klanken SINT NICOLAAS Komt naar Nieuwland OVERLAST BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL 77 Koopavonden x anno 1820 Rente tot anno 162(r °ogs te^ 77 WEEKKAMP voor kinderen en WIJKVERENIGING „NIEU WLAND" Rente (^J tot Qj> /o S? ^°ogs te* Kapsalon »FEMMY« 1 e jaargang no. 20 28 november 1969 Op zaterdag 6 december komt hij met zijn trouwe knecht naar de cantine van SCHIECARTON, Burg. Honnerlage- Gretelaan, om de kinderen uit de wijk Nieuwland te begroeten. Hij heeft een afspraak gemaakt met BOBO de clown om de kinderen te laten genieten van de belevenissen die een clown nu een- maal regelmatig ondergaat. Bobo heeft toegezegd te komen en brengt, net als St. Nicolaas ,zijn knecht mee. Dat belooft natuurlijk een dolle boel te worden. Bobo is voor de kin deren uit Nieuwland een nieuweling, zijn belevenissen zijn dus ook nieuw. Bobo zal St. Nicolaas begroeten. Er zullen leuke films gedraaid worden; Bobo en zijn knecht zullen de kinderen vertellen over alles en nog wat. Dan komt de goede Sint en zal wel versnaperingen meebrengen. Hij vcr- wacht van de kinderen dat zij hem luidkeels zullen toezingen. Nu, wij zijn benieuwd hoe hard jullie kunnen zingen Het St. Nicolaas-commite zal zorgen dat de kinderen van de leden der wijk- vereniging hun toeganskaartje thuis- krijgen. Dit kaartje moet op 6 decem ber zichtbaar gedragen worden. Nu kan het natuurlijk altijd wel voorkomen dat er een kind over het hoofd wordt gezien. De leden die voor de kinderen van 4 tot 8 jaar geen kaartje hebben ontvangen moetan dit even melden aan de heer W. Niehot, Damlaan 54. Deze zal dan zorgen het verzium goed te ma- ken. Wacht echter niet te lang, doe het meteen, want ook de heer Niehot heeft veel meer te doen dan dit alleen. Verder laten we alles aan het St. Nico- laas-comite over. De middagvoorstelling vangt aan om twee uur en zal tot half vijf duren. Het programma zal als volgt worden afgewerkt. Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Zwaluwlaan 101 - Tel. 265325 Spaarbank voor iedereen. Renfe van 3V2 1%. Prive rekening. VEILIG - GEMAKKELIJK ZONDER KOSTEN RENTE 31/2%. VERZEKERINGEN Alle bankzaken U benf van harte welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. 1. Film. 2. Bobo de clown. 3. Film. 4. St. Nicolaas met knecht die voor versnaperingen zal zorgen. 5. Bobo de clown. 6. Film en zang. Daarna weer vlug naar huis. Alle kinderen zijn welkom, ook de kinderen van niet-leden. Deze betalen echter 50 cent per kind om de kosten te bestrijden, die aan zulke feestjes nu eenmaal verbonden zijn. Er zal enkele dagen van tevoren nog een geluidswagen door de wijk rijden om het feest met woord en mu- ziek aan te kondigen. De coca-colafa- briek stelt ons deze geluidswagen ter beschikking en de Burgemeester heeft ons toestemming verleend hiervoor. Bij dezen bedanken wij hen. Het St. Nicolaas-comite. Van de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad ontvingen wij de mededeling dat in Schiedam voor St. Nicolaas 5 koopavonden komen. De eerste koopavond zal zijn Vrijdag 28 november. Winkels open tot 9 uur n.m. De tweede koopavond, zaterdag 29 november sluiten de win kels om 6 uur n.m. Van maandag 1 december t/m. donderdag 4 december 1969 zullen de winkeliers U weer tot 9 uur n.m. van dienst zijn. De ochtend- en middagsluitingen in de week van 1 t/m. 6 december vervallen, zodat U ruimschoots de gelegenheid heeft Uw inkopen te doen. Voor de koopavonden rond Kerstmis informeren wij U bijtijds. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huls Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Strausspleln 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 In 1970 met 70 kinderen naar buiten. Dat is het doel dat de Wijkvereniging Nieuwland zich zelf gesteld heeft. Het bestuur heeft reeds een volledig plan samen gesteld, doch dit staat of valt naar gelang de bereidwillige mede- werking van de leden wier kinderen aan dit festijn zullen deelnemen. Het plan houdt in het organiseren van EEN WEEKKAMP VOOR KINDEREN in de leeftijdsklasse van 6 tot 14 jaar. De deelnamekosten zullen ongeveer 40,00 per kind bedragen. Het bestuur van de wijkvereniging is van oordeel dat dit kamp grondig moet worden voorbereid, dat er een spaar- regeling voor moet komen en dat de kinderen daaraan zelf zullen kunnen meewerken. Voor dat alles kan gaan draaien is het een eerste noodzaak te weten wie er mee zullen gaan, hoeveel er mee zullen gaan en of er ouders zijn die zelf als Ieiding mee willen gaan. Het is DAAROM dat we er zo vroeg mee op de proppen komen. De vakan- ties zijn nu eenmaal gespreidt en moe- ten lang te voren worden vastgelegd. Aan de hand van deze datums zullen we een week moeten bepalen. Dit moet op zich zelf ook heel vroeg worden gedaan omdat er heel veel aanvragen voor een weekkamp komen en er niet zoveel beschikbare kampen zijn. Het eerste wat de ouders wier kinderen aan dit kamp willen deelnemen moe ten doen is Direkt aan de heer W. Niehot, Dam laan 54 opgeven welke kinderen er mee zullen gaan. Dat is de basis waarop alles moet worden opgebouwd. Er zal dan een commissie van ouders gevormd worden die zich met allerlei voorbereidselen kunnen gaan bezig houden. De algehele Ieiding blijft bij het bestuur en dit zal ook alle officiele stappen doen die nodig zijn. De commissie zal de onderdelen moe ten regelen, diverse middelen beramen en bespreken, de spaarregeling onder de loupe nemen enz. enz. Zij die iets voor dit werk voelen en er zijn (haar) medewerking aan wil ver- lenen kunnen zich opgeven aan de heer Niehot. Maar wat het zwaarste weegt is, dat wij direkt weten wie er interesse hebben, en welke kinderen er mee zullen gaan. Stel niet uit tot morgen wat ge heden kunt doen is een gezegde dat hier zeer zeker op zijn plaats is. Doe het dus meteen, de tijd gaat snel en de dag van heden zien we nooit meer terue. Aan U de taak dit werk voortgang te doen vinden. Het bestuur. Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 1877 Nu ook pruiken uit voorraad leverbaar vanaf f 65 Tijdens de Sint Nicolaaskoopavonden geopend uitsluitend voor verkoop Het leefbaar maken van een woonwijk is alleen dan mogelijk als de bewoners daaraan zelf willen medewerken. Het allereerste begin moet zijn begrip te tonen voor de moeilijkheden en te trachten de overlast die men elkaar noodwendig aandoet zoveel mogelijk te beperken. Het allerbeste zou zijn als alles in gezamelijk overleg iou kunnen gebeuren. De klachten zijn le- gio. Tal van klachten handelen over handelingen, waarvan de bedrijver ei- genlijk zelf meent dat ze normaal zijn. Als bijv. de bewoonster van een hoog haar was aan haar eigen waranda te drogen hangt, maar de bewoonster van twee of meer hoog op het zelfde moment haar kleedjes klopt over haar eigen waranda, dan is er reeds onge- noegen. Eigenlijk zou de bovenste buur steeds over de waranda moeten kijken of de lager wonende buur niet toeval- fig iets aan het doen is, en de lager wonende buur zou steeds naar buven moeten zien of daar geen handelingen gaande zijn die haar kunnen schaden. Zo is het ook als de bewoonster van de begane grond haar was heeft hangen op haar eigenstraatje en de bovenburen gaan de vogels voederen, dan zullen de vogels de was met hun uitwerpselen bevuilen. De vogels worden gelokt door de etensresten en de rest volgt vanzelf. Weer ongenoegen dus. Als de kinderen van de hoger wonende buren met hun modderlaarzen binnen het pand komen bevuilen ze eerst de trappen en overlopen van de lager wonenden. Zijn ze eenmaal boven is het meeste vuil van hun laarzen en schoenen af. De lager wonenden erge- ren zich daaraan en als het veelvoudig voorkomt zullen ze weigeren de trappen en overlopen te reinigen. Het helpt toch niets, zal hun uitleg zijn. De boven buren zullen zich gaan ergeren aan ue vuile troep en de lager wonenden be- schuldigen van verwaarlozing. Die (vervolg pag. 3)

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 1