klanken EEN DAGJE UIT BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL 6 V 67 Opletten V. anno 182(r anno 1820^ Rente tot Tv u/o '°ogsleK naar het Shetland Pony-park Onze huisvlijt-expositie Najaarsshow Wat zag Jan? KAPSTERS KAPSTERS Kapsalon FEMMY DA6B0EK van een baby Gaat U met vacantie??? Alle bankzaken Rente R) tot Kopij vervolg pug. 3 1e jaargang no. 9 19 juni 1969 De actie van de winkeliersvereniging „Mgr. NOLENSLAAN" mag schitterend geslaagd genoemd worden. Er kwamen meer dan twee- duizend ,,fraai gekleurde enveloppen" binnen. De jury kreeg de ongelooflijk moeilijke taak te vervullen uit deze massa inzenders ,,250 PRIJSWINNAARS" te selecteren. Nu is het zover, de prijswinnaars zijn bekend en zijn hiervan in kennis ge- steld. ZATERDAG, 21 JUNI des morgens om acht uur zullen ZES AUTOBUSSEN op reis gaan naar Slagharen. De kinderen staan onder bekwame leiding van dames en heren van de „Wijkvereniging Nieuwland". Vroeg uit de veren dus, en voorzien van „wat" boterhammen voor het twaalf uurtje. Hoeveel dat aantal ,,wat" wel is, weet iedere moeder het best van haar eigen kind(eren). Verder is er niets nodig, dan een goed humeur. leder moet zich stipt houden aan de aanwijzingen en ze meteen uitvoeren en gehoorzamen. Het zal een ware volksoploop worden. 250 prijswinnaars, minstens evenveel moeders of vaders die de kinderen uitgeleide doen en misschien heel veel nieuwsgierigen vormen te zamen een grote oploop. Een heel prettige dag toegewenst door Het bestuur van de Wijkvereniging Nieuwland. schijnt vele mensen aan te spreken. Meerdere toezeggingen voor deelname zijn reeds binnen gekomen. Een ervan wlllen wij hier extra ver- melden. Het betreft een huisvrouw die een bijzondere bedrevenheid toont in het aankleden van poppen. Zij be- reikt daarmee een schitterend resul- taat, het stuk voor stuk staaltjes van precisie en geduld. Het is een huisvrouw, moeder van een gezin waarvan de man geheel arbeids- ongeschikt is. Moeder kan eigenlijk het geld voor haar hobby niet missen, toch wil zij op de a.s. Expositie een aantal poppen inzenden. Zij hoopt er op, dat er kopers voor haar poppen zullen komen om op die manier de fi- nanciele bezwaren weg te nemen. Wij kunnen niet beter doen dan door publicatie speciale aandacht te vragen voor dit zeer fraaie huisvlijtwerk en op te wekken de produkten te willen ko- pen, opdat de hobby kan worden voortgezet. De huisvrouw kan haar adres niet be kend maken, wegens omstandigheden. De maatschappelijk werkster van pas- torie Mgr. Nolenslaan 99, is bereid eventueel contact te verzorgen. Zij die interesse heilben stelle zich in verbinding met: Mej. van Haaren, Mgr. Nolenslaan 99. Omdat de Modeshow Lentefestijn, zo een succes is geworden. Wilien wij aan het verzoek van vele dames voldoen om een najaarsshow te houden vol doen. U hebt er al in ons vorige blad over gelezen. Om nu weer teleurstellingen te voor- komen plaatsen wij nogmaals een op- roep u zo vlug mogelijk aan te melden ook al heeft u het model wat u gaat maken nog niet in uw hoofd. Vele dames hebben wij moeten zeg- gen dat zij te laat waren met hun aan- melding. De dames die zich nu al opgaven onze hartelijke dank. De bedoeling js, dat u weer gewoon maakt wat u zelf van plan was. Omdat winterstoffen nu eenmaal duurder zijn dan zomerstoffen hebben wij de prijs gesteld op f 60, U mag natuurlijk ook goedkoper dat ligt aan uw beurs en des temeer span ning is er om het mooiste en voor- deligste uit de bus te komen. Stelt u weer in verbinding met mevr. Bernard-v. d. Horst, tel. 35 39 51. Doe het nu, want ook wij gaan met vakantie. Prettige vakantie toegewenst en mooi weer. Het bestuur Wijkvereniging Nieuwland. Jan Rijmelaar, je weet wel die dwaze Is nog in staat zichzelf te verbaze Nieuwland-Klanken heeft ie geleze Z'n haren zijn te Bergen gereze. 30 Advertentie's, een hele kluif toch geven we hiervoor nog geen fuif. Jammer maar vijftien uit eigen wijk, hebben de andere hierop geen kijk. Samenwerking. Dat is het parool, dat leerde Jantje al op de school. Ach, laat het zo'n vaart niet lopen, Jantje zou wellicht elders gaan kopen. Beter half gekeerd dan geheel verdwaald, hierdoor wordt uw advertentie betaald. Beider belang wordt hierdoor gediend, ach, waara'an heeft Jantje dit verdiend. Voor direkt gevroagd en voor enkele dagen per week. Met vakantieofspraken zal rekening gehouden worden. 's Zaterdags na 3 uur gesloten. Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 ook no 18.00 uur. Het duurde nog even, voor ze mij van al die dingen ontdaan hadden, en wat anders aan kreeg. Nu was het iets met knoopjes van onderen aan mijn voe- ten, maar ja, je moet aan alles wen- nen, dus dat zal ik ook wel. Ik werd weer van de een naar de ander ge- sjouwd, en opeens zei een groot ge- Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Voor REISDEVIEZEN, TRAVELERCHEQUE'S EN REISVERZEKERINGEN kunt U ook bij ons ferechi. Een Prive-rekening VEILIG-GEMAKKELIJK-ZONDER KOSTEN. RENTE 3V2%. U bent van harte welkom tijdens onze ruime opensfeliingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendlen op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huls Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: i. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 voor het volgende nummer dat op 3 juli zal verschijnen moet uiterlijk 24 Juni in ons bezit zijn. Redaktie. vaarte tegen mij, dag Rinussie, ik dacht wat krijgen we nou weer? Nu was ik naar het blijkt gedoopt, en had de namen gekregen, Marinus, Klaas, Hendrik. Waarom het er zoveel moesten zijn, dat kwam mijn ene Opa heette Marinus, mijn andere Klaas, en omdat ze een hele goeie kennis in huis hadden moest er ook Hendrik bij. Of ik nu al die namen gebruik als ik groot ben weet ik nog niet. Maar ik hoorde er al zo veel over zeggen, dat ik nu Rinussie werd genoemd omdat ik nog zo klein was. Dat zou later wel Rinus worden, want zo werd Opa ook genoemd. Weer in de armen van een ander, dag Klaasie, ik dacht daarnet heette ik toch Rinussie?, maar afwachten tot ik mis schien wel Henkie word. En ja hoor: dag Henkie, bij de volgende. Nu werd er wat heen en weer gepraat en ik maar steeds die namen hoorde, tot ik er dol van werd. Komt er zo hoorde ik, een moderne tante en die zou wel eens uitkomst brengen. Jullie moeten hem bij alle drie de namen noemen, dat staat vlot, en niet ouderwets b.v. Marinklahen. Dat is een aparte naam. Ik dacht nou daar ga je dan, je komt alleen en je krijgt een naam van de hele familie. Nou en toen volgde er een spektakel, nee, mijn naam was de eerste en ik ben de oudste, weer een ander, en ik ben de vader van de moeder, van het kind, dus Klaassie, nee, zei die goeie kennis, ik ben hier in huis en zie hem het meest dus, Henkie. Nou wat er daarne allemaal gebeurd is, weet ik niet, maar ze hebben mij in het onzekere gelaten, en weer in dat rieten geval gelegd. Hoe ik nu precies heet weet ik nu nog niet. (wordt vervolgd). BELANGELOZE MEDEWEKERS- (STERS) GEVRAAGD In een wijkvereniging is van alles te bereiken, mits de juiste man (vrouw) maar op de juiste plaats kan worden ingezet. Gebeurd dit niet, bestaat altijd de kans dat de best voorbereide aktie mislukt, omdat de voorbereidingen zijn getroffen door goedwillende maar niet terzake kundige mensen. Als er geen deskundigen zijn houdt alles op, maar als ze er wel zijn en ze komen op het appel niet naar voren, is dit in erge mate te betreuren. Het is voor een bestuur moeilijk deze mensen te.vinden. Het staat nu een maal niet op iemands voorhoofd te lezen tot wat hij (zij) in staat is. Vraagt men deze mensen, zullen ze steeds geneigd zijn uit misplaatste be- scheidenheid te beweren dat ze dit of dat niet kunnen. Elk mens is echter tot IETS IN STAAT. Voor elk mens is een taak aanwezig en alle taken zijn even belangrijk. Neem als voorbeeld de opera. Dit is een zangspel en men zou dus geneigd zijn te beweren dat dit spel STAAT of VALT met zangsterren. Dit is echter beslist niet waar, want waar blijven de sterren als ze niet geassisteerd worden door figuranten, koor, toneelknechten, be- lichtingsmensen, enz. Zelfs de man die geen andere taak heeft dan het gordijn op de juiste tijd te openen of te slui- ten is een onmisbare figuur.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1