klanken VEILIG VERKEER!! Steekuitdiehand BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL 77 o- 77 *Voov modcmc fyaarverzorcjing Kwetsbaarste partij Verkeersveiligheid laat veel te wensen over anno 1820 °0g sle* Communiseren anno 1820 Alle bankzaken Rente tot j Lichten worden genegeerd Weggebruikers ook sportief. V oetganger stunnel Rente Pltot Kapsalon FEMMY 1e jaargang no. 15 25 September 1969 Ongeveer een jaar geleden begon de heer Kiela een actie om de kinderen meer „gevaarbewust" te maken in het huidige verkeer. U vraagt zich misschien af waarom hij daarmee is begonnen. Antwoord hierop is, dat teveel kinderen het slachtoffer worden van het steeds intensiever wordende verkeer. En dan te weten dat vele van deze on- gevallen voorkomen hadden kunnen worden. HOE Het zijn vaak de volgende oorzaken waarbij ongelukken gebeuren. le Het speelse en slordige fietsen. 2e Het balspel op of bij de rijweg. 3e Het oversteken tussen geparkeer- de auto's. 4e De spoorwegovergangen. 5e Het fietsen tegen autoportieren die onvoorzichtig worden geopend. 6e Het in blind vertouwen oplopen van het zebrapad, met of zonder voetgangerslichten. Op het woord „vertrouwen" legt de heer Kiela bij zijn lessen de meeste nadruk. Het gevaar-bewust-maken van de kin deren is geen kwestie van het geven van verkeerslessen. De verkeerslessen krijgen ze reeds op de lagere school. Ze passen deze in de praktijk toe en ..vertrouwen" op alles wat de grote mensen zeggen en doen. De heer Kiela gaat, door middel van diabeelden die werkelijk zijn afgesternd op de kinderen, aantonen wat de ge- varen zijn. Hij laat het zien en maakt ze daarbij duidelijk dat ook grote mensen fouten kunnen maken in het verkeer. De heer Kiela geeft op zaterdag 27 September 's middags om 2 uur voor de kinderen uit Nieuwland gratis verkeersles. De Ieeftijdsgroep van 6 tot 12 jarigen. Ouders, stuur Uw kinderen op die zaterdag naar Rijschool „KIELA" Passage 13. Niet om de heer Kiela een plezier te doen, maar om Uw kinderen te be- hoeden, om hen te leren de gevaren te onderkennen. Wilt U voor Uzelf een extra'tje maken van deze ..veiligverkeersles"? Breng Uw kinderen weg als U meent dat ze de tocht naar de Passage niet alleen kunnen maken en ga in die tijd gezellig wat winkelen of een kop koffie drinken. De heer Kiela kan U precies vertellen hoe laat de les afgelopen is en U kunt ze dan weer gaan ophalen. Nieuwlandbewoners, help mee om Schiedam tot een veilige stad te maken. Daar de heer Kiela slechts veertig kinderen tegelijk bij zijn lessen kan toelaten is het wel gewenst tijdig aan- wezig te zijn. Is de toeloop te groot dan wil hij de les nogmaals geven. Stuur Uw kinderen dus op zaterdag 27 September naar Passage no. 13. Als ze weer thuis zijn zullen ze U nog een lesje kunnen geven. Het Bestuur Wijkvereniging Nieuwland Wie vanuit Rotterdam via de Horvath- weg Schiedam binnenkomt ontmoet voorbij het station de eerste van een reeks verkeerslichten op de Burg, van Haarenlaan. Deze eerste verkeerslichten zijn voor het rechtdoorgaande verkeer richting Groenoord niet voldoende zichtbaar, omdat zij teveel rechts en links van de rechtuitbaan staan, vlak naast de lichten voor rechts- en links- afslaand verkeer. Dit is verwarrend als men op een afstand van 30 meter de lichten nadert. Wellicht kan dit ondervangen worden door ter hoogte van de brug over de Schie borden te plaatsen die aanduiden dat men de verkeerslichten nadert. Alternatief: De lichten groter en indien mogelijk, bo- ven de rijbaan plaatsen. Wie het kruispunt Plein '40-'45 heeft Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Zwaluwlaan 101 Tel. 265325 Voor Uw REISDEVIEZEN en REISVERZEKERINGEN TRAVELERCHEQUES U benf van harfe welkom fijdens onze rulme openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. „genomen", passeert weer een verkeers- licht dat dient ter beveiliging van de voetgangers. Dan nadert men de lichten op de hoek van de Parkweg. Hier gebeurt het vaak, dat de weggebruikers de lichten of niet zien, of wat veel erger is, ge- woon negeren. Nog niet zo lang gele den was hier dan ook het zoveelste slachtoffer er de dupe van. Bij wie de schuld ligt is voor ons een vraag die wij niet kunnen beantwoorden. Wel doen wij een dringend beroep op alle weggebruikers om de lichten te „gehoorzamen". Wie's morgens naar school of z'n werk gaat en de van Haarenlaan over- of op moet, dient zich ervan bewust te zijn, dat ook anderen veilig willen rijden of lopen. Het betreurt ons te moeten zeggen dat laatst 66n van de lichten (rood) rechts geplaatst vanuit Rotter dam gezien, defect was, en het twee dagen heeft geduurd eer er een nieuwe lamp in werd gezet. Op het moment dat het defecte licht werd hersteld, was op hetzelfde kruispunt, gezien vanuit het Beatrix-park; middenop 66k het rode licht defect. Gelukkig waren de weggebruikers, zo- als wij konden konstateren, zo sportief om te wachten totdat het bovenste „dode" licht naar onder tot groen over- sprong, voor zij verder reden. Of de desbetreffende reparateur dat defecte licht meteen ook mocht of moest re- pareren weten wij niet. Wellicht zal het over twee dagen weer goed funk- tioneren. Het volgende verkeerslicht, bij de Piersonstraat, staat voor de weggebruikers die de van Haarenlaan haaks over willen, te kort op groen. De aangewezen veiligheid op de van Haarenlaan zou ongelijkvloerse krui- singen zijn. Dit kost een behoorlijke duit, en zal daarom dan ook wel niet of anders heel laat verwezenlijkt wor den. Wat misschien wel op korte termijn te doen zou zijn, is het aanleggen van voetgangers-tunneltjes, minimaal drie stuks, en wel bij de Prins Bernhard- school, het Nieuwlandplein, en de H.B.S.. Hierdoor zouden dan de school- gaande kinderen veilig de van Haaren laan over, lees onder, kunnen gaan, zonder dat de moeders van de kleinsten onder hen verplicht zijn telkens mee te gaan, omdat de oversteek, zo hij nu is, veel te gevaarlijk is. Wij hopen, dat de Nieuwlandbewoners binnen afzien- bare tijd van hun tunnels gebruik kun nen maken. Met dank voor plaatsing Gebr. van Seters. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedjjk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Gooi toch het omhulsel van onver- schilligheid eens van je af. Laat de onzinnige gedachte van: „het zal mijn tijd wel uitduren" eens los en bedenk dat ieder mens een eigen mogelijkheid en bestemming heeft. Ieder mens is bij alles betrokken en heeft een stuk ver- antwoordelijkheid. Men kan proberen zich hieraan te onttrekken door zich in een nevel van onverschilligheid te hullen.maar dat maakt de toestand niet beter doch wel erger. De samenleving wordt steeds ingewikkelder en is niet meer duidelijk te overzien. De tech- niek en de wetenschap geven de men- sen oneindige mogelijkheden, die men zowel ten goede als ten kwade kan be- nutten. De materiele levensstandaard gaat sterk vooruit, maar deze vooruit- gang gaat grotendeels ten koste van de innerlijke vrede. De enorme tech- nische ontwikkeling van de communi- catie-middelen verdringen de „inter- menselijke" communicatie. De ontwik keling bracht de communicatie bij u thuis, kant en klaar, men behoeft er niet eens moeite voor te doen. Men kan volstaan met passief kijken en luisteren naar datgene wat anderen u willen in- prenten. Lekker thuis zitten in eigen omgeving. Breek toch met deze gewoonte. Kijk om u heen en toon belangstelling voor de individuele prestaties van anderen. Beter nog, verleen diensten aan ande ren en ontvang diensten van anderen. Zoek elkaar op, overal waar mensen bijeen komen zijn intermenselijke kon- takten te maken. Toon geen medelijden met gehandicapten maar leef met ze mee. Betrek ze in allerlei gebeurtenis- sen. Weet u een gehandicapte die bijv. graag zou willen kaarten, neem hem dan mee naar uw eigen kaartavond. Er zijn beslist wel mensen die over een eigen vervoermiddel beschikken en graag zo'n gehandicapte een lift geven. Er zijn tal van mogelijkheden en bijna ieder mens is bereid en in staat iets voor een ander te doen. Ojt /o °og ste^ Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 Gespecialiseerd In haarverven U behoeft niet te bespreken

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1