfprijzen met f 0,20 p.p. ver- hoogd. Reeds nu zijn tien muziekkorpsen be- schikbaar voor de muzikale medewer- king. De start vindt plaats vanaf de Plantage, 14.30 uur; 40/50 km 10 uur. op contactavond Gemeente-Burgerij. De serie contactavonden van het col lege van burgemeester en wethouders is met een volkomen onverwacht vuur werk afgesloten in de wijk Nieuwland. In het Wijkcentrum aan het Dr. Wibaut- plein begon de voorlopig laatste con tactavond heel vriendelijk met een vro- lijk gelach toen de voorzitter van wijk vereniging Nieuwland, de hr. J. H. Ber nard als woonadres Groenoord opgaf. Als eerste spreker stelde hij een aantal vragen aan B. en W. waarvan wij er hier twee weergeven. Welke bestemming heeft het Schutters- veld? Speciale bebouwing of wijkverenigings doeleinden. Waarom stimuleert het college de activiteiten van ALLE wijk- verenigingen niet door middel van sub sidies of zaalruimte in de wijken ter beschikking te stellen. Vragen in het algemeen belang speciaal voor de wijk Nieuwland". De gestelde vragen waren voor burge meester H. Roelfsema de druppel die de emmer deed overlopen, na een arti- kel in Nieuwlandklanken, het vereni- gingsblad van de wijkvereniging. DAT HET COLLEGE VAN B. EN W. NIEUWLANDKLANKEN ook leest mo- gen wij alleen maar toejuichen wat voor ons een goede reclame is en een sti- mulans voor onze leden. Dat op deze contactavond het ge- wraakte artikel als onderwerp van dis- cussie zou dienen was geheel buiten verwachting. Want er volgde nu een wat scherp gesprek dat niet geheel tot zijn recht kwam! Van onze zijde spijt het ons bijzonder dat deze avond zo verlopen is. Het bestuur is van mening dat deze onaan- gename scherpe discussie volkomen overbodig geweest zou zijn, wanneer B. en W. ons direct na het verschijnen van het gewraakte artikel ter verant- woording had geroepen. Maar dit is nu niet meer ter zake doende. Maar ja een goede leer voor een volgende keer. Indien het college van B. en W. meent dat er enkele onderwerpen aangesne- den zijn die niet ter zake doende wa ren, of het nodige respect tegenover het Stadsbestuur niet voldoende in acht genomen is, hiervoor onze excuses. Dat deze contactavond voor de wijk vereniging niet slecht is verlopen blfjkt wel uit het groot aantal nieuwe leden na deze avond. Van harte welkom namens het bestuur. Hoe meer leden des te meer eisen aan het Gemeentebestuur. Het moet moge- lijk zijn meer levendigheid te brengen in de woonwijk Nieuwland, en gegron- de klachten van de bewoners snel en afdoende te behandelen. Meldt u dus aan als lid van de wijk vereniging Nieuwland", want geza- menlijk is het mogelijk meer te berei- ken dan als enkeling. Als besluit van dit schrijven vermelden wij hier nog, de schriftelijke uitnodiging van Burgemeester en Wethouders van Schiedam aan het bestuur van de wijk vereniging Nieuwland tot een nader ge- spek over speeltuin en verenigingsge- bouw in begin mei a.s. Gaarne voldoen wij aan deze uitnodi- ging- Eind juni wordt op het Schouwburg- plein een zestiende eeuws marktpleintje geopend, waar men zestiende eeuws kan schranzen en boeken kopen, of naar Erasmus luisteren, wiens woorden daar twee maanden lang zullen weer- klinken. Eind September zal de Rotter- damse Philatelisten Vereeniging in de stadhuishal een kleine expositie in- richten naar aanleiding van een door de PTT uit te geven herdenkingspost- zegel. Op 3 oktober zal in het Mu seum Boymans-van Beuningen de grote expositie Erasmus en zijn tijd" worden geopend. Is in Schiedam niet iets dergelijks te organiseren? Samenstelling van het bestuur: Voorz., J. H. Bernard, tel. 353951 Seer., L. C. v.d. Meer, 263188 Pen.meester, Mevr. C. Post-Brand, 262342 Ledenadministratie: Mevr. C. A. P. Bernard- v.d. Horst, tel. 353951 Baby-oppasdienst: Mevr. de Jong, 265871 Als men vroeger op schoolfeestjes of in een toneelgroep voor het voetlicht heeft gestaan, of nog staat om een zaal met publiek te amuseren, zal men er altijd opnieuw weer naar verlangen. De sfeer tussen de coulissen is moei- lijk te omschrijven, het is echt iets dat je meegemaakt moet hebben om er over te kunnen meespreken. Misschien wilt u dat ook weer opnieuw meemaken, eerst onder deskundige leiding repeteren en daarna het span- nende moment beleven dat het doek voor de eerste keer opengaat. Welnu het bestuur van de wijkvereni ging Nieuwland wil de mogelijkheid open stellen tot het vormen van een toneel, revue en cabaret gezelschap. Heeft u belangstelling of interesse hier voor, meld u dan aan schriftelijk of tele fonisch bij het sekretariaat, adres hr. v. d. Meer, Goeman Borgesiuslaan 83, tel. 263188 of bij de bestuursleden vermeld in Nieuwland klanken. Dames en Heren, het ligt in de bedoeling in Nieuwland een koor op te richten. Een gemengd koor, een dameskoor of een bejaarden- koor. Bij het dames- of bejaardenkoor komt een huisvrouwen-orkest. Dit huisvrou- wen-orkest wordt gevormd uit de leden van dat koor. Het instrumentarium zal worden samen- gesteld uit allerlei huishoudelijke of keuken attributen, alies waar geluid uit te halen is. B.v. twee alluminium deksels, wasbord, houten lepels op asbest-plaatje, conservenblikken enz. enz. Het koor is HOOFDZAAK, het orkest bijzaak als begeleiding. Het dames- of bejaardenkoor kan een maal per week overdag repeteren, het gemengd koor een maal per week In de avonduren. Zij die interesse hebben voor deze vorm van ontspannen gelieve dit op te geven aan: Mevr. J. van Pelt, Vlaardingerdijk 331a. Stuur een briefkaart waarop u vermeld voor welk koor u interesse heeft. Daarna hoort u er meer van. Mevr. W. Vaz Dias-Noach maakt bekend dat zij nog en kele loten beschikbaar heeft. Henri Polakstraat 120 Kantooruren van 9.00-14.00 uur. TJ kunt ook telefonisch bestellen telefoon 264773

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3