Firma GEBR. DRIES Uitdeulcen - Spuifen - Moffelen J. C. H. NUNES Mini-klanhen Oude kranten Wijkwinkelier Doe toch iets Klaverjassen Dag voor dag DAGB0EK van een baby Instuif Jong Schiedam Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 AUTORIJSCHOOL Op zaterdag 25 OKTOBER organiseert WIJKVERENIGING NIEUWLAND EEN GROOT KLAVERJAS KOPPELCONCOURS in de bovenzaal van WIJKCENTRUM NIEUWLAND Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- riijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020 - 23 09 00. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. Na dat heerlijke tukje word ik wak- ker, nog geen minuut later word ik uit mijn bed gehaald. Ik word uitge- kleed en in bad gestopt. Hoor ik m'n mammie ineens zeggen: „En als die thuis komt is het net een negertje". Ik denk gut hoe kan ik nou van al dat badwater een negertje worden. Enfin we zullen wel zien. Ik word afgedroogd en krijg alleen maar mijn luier en m'n broekje aan. Ik weet niet wat er nu gaat gebeuren, dus zal ik het maar eens op een bleren zetten, want ik krijg wel weer trek in zo'n fles met van dat eten. En ja hoor, het helpt, want mijn mam mie komt weer met zo'n fles aan, nou dat smaakt heerlijk, ik voel me al echt een vacantieganger. Als ik die fles met dat spul leeg heb pakt mammie me op, en legt me in zo'n raar ding. Het schommelt als ik me maar een beetje beweeg en er staat ook een raar ding boven. Het is rond met allemaal bloemetjes er op. Later hoorde ik dat het een zonnepa- raplu was, het werd gebruikt om de zon niet in mijn gezicht en op mijn bassie te laten schijnen. Gut dat is toch niet nodig zo'n ding, want ik had al iets op mijn hoofd gekregen dat mammie een zonnehoed noemde. Word ik me daar ook nog met iets vettigs ingesmeerd, ik denk wat krijgen we nu weer, het is niks als je meegaat op vacantie, maar je komt voor allerlei verrassingen te staan. Nu, ik leg goed en wel in dat schom- mel geval en was lekker aan het doe- zelen in de zon, hoor ik ineens een stem boven mij zeggen: „Ohh, uno piccolo bambino", nou zeg, ik schrok me dood, want ik doe mijn ogen open en d'r staat me daar toch een dikke tante boven m'n schommel geval met zwarte haren en bruine ogen. Jemenee denk ik, dat is toch mijn mammie niet, maar ja, ik zal maar eens kijken wat ze wil. Lieve hemel gaat ze me staan kietelen, ze denkt zeker dat ik jeuk heb. Hihihi, wat een eng gevoel is dat zeg, ik krijg dadelijk pijn in mijn buik van het lachen, oh gelukkig daar komt m'n mammie al, hee ze praat ook al zo gek zou dat hier de gewoon- te zijn? Nou ik weet het niet meer en ik ben doodmoe van het lachen, dus ga ik maar lekker pitten in de zon. (wordt vervolgd). Blijft gij bij uw mening dat adverte- ren in bladen die een groter rayon be- strijken voor U succesvoller is? Meent gij werkelijk dat ge door middel van een advertentie iemand van buiten de wijk kunt beinvloeden om in uw wijk te komen kopen? Merkt gij nog niet dat de grote winkel- paleizen hun zaken meer en meer tot gezellige trefpunten maken? Zij trek- ken wel de kopers uit de wijk naar het stadscentrum, maar wat heeft de wijk winkelier om kopers van elders te bewegen naar hun wijk te komen? Merkt gij nog niet dat er postorder- bedrijven zijn die door het houden van z.g. House Party's uw afzetgebied infil- treren en hun handige verkopers(sters) zaken laten doen bij de mensen thuis. Anderen doen het nog anders en geven z.g. Home Service; d.w.z. ze zoeken agenten die dan 10% vergoeding ont- vangen van de koopsom die de aspi- rant-koper betaalt bij het postorder- bedrijf. Weer anderen nodigen de mensen uit om voor een aanlokkelijk goedkope prijs een daagje per autobus rond te toeren en op een of andere plaats wordt hen dan een gratis koffietafel aangeboden ter gelegenheid van (en hier komt de aap uit de mouw) „een interessante vriibliivende demonstra- tie", waar men de aanwezige omver- praat en hen soms waardeloze arti- kelen aansmeert. (Moderne vorm van standwerken). Wat denkt gij van het Cash and Carry systeem dat steeds meer invloed krijgt. Ontwaakt uit uw droom voor het te laat is. Organiseert U in een algemene wijkwinkeliers-vereniging en probeert door samenwerking 66k een of ander service-systeem te ontwikkelen. Niet concurreren, maar gezamenlijk trach- ten de wijkbewoners tot vriend te maken. Hoe kunt u dat het beste be- reiken? Door belangstelling te tonen voor de bewoners, zich te interesseren voor hun hobby's, belangen, of wat het dan ook mag zijn. Zorgt er voor dat uw zaak regelmatig onder de aandacht van de wijkbewoner komt. Het beste middel daartoe is het wijkorgaan. Benut dit dan ook tenvolle. Richt U tot de wijkvereniging. Deze is bereid samen met U plannen te maken. Anonieme brieven vinden ook bij ons een roemloos einde in de papiermand, Een ervan echter willen we hier citeren (waarom anoniem? Wie het snapt mag het zeggen „Spaar )e toch alle moeite om van Nieuwland een woon- of leefgemeen- schap te maken. De mensen zijn het allang zat. Ze wonen er en daarmee is voor hun de kous af. Als er wat gedaan moet worden laat het dan rustig aan het gemeentebestuur over, je krijgt de bewoners er beslist niet voor om zelf de handen uit de mou- wen te steken of mee te willen den- ken. hoe de toekomst van Nieuwland gestalte te geven. Heus waar, de mensen willen alleen maar met rust gelaten worden. Val ze dus niet lastig en besteed ]e tijd gewoon beter." En nu zijn wij zo eigenwijs om dit niet te willen geloven. Wij vertikken het eenvoudig om de bewoners van Nieuw land af te schrijven. Want dat doe je toch als je zegt: „Ze willen alleen met rust gelaten worden". Wij geloven een voudig niet dat dit waar is. Wij zijn van menig dat als de mensen maar eenmaal door hebben dat het zin heeft dat ze zelf meepraten, ze dan wel mee- denken ook. Wij geloven er eenvoudig niet in dat alleen een klein groepje mensen de plannen voor alle anderen moeten uitdokteren en dat de „massa" daarmee dan gelukkig is. Wij geloven niet dat de democratie wil zeggen Zorg dat je je eigen zin krijgt. Wij zijn van mening dat democratie betekent, dat je iedereen een kans moet geven mee te praten en mee te denken. En als je dat dan doet in alle open- heid en niet gaat zitten vitten over „hoe" iets wordt gezegd maar even nadenkt hoe het wordt bedoeld, dan zijn er een heleboel mensen die WEL meedoen. En niet alleen meedoen, maar dat ze ook een stuk verantwoor- delijkheid willen aanvaarden. En daarom denken wij er niet aan om onze tijd „beter te gaan besteden". Wij menen dat al de tijd die wij reeds gaven en nog zullen blijven geven, goed bestede tijd is. Wij hebben het volste vertrouwen dat steeds meer bewoners van Nieuwland zullen gaan inzien dat een wijkvereni ging in onze huidige samenleving niet meer is weg te denkert. Een sterke, een machtige wijkvereniging zal uiteindelijk een „flinke vinger in de pap" krijgen. Bewoners van Nieuwland, wordt lid van de wijkvereniging. Gezinnen betalen f. 1,50 per maand ongeacht het aantal kinderen. Alleenstaanden f. 0,75 per maand Adspiranten f. 0,50 per maand Bejaarden f. 0,50 per maand Onze eerste kaartavond in het nieuwe seizoen moest in verband met zaal- problemen worden verschoven naar 8 September. Wij vonden dit erg jammer. Maar achteraf bezien prijzen we ons gelukkig dat dit gebeurd is. De toeloop van nieuwe leden is zo groot dat we uit ons jasje gegroeid zijn, hierdoor zouden we toch naar een grotere zaal hebben moeten omzien en verhuizen. Dit probleem is ons gespaard gebleven, daar de ruimte in het Wijkcentrum ons ruime gelegenheid geeft nog verder uit te bouwen, zodat wij nu nog vele le den kunnen inschrijven. Wij hopen der- halve op een nog ruimere toeloop. De wijkvereniging blijft niet beoerkt tot een amusementsvereniging alleen. Wij kunnen en willen vele kanten uit en dat is nu juist het plezierige en nuttige van een wijkvereniging. Uit het e£n ontstaat het ander; men komt in contact met andere wijkbewoners. Daaruit ontstaat vriendschap, men leert elkaar kennen bij een spelletje kaart en dan komt de rest vanzelf. Men gaat met elkaar praten en komt on- willekeurig op onderwerpen waarop verder kan worden gewerkt. Wij kunnen hierover niet verder uit- weiden en vragen dus alleen: „Mogen wij U op onze Maandagavond-kaart- club verwachten"? Iedere maandag om 8 uur zijn we in het Wijkcentrum, Dr. Wibautplein, bij- een. Donderdag 25 September. 10 - 10.30 uur Bejaardengym. Mgr. Nolenslaan 99. 2-4 uur Ontspanningsmiddag Bejaar den, gebouw Thurlede. Zaterdag 27 September. Gratis veilig-verkeersles voor kinderen vanaf 6 jaar, Passage 13, aanv. 2 uur. Instuifmiddag bij Zeekadettencorps. Aanvang 2 uur. Opleidingsschip Jan van Gelder. Ingang hoofdpoort van scheepswerf Gusto. Maasdijk 5. Zondag 28 September. Dansavond bij Instuif Jong Schiedam. Maandag 29 September. 2 - 4.30 Bejaardensoos. Mgr. Nolenslaan 99. 's Avonds 8 uur klaverjassen in gebouw Wijkcentrum, Dr. Wibautplein. Dinsdag 30 September. Bejaardensoos Dr. Schaepmansingel 3. Aanvang 2 uur. Woensdag i oktober. Bejaardensoos Magnalia Dei kerk, van 2 tot 3.30 uur. Ruilbeurs in gebouw Wijkcentrum, Dr. Wibautplein. Voor kinderen is de zaal open om 6 uur, voor volwassenen 7.30. Donderdag 2 oktober. 10 - 10.30 uur Bejaardengym. Maandag 6 oktober. Klaverjassen in het Wijkcentrum, Mgr. Nolenslaan 99. Dr. Wibautplein, aanvang 8 uur. Dinsdag 7 oktober. Bejaardensoos, Dr. Schaepmansingel 3. Aanvang 2 uur. Woensdag 8 oktober. Bejaardensoos Magnalia Dei kerk, van 2 tot 3.30 uur. ZONDAG 28 SEPT. 1969. De eerste seizoen sensatie. Geweldig goed orkestmaar we houden het nog even geheim. Let op de aankondi- ging tijdens onze dansavonden I Instuif Jong Schiedam Secretaresse: Marian Ilmer. Rotterdamsedijk 439b, Schiedam. Tel. 26 75 99. DE RUIMTE IS NIET LEEG Wanneer er gesproken wordt over de buitenaardse ruimte, dan is men ge- neigd te denken aan een pure ruimte waarin niets is. Het blijkt echter uit recente onderzoekingen, dat dit een dwaling is. De ruimte is niet leeg, evenmin lucht- ledig en dat geldt niet alleen voor de ruimte even buiten onze aarde, alsook voor de gebieden tussen de sterren- nevels, de intergalactische ruimte. Mo derne apparatuur heeft aangetoond, dat er, in zeer dunne vorm allerlei stoffen in de ruimte zijn te vinden, zoals wa- terstofkernen en diverse deeltjes van scheikundig complexe aard, zoals wa ter en silicaten. Binnen ons melkweg- stelsel zijn grote wolken ammonia aan getoond. In de buurt vam de Orion- nevel trof men water aan en in het gebied rond de ster 119 Tauri vond men silicaten. Het speurwerk is pas kort op gang gekomen en verwacht wordt, dat ons nog veel andere ont- dekkingen wachten. Ter kennismaking v.a. heden GRATIS PROEFLES, thuis halen en brengen. per rijles £11,- cursus van 10 lessen 110,- NOORDSINGEL 134b ROTTERDAM Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs. LEST IN SIMCA 1301 TELEFOON 28.40,45

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3