klanken S*te< 17 V 77 Feesiavond 28 november anno 1820 Kom je zingen? anno 182(r Folklore Klaverjassers maandag 1 december St. Nicolaas komt AANMELDINGSFORMULIER Wijkvereniging Nieuwland Surrogaat St. Nicolaas? V Het Bestuur Oude kranten Ongevraagde toezending De echte Sint W. Niehot, Damlaan 54. c Rente (^Jtot oA /o S C\rv \/y, Rente Rl] tot qa /o Ondergetekende wenst inlichtingen over lid te worden van Naam Adres Handtekening 1 e jaargang no. 19 20 november 1969 De bijzondere gebeurtenis waarvan wij reeds melding maakten komt naderbij. Op vrijdag 28 november is het zover. Dan komen de leden van Wijkvereni ging Nieuwland bijeen voor een feeste- lijk samenzijn. De bovenzaal van het Wijkcentrum, Dr. Wibautplein, is voor deze gelegenheid vastgelegd. The Swinging Harmonions zullen deze avpnd tot in de puntjes verzorgen. Het bestuur heeft alles voorbereid en hoopt dat ze niets over het hoofd heeft gezien. Voor de rest moeten de leden zelf zor- gen. Wat wordt er dan van hen ver- wacht? Dat zij zich onverwijld melden bij een der onnderstaande adressen wanneer zij op de feestavond aanwezig willen zijn. Het bestuur moet wecen wie er komen met het oog op de be- schikbare ruimte en eventuele (on- sumptie. Daarbij zullen de leden zelf moeten zorgen voor een goed humeur en goed getrainde lachspieren. Want gelachen moet er worden, dat is een eerste vereiste. Er is alleen plaats voor leden en aspi rant leden. Kinderen kunnen niet wor den toegetaten want het zal wel laat worden. The Swinging Harmonions zul len tot twee uur blijven. Zorg dus dat U een oppas heeft bij de kinderen. Het feest begint om 8 uur, dus moet men zorgen vodr 8 uur binnen te zijn. Om half 8 gaat daarom de zaal open. Men kan zich melden bij Het is eindelijk zover dat er voldoende deelnemers zijn om 6en zanggroep te laten starten. Bij deze roepen we alien die zich voor een zanggroep hebben laten inschrijven bij mevr. J. v. Pelt op, zich onverweild te melden. Er wordt op het moment naar een ge legenheid gezocht met voldoende atco- modatie. Natuurlijk moet hiervoor een vaste dag worden gesteld en om deze te kunnen bepalen willen we in alge- meen overleg zoeken naar het beste op- lossing. Mogen wij op uw medewerking hopen? Meldt u zich bij mevr. J. v. Pelt, Vlaardingerdijk 331 a. Oflrir\ o Het schijnt dat mevr. Bernard-v.d. Horst het goed heeft gezien toen ze het plan opperde een STREEKKLEDING SHOW te willen organiseren wanneer zou blijken dat er voldoende animo voor zou zijn. Op de eerste oproep in ons blad kwa- men reeds enkele aanbiedingen binnen. Een kompleet VOLENDAMMER KOS- TUUM en een kostuum van een WAL- CHERSE DAME. Het is een kostuum waarmee op de Middelburgse markt, op de zo gehete „ANNELIESJESDAG" werd geparadeerd en waarvan de boerendichter K. Kloets naar waar- heid verhaalde: „Nergens vin je, wir je ook rondkiekt, Zo'een schat van kleurenpracht, Nergens op de eele wereld Zo'n keus van kleederdracht. Dan bie oens in't Zeeuwse land". is voor de leden van de klaverjas-afde- ling van de Wijkvereniging Nieuwland een bijzondere avond. Die avond zullen er voor de leden PRIJZEN BESCHIKBAAR gesteld wor den voor het op die avond behaalde aantal punten. Het aantal behaalde punten is bepa- lend voor de prijs. Alle leden hebben dezelfde kansen. Zorg dus die avond beslist aanwezig te zijn. De commissie. Op zaterdag 6 december komt hij met zijn trouwe knecht naar de cantine van SCHIECARTON, Burg. Honnerlage- Gretelaan, om de kinderen uit de wijk Nieuwland te begroeten. Hij heeft een afspraak gemaakt met BOBO de clown om de kinderen te laten genieten van de belevenissen die een clown nu een- maal regelmatig ondergaat. Bobo heeft toegezegd te komen en brengt, net als St. Nicolaas ,zijn knecht mee. Dat belooft natuurlijk een dolle boel te worden. Bobo is voor de kin deren uit Nieuwland een nieuweling, zijn belevenissen zijn dus ook nieuw. Bobo zal St. Nicolaas begroeten. Er zullen leuke films gedraaid worden; Bobo en zijn knecht zullen de kinderen vertellen over alles en nog wat. Dan komt de goede Sint en zal wel versnaperingen meebrengen. Hij vcr- wacht van de kinderen dat zij hem luidkeels zullen toezingen. Nu, wij zijn benieuwd hoe hard jullie kunnen zingen Het St. Nicolaas-commite zal zorgen dat de kinderen van de leden der wijk vereniging hun toeganskaartje thuis- krijgen. Dit kaartje moet op 6 decem ber zichtbaar gedragen worden. Nu kan het natuurlijk altijd wel voorkomen dat er een kind over het hoofd wordt gezien. De leden die voor de kinderen van 4 tot 8 jaar geen kaartje hebben ontvangen moeten dit even melden aan de heer W. Niehot, Damlaan 54. Deze zal dan zorgen het verzium goed te ma- ken. Wacht echter niet te lang, doe het meteen, want ook de heer Niehot heeft veel meer te doen dan dit alleen. Verder laten we alles aan het St. Nico- laas-comite over. Alle kinderen zijn welkom, ook de kinderen van niet-leden. Deze betalen echter 50 cent per kind om de kosten te bestrijden, die aan zulke feestjes nu eenmaal verbonden zijn. Er zal enkele dagen van tevoren nog een geluidswagen door de wijk rijden om het feest met woord en mu- ziek aan te kondigen. De coca-colafa- briek stelt ons deze geluidswagen ler beschikking en de Burgemeester heeft ons toestemming verleend hiervoor. Bij dezen bedanken wij hen. Het St. Nicolaas-comite. Ik ben alvast gekomen om naar de verlang- lijstjes te kijken en de kadoo's te verzorgen. u kunt mij helpen door te schrijven aan antwoordnummer 123, Schiedam (plak geen postzegel), of te komen kijken bij de „Magneet" Rotterdamsedijk 279. Dozen luxe post v.a. Fl. 4,25 Visitekaarten v.a. Fl. 7,OS EEN PERSOONLIJK KADOO Waarin een grote stad erg klein kan zijn. Het is een heel grote geruststelling dat de goed heilig Sint zo bijzonder tolerant is. Ware hij dit niet kwam hij zeker nimmer meer naar Schiedam. In die stad heeft men het voor elkaar gebracht aan een college van organisa- toren het ALLEENVERTONINGSRECHT toe te kennen, ergo mag niemand een SURROGAAT Sint NICOLAAS op straat brengen. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Voorzitter J. H. Bernard, Mozartlaan 163, Telefoon 35 39 51. Secretaris W. Niehot, Damlaan 54. Penningmeester Mevr. C. Post-Brand, Dr. Wibautstraat 17. Telefoon 26 23 42. 2e Voorzitter P. B. Brand, Dr. Wibautstraat 29. 2e Secretaris L. C. v.d. Meer, Goeman Borgesiuslaan 83. Telefoon 26 31 88. Mevr. C. Bernard-v.d. Horst, Mozart laan 163. Telefoon 35 39 51. Propagandist J. J. Balk, Mgr. Nolenslaan 536. De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. „In de Amerikaanse staat New-York is een wetsvoorstel ingediend waarbij on- gevraagd toegezonden goederen auto- matisch bezit van de ontvanger wor den". Een afdoende manier om aan deze OPDRINGERIGE VERKOOP-ME- THODE een eind te maken, zegt de consumentengids. Een mooi voorstel om ook in onze wetgeving op te nemen, zegt de redacteur. Op 22 november is het zover, op die datum komt de Sint weer naar Schie dam. Hij wordt weer net als de voor- gaande jaren op een door de organi- satoren vastgestelde wijze ontvangen. De Rijnmondband zal voor de muzikale inhaal zorgen. De organisatoren heb ben echter voorgesteld dat de Rijn mondband plaats zal nemen op een klein plezierbootje. Denk eens in, 50 muzikanten met hun instrumenten op een klein bootje. BELACHELITK, zegt het bestuur van de Rijnmondband. Goed, zeggen de organisatoren, dan op twee kleine bootjes. Nog belachelijker, zegt het bestuur weer. De organisato ren weten echter GEEN ANDERE 0P- LOSSING. Toen sloev het bestuur zelf de hand aan de ploeg en stelde zich in verbin- ding met de firma SIMONS. Deze stelde een dek-schuit beschikbaar en ook een sleepbootje werd gecharterd. Het bestuur van de Rijnmondband kan nu tenminste de goed heilig man met een gerust hart ontvangen. Het blijft echter nog een trieste zaak dat de band zelf voor alle nodige sDullen moet zorgen. De organisatoren zullen na afloop wel vermelden: De organisatie was pri ma". Maar ja, daarvoor zitten we ook in Schiedam, waar schijnbaar alles met grote moeite en veel gezeur voor elkaar moet komen. Aldus lazen wij in de kolbak.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1