Firma GEBR. DRIES U-0 jaaz (A spaazt tech eek NIEUWLANDZEGELS /net 10*/o zent Uitdeuken -Spuiten-Moffelen Mini-klanken Schiedams Jeugdbeleid DAGB0EK Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 Speeltuinvereniging Ruilbeurs Nieuw leven in de vijvers Oude kranten van een baby wordt lid vail de wijk- vcreiiigriiig: Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Poiitiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020-23 09 00. 7e Nationale Humanitas loterij 1969 trekking uiterlijk 31 augustus 1969. Loten a f 1per stuk verkrijgbaar bij L. C. van der Meer, Goeman-Borgesius- laan 83. GEVRAAGD leden voor toneelgroep. Liefhebbers kunnen zich melden bij: Mevr. M. de Kaper-Peek, Dr. Kuyper- laan 73, tel. 268625. GEVRAAGD deelnemers(sters) voor een op te rich- ten Gemengd-koor, dames-koor of be- jaarden-koor. Zij die hierin geinteresseerd zijn kunnen zich melden bij: Mevr. J. van Pelt, Vlaardingerdijk 331a. Loten voor de 7e Nationale Humanitas loterij 1969 zijn verkrijgbaar bij: Mevr. van der Sloot. Kamer 701 gebouw THURLEDE, Nw. Damlaan 759. Het bestuur van de wijkvereniging roept medewerkers(sters) op, die zich geheel willen gaan wijden aan het speeltuinwerk. Het ligt in de bedoeling een speciale commissie samen te stellen voor dit broodnodige werk. Er is in Schiedam nog nergens een aparte speeltuin voor de kinderen waar onder toezicht sport en spel beoefend kan worden. De wijkvereniging is reeds lang met dit onderwerp bezig en zal in overleg met gemeentebestuur en de N.U.S.O. trach- ten dit plan te verwezenlijken. Zij heeft daarbij echter de steun nodig van een aparte commissie die zich geheel voor dit werk wil inzetten. leder die zich voor dit werk interesseert is welkom. Heeft u voorstellen of suggesties, dien deze dan in bij het secretariaat. Voor alls is nodig dat er IETS GE- DAAN WORDT. De ruilbeurs, georganiseerd door de hobbyclub van wijkvereniging Nieuw- land is een ware trekpleister gebleken. De ruilavond van 7 mei was weer vol bezet. Niet alleen kinderen of jeugd- leden, doch ook een groot aantal vol- wassenen bezoeken deze avonden. Woensdag 4 juni zal de volgende ruil beurs weer plaatsvinden. Weer in de benedenzaal van de Op- standingskerk, Dr. Kuyperlaan 1. De gratis verloting bleek ook goed in de smaak te vallen, ergo zal er op 4 juni weer een gratis verloting zijn met zo mogelijk meer prijsjes. Bij deze wekken wij alle wijkbewoners die een of andere hobby hebben op zich in verbinding te stellen met de commissie van de hobbyclub. Er zijn vele manieren anderen in uw hobben te laten meeleven, een pracht van een vrijetijdsbesteding. Meldt u aan het volgende adres: P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. DE RIJNMONDBAND heeft er veertig jaar opzitten. Nu wordt wel beweerd dat het leven pas begint bij 40 jaar, maar dit geldt speciaal niet voor de Rijnmondband. Deze heeft in die veertig vooraf gaande jaren zoveel gepresteerd dat een groot feest wel op zijn plaats is. De Rijnmondband is voornemens heel Schiedam te betrekken in het jubileum. De data's staan nog wel niet vast, maar er zal een show gegeven worden in diverse delen van de stad. Op 24 mei neemt de band deel aan het muziekconcours in Numansdorp. Op 7 juni treden ze op in Vlaardingen ter gelegenheid van het 40-jarig be- staan van het Vlaardingse Pijperkorps. Op 13 September nemen zij deel aan het drumbandconcours in Schiedam. Het korps bestaat uit 34 ieden, heeft daarmee een prima bezetting waardoor men bij tal van gelegenheden goed voor den dag kan komen. Naast dit korps heeft men nog een jeugdband en heeft men vele leerlin- gen als reserve. De totale bezetting bestaat uit 94 leden. Het tamboer- en trompetterskorps slaagt er steeds in de Schiedamse luis- teraars datgene te bieden waarop ze RECHT hebben. Zij hebben RECHT voor de wijze waarop zij het korps steeds hebben gesteund, niet in de laatste plaats voor de FINANCIELE steun. Sedert 1964 heeft het korps kans gezien f 45.000,te steken in nieuwe uniformen en instrumenten. Maar de Rijnmondband heeft nog meer verlangens. Men zou zo graag over een tweede uniform beschikken om het op- treden van het korps nog meer te varieren. En tenslotte: Nog steeds tobt het korps met behoorlijke oefenruimte. Een ruimte die plaats biedt om te exerceren en waar niet van tijd tot tijd het plafond omlaag stort. Wij, Nieuwlandbewoners, wensen de Rijnmondband nog heel veel succes toe, dat de toekomst voor hun heel veel in petto mag hebben. Met de zomer in het vooruitzicht komen er nu reeds jonge piepkleine eendjes in de vijvers van Nieuwland. Deze kleine eendjes meest geflankeerd door moeder-eend, zwemmen niet alleen, maar wachelen soms onverwacht de rijbaan op om daarna, als alles goed gaat, weer in het water te glijden. Het is voor de automobilist voorzichtig- heid geboden om de jonge eendjes doorgang te verlenen. Speciaal op drukke wegen als b.v. de Burg. v. Haarenlaan. Eenden zijn soms net als mensen, ook zij gebruiken niet altijd de zebra's. Automobilisten, neemt even de tijd als u de watervrienden over uw weg ziet gaan. De vijvers blijven dan met leven. KWEKEN VAN ONRUST! ,,Het gaat allemaal te traag, te lang- zaam. Er zit geen actie in. Het beleid zit op een dood spoor, er zit geen leven in. Waar dat in zit??? Volgens mij komt het hoofdzakelijk hierdoor: In het college van B. en W. zit de sport wel in goed-bedoelende handen, maar niet in de juiste handen. Bij de ge- meente moet voor de sport iemand worden neergezet die gevoel heeft voor de jeugd, die zich kan realiseren wat de jeugd nodig heeft". Aldus de heer J. Oprel, voorzitter van de sportvereniging "(he Smashing Fel lows. ,,ln juni 1968 heb ik een stukje grond in het Sterrebos aangevraagd, in augustus kreeg ik als antwoord, dat men andere plannen had met dat stukje grond, maar nu ligt het stukje grond nog steeds braak" Geen actie. ,,En dat vindt ik nou zo eigenaardig he, dat B. en W. geen actie onderne- men, alles maar op zijn beloop laat. Er gebeurt niets, men laat het maar dood bloeden. Natuurlijk we hebben allemaal het recht iets te ondernemen. Maar als er na een bepaalde tijd helemaal NIETS MET DE TOEZEGGING gebeurt, dan zou B. en W. toch eens moeten bedenken, dat daar niemand mee gebaat is". ,,Die paar centen die de gemeente nog te vergeven heeft, waar moeten we die nou eens goed aan besteden? Aan die oude molen of aan die jongen of dat meisje die maar over straat lopen en die amper een banaan of een appel van thuis kunnen krijgen. De jeugd heeft het niet nodig om in een patatkraam te gaan zitten, want daar wordt ze in wezen naar toegestuurd. Wat is be- langrijker: het kweken van onrust want in feite kweekt men ontevreden- heid of het restaureren van oude gebouwen?" ,,Nou heb ik wel eens gedacht: zal ik naar B. en W. stappen en dit eens een keer gaan vertellen? Maar sorry dat ik het zeggen moet, maar bij B. en W. vind je absoluut geen gehoor. Men schermt voortdurend met de niet slui- tende begroting van Schiedam. Dat vind ik niet juist, het is een kwestie van verdelen van het geld. Ik ben de mening toegedaan, dat er in het col lege van B. en W. bepaalde symptomen aanwezig zijn, die erop wijzen dat ze zich de laatste jaren niet helemaal rea liseren wat ontspanning is. Wat de ge meente voor de jeugdcreatie moet doen." onderschrift red.: Dit nu is een lezing van iemand anders dan het bestuur van de wijkvereniging. Het is merkwaardig dat deze lezing precies hetzelfde weergeeft. Zou er dan toch iets scheef zitten? De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, telefoon 262342. U kunt ze ook afgeven op het adres: Dr. Wibautstraat 17 en 29. Deel 1. De nog ongeboren baby beleefd al een mensenleven van negen maanden op- geslotenheid en rust, tot de dag van het eerste levenslicht aanbreekt en dat is deze. Het is vroeg in de morgen en het werd mij zo benauwd, dat ik naar buiten wilden. Na wat geharrewas kreeg ik lucht. He, he, dacht ik, dat is gebeurd. Word ik met een paar grote handen beetgepakt, op mijn kop gezet, ik dacht wat gebeurt er nu weer? In plaats dat ik geliefelijk in de armen van mijn mammie werd gelegd, krijg ik me daar een tik op mijn billen, gewoon niet mooi meer. Ik gillen van de pijn natuurlijk, mijn billen zien nog rood. Wordt er met een harde stem geroe- pen, het is een jongen, net of ik dat zelf niet wist. Word ik in een teil met water gelegd waarom weet ik niet ik had mij toch niet vuil gemaakt. Beginnen ze me toch te wassen of mijn vel er af moest. Toen ze daar mee klaar waren werd ik afgedroogd en aange- kleed. Nu hadden ze zeker niet gerekend dat ik zo klein zou zijn, werd mij een lap om mijn bips gespeld, en een ding aan mijn lijf wat aan alle kanten te groot was. Dat werd opgerold, en nog wat heen en weer gesold, en toen in de armen van mijn mammie gelegd heer- lijk warm. Maar wat een ruimte in zo een bed, als ze mij los zou laten, zouden ze mij niet meer vinden, wat een doolhof. Ik kreeg honger, maar er kwam nog niets voor mij. Ik werd weer overgehe- veld naar een ander ding veel kleiner en allemaal gebloemde lappen om mij heen. Er werd iets warms aan mijn voeten gelegd, dat was goed voor mij, zeiden ze, nog wat lappen over mij heen die netjes en strak getrokken werden. Nou ik had het liever over mijn hoofd heen gehad, want van onderen was ik warm en van boven koud, dat moest zo hoorde ik later, want anders was het te gevaarlijk. Waarom weet ik niet, want ik was lam geslagen van het ge- zeul, en kon noch mijn armen of hoofd optillen, zo moe was ik. Toen viel ik maar in slaap. Ik denk dat ik zo een paar uur gesla- pen zal hebben, begon mijn maag te knorren, niemand te horen of te zien, kom dacht ik, laat ik eens een keel op zetten, dat moest ik daar straks ook, dus doe ik het nu maar uit mijn eigen. En ja het hielp nog ook. Komt er een vrouw met een plakkaat op haar borst, ik hoorde dat was de verpleegster. Pakt ze mij beet, nou ik zweefde door de lucht, ik wist niet waar ik bleef, word ik op een kastje gelegd met een kussen, weer die lap af en een andere aan. Ik dacht, ze laten een mens ook niet met rust, ze blijven aan de gang. Weer in de armen van mijn mammie, dat was wel lekker warm, maar al met al had ik nog niets om mijn maag te vullen, ik begon maar weer eens een keel op te zetten, en ja hoor, wordt mij daar een berg eten voor mij neergezet, ik dacht, mens, dat krijg ik nooit in een keer op. Ik wist niet waar ik het eerst moest beginnen, en hapte in het wilde weg, dat schijnt te schrokkerig te staan, dus pakte die juffrouw allebei mijn kaken vast en drukte mij met mijn neus in die berg eten, nou ik kon geen adem meer haien, en dacht, als dat nu altijd zo moet gaan dan sta ik er mooi op, dat hou ik nooit vol. Dat was ook weer niet goed. Doet zij mijn mond open, of dat ik het zelf al niet gedaan had, en stopte er wat van die berg in. Nou, ik kon er niet meer over heen kijken, maar dat was niet zo erg, want iedere beweging die ik met mijn mond en tong maakte kreeg ik wat te drinken. Zo, dacht ik, dat is tenminste iets, want ik was zowat uitgedroogd, zo een dorst had ik. Dat ging zo een poosje en ineens werd ik weer opgepakt, nu moest ik zitten en er kwam toch een raar geluid uit mijn keel, dat deed ik toch heus zelf niet, maar duizelig dat ik was, ik tolde in het rond. Ik was blij dat ik weer in dat lappen ding werd gelegd, ik weet niet meer of ik van onderen warm en van boven koud was, want ik sliep als een roos. (wordt vervolgd).

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3