klanken Twee vliegen in een klap Lente,esliin V 67 (A. sfjaazt lech ock NIEUWLANDZEGELS ntd 10*/o zcntc anno 1820 Rente tot het publiek anno 1820 N °ogsi^ Houdt Uw stad rein idealisten °Ogsie „De Lichtboei De show dames en de tieners Hartelijk dank Najaarsshow De foto's van de Modeshow Lentefestijn Kopij f Rente tot 6 e* 1 e jaargang no. 8 5 juni 1969 I Nieuwland heel veel ii De hedendaagse mens wordt over- stroomd met papier. Naast zijn dag- bladen, weekbladen, vakbondsbladen, verenigingsbladen, dames- en mode- bladen, radio- en T.V.-bladen, krijgt men nog een stroom van gratis huis aan huis verspreide nieuws- en advertentie- bladen, folders, strooibiljetten en rijk- gelllustreerde prospekta van postorder- bedrijven in zijn brievenbus. Het wordt voor de bezorgers van al dit drukwerk een ware kunst dit alles in de brieven- bussen te krijgen. Zij proberen het probleem op te lossen door de druk- werken in gang, hal of portaal, waar mogelijk OP de brievenbussen te leg- gen of anders op de onderste trap- treden. Daarmee scheppen zij, overi- gens zonder het zelf te willen, een nieuw probleem. Immers niet alle be- woners halen dit drukwerk naar boven, soms wordt het zonder meer buiten de deur op straat geworpen. Dan ontfermt zich de wind erover en zorgt voor een prima distributie zodat alle hoeken en gaten, onder het struikgewas en in de bloemperken worden volgestopt met de restanten van de papierlawine. Dit geeft een bijzonder rommelige in- druk waaraan zeer velen zich zeer te- recht weer ergeren. Niet in het minst de ,,plantsoenendienst" en de ,,stads- reinigingsdienst", die grote sommen gelds moeten uitgeven om de stad REIN te houden. Anderen deponeren de oude kranten OP de vuilnisbakken, in de veronder- stelling dat ze wel door de een of ander zullen worden meegenomen. Het gevolg hiervan is precies hetzelfde als boven geschetst, de wind zorgt voor het zeer rommelige decor. De meest effekt voile manier om van dit papieroverschot af te komen is wel, het te bundelen en aan een of andere ,,inzamelaktie" te schenken. Deze in- zamelakties worden overwegend door op gang gebracht en gehouden. Deze mensen spenderen al hun vrije tijd aan deze akties, doch hebben niet voldoen- de tijd om huis aan huis te komen vragen. Hier dienen de bewoners dus de behulpzame hand te bieden door in onderling overleg een oplossing te vinden. De meest eenvoudige oplossing is, dat de bewoners van elk pand overeen- komen dat ze de drukwerken van het gehele pand bundelen en een afspraak maken met de JNZAMELAKTIE NAAR KEUZE". Niemand is zonder enige eigenschap, door de rechte aanwending waarvan hij zich verdiensteiijk zou kunnen maken; en hij, die slechts tot weinig in staat is, moet zich haasten dat weinige te doen, opdat hij niet op een lijn gesteld worde met degenen, die tot niets in staat zijn Dr. Johnson Om op de afgesproken tijd de bundel te komen halen. Hier bereikt men twee doelen mee, men helpt de inzamelaars en men houdt de buurt proper. Ook de wijkvereniging Nieuwland" heeft zich ingezet voor de inzamelaktie. Een groepje mensen zet zich geheel belangeloos in voor het bijeenbrengen van drukwerken, met als doel de op- brengst hiervan te besteden aan diver se akties die de wijkvereniging, in het belang van haar leden denkt te orga- niseren. Deze aktie is alleszins aan te bevelen en daarom doet de redaktie bij deze een beroep op ieder die de wijk vereniging een warm hart toedraagt, deze inzameling te doen slagen door te helpen de ;oude kranten en andere drukwerken te bundelen en een af spraak te maken op welk tijdstip de bundels kunnen worden afgehaald. De heer POST, Wibautstraat 17, is gaarne bereid zich bij u te melden. Kapitein Kruisinga van ,,De Lichtboei" van het Leger des Heils in Rotterdam heeft dringend behoefte aan kinder- kleding. Jongenskleding in de leeftijd van 11, 8, 6 en 4 jaar. Doch ook baby- en kleutergoed. Voorts voor meisjes van 9, 10 en 14 jaar. En als u soms ergens op zolder of in uw kelder een hangkast heeft staan, eigenlijk een sta in de weg, och denkt u dan even aan de pupillen van kapitein Kruisinga. Even een telefoon- tje: 138538 en het wordt keurig bij u thuis weggehaald. Om het allemaal heel makkelijk te maken voor de uit- deling: zet u op het pakje alstublieft de leeftijd en of het voor een jongen, een meisje of voor kleuters is. Bij voorbaat namens deze kapitein heel hartelijk dank. Reeds bij de eerste oproep bleek er in Nieuwland heel veel interesse voor een ,,Modeshow" van eigengemaakt dames- kleding te zijn. Ruim zestig dames mel den zich voor de „Lente-modeshow". Zulk een aantal is begrijpelijk veel te groot voor de show van een avond, ergo moest er geselecteerd worden. Dit is een bijzonder moeilijke taak. De vier leraressen van de Schiedamse huishoudscholen welke zich bereid ver- klaard hadden de jury te vormen, na- men ook de moeilijkheden van de selectie voor hun rekening. „Veertig aspirantdeelnemers" kwamen voor ,,DEZE" show in aanmer- king, de overigen komen een volgende keer aan bod. (Door ziekte en huis- houdelijke omstandigheden werd dit keurkorps tot 26 deelneemsters gere- duceerd). De show werd onderverdeeld in twee groepen, de De deelneemsters kwamen met ,,eigen" ontwerp, ,,eigen" fabrikaat en show- den zelf. Aan dit alles is natuurlijk heel wat spanning vooraf gegaan, maar de resultaten spreken heel duidelijke taal. De geshowde kleding was niet van de produkten der grote modehuizen te onderscheiden. Het ,,showen" van deze amateurs behoefde in geen enkel op- zicht onder te doen voor het ,,vak- werk" van de beroeps-mannequins van de modekoningen met klinkende na- men. In beide groepen waren vele fraaie creaties te bewonderen. De meest oor- spronkelijke ideeen kwamen uit de hoek van de tieners. De show stond onder leiding van mevr. C. A. P. Bernard-v. d. Horst. Zij toonde zich die avond een bekwaam lady- speaker. De show werd muzikaal begeleid door mejuffrouw Engelien Valkenburg aan de piano. De wijkvereniging stelt het op hoge prijs zulke mensen in haar midden te weten. De jury had geen gemakkelijke taak en kende na onderling overleg de prij- zen toe. In de groep dames vielen de prijzen als volgt: 1e mevr. L. Holier- hoek, 2e mevr. I. van Kasteren, 3e mevr. C. de Kaper. Doordat de pers op het einde van de show, beslag op mij legde, is het mij onmogelijk geworden om de mede- werksters persoonlijk te bedanken. HARTELIJK DANK. Mevr. Bernard-v. d.Horst. Bij de tieners: 1e Ellen Schippers, 2e Dineke Nels, 3e Annemieke Schippe- rus. Het publiek met een eigen beoordeling kende de „troostprijzen" toe aan: mevr. G. Gerritsen en mej. Willy Bekkers. Hiermede komen we aan het pas- sieve" gedeelte van de deelnemers, zonder welke de avond zeker niet ZO zou zijn geslaagd als gebeurde, Op 16 September 1969 starten wij met de Najaarsshow. Geeft u vroegtijdig op. Tel. 353951. Nadere gegevens volgen in ons blad. In^samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stlchting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolensiaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Meer dan 150 vrouwen en welgeteld „vier" mannen vulden de zaal. Mannen, je hebt wat gemist, en dat nog niet alleen, je hebt de mannelijke sekse „mooi in haar hemd gezet". met dat wegblijven. Je had er kunnen zien tot wat de vrouwen met naald en schaar in staat zijn, welke interesse er schuil gaat onder de tieners. Het bestuur van de wijkvereniging Nieuwland voelt het als een plicht, ALLEN DIE HEBBEN MEDEGEWERKT deze avond te doen slagen, dank te zeggen voor hun medewerking. De leraressen van de huishoudscholen, de leerlingen die de zaal voortreffelijk decoreerden, de heer Ponje, die een voor zichzelf sprekend plaquette ver- zorgde, de pianiste, de lady-speaker en haar helpsters, de leden die alle voorbereidende werkzaamheden ver- zorgden en verder alle aktieve zowel passieve deelneemsters. Ook de ,,zaal" mogen we niet onbe- sproken laten. Bij deze show is duide- lijk gebleken dat de zaal zich bijzonder goed leent voor dit doel en de outillage bijzonder goed genoemd mag worden. Hopelijk is ieder net zo tevreden als de wijkvereniging zelf en zien wij de volgende NAJAARSSHOW", die me dio September georganiseerd zal wor den, met vertrouwen tegemoet. Dames, u weet het nu reeds, u kunt zich terdege voorbereiden op de NA JAARSSHOW. Heren, u heeft nog wat goed te maken. Voor u zal de wijk vereniging een „Tentoonsteiling" oragniseren van eigengemaakte huis- vlijt-produkten. Ook u is vroegtijdig op de hoogte, bereid u zich voor op de komende gebeurtenis, ook in Septem ber. U zult er alien meer van kunnen lezen in ons orgaan Nieuwland-klanken. Lees het orgaan dus zorgvuldig door, het kan voor u belangrijke zaken ver- melden. Het bestuur van de Wijkvereniging Nieuwland. Dames die interesse hebben voor de foto's die tijdens de show zijn ge- maakt, kunnen deze bezichtigen bij dhr. floest, B.K. Laan 211, in het atelier, in Schiedam, telefoon 265574. Ook de zaalfoto's zijn aanwezig. Ze zijn reuze leuk geworden, dus neem even de gelegenheid. Het is de moeite waard. Meldt u tevens aan voor de najaars show, telefoon 353951 Het Bestuur dat in grote getale was opgekomen. Ook hier waren twee groepen, nl. de .vrouwen en de mannen". voor het volgende nummer dat op 19 juni zal verschijnen moet uiterlijk 10 Juni in ons bezit zijn. Redaktie. r\ i

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1