14 sf>aatl tech cck NIEUWLANDZEGELS met 10*/o tente Firma GEBR. DRIES Uifdeuken -Spuiten-Moffelen Mini-blank en Oude kranten Dag voor dag Klaverjassen De Viking AANMELDINGSFORMULIER KLAVERJASCONCOURS RUILBEURS IBloemsierhunst ..Iris" Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020 - 23 09 00. Raadgevend Bureau J. Haarsma ing. Heinsiusstraat 31-33, Schiedam tel. 26 80 14, vraagt voor spoedige indiensttreding a) een jonge vrouwelijke kantoorbe- diende voor lichte administratieve werkzaamheden etc. b) een (aankomend) elektrotechnisch tekenaar c) een (aankomend) warmtetechnisch tekenaar. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. Donderdag 9 oktober Bejaardengym. 10-10.30 u. Mgr. No- [lenslaan Zaterdag 11 oktober 10.00-10.n30 uur Jeugdinstuif Mgr. Nolenslaan 99 Maandag 13 oktober Bejaardensoos 2-4.30 u. Mgr. Nolens laan. Ruilbeurs van 4.15-5.15 uur Mgr. Nolenslaan Klaverjassen Wijkvereniging Nieuwland aanvang 8 u. Wijkcentrum Wibautplein Dinsdag 14 oktober Bejaardensoos Dr. Schaepmanssingel 3 aanvang 2 uur Bejaardensoos Dr. Kuijperlaan 1, aan vang 2 uur Handenarbeid jongens van 7 tot 9 uur Miniatuur autobaan van 7 tot 10 uur beide Mgr. Nolenslaan 99 Woensdag 15 oktober Bejaardensoos Magnalia Deikerk 2 uur Jeugdinstuif Mgr. Nolenslaan 99 2-4 u. Donderdag 16 oktober Bejaardengym. van 10-10.30 uur Handenarbeid meisjes van 6.30-8.30 u. Mgr. Nolenslaan 99 Zaterdag 18 oktober Jeuginstuif van 10-12 uur Mgr. Nolens laan 99 Zondag 19 oktober Filmvoorstelling jeugd van 9 jaar en ouder. Aanvang 2 u. Mgr. Nolensl. 99 Maandag 20 oktober Bejaardensoos Mgr. Nolensl. 99 2 uuur Ruilbeurs kinderen van 4.15-5.15 u. Mgr. Nolenslaan 99 Klaverjassen Wijkvereniging Nieuw land. Aanvang 8 uur. Wijkcentrum Dr. Wibautplein Dinsdag 21 oktober Bejaardensoos Dr. Schaepmanssingel 3 aanvang 2 uur Miniatuur autobaan van 7 tot 10 uur Mgr. Nolenslaan 99 's Avonds 8 uur Modeshow in de be- nedenzaal van de Opstandingskerk. Deze show is georganiseerd door de wijkvereniging Nieuwland. De leden van de wijkvereniging en de leden van F. C. Nieuwland 66 hebben op vertoon v. lidmaatschapskaart VRIJ TOEGANG Woensdag 22 oktober Bejaardensoos Magnalia Deikerk Jeugdinstuif van 2 tot 4 uur Mgr. No lenslaan 99. Klaverjassen met de kaartclub van WIJKVERENIGING NIEUWLAND Op 10 januari 1969 werd in Nieuwland een klaverjasclub opgericht door de heer P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. De heer Brand, een verwoed klaverjas- ser maar tevens een bezielend lid van de wijkvereniging Nieuwland meende, dat het mogelijk moest zijn „IN" de woonwijk een goed functionerende klaverjas-vereniging op te richten. Hij ijverde ervoor de club zo spoedig mo gelijk van de gond te krijgen. Hij is hierin volkomen geslaagd en Je club heeft niet over belangstelling te kla- gen. Maandagavond om 8 uur wordt er met veel enthousiasme gespeeld en sfeer is er prima en reuze gezellig. Kort na de oprichting meende de heer Brand dat de tijd gekomen was voor het organiseren van een koppel-con- cours. Op zaterdag 29 maart vondt het concours plaats en het was een groot succes. Ingaande 8 September is de klaverjas club weer gestart met haar wintersei- zoen in Wijkcentrum, Dr. Wibautplein. Weer meende de heer Brand dat de tijd rijp is voor een klaverjas-concours en plande hiervoor de datum, zaterdag 25 oktober. Energiek stelde hij zich weer in, en als de voortekenen niet bedriegen wordt ook dit concours weer een volledig succes. Ondanks de grote huurverhoging van de zalen is de in- schrijfprijs weer laag gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per per- soon. Het bestuur van de wijkvereni ging stelt zich op het standpunt dat ontspanning niet duur mag zijn, om ieder in de gelegenheid te stellen te kunnen deelnemen. Klaverjassers in de wijk Nieuwland, zorg dat je er bij komt. Op 20 oktober sluit de inschrijving definitief. Er is nog plaats, maar wacht niet te lang. Meldt u onverwijld om teleurstelling te voorkomen. De Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Viking" heeft door de deelname van haar leden, woonachtig in Nieuw land, een schitterend bewijs van me- dewerking geleverd. Zij nam deel aan onze huisviijt-expo- sitie met een gedeelte van haar minia- tuurvloot en toonde door demonstraties in de vijver naast de opstandingskerk hoe ingewikkelde zend- en ontvangap- paratuur de snelle motrjachten in de juiste koers houdt. In Nederland zijn slechts enkele vereni- gingen die zich met het bouwen van en het varen met scheepsmodellen bezig houden. De Schiedamse Model jacht Vereniging „De Viking" is daar een van. De modelbootsport is in Schiedam zeer in trek en „De Viking" is de bezielende vereniging die deze sport verder uitdraagt. Wij wekken ieder op die iets voelt voor deze sport om zich in verbinding te stellen met het bestuur van deze ver eniging, die op 1 September 1965 is opgericht en in de loop der jaren haar ledental verviervoudigd zag Een bewijs temeer dat zij aan de ver- wachtingen voldoet. Het secretariaat is gevestigd Lekstaat 14a Schiedam. De contributie is zeer laag; de activi- teit zeer hoog. De vereniging schrijft U gaarne in a's donateur. De bijdrage is vrijblijvend. Grondrechten van de Consument. September, maand van prinsjes- dag en troonrede leent zich wel bij uitstek voor de bezinning op de relatie burger-overheid, waar- bij onze belangstelling uiteraard in het bjjzonder uitgaat naar de rechten van de burger als con sument. In dit verband noemen wij het kort geleden uitgebrachte advies van de Sociaal-Economi- sche-Raad over de ..Proeve voor een nieuwe grondwet", het Jis- cussiestuk voor mogelijke her- ziening van de grondwet, dat in 1966 verscheen. De S.E.R. beval aan in een e.v. toekomstige grond wet ook de sociale grondrechten van de mens expliciet op te nemen en vermeldt als zodanig o.a. het recht op arbeid, vakon- derwijs, sociale verzekering, vei- ligheid, staking enz., zaken dus vooral de producerende mens raken. Wij van onze kant vragen ook de aandacht voor de consu- merende mens. In dit verband noemen we de rechten, reeds in 1962 geformuleerd door president Kennedy in een „Boodschap aan het congres". Het zijn de rechten op veiligheid-bescherming van de consument tegen het op de markt brengen van goederen. gevaarlijk voor gezondheid of leven; het recht op informatie - over feiten die de consument nodig heeft om zijn keuze te bepalen - en be- scherming tegen misleidende aan- duiding of aanprjzing; het recht te kiezen uit de goederen en diensten die tegen concurrerende prijzen worden aangeboden en, in bedrijfstakken waar de con- currentie niet werkt of waar de overheid regulerend optreedt, het recht op bevredigende kwaliteit tegen redelijke prijzen. Bovendien het recht gehoord te worden bij de voorbereiding van alle over- heidsbelang, waarbij enig consu- mentenbelang in het geding is. Het komt ons voor dat een vol- ledige discussie omtrent een e.v. toekomstige grondwetsherziening niet mogelijk is zonder daarin ook de hierboven genoemde over- wegingen te betrekken. Aldus de consumentengids sept. 1969. Orgaan van de Nederlandse Cosumenten Bond, Den Haag. De ruilbeurs die naar het wijkcentrum was verplaatst werd een grandioos succes. De opkomst van de jeugd was buitengewoon goed en er was een ge- weldig animo. Het is daaront dat de wijkvereniging meteen een afspraak maakte voor de volgende ruilbeurs, maar dan op een vroeger tijdstip. Op woensdag 1 okt. zal de zaal om 6 uur opengaan. Dat is een consessie die de hobbyclub doet aan haar jongste bezoekers, om- dat vele ouders de kinderen maar het lifst 's avonds thuis hebben. Er worden plannen beraamd om de ruil beurs voor kinderen naar een nog vroeger tijdstip te verschuiven, maar we moeten ook rekening houden met de zaalhuur en de bijdrage per bezoe- ker. Wij willen de bijdrage zo laag mogelijk blijven houden om ieder in de gelegenheid te stellen aan deze prettige tijdpassering te kunnen deel nemen. We maken meteen nogmaals van de gelegenheid gebruik U te vragen „Gooi niets in de vuilnisbak wat ande- ren nog van dienst kan zijn, o.a. luci- fersmerken, postzegels, speldjes, sleu- telhangers, suikerzakjes, sigarenband- jes, muntjes, enz. enz. Nu het woord „munt" is gevallen willen we nog even vermelden dat op onze ruilavonden steeds iemand aan- wezig is et een prachtige verzameling munten. 's Gravelandseweg 618 Telefoon 26 24 35 Uw adres voor VERSE BLOEMEN - PLANTEN STUKJES - VAASJES - enz. enz. Vrijdag en zaterdag verkoop van gezellige week-end boeketten IN KLEUR EN FLEUR Ondergetekende, wenst deel te nemen aan het Klaverjas-koppel-concours op zaterdag 25 oktober in Wijkcentrum Nieuwland Dr. Wibautplein. Deelname 1,50 per persoon. Naam Adres Partner Naam Adres Handtekening Hij (zij) wenst deel te nemen als enkeling.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3