klanken We zouden zo graag 77 *°Ogs fa? *Voor tnoderne tyaarverzorcjincj °ogs te Voorstads- station in 1970 open anno 182Cr Rente tot Klaverjasseizoen wordt 1 September weer geopend Najaarsshow Eigen tentoonstelling voor vrijetijds-kunstenaars anno 182(T Nieuwland Dat kan Kapsalon FEMMY ">v Rente tot NIcum/Im^A 1e jaargang no. 13 28 auguslus 1969 Er zijn wensen die een mens parten blijven spelen. Steeds en steeds weet komen ze naar boven en worden zo opdringerig dat ze openbaar gemaakt moeten worden. Zo is het ook bij de wijkvereniging. Er zijn tal van wensen die in het ver- borgene blijven omdat er eenvoudig geen geld voor is. Nu kan men het gemeentebestuur gaan beschuldigen dat het laks is, dat het niet doorzet, dat het alles op z'n beloop laat, dat ze uitstelt tot St. juttemis, maar dat is dan niet reeel en zeker niet fair. Ook het gemeentebestuur is aan han- den en voeten gebonden. Het zit op de puinhopen van een nalatenschap van de voorgangers en wordt bovendien nog bijzonder stiefmoederlijk behan- deld door Gedeputeerde Staten. Geen zakcentjes waarmee de kleine wensjes bevredigd kunnen worden en voor grotere uitgaven moet men compleet op de knieen smeken om wat los te krijgen. Dit voorjaar kwam in een raadsvergadering een der raadsleden met de verzuchting: „Wat heeft het nog voor zin dat de gemeenteraad be- sluiten neemt als Gedeputeerde Staten toch geen goedkeuring geven". En toch moeten de wensen en verlan- gens openbaar gemaakt worden, want hoe komt men anders aan de weet dat er wensen en verlangens zijn. De wijkvereniging zou toch zo graag wat meer mogelijkheden hebben om de jeugd meer bezig te houden, de jeugd zelf te laten tonen wat ze wil, wat ze kan. Met het inschakelen van de jeugd komen we verder, uitblinkers kunnen worden geselecteerd en worden vanzelf de gangmakers voor de toe- komst. Maar dan moeten de volwassenen van nu hun bijdrage gaan leveren en de jeugd een voorbeeld geven. Momenteel wordt er bijv. heel veel kritiek geleverd op de jeugd. De jeugd is zo anders dan wij vroeger waren, zegt men. Ze kleedt zich zo excentriek, haar haarstijl is zo buitennissig, haar eisen zijn onzinnig, zij eerbiedigt „onze wetten" niet, zij gaat over tot vanda- lisme en rebellie, ze bezet „onze „onze heiligdommen". Het klinkt niet mooi en het maakt een kloof tussen de generaties. Is het nu wel zo erg als we voorgeven? Kan het niet zijn dat de volwassenen de grondoorzaak zijn van heel veel wat ze in de jeugd veroordelen? Hebben wij bijv. het niet veel te druk met onszelf, met onze vermeende wel- vaart en bovenal met onze afgunst en egoisme? Wij ouderen die terugzien op onze jeugd en die vergelijken met de nu verworven welstand zijn trots op het- geen is bereikt. Maar de jeugd, die niets weet van de twee verschrikke- lijke wereldoorlogen die nodig geweest zijn om dit levenspeil te bereiken, is niet zo trots en begrijpt ook niets van de tevredenheid van hun ouders. Wij zullen ons met de jeugd moeten gaan bezighouden en zo vroeg moge- lijk beginnen. Zo komt de wijkvereniging weer op het kapittel SPEELTUIN terecht. Wie wil zich voor dat werk inzetten? We kunnen het leuk vinden of niet, maar we merken al weer duidelijk dat de dagen korter worden, dat de zomer op zijn einde loopt. Dat betekent, ook dat zo in de loop van de volgende maand het verenigingsleven weer gaat opbloeien. De commissie van de kla- verjas-afd. van de Wijkvereninging Nieuwland heeft, nauwelijks terug van de vacantie, de plannen voor het nieu- we klaverjas-seizoen alweer bespro- ken. Zij kwam tot het volgende pro- gramma. Op maandag 1 September wordt het klaverjas-seizoen 1969-1970 geopend met de gewone klaverjas-avond voor de leden. Iedere maandag, s'avonds om acht uur in de benedenzaal van de Opstandings-kerk Dr. de Kuijperlaan 1, komen de leden van de klaverjas- club bijeen. Op zaterdag 25 oktober zal een kop- pel-concours plaatsvinden in de bo- venzaal van het wijkcentrum Dr. Wibautplein. Dit concours begint s'middags om twee uur en staat open voor alle liefhebbers. De opzet van dit klaverjas-concours heeft als doel de belangstelling voor de klaverjassport te bevorderen. Iedereen is welkom. Het inschrijfgeld voor dit concours bedraagt f 1,25 per persoon en moet gelijktijdig bij de aanmelding worden voldaan. Men kan zowel als koppel dan als enkeling inschrijven. De commissie van de klaverjas-club beloofd, alles wat mogelijk is te zullen doen, om het concours tot een onver- getelijk evenement te maken. De commissie verwacht dan ook dat iedere deelnemer zijn of haar zonnigste humeur zal meebrengen. De aanmelding moet, in verband met de aanschaffing van de prijzen, zo spoedig mogelijk, in ieder geval uiter- lijk op 20 oktober bij de commissie binnen zijn. Voor verdere gegevens zie de andere mededeling in dit blad. Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 Gespecialiseerd In haarverven U behoeft niet te bespreken DAMES OPGELET De vakantie is nu bijna achter de rug. Wij beginnen de winterkleding al weer te verzorgen. Daarom deze op- roep. U kunt u nog melden voor onze najaars-show. Doe het zo vlug moge lijk, even een telefoontje 35 39 51. Nadere gegevens vindt u binnenkort in ons blad. ZEGT HET VOORT 1 Het Bestuur. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huls aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Job. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Creatieve vrijetijds-besteding wordt door heel veel Nederlanders beoefent. Zijn de Nederlanders dan zo kunst- zinnig? Zonder op deze vraag ant- woord te geven willen we eerst vragen: Is dat dan zo belangrijk? Moet iemand werkelijk bijzonder kunst- zinnig zijn om zijn plezier te kun nen beleven met allerlei materialen het samenstellen van velerlei voorwer- pen in tal van variaties! In ieder mens schuilt een brokje creati- viteit dat dikwijls tot verrassende re- sultaten leidt. Alleen, je moet het een keer aandurven, en dan eenvoudig be ginnen. Als je eenmaal begonnen ben, ga je door, omdat het zo plezierig is, omdat je je zo goed kunt ontspannen. Wie voor zijn plezier creeerd, wil niet- temin zijn werkstukken wel eens aan anderen tonen. Veelal komt men dan niet verder dan de familie-kring. Om hieraan tegemoet te komen heeft de HOBBY-CLUB van de wijkvereniging Nieuwland deze stelregel op zich zelf toegepast en het aangedurft een EIGEN TENTOONSTELLING voor vrijetijds-kunstenaars te organi- seren. Ook bij de hobby-club ging het als boven geschetst. Zij is begonnen en het laat haar niet meer los. Het beloofd een succes te worden. Tal van vrije-tijds kunstenaars hebben toegezegd hun produkten in te zenden. De burgemeester heeft toegezegd de OFF1CIELE OPEN1NGS-PLECHTIGHEID te komen verrichten. Op 20 September, des morgens om 10 uur opent de expositie haar poorten in de benedenzaal van de Opstan- dingskerk, ingang Dr. Kuijperlaan No. 1. De toegang is geheel GRATIS. De commissie van de hobby-club roept een ieder op deze plechtige opening bij te wonen en een rustige rondgang te maken langs de vele stands. De commissie is er van overtuigd dat niemand spijt zal hebben van de tijd die men aan deze expositie besteden zal. Er is veel te zien, er zijn staaltjes van zeer bijzondere vaardigheid en kunstzinnigheid te bewonderen. Zaterdagmorgen om tien uur verwach- ten wij u alien, verder is er de gehele dag gelegenheid rustig te observeren wat anderen in hun vrije tijd hebben gewrocht. In het N.S. blad „De Koppeling" van vrijdag 25 juli j.l. lezen we dat in het kader van het actieprogramma van nieuwe voorstads- en forensenstations '70'75 als een der eerste zal wor den geopend het station Schiedam- Nieuwland. BELANGRIJKE ROL De nieuwe halte zal in de toekomst een belangrijke rol spelen in het lo- kale vervoer binnen de agglomeratie van Rotterdam. Ieder kwartier zal men volgend jaar van het nieuwe station een trein kunnen nemen. De halte komt te liggen bij de kruising van de hoofdverbinding naar het centrum, Nieuwe Damlaan, met de spoorlijn Schiedam-Vlaardingen. Niet alleen voor de bewoners van Nieuwland zal het station van grote betekenis zijn, in niet mindere mate zal dat het geval zijn voor de bewo ners van Groenoord, Kethel en van de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland. Op het ogenblik reeds wo nen er binnen een cirkel van 2,5 km rond de toekomstige halte ruim 50.000 mensen. Dit aantal zal in 1985'90 aanzienlijk groter zijn, als alleen in Groenoord, Kethel, Woudhoek en Spa- land al ruim 45.000 inwoners zullen N.S. wacht nu alvorens de werkzaam- heden aan de nieuwe halte te begin nen op het antwoord van het gemeen tebestuur van Schiedam op de brief waarin het voorstel voor de nieuwe halte werd gedaan. Op eenzelfde brief aan het gemeentebestuur van Maas- sluis inzake een zelfde soort halte In Maassluis-West werd door Maassluis inmiddels positief gereageerd. De bedoeling van NS is dat Schiedam- Nieuwland en Maassluis-West met de jaardienst 1970 worden geopend. In de brief met het haltevoorstel werd aan deze datum echter toegevoegd: onder voorbehoud van goedkeuring van de staatssecretaris van Verkeer en Water- staat.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1