Steek uit die hand (A sfwati tech ock NIEUWLANDZEGELS wet 10*/o zente r Firma GEBR. DRIES Uftdeuken -Spuiten-Moffelen Mini-hlanhen Oude kranten DAGB0EK Witte fietsenplan provo-plan? Foto-club Ruilbeurs DROOM V. J van een baby Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Minl-klanken kunnen schrlftelijk of telefoni6ch worden opgegeven bij de redaktie, Goemari-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Polltiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Kelzersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020-23 09 00. Leningen tot 10.000,- zonder informa- ■uaSuuaspzjaA ajpj ua uatsojan Volgens speciaal tarief. Venderbos, Delflandseweg 422, Schie dam, Telefoon 010 - 26 02 71. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. H6 h6, eindelijk weer al die drukte voorbij, nou dat valt ook allemaal niet mee als je op vakantie gaat en je bent nog maar zo klein. Zoals u weet had ik tante Sjaan's decolete onder gespuwd, nou die is weggelopen en zal voorlopig wel niet meer terug komen, zij was stik nijdig. Nu, de volgende morgen gingen wij op vakantie. Eerst mijn broek aan waar mijn voeten niet meer uit gingen, een raar gevoel hoor. Mijn trui aan en mijn muts op. Ik werd in de wagen gelegd, en de dekens over mij heen gedaan, warm dat ik het had,, ik stikte bijna. Er werden nog wat spullen in de wagen geborgen mijn benen doen er nog pijn van. Ze hadden mij beter thuis kunnen laten en alleen de wagen mee moeten nemen. Eindelijk was het dan zover.ik werd met wagen en al op de achter- bank gezet. Nou, je schommelt van de een naar de andere kant het eten komt je keel uit, en je moet er maar van slapen. Als ik wakker word rijden wij nog steeds, opeens zie ik iets voor mijn neus hangen, het zijn kleine hondjes aan en touwtje geloof ik. Ik probeer er naar te kijken maar ze springen steeds weg, daar word je ook ture- luurs van. Als het lang duurt word ik zo scheel als een marmot. Ik zal ze maar eens proberen te pak- ken, nee geen kans. Dan stopt de auto en word ik uit de wagen getild ik kan niets zien, want de muts die ik op kreeg zakt over mijn ogen. Ik wil er onder door kijken maar dat lukt niet, tot dat mama het ontdekt en hem dan maar afzet. Heerlijk, want het is z6 warm. Die bergen eten zijn ze zeker vergeten, want ik krijg een fles in mijn handen daar zal ik maar eens gauw aan be- ginnen, nou dat smaakt mij best. Wanneer die fles leeg is probeer ik maar weer een tukje te doen. (wordt vervolgd.) Wie heeft er wat op te ruimen hoor 'k iedere week de voddenman. Menigeen kan niet begrypen dat ook de wijkvereniging dit kan. Plaatst een kleine advertentie in uw eigen Nieuwland-krant en de overbodige dingen gaan een, twee, drie dan van de hand. Oude kranten (voor ons van waarde) niet meer in de vuilnisbak saam gebonden met een touwtje of wel in een plastiek zak. V kan ons gerust wel bellen of, doe een brief je in de bus de afhaaldienst komt ze vlug halen, DIT IS AFGESPROKEN DUS Jan Rijmelaar. Als we lezen, dat Norman Mailer, de beroemde Amerikaanse auteur die wereldnaam maakte met zijn oorlogs- roman „The Naked and the Dead", dingt naar het burgemeesterschap van New-York en zijn campagne voert met een ambitieus programma, waarin ook een soort „Witte fietsen-plan" is opge- nomen, denken we onwillekeurig even terug aan onze „Provo's". Was dit plan onze tijd vooruit? Mailer wil alle auto's uit het stads- centrum Manhattan verbannen, het openbaar vervoer gratis maken en op iedere straathoek een aantal fietsen plaatsen die door iedereen gratis ge- bruikt kunnen worden. Elke maand wil Norman Mailer een „Seet Sunday" in- voeren. Op zo'n zondag mogen de inwoners zich dan uitsluitend te voet of per fiets verplaatsen en zal het ge- bruik van elke mechanische voortbe- weging verboden worden. Op deze ma- nier kan New-York naar zijn overtui- ging weer tot rust komen en zich zelf zuiveren van de zo sterk toenemende lucht-verontreiniging. De vacantie's zijn achter de rug mogen we wel zeggen, doch de herinneringen zijn gebleven. Zeer velen hebben alle gebeurtenissen vast gelegd op de foto, om er later nog eens over te kunnen praten. Bij deze foto's zullen heel wat misluk- kelingen zitten, maar ongetwijfelt ook vele zeer goede. Zou dit nu niet een aanleiding kunnen zijn om te komen tot een FOTO-CLUB waar dan de ervaringen kunnen worden uitgewisselt? Ondeling vergelijken, aanwijzingen ge- ven en ontvangen. Zijn er personen die er iets voor voelen om een club van amateur-foto- graven te vormen? De wrijkverenigin is bereid zulk een club in het leven te roepen. Zij die interesse hebben kunnen zich melden aan het secretariaat. Woensdag 3 September opent de ruil beurs van de hobby-club weer haar poorten, en wel in de benedenzaal van de Opstandingskerk, Dr. de Kuijperlaan no. 1. Er is tijdens de vacantie nieuw ruilmateriaal binnen gekomen.dus zal er wel weer met animo geruild kunnen worden. De bijdrage in de zaalhuur is weer als gewoon, 25 cts. per persoon. KWETSBAARSTE PART1J Het niet aangeven van richting door bromfletsers bij het links- of rechts- afslaan is een belangrijke oorzaak van het steeds toenemende aantal verkeers- ongevallen met bromfietsers. Met name Jongeren in de leeftijdsgroep 16-24 jaar verzuimen al of niet moedwillig Grootscheeps werd aangekondigd dat de Ryksoverheid de plannen van ons ambitieus en vooruit- strevend College van Burgemees- ter en Wethouders tenslotte had goedgekeurd en dat de benodig- de financien ervoor beschikbaar gesteld waren. Niets stond de plannen van het College meer in de weg; de zaak kon meteen worden aangepakt. Ondanks dat de plannen werkelyk revolutionair te noemen waren was er een medeleven te consta- teren dat in het hele land z'n weerga niet kon vinden. Alle reeds jaren dichtgespykerde krotten moesten meteen onder de slopershamer komen. De legerleiding, zoqls gewoon- lijk steeds naarstig zoekend naar geschikt oefenterrein, zag in deze plannen een uitermate geschikt object om de proef op de som te nemen. Zij bood aan de sloop met Inilitaire grondigheid uit te voe ten, zodat met komputerachtige zekerheid kon vaststellen hoeveel tijd ermee gemoeid is om een stadje met de grond gelyk te maken. Het legeronderdeel verscheen met veel rollend materieel ten to- nele. Het explosieven-commando behoefde geen dienst te doen, daar alleen de luchtverplaatsing pan de enorme bulldozers vol- doende was om vele krotten te doen instorten. De bulldozers Ihadden er geen moeite mee; zonder te stoppen reden ze voort, tulles omverwerpend wat voor hun rupsbanden kwam. Achter de bulldozers reed een commando heftrucks die met gro te happen het puin opnamen, dat met doffe knallen in de kipwa- gens plofte. Het klonk als diepe zuchten uit een heel ver verleden. De kipwagens reden af- en aan en schenen maar weinig moeite te hebben hun vracht af te leve- ren. Als stortplaats had het College van van B. en W. het reeds jaren braak liggend terrein, begrenst door de Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan en Burg. Stulemeyer- laan, aangewezen. Daar stonden enkele zware wals- machines van en wegenbouwfir- ma klaar om het gestorte puin meteen in de weke grond te verandering van richting aan te geven waardoor andere weggebruikers tijdig worden geattendeerd op het voornemen at te slaan. Slechts weinigen realiseren zich daarbij dat zij de zwakste en kwetsbaarste partij zijn in het verkeer, hetgeen tot uitdrukking komt in de on- gevallencijfers. Uit de voorlopige C.B.S.-cijfers (ver- keersongevallen) over het jaar 1968 blijkt, dat een kwart (705) van het aan tal verkeersdoden (2890) is onder te brengen in de groep 15-24 jarigen. Van deze 705 doden verongelukken ei 537 op de bromfiets waarvan 251 tot de leeftijdsgroep van 16-24 jaar be- hoorden. In dezelfde leeftijdsgroep wer den meer dan 11.000 bromfietsers min of meer ernstig gewond. Het Verbond hoopt, dat door de actie „Steek uit die hand" de jeugdige brom- fietser, die met zijn vaak acrobatische behendigheid overal door heen weet te glippen (en wellicht daardoor verzuimt of het onnodig vindt richting aan te geven) meer begrip zal gaan opbrengen voor het overige verkeer, dat zich vaak minder op bovengenoemde eigenschap kan verlaten. Hetzelfde geldt voor het (brom-)fietsen op trottoirs. persen. Gestadig, meter na meter, ontstond daar een harde onder- laag en voor de dag ten einde was lag daar een verhard terrein van honderden vierkante meters oppervlakte. De wegenbouwfir- ma liet er beslist geen gras over groeien, wat ze had bij voorbaat reeds gezorgd voor een hete be- tumen brij en dekte direkt de harde puinvloer af met een prachtig wegdek. De fabrieken en werven hadden de plannen van B. en W. blykbaar grondig bestu- deerd, want het bleek dat er een staalconstructie klaarlag voor een recreatiehal als nergens in den lande te vinden. Het dijktalud lag daar zo uitdagend ten toon, dat onmiddellyk werd besloten daar een tribune te plaatsen met honderden zitplaatsen. Even rces bij mij de gedachte: Is dat nu wel nodig; zullen er wel voldoende gegadigden zijnAlsof deze ge dachte langs telepatische weg was overgegaan kwamen tientallen re- presanten van clubsen corpsen verklaren dat „D1T" nu juist de gelegenheid was die zij zich al jaren hadden gedroomd. Anderen kwamen vertellen dat zij „hierop" hadden gewacht om hun activiteiten te ontplooien. Men sprak over ,,Rolschaats- baan", in de winter om te zetten in „l]sbaan", over Majorette groepen, muziekgezelschappen die ruimte nodig hadden om hun marsmuziek in te studeren, over revue en showgroepen, een kin- dercircus. Men sprak over toneel en een filmcabine, om bij ongun- stig weer voor binnenvermaak te kunnen zorgen. Het duizelde mij van al die verlangens en ik prees het College van B. en W., die nu de mogelijkheid hadden gescha- pen voor dit alles. Jammer dat ik op dat moment wakker werd en in de werkelyk- heid terugkeerde. De Ryksoverheid heeft niets goedgekeurd en zeker geen geld beschikbaar gesteld. De krotten staan er nog. Het terrein ligt nog braak en er is gebrek aan recreatieruimte. Dromen zijn bedrog.dat is nu weer duidelijk gebleken. Maar ik heb het gezien. Ik heb het beleefd. Ik weet dat het kan. Hopelyk beleef ik het nog eens, maar dan in werkelijkheid. N.N.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3