klanken Dat ellendige gevoetbal BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL 6 Hobbyclub *Voor moderne tyaarverzorcjinc) Er moet een eind aan komen anno 1820 wkM*8!.)- 'anno 1820 Rente tot .J Afkoop Rentekaarten Vrijwilligers Nare jongens Ellendige gevoetbal Rente tot Nieuwe dienstregeling van rijdend bijkantoor van*de Spaarbank anno 1820 in Schiedam Gaat U met vacantie??? Alle bankzalcen 0 V* Kapsalon FEMMY 1e jadrgang no. 11 17 juli 1969 Die nare jongens, met dat ellendige gevoetbal op de grasvelden tussen de woning-blokken worden steeds bruta- ler. Als er een ruit breekt weet na- tuurlijk niemand wie het heeft gedaan. Kan de politie daaraan geen eind ma- ken? Deze, en nog veel meer andere klachten kan men dagelijks beluisteren. Tal van bekoners ergeren zich werke- lijk aan dit voetballen tussen de wo ning-blokken. Bij de redaktie komen ook van die klachten binnen, met het verzoek dit onderwerp eens in Nieuw- land-Klanken aan de orde te stellen. Aan dit verzoek willen wij gaarne vol- doen. is een prachtgelegenheid. Dan het Schuttersveld (het oude Hermes ter- rein) en verder het speelterrein Mgr. Nolenslaan t.o. de ambachtschool. Na- tuurlijk zal dit alles georganiseerd moe- ten worden anders worden het veld- slagen om de terreinen te bezetten. Hiervoor wil de wijkvereniging zich in- zetten en vraagt daarom Eerst even die nare jongens erop wij- zen dat het niet plezierig is als de bal door een of andere ruit gaat. Dat is een schade-post voor de bewoner die er zelf part noch deel aan heeft. Daar om bij zulk een „ongelukje" niet doen alsof je neus bloed, en je verschuilen achter de dooddoener dat niemand weet wie het gedaan heeft. Ruiterlijk erkennen: wij zijn een team en zijn alien aansprakelijk. Dan ge- zamenlijk ,,lappen" en de ruit vergoe- den. Als je dit ZO oplost ben je meteen van een „nare jongen" een Jeuke jon- gen" geworden en verdwijnt de erger- nis als sneeuw voor de zon. Maar nu lets over dat Daar MOET iets aan gedaan worden, en wel op afdoende wijze en op zeer korte termijn. Daarvoor behoeft de po litie niet in te grijpen, dat kunnen we zelf wel af. Er zijn in Nieuwland vol- doende mensen die daaraan radicaal een eind kunnen maken. Maar ze moeten het ook WILLEN, en daarom doen we langs deze weg een oproep aan de mensen zich beschik- baar te stellen. Hoe moet dit worden aangepakt? Heel simpel, de voetbalminnende jon gens bij elkaar roepen, ze voorstellen om met elkaar elftallen te vormen, clubs samenstellen en wedstrijden gaan organiseren. Niet tussen de woning- blokken maar op de terreinen die daar voor beschikbaar zijn IN NIEUWLAND Er is voldoende ruimte beschikbaar, dus dit is geen probleem. Beneden de Vlaardingerdijk, tussen Burg, van Haa- renlaan en Burg. Honnerlage Gretelaan die zich hiervoor willen geven. Geef de jeugd leiding maar laat ze ook veel zelf uitvoeren. Er zijn beslist wel jonge mensen te vinden die het roer in eigen hand kunnen nemen. Men moet ze er alleen de kans toe geven. leder die voor dit werk interesse heeft kan zich melden bij de wijkvereniging en deze zal daarna een bijeenkomst organiseren waarin alle problemen kun nen worden besproken. Heeft u voor stellen of ideeen, meldt u dan. Er kan dan over gepraat worden, misschien kunnen ze meteen uitgevoerd worden. Kom dus naar voren met uw ideeen. °ogsieK Met ingang van 14 juli J.I. werd door de Spaarbank anno 1820 voor haar rijdend bijkantoor een nieuwe dienst regeling ingevoerd. Met deze nieuwe dienstregeling werden de wisselende uren per standplaats gewijzigd in vaste uren, terwijl de duur van de openstel- ling van de drukst bezochte stand- plaatsen werd verlengd. De consequentie hiervan is echter dat de standplaatseni aan de Delflandse- weg in Nieuwland en aan de Zwaluw- laan in Kethel met ingang van 14 juli werden opgeheven. Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Voor REISDEVIEZEN, TRAVELERCHEQUE'S EN REISVERZEKERINGEN kunf U ook bij ons terechi. Een Prive-rekening. VEILIG-GEMAKKELIJK-ZONDER KOSTEN. RENTE 3V2%. U bent van harte welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Voor de bezoekers van de standplaats aan de Delflandseweg is het dichtst- bijzijnde kantoor van de Spaarbank in de Mgr. Nolenslaan 412, dat alle werk- dagen geopend is van 8 uur 30 tot 1 uur en van 2 uur tot 4 uur. Bovendien op dinsdagavond van 7 uur tot 8 uur en vrijdagavond van 6 uur 30 tot 8 uur. Het hoofdkantoor in de Lange Nieuw- straat 195, alle werkdagen geopend van 8 uur 30 tot 4 uur en bovendien vrijdagavond van 6 uur 30 tot 8 uur. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschjjnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 De hobby-club is er in zeer korte tijd in geslaagd een maandelijkse ruilbeurs afrekeningskaart werd toegezonden, waarop het bedrag aan geplakte zegels is vermeld. Wie komen nu voor afkoop in in aanmerking? In de eerste plaats degenen die op 1 juli 1967 jonger waren dan 36 jaar, dus zij die geboren zijn na 30 juni 1931. Voor hen die op 1 juli 1967 ouder waren dan 36 jaar, dus geboren voor 1 juli 1931, doch jonger zijn dan 65 jaar is de zaak iets ingewikkelder en gaat het bedrag aan geplakte zegels Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 Gespecialiseerd in haarverven U behoeft niet te bespreken te organiseren en reeds een vaste kern van bezoekers op te bouwen. Steeds zien we onze vaste klanten terug, men weet reeds van elkaar ,,wat men zoekt" het ruilen gaat vlot en secuur. Het aanvangsuur is wat te vroeg, zeg- gen sommigen, maar dit is met opzet zo gekozen om ook de kinderen in de gelegenheid te stellen. Als het later wordt laten de ouders: hun kinderen liever niet naar de ruilbeurs gaan. Voor de ouderen kan het toch geen bezwaar zijn, zij komen eenvoudig wat later, daarvoor hoeft het aanvangsuur toch niet later gesteld te worden. De commissie van de hobby-club stelt het juist op hoge prijs dat er zoveel jongeren komen. Zij willen het ,,ver- zamelen" aankweken, de jeugd be- hulpzaam zijn, door aanwijzingen, de jongeren ervan doordringen dat „ver- zamelen" heel iets anders is dan ,,spa- ren". „Verzamelen" betekent het samenstel len van een ..verzameling". Daarin moet alles netjes gesorteerd, gerang- schikt en overzichtelijk worden opge- borgen. Het verzamelen houdt ook ,,Educatieve eigenschappen" in. Voor hen die het nog niet weten, ge- durende de maanden juli en augustus is er geen ruilbeurs. 3 SEPTEMBER starten we weer opnieuw. Tot ziens. De commissie. In verband met vragen, die ons be- reiken omtrent deze materie, is het wel nuttig hieraan nogmaals aandacht te schenken. Allereerst is het van belang te weten dat het al of niet verstrekken van een afkoopsom afhankelijk is van de leeftijd der verzekerden en onder andere van het bedrag dat aan rentezegels is ge- plakt, terwijl tevens de afkoopregeling is gespreid over de jaren 1967 tot 1975. Degenen die een rentekaart gehad hebben zullen zich herinneren dat jaar- lijks door de Raad van Arbeid 'n witte een rol spelen. Wanneer de op hun rentekaart geplakte zegels recht geven op een ouderdomspensioen van meer dan f 60,per jaar, waaruit volgt dat het totaal bedrag aan geplakte zegels f286,of meer zal bedragen, dan vindt geen afkoop plaats en zal men naast de A.O.W. de ouderdomsrente ontvangen op zijn 65e jaar. In zo'n situatie heeft het ook geen zin een formulier aan te vragen. Wie niet aan de f 60,rente toekomt en minder heeft geplakt dan f 286,valt ook onder de afkoopsom. Aanvragen leder moet zelf de afkoopsom aanvra gen. Aanvraagformulieren zijn verkrijg- baar bij de Raden van Arbeid en de Postkantoren. De aanvragen moeten worden ingestuurd in het tijdvak, waarin men aan de beurt is voor uitbetaling. Uit onderstaande data kunt u zien, wan neer u aan de beurt bent. Geboortejaarydatum 1909 t/m 1912 1941 t/m 1943 Periode van uitbetaling 1 juli 1969 30 juni 1970 Uit dit overzicht blijkt dat thans aan de beurt zijn alien die in de jaren 1944 tot en met 1950 zijn geboren en ver- volgens tot 30 juni 1969 zij die zijn ge boren in de periode 1 juli 1903 tot en met 31 december 1908. Indien men een aanvraag indient, kan rustig worden afgewacht en u moet er zich dan ook niet over verbazen, als u enige tljd niets hoort. Dit komt door de vele aanvragen. Indien u echter na het verstrijken van de uitbetalingsperiode (zoals bovengenoemd) nog nifets hebt vernomen, informeert u dan even bij de Raad van Arbeid. Hebt u een aanvraag ingediend, doch nog niets uitbetaald gekregen en u gaat verhuizen, meldt u dit dan bij de Raad van Arbeid, anders komt het be- richt van uitbetaling in een verkeerde brievenbus. Komen personen die in de komende jaren recht op een afkoopsom zouden hebben gehad te overlijden, dan kan direct daarna uitbetaling worden aan- gevraagd.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1