klanken Open brief aan alle bewoners van Nieuwland. NICOMA V 77 <5 anno 1820 "ogste* anno 182Cr Rents tot Voor een goed verzorgd kapsel naar 7 °Ogste Televisiepaleis Fijn, voor niks uit. Rente tot Spils Autorijschool V. Kapsalon »FEMMY« 1 e jaargang no. 1 7 23 oktober 1969 GEACHTE WIJKBEWONERS Het bestuur van "Wijkvereniging Nieuwland" wil openhartig met U spreken. Niet om kond te doen dat zij zo ac- tief is of om aan de grote klok te hangen wat ze reeds tot stand bracht, want zulks ligt beslist niet in haar aard. Bij alles wat ze doet staat de noodzakelijkheid voorop en nimmer heeft zij het verlangen met lauweren getooid te worden. Soms is het echter noodzakelijk de grote trom te roeren en dit moment lijkt haar nu aangebroken. Zij meent nu dat er meer bekendheid moet wor den gegeven aan al hetgene wat in dit seizoen te gebeuren staat en waar- bij zij in stilte hoopt op Uw aller medewerking. Zij wil beginnen met U te vertellen dat de vereniging armer is dan "Straatarm" Maar wees gerust. Zij bedoelt geen aanval te doen op Uw portemonnaie. Nee, houdt U deze gerust dicht. Zij is gewend om in geldnood te ver- keren en redt zich wel. In ideeele zin gesproken is zij veel rijker dan wie ook maar kan vermoeden. "Haar rijkdom" bestaat uit een groep enthousiaste medewerkers (sters) op wie wij ten alle tijde en nimmer vergeefs een be- roep mag doen. Deze mensen geven geheel belangeloos al hun beschikbare vrije tijd aan het werk van de vereniging. Deze mensen doen dit niet omdat ze met hun vrije tijd geen raad weten. Ook zij zijn overtuigd van de noodzaak dat de een de ander moet helpen en bijstaan; dat men gemeenschappelijk meer be- reiken kan dan individueel. Neem als voorbeeld het wijkblad "Nieuwland Klanken". Zonder zich te bezondigen aan grootspraak of zelf- genoegzaamheid mag worden gezegd dat het blad er zijn mag. Het ver- schijnt regelmatig in Uw brievenbus. Het is typografisch goed verzorgd. De inhoud zou best wat beter kunnen worden, dat weet het bestuur zelf beter dan wie ook. Maar, gezien het feit dat het blad een vrijetijdsbesteding is van amateurs, mag ze aannemen dat het goed is. De uitgever, zelf een der enthousiaste medewerkers, zal er beslist niet rijk van worden. "Werkelijk verheugend" is, dat de groei van de groep enthou- siastelingen gelijke tred houdt met de groei van de wijkverenieing. Ook de steeds groeiende samenwerking met andere groepen geeft veel vreugde. In deze tijd van trust- en kartelvor- ming is het ook van enorm belang dat groeperingen meer samen gaan Vfl/.4, werken. Niet opgaan "in", maar sa men gaan "met" elkaar Het scheiden van bokken en schapen past niet meer in de samenleving Om het in een voor deze tijd beter klinkende term te zeggen: "De tijd van separatie is voorbij" Ook hierin wil de wijkvereniging haar steentje bijdragen. Zij wil aan het eind van het jaar haar blad "Nieuwland Klanken" met meerdere pagina's uit- breiden. Zij wil haar kolommen beschikbaar stellen aan predikers van diverse le- vensbeschouwingen. Zij wil e. v. ruimte geven aan de R.K. geestelijken, de gereformeerde en de hervormde predikant, alsmede aan de officier van het Heilsleger en de Hu manist om hun kerstboodschap te verkondigen op hun wijze. Om dit echter "financieel mogelijk" te maken rekent het bestuur op Uw aller medewerking. Zij verwacht van alle zaken (groot en klein) in de wijk dat zij hun advertenties zullen plaatsen in de extra edities van de Nieuwland Klanken. Van alle overige bewoners verwacht zij dat zij hun Nieuwjaars- wensen zullen doen d.m.v. een kleine ann^nce in hpt blad. Op deze wijze bereikt men alien en spaart nog geld. Er zal een speciaal tarief gemaakt worden voor deze annonces en er zul len adressen bekend gemaakt worden waar men deze kan opgeven. Als ieder op deze wijze meewerkt is de finan- ciele mogelijkheid geschapen. Natuurlijk heeft het bestuur nog veel meer wensen. Er zijn tal van andere activiteiten in voorbereiding. Een er- van is reeds in kannen en kruiken. Het "St. Nicolaasfeest voor de kinderen" in de leeftijdsgroep van 4 t/m 8 jaar Voor deze groep is het feest al start- klaar. Het bestuur verwacht hiervoor een grote toeloop van kinderen.Daar worden diverse films gedraaid, daar komt Bobo de Clown met een assis- tent en natuurlijk St. Nicolaas met een of meerdere pieten. De orde bewaking is in handen van onze medewerkers. Uw kinderen zijn in goede handen en alleen zij mogen dan ook het feest bijwonen. U kunt Uw kinderen brengen en halen, net als naar school. Er worden dus geen ou- deren bij het feest toegelaten. Wat het bestuur wel wil is, dat U zich als lid van de wijkvereniging laat inschrijven. De contributie is Fl. 1.50 per maand per gezin, ongeacht het aantal kinderen. "Dit is geen eis". Onze tolerantie gaat heel ver. Zij die geen lid willen worden mogen gerust hun kinderen sturen (voor zo ver er plaats is), doch deze betalen dan 50 cent per kind als entreegeld. Er staat nog veel meer te gebeuren. Voor de kinderen een teken en kleur wedstrijd, voor de tieners aparte at- tracties, voor de rijpere jeugd zijn plannen in voorbereiding en aan va- der en moeder is ook gedacht. Ook voor hen komt een "Groot feest" met muziek en dans. Bingoavonden zijn in voorbereiding, kortom, er staat heel wat te gebeuren. U heeft het in eigen hand of alles zal slagen, want Uw medewerking is wel nodig. Heeft U plannen, heeft U suggesties, kom er mee vor de dag. Het bestuur is tevens bezig de hinde ring te leggen voor een grote "Carnavalsoptocht voor kinderen". Deze moet gehouden worden met zelf vervaardigde costuums. Hier ligt een taak voor moeders en zusters. De be- nodigde artributen te maken is een taak voor vaders en broers. De leer- krachten kunnen leuke ideen aan de hand doen; zij weten wat de kinderen het meest aanspreekt. Kom laten wij gezamelijk datgene gaan opbouwen waaraan vreugde te beleven valt, Het jachtige leven van alle dag moet op de een of andere manier worden onderbroken. Relaxen is geen overbodige luxe of hobby. Het is even nodig als het da- gelijks brood. Doe het daarom ook, maar doe het in vereniging met elkaar Een mens heeft maar heel weinig no dig en niet eens zo erg lang. Benut daarom de tijd die U is toegemeten. Laten we lachen en vrolijk zijn zolang het nog kan. Mogen wij werkelijk op Uw mede werking rekenen???? Wij zijn klaar om te starten en met Uw hulp kunnen wij het heel ver brengen. Het bestuur van Wijkver Nieuwland. Aleidastraat 24b-Schiedam Nu ook Morris Mini Cooper 1000 THEORIELOKAAL Joh. Straussplein 318 Tel. 2610 60 In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Secretariaat en Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Als je weet wat je wilt en je begint je denkbeelden gewoon uit te werken dan kies je niet de gemakkelijkste weg maar wel de beste weg. Dit heeft de heer Henny van Deursen, de grondlegger van „Radio Henny" op duidelijke wijze bewezen. Hij begon met het allernodigste, een prima vak- manschap, en waagde het om in 1965 in een betrekkelijk kleine ruimte en nog minder koopwaar een bedrijf op te zetten. Hij heeft er ontzettend hard voor moeten werken, maar het is hem gelukt een bedrijf op te bouwen dat er zijn mag. TELEVISIE-PALEIS STAAT ER NU BOVEN ZIJN NIEUWE ZAAK op de Grote Markt 5. Denk nu niet dat Henny ook een paleis- leven gaat leiden. Integendeel. Hij blijft paraat en zijn personeel steunt het ten voile, gezamelijk blijven zij achter de belangen van het Schiedamse publiek staan. Henny is een op en top zaken- man, hij leeft met de tijd mee. In zijn achterhoofd rijpt het plan nog meer service te bieden. Hij speelt met de gedachte zijn zaak zover uit te brei- den, dat hij zijn publiek een tretcen- trum kan bieden. Een warenhuis met lunchroom, een punt waar het winke- lend publiek even kan rusten, waar men naar toe komt, waar men vrien- den en kennissen kan ontmoeten. Is het publiek eenmaal binnen, krijgt het vanzelf interesse voor de uitgestalde goederen. Kijkers worden kopers, is het niet vandaag dan zeker morgen. Succes Henny, bezorg Schiedam een UNICUM op dit gebied. Onder bovenstaande hop maakt men in onze grote buurstad reclame voor het stimuleren van het theaterbezoek. In Schiedam hoeft dat niet, onze theaters staan nog altijd op de lijst der vrome wensen. Maar wij hebben andere uitgaansmogelijkheden. Wij vinden het een bijzonder waar- derende geste van „DE BROEKENSPE- CIALIST" en „BOETIEK't KELDERTJE" dat ze bij het 15-jarig bestaan van hun zaak ook iets in dergelijke zin bieden. Op 20 oktober bestaat de „Broekenspecialist", Hoogstraat 86, 15 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi- leum komt de heer Mouthaan met een aanbieding voor gratis plaatsbewijzen: Voor pa, gratis tribuneplaats voor de op 30 november te spelen wedstrijd S V.V. - AJAX. Voor ma, reductiekaart voor HOLIDAY ON ICE, van 24 nov. t/m 30 nov. in Sporthal Margriet.. Voor zoon of dochter gratis toegangs- bewijs voor SOUL-SERENADE op 7 november in gebouw Arcade. Bij besteding van tenminste 30,— ontvangt U een der genoemde plaats bewijzen. Zorgt dat U er bij komt, want de feestactie loopt t/m 1 nov. Behardeling zonder afsprack Gespecialiseerd In haarverven Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1