C Folo Ton Roest Wij lazen voor U Opletien Huisvlijt-expositie Onze rijmelaar Firma GEBR. DRIES Uitdeuken -Spuifen-Moffelen Mini-klanken DAGB0EK Een be^rip voor huwelijk- en kinder reportages Atelier - Pas - Diner recepties en industrte Klaverjassen Philaielie van een baby Familie-onderzoek en het bidprentje Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 Atelier: Burg Knappertlaan 211, Schiedam, Tel. 26 55 74 b.g.g. Schledamseweg 116, Schiedam, Tel. 26 34 93 Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. 'Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020-23 09 00. 7e Nationale Humanitas loterij 1969 trekking uiterlijk 31 augustus 1969. Loten a f 1,per stuk verkrijgbaar bij L. C. van der Meer, Goeman-Borgesius- laan 83. GEVRAAGD leden voor toneelgroep. Liefhebbers kunnen zich melden bij: Mevr. M. de Kaper-Peek, Dr. Kuyper- laan 73, tel. 268625. GEVRAAGD deelnemers(sters) voor een op te rich- ten Gemengd-koor, dames-koor of be- jaarden-koor. Zij die hierin geinteresseerd zijn kunnen zich melden bij: Mevr. J. van Pelt, Vlaardingerdijk 331a. Loten voor de 7e Nationale Humanitas loterij 1969 zijn verkrijgbaar bij: Mevr. van der Sloot. Kamer 701 gebouw THURLEDE, Nw. Damlaan 759. Loop- en sloopwagens te koop ge- vraagd. Vraagt vrijblijvend advies voor uw gebruike auto. Ook 's avonds en weekends. Telefoon 152140. De commissie van de klaverjasclub verzocht ons de zestien ,,prijswin- naars" van de sluitings-avond nog te willen vermelden. Wij voldoen gaarne aan dit verzoek. Hieronder volgen zij: 1. hr. Bernard 26908 pt; 2. hr Brand 26480 pt; 3. hr Bachman 26252 pt; 4. hr. Romijn 26176 pt; 5. mevr. Post 25897 pt; 6. hr. van Diest 25636 pt; 7. hr. Witsen 25104 pt; 8. mevr. van Diest 24829 pt; 9. hr. v. d. Meer 24537 pt; 10. hr. Post 24374 pt; 11. mevr. Romijn 24362 pt; 12. mevr. Huibers 24241 pt; 13. mevr. Kalkhoven 24158 pt; 14. mevr. Bernard 24004 pt; 15. mevr. Brand 22210 pt; 16. mevr. Witsel 19522 pt. Zij die buiten de prijzen vielen moeten maar denken ,,volgende keer beter". Die volgende keer zal aanvangen op MAANDAG 1 SEPTEMBER De commissie overweegt het volgende seizoen in te zetten met een KOPPEL-CONCOURS De leden van de klaverjasclub kunnen in hun vakantie reeds kontakten zoeken voor eventuele deelnemers. Berichten hierover volgen later. 12 augustus t.e.m. 6 September: KWF- zegels (Koningin Wilhelmina Fondsj; 3 waarden met toeslag; 1 September t.e.m. 27 September: Be nelux; 1 zegel a f 0,25; 30 September t.e.m. 1 november: Her- denking Erasmus; 1 zegel a f 0,25; november: Kinderzegels; zegels met toeslag velletje; december: Herdenking 15 jaar Statuut voor het Koninkrijk; 1 zegel a f 0,25. Deel 2 Heerlijk uitgerust, werd ik wakker, ik hoorde wat geroezemoes en geluiden waarop ik maar eens reageerde door hetzelfde te doen en een keel op te zetten. Nog wat stilte, en daar komt toch een gevaarte boven mij aan, trekt al die lappen van mij af en ik zweefde door de lucht. ik voelde dat ik tot aan mijn oren nat was, en kreeg weer een andere lap omgespeld. Dat gaf wel een ander gevoel. Weer werd ik opgetild en kreeg noch meer van die gevaartes te zien. Ik hoorde dat het de oma's en opa's, en de tante's waren. Ik werd door iedereen weer opgetild, nou ik geef het je te doen, je zeult van de een naar de ander. Dan voel je een dot gekriebel in je gezicht, dan pakken ze een been of een hand vast ze draaien je aan alle kanten in het rond. Zeker om te kijken of er alles aan zit, nou ik geloof niet dat ze iets v.ergeten hebben. Grote ogen op mij gericht of dat ik zelf niet weet dat ik er ben. Word ik weer van alles ontdaan en geven ze mij een jurk aan, dat vind ik wel een beetje raar, want ik dacht dat jongens broeken gingen dragen. Maar dat moest zo geloof ik. Er gings iets heel geks met mij gebeu- ren, nu ik zal wel afwachten dacht ik. Zetten ze mij een ding op mijn hoofd met een fladder er aan, dan word ik in een zak gestopt en tot over mijn oren dicht gemaakt. Weer opgepakt waar ze mij naar toe brengen is voor mij een raadsel, maar dat hoor ik later nog wel. Leg ik eerst lekker warm, wordt die zak van mij afgedaan, zweef ik weer door het luchtruim, even stil, en daar krijg ik me toch een plens water over mijn kop, nou het liep allemaal in mijn nek en ik bibberde van de kou, ik dacht jullie kunnen mij nog meer vertellen maar dat neem ik niet hoor. Zo, ik had die stem niet voor niets, dus gebruikte ik hem maar. Ik heb het op een schreeuwen gezet van wat heb ik jou daar. Ja het zal je gebeuren als je weer lekker geslapen heb, en ze doen weer hetzelfde met je. Ze begonnen mij wat heen en weer te schudden, en dachten dan zal hij wel ophouden maar er was geen haar op mijn hoofd die daar over dacht. Ik bleef heerlijk aan de gang en steeds harder, nu toen hebben ze mij uiteinde- lijk maar weer thuis gebracht, toen ben ik maar stil geworden. PRIJSSTOP Minister De Block heeft op 8 april een prijsstop afgekondigd. De prijzen mogen niet hoger worden dan het peil van 14 maart, wel lager. De controle door de overheid is vrij eenvoudig. Op 14 maart heeft het Cen- traal Bureau voor de Statistiek de prij zen opgenomen. Afwijkingen zijn dus duidelijk te onderscheiden. De prijs stop houdt een afremming van de prij zen in. Maar het is de bedoeling van de overheid dat het niet daarbij blijft en dat er ook verlagingen volgen. De prijzen moeten nl. worden berekend op basis van 1 oktober 1968, waarbij dan ,,toegestane" verhogingen mogen ko- men. Wie bij die herberekening te hoog blijkt met zijn prijs, moet terug, onge- acht de prijs op 14 maart. Het controle- apparaat, dat dit moet nagaan, is tijde- lijk verdubbeld. Het lijkt op het eerste gezicht een uit- gekiend stel maatregelen. Maar het is niet compleet zonder een effectief ver- volgingsbeleid en de toepassing van pittige sancties. De wet biedt velerlei mogelijkheden: beslaglegging, tijdelijke sluiting van het bedrijf, boeten en borg- sommen. Maar lichte geldboeten, die al bij voorbaat ruimschoots verdiend zijn op de te hoge prijzen, vormen geen remedie. En ook het meten met twee maten vinden wij verwerpelijk. De prijs stop moet even goed worden waar- gemaakt voor de overheidsbedrijven en hun tarieven. Het terugdraaien van de verhoging van de bustarieven in Utrecht achten wij in dit verband een juiste maatregel. Wij bevelen minister De Block een psychologische oorlogsvoering aan te- gen de prijsopdrijving. De uitspraak van de minister dat de verbruikers het na 8 april te veel betaalde kunnen terugeisen, wanneer een prijsverhoger is veroordeeld, vinden wij een stap in de goede richting. Wanneer de terug- gave niet goedschiks gaat en grotere bedragen in het geding zijn, kan men zich tot de rechter wenden om vernie- tiging van de transactie aan te vragen. Wij hopen, dat zulks niet nodig zal zijn doch zullen niet aarzelen achter onze leden te gaan staan wanneer er voor- beelden moeten worden gesteld. Aldus meldt de Consumentengids, or- gaan van de Nederlandse Consumen- ten Bond. Zoals vele Protestanten vaak tal van gegevens van genealogische aard aan het schutblad van hun familiebijbel ont- lenen, zo kunnen Katholieken uit de bidprentjes in hun vroeger gebruikte missaals die de liturgievernieuwing deed verdwijnen een schat van ge gevens putten voor de samenstelling van een genealogie. Het bidprentje im- mers is vaak de enige overblijvende herinnering aan de overleden naaste en verre verwanten: de personalia die erop staan, een ,,aide de memoire' (geheugenhulp). Het bidprentje is ontstaan in de Neder- landen. In Antwerpen begon men tegen het einde der 16e eeuw plaatjes met afbeeldingen uit het oude en het nieuwe testament erop, te vervaardi- gen. Het oudste Noord-Nederlandse bid prentje dateert van 1651 en is van Trijntje Jans Olij. Dit is een geschreven bidprentje. Omstreeks 1730 komen de eerste gedrukte bidprentjes. Het besef van de belangrijkheid van het bidprentje als genealogische bron neemt de laatste tijd gelukkig toe. De grootste bidprentjes collecties in Nederland zijn: Centraal Bureau voor Genealogie, Nas- saulaan 18, Den Haag; Iconografisch Genealogisch Bureau; Achelsche kluis. Borkel en Schaft. Ned. Koninklijk Nederlands genootschap voor geslacht en wapenkunde, Bleijen- burg 5, Den Haag. Nederlandse Genealogische Vereni- ging Burger-weeshuis te Naarden. Wie bidprentjes heeft en daarvan af- stand wil doen, weet dus nu waar ze het best tot haar recht komen. Tot in den treure is gewaarschuwd dat men niet klakkeloos allerlei formuliertjes moet ondertekenen. Uw handtekening is goud waard. Op allerlei manieren probeert men u iets aan te smeren, dat bij nader inzien lang niet aan de verwachtingen vol- doet. Heeft u eenmaal getekend is geen verhaal meer mogelijk, u kunt nergens uw beklag doen, u valt dan onder de termen, EEN KOOP IS EEN KOOP. Met allerlei middelen probeert men u in te palmen. Een prettig daagje uit voor een aan- lokkelijke lage prijs is het begin. Men geeft ook nog een 1e klas koffietafel, die u aangeboden wordt door een zgn. firma, ter gelegenheid van een INTERESSANTE VRIJBLIJVENDE DEMONSTRATIE. Wat er gedemonstreerd wordt houd men angstvallig geheim, althans, het wordt nergens vernoemd. Dat is het moment waarop u bijzonder goed moet opletten. Teken GEEN EN- KEL papiertje, wat men u ook beloofd. Bedenk steeds dat er geen koeien met gouden horens bestaan, laat u dus niets aanpraten. Neem rustig deel aan de geboden reisjes, geniet van de GRATIS aange boden 1e klas koffietafel, maar TEKEN GEEN ENKEL PAPIERTJE. Vergelijk liever EERST de kwaliteit en de prijzen met de winkel uit uw buurt of stad, let bijzonder goed op, want uw handtekening is GOUD WAARD. Wijkvereniging Nieuwland zal het vol gende seizoen, dat in September zal aanvangen, met veel nieuws proberen te komen. Op het programma komt voor, het organiseren van een EXPOSITIE van in huisvlijt vervaardigd handwerk van amateurs. Zoiets kan natuurlijk alleen maar sla- gen als het bestuur tevoren weet wie wil deelnemen en met wat zal worden deelgenomen. Vandaar dat het bestuur reeds nu op- roept om zich te melden. leder die een zel.fvervaardigd produkt, in welke vorm ook, in zijn bezit heeft word verzocht hiervan melding te ma- ken bij de hieronder vermelde adres- sen. Terzijner tijd krijgt men dan be- richt en zal er besproken worden of het produkt op de tentoonstelling ge bracht kan worden. leder is volkomen vrij het produkt al dan niet te expose- ren. Huisvlijt enthousiasten, knutselaars, verzamelaars, bouwers van wat dan ook, kom met de verkregen resultaten naar voren en laat anderen mee ge- nieten van uw hobby. Meldt u aan bij: P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. H. Kiela, Talmalaan 76. Eenmaal in de veertien dagen komen wij met onze krant, ik hoor de mensen ook al vragen wat is er NU weer aan de hand. Heus het is niet altijd morren, dat gebeurt precies op tijd om de zaak flink op te porren en daarvan hebben we nooit spijt. Hulp gevraagd van enkele vrouwen niemand trekke zich terug, flink de zaak nu uit gaan bouwen MELD u zich, maar doe het vlug. Maandelijks de contributie innen kost u hoogstens een paar uur, met regelmaat de centjes binnen is minder zorg voor het bestuur. 'k zou de mannen haast vergeten maar voor HUN is ook een taak, iedereen is nu verbeten voor de algemene zaak. Huis aan huis de krant bezorgen is beslist geen kleinigheid niet uitstellen tot morgen want dan is hij NIET op tijd. Adressen staan in Nieuwland-klanken we verwachten nu een hele schaar mag ik u bij voorbaat danken? Uw toegenegen Rijmelaar".

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3