Firma GEBR. DRIES pompservice-bediende Uitdeuken -Spuiten-Moffelen Mini-hlanhen Oude kranten Dansen Zeekadetten Kun je nog zingen? Recreatie-hal Dag voor dag DAGBOEK Nooteboom's Automobielbedrijf Nog Staatsloten verkrijgbaar Mevr. Vaz - Dias Noach Even noteren van een baby Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 2687 37 Schiedamseweg 33 Kefhel Tel. 26 83 28 Gevraagd een eerste klas Voor energieke kracht - zeer goed salaris Aral Benzinestaiiori geopend van 6.30 uur TOT 22.00 uur Zaterdags van 7.00 U Jr - 18.00 uur Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Te|.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020-23 09 00. Leningen tot 10.000,- zonder informa- tiekosten en alle verzekeringen. Volgens speciaal tarief. Venderbos, Delflandseweg 422, Schie dam, Telefoon 010 - 26 02 71. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. Wij lezen in de Instuif koerier, het officieele orgaan van de stichting Instuif Jong Schiedam. ZONDAG 14 SEPTEMBER 1969. ARTIMPRESSION. Nieuw voor Schiedam en omstreken. Een vijfmans bluesformatie uit Zeist die het in het midden van ons land geweldig doen. Voor het eerst in het Westen des lands. Alleen daarom al mag je deze avond niet missen. Enne... al ben je nu niet zo'n blues liefhebber, als je om half twaalf naar huis gaat, vind je het geweldig. Let op Blues gaat het maken in het seizoen 1969 - 1970. TOEGANG F. 2,—. ZONDAG 21 SEPT. 1969. CRASH. In Zuid-Holland zijn behoorlijk wat orkesten. Het beste ervan was het af- gelopen seizoen bij ons te zien. Daarom zoeken wij het nu wat verder van huis. Kwam Art-impression uit Zeist, CRASH is de topgroep van Arnhem. Zij bestaan ook uit vijf man en brengen een geva- rieerd stuk muziek. Crash is een all- round orkest en daarom stelt deze groep zoveel mensen tevreden en heb- ben ze in Gelderland een onnoemelijk aantal fans. Een aantal leden van Crash zijn overgekomen van MOAN en voor insiders zegt dit toch wel wat. Pikante bijzonderheid: ze spelen geen soul. Iedereen weet echter dat deze muziek over ong. een jaar uitgerangeerd is. Blues, dit gaat het worden Toegang, ja, ja, we houden het ook dit seizoen weer zo laag mogelijk f 2,-. Nieuwe bestellingen kunnen ook telefonisch of schriftelijk worden opgegeven. H. Polakstraat 120 - Tel. 26 47 73. Giro 51.09.73. - Enigste adres in Nieuwland. Collectrice Ned. Staatsloterij. Op zaterdag 16 augustus j.l. zijn de Schiedamse Zeekadetten hun nieuwe korpsjaar vlot begonnen. Nadat de kadetten vol trots langs de door hen verdiende en in het nieuwe ketelruim uitgestalde prijzen waren gelopen, is men begonnen met het nieuwe programma. Maar eerst nog even een blik op de prijzen. In het Landelijke Zomerkamp, dat ieder jaar in Hilversum gehouden wordt tussen de 10 Nederlandse Zee- kadetkorpsen heeft Schiedam weer eens laten zien dat het corps van de Waterweg ook op de Loosdrechtse plas- sen zijn mannetje kan staan. Zij won- nen op zeilgebied bijna alle prijzen, verloren helaas de volleybal-competi- tie, waren op nautisch gebied nr. 1 en behaalden hiermee de felbegeerde wis- selbeker de „Pokhouten Pul". Buiten alle verwachting haalden zij ook de Groene Wimpel. In de toekomst zal aan de mast van de Jan van Gelder (het opleidingsschip) deze wimpel trots wapperen. Voor de lOe maal werden zij landskampioen op voetbalgebied. Maar nu het programma, dat in het komende seizoen weer vele nieuwig- heden biedt. Het ligt in de bedoeling dit jaar de zeilinstructie tot laat in het jaar doorgang te latcn vinden, ter- wijl in november een sloep te water gaat, waarin de roeilessen tijdens de winter gewoon doorgang vinden. Di verse excursies zullen gehouden wor den naar scheepswerven en toeleve- ringsbedrijven daarvan. Half September start het lesprogram- ma. Lessen in Schiemannen, kompas- leer, navigatie (onontbeerlijk bij zei- len), zonnetje schieten, meteorologie, motoren, radio- en radartechniek (al leen beginselen) en niet te vergeten zeilen en roeien. Een programma dat elke jongen enthousiast maakt zijn vrije tijd op en bij het water door te brengen. De gedachte dat dit een op- leiding is om later naar zee te moeten is beslist een verkeerde gedachte, al leen de liefhebberij voor het water wordt aangewakkerd. Beslist noodza- kelijk is hierbij het bezit van een zwem- diploma. Jongens vanaf 13 jaar, die interesse hebben het Zeekadetkorps beter te leren kennen, worden uitge- nodigd om op zaterdag 27 September ca. 2 uur naar de Jan van Gelder te komen, die te bereiken is via de hoofd- ingang van de Scheepswerf Gusto, Maasdijk 5 te Schiedam. Op die middag wordt een „instuifmiddag" gehouden. Wil men eerder komen, dan is men van harte welkom. Voor verdere infor- maties kunt U zich wenden tot de heer Bergvelt, Rotterdamsedijk 417, Schie dam, telef. 26 30 01, of bij de heer Gijtenbeek, Vivaldilaan 147, Groenoord. Tot ziens. HUISVLIJT EXPOSITIE ZATERDAG 20 SEPTEMBER BENEDENZAAL OPSTANDINGSKERK KOMT ALLEN - TOEGANG VRIJ Bent U ook weer terug van vacantie en valt het U ook zo moeilijk weer terug te keren naar de regelmaat van alle dag? De meeste mensen zijn vat down om deze tijd van 't jaar nu de wind en regen weer hoogtij gaan vieren Net als in de lente snakken we naar iets nieuws. In onze kleding, maar ook in andere dingen. Dat eeuwige „kastje kijken" b.v. gaat zo vervelen. De avon- den zijn hierdoor zo doelloos geworden en veel mensen zijn eigenlijk verza- digd van t.v. Ze zouden er graag een avondje tussenuit, wat gezelligheid zoeken bij andere mensen. Maar't valt zo moeilijk om daartoe de eerste stap te doen. Wel, Uw wijkvereniging maakt 't U gemakkelijk tot daden te komen. Zij wil met een groep mensen een koor gaan vormen en hierbij geldt het motto: Hoe meer hoe liever! Iedereen is wel kom, vrouwen en mannen. Er zijn plan- nen tot het oprichten van een ge- mengd-, een dames- en een bejaarden- koor. Bij de laatste twee koren wordt hierbij gedacht aan begeleiding van een orkest, gevormd uit de koorleden. Als instrumentarium komt alles in aan- merking wat in het huishouden wordt gebruikt en waaruit maar muziek te halen valt. U ziet dus dat U volstrekt niet muzi- kaal behoeft te zijn en geen prachtstem hoeft te bezitten. Hoofdzaak is het samen zich vermaken met weinig mid- delen en weinig geld, om zo voor velen de eenzaamheid en sleur te doorbreken. Kom, ga eindelijk eens tot daden over en U zult er geen spijt van hebben. Stel U in verbinding met Mevr. van Pelt, Vlaardingerdijk 331. Zij stelt zich beschikbaar als dirigente en wil zich met enthousiasme wijden aan die taak. U kunt ook de telefoon pakken en een van de leden van het bestuur bellen. in ieder geval, DOE IETS! NU! DIRECT! Alleen het lezen van dit woord zal sommigen onder U kippevel bezorgen. Ook zullen er zijn die zonder meer twijfelen aan het geestvermogen van de schrijver en meewarig zullen zeggen: „Weet die sukkel niet dat een van de twee bioscopen die onze stad rijk was al geruime tijd wegens gebrek aan belangstelling ter ziele is gegaan. Dat onze alombekende zaal Musis Sacrum ligt te zieltogen omdat de kosten niet meer kunnen worden opgebracht en dat andere zaalgelegenheden op het randje van de afgrond balanceren? Maar dat argument is even absurd als de bewering dat er geen maanraketten gebouwd moeten worden omdat de trekschuit ook al geen reden van be staan meer heeft. Men moet met de veranderingen meegroeien; aanvoelen wat op het moment de behoeften zijn. Het amusementspatroon is zo veran- derd, dat men er niets meer voor voelt netjes achter elkaar in rijtjes te zitten. Men gaat zich anders gedragen en hier bij moeten de zalen worden aangepast. Hoe komt het dat zaaltjes leeg blijven en veilinghallen te klein blijken om bij festiviteiten de toeschouwers te bergen? Het staat vast dat de hal het beter doet dan de ouderwetse zaal. In een hal kan een muziekkorps repete- ren en uitvoeringen geven. Ook bands van iedere aard, die elk ook hun eigen publiek trekken, kunnen hier terecht. Jeugdspel en kinderspelen kunnen in een hal beoefend worden. Maar ook de organisatie van wandeltochten, shows en tentoonstellingen vraagt om een grote ruimte. In een hal kan ook weekmarkt gehouden worden; bij slecht weer toch ook een trekpleis- ter. Ettelijke gebeurtenissen zijn te noemen die in een hal wel, in een zaal niet kunnen plaatshebben. Men moet het aandurven iets groots op te zetten. Schiedam moet een trekpleister heb ben om de mensen van heinde en ver te trekken. Laat men alles over aan de buurtsteden, wel, dan wordt Schie dam wat ze niet wil worden: Een vergeten dorp in de Delta Zijn er vooruitstrevende Schiedammers die iets zien in een recreatiehal? Donderdag IX sept. Bejaardengym. 10-10.30 Nolensl. 99 Cult, middag 2-4 zaal Thurlede. Zaterdag 13 sept. Dansavond F.C. Nieuwland, aanvang 8 uur in zaal Irene Nw. Haven .Toe- gang vrij. Lidmaatschapskaart mee- brengen. Maandag 15 sept. Bejaardensoos. Mgr. Nolenslaan 99. van 2 tot 4.30 uur. Klaverjassen in Wijkcentrum. Dr. Wi- bautplein. Aanvang 8 uur. n.m. Dinsdag 16 sept. Bejaardensoos .Dr. Schaepmansingel 3. Aanvang 2 uur. Woensdag 17 sept. Bejaardensoos Magnalia-dei kerk van 2-3.30 uur. Donderdag 18 sept. Bejaarden gym. 10-10.30 Nolensl. 99. Zaterdag 20 sept. Huisvlijt-expositie in de benedenzaal van de Opstandingskerk. Dr. de Kuy- perl. van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Maandag 22 sept. Bejaardensoos Mgr. Nolenslaan 99. v. 2 tot 4.30 uur. Klaverjassen in de zaal van het wijk centrum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 23 sept. Bejaardensoos. Dr. Schaepmansingel 3. Aanvang 2 uur. Woensdag 24 sept. Bejaardensoos Magnalia dei kerk, van 2 tot 3.30 uur. Donderdag 25 sept. Ontspanningsmiddag bejaarden. Zaal Thurlede. Zaterdag 27 sept. Veilig Verkeers Les voor kinderen van 6 tot 12 jaar in de Passage no. 13. Toegang gratis. WEGENS PLAATSGEBREK UITGESTELD

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3