Feestavond Wijkvereniging SL 1112 Firma GEBR. DRIES 14. spaati tech NIEUWLANDZEGELS met 10*/o zente PANDOEREN Klaverjasconcours Uitdeuken -Spuiten-Moffelen KINDER- BESCHERMING AANME LDINGSFORMULIER KLAVERJASCONCOURS Gezond eten HI VOS Min #-#.* In nhen Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 De Feestavond van de Wijkvereniging Nieuwland behoort weer tot het ver- leden. Maanden van voorbereiding gaan aan zoiets vooraf, tal van malen wordt het programma besproken, uit- gepluist of niet iets vergeten kan zijn en het kost hoofdbteken totdat de avond een feit is. Vol verwachting klopt ons hart, zal het slagen Nu kan men dit opvatten als gebrek aan zelfvertrouwen, maar dat is het in geen geval. Er kunnen van buitenaf hinderpalen komen. Zo ook de bewuste avond. Op het laatste nippertje werd bekend, dat de winkeliersactie diezelfde avond een koopavond had. F. C. Nieuw land welke participeerde aan de feest avond had juist die avond ..Training". Deze gebeurtenissen trekken onwille- keurig een deel van de verwachte be- zoekers weg. Zoals ook die avond bleek. Toch werd het een volledig succes. Op het geplande uur kon de voorzitter de avond openen en de aan- wezigen hartelijk welkom heten en ze een prettige avond beloven. Fiet werd ook een prettige avond. Wei geteld passeerden 93 leden de controle-tafel. Dit werd precies bijgehouden omdat de penningmeester aan elk bezoekend lid twee consumptiebonnen verstrekte. The Swinging Harmoniens, een bij uitstek geschikt gezelschap, zette de avond in. Het ging wel wat stroef in het begin, de een keek naar da ander, maar toen eenmaal de beentjes van de vloer gingen, zat de stemming er meteen goed in. Alles liep gesmeerd en ieder genoot met voile teugen. Onder de aanwezigen bevond zich een gehan- dicaote jongeman. Deze wilde gaag een nummertje muziek geven. De or ganist van het muziekgezelschap stond spontaan zijn plaats achter het orgel af om de jongeman in de gelegenheid te stellen zijn wens te vervullen. Dit jongmens scheen over bijzonder goed muzikaal gevoel te beschikken, want hij bracht op het eenklaviers Phili- corda-orgel enkele prima nummers ten gehore. Hij oogste hiermee een daverend applaus van de aanwezigen. Het jongmens genoot zichtbaar van deze betuiging en heeft zich de verdere avond kostelijk geamuseerd. Een over- tuigend bewijs dat onderling contact grote vreugde kan brengen. De avond bleef gezellig en er werd veel gedanst en gelachen, de avond heeft beslist aan de verwachtingen voldaan. Het bestuur had tenbate van het St. Nicolaasfeest op 6 december een tom bola georganiseerd. De loten werden grif verkocht. Ook een bewijs dat de aanwezigen zich amuseerden en graag een offertje brachten voor de kinder- middag. Om half twee in de nacht gaf de voorzitter het sein dat er ge- stopt moest worden. Tot het laatste moment bleef de stemming er in. Koste het aan het begin even moeite om de gang er in te brengen, het koste aan het eind meer moeite de rem er goed op te krijgen. Het bestuur betuigd hiermede haar dank aan alien die deelnamen en er zorg voor droegen de leut gaande te houden. Voor hen die om een of andere reden verstek lieten gaan kan het bestuur niets anders zeggen dan: Jammer, heel erg jammer, u heeft veel gemist. Zorg er voor dat u dit een volgende maal niet overkomt. Het bestuur. Weer heeft de commissie van de kla- verjas-afdeling een concours gepland. Dit gebeurde ditmaal op veler verzoek zowel van de leden als van buiten- staanders. Deze verzoeken zijn een tastbaar bewijs dat de concoursen bij zeer velen in goede smaak vallen en voor de commissie staat het vast dat ze op de goede weg is. Zij heeft daarom aan die vele verzoeken voldaan en als datum gekozen: Zaterdag 27 december 's middags van twee tot vijf uur. Het concours wordt gehouden in de bovenzaal van het Wijkcentrum Dr. Wibautplein, het inschrijfgeld is weer f 1,50 per persoon. De deelnemers worden verzocht zich tijdig en in ieder geval uiterlijk 23 december te melden aan 6en der onderstaande adressen. 1. P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. 2. Witzel, v. Oldebarneveldstraat 2. 3. Piek, Prof. Aalberselaan 102. 4. Post, Dr. Wibautstraat 17. 5. Romeijn, Klaas Katerstraat 61. Fraaie prijzen zullen het spel aanwak- keren. Het spelsysteem zal weer zijn 2 maal 2000 punten. De commissie zal alles doen om de sfeer zo aangenaam mogelijk te maken. Zij hoopt er in stilte op dat zij, die nog geen lid zijn van de klaverjasafd., zich zo gaan thuis voelen dat ze ook de wekelijkse klaverjasavond zullen be- zoeken. Hoe meer zielen hoe meer vreugd en, vele handen maken licht werk. Komt vooral eens kijken op onze vaste avond. U zult de sfeer proeven. Het Bestuur. Naam Adres Partner Naam Adres Hoeveel ouders zijn er, die - door welke oorzaak dan ook - de opvoeding van hun kinderen niet meer aankun- nen? In hoeveel gezinnen is er kortslui- ting tussen de ouders onderling Hoe veel leed is er door gezinsmoeilijkheden van velerlei aard Hoeveel kinderen missen in ons land de geborgenheid van een goed gezin Op de laatste vraag kunnen wij U het antwoord geven: bijna 45.000. De Nederlandse kinderbescherming komt voor deze kinderen op. Zij vindt dat zij al genoeg gedupeerd zijn. Zij vindt dat deze kinderen even goed recht hebben op een menswaardige plaats in onze samenleving als onze eigen kinderen. Daarom doen de 400 bij ons aange- sloten instellingen met een staf van geschoold personeel alles wat mogelijk is om die 45.000 kinderen datgene te geven, wat zij in hun gezin tekort zijn gekomen. U zult het met ons eens zijn dat ze daar goed aan doen. Voor een groot deel wordt dit nood- zakelijke werk door de overheid ge- subsidieerd. Maar een jaarlijks bedrag van ongeveer 55,per kind moet toch altijd nog uit particuliere bron worden bijeengebracht om deze kin deren behoorlijk te kunnen helpen. Wij roepen ook de Schiedamse bevol- king op om mee te helpen, dit bedrag bij elkaar te krijgen en hopen ook bij U niet tevergeefs aan te kloppen. Niet iedereen kan natuurlijk een kind voor zijn rekening nemen. Maar als we alle- maal nu eens IETS deden? Ieder naar vermogen? Zou het dan niet lukken denkt U? Wij zijn er van overtuigd. Wilt U meedoen? Schrijft U dan van- daag nog - het wordt anders zo gemak- kelijk vergeten - Uw bij drage over op giro 40 40 40 van „SAKOR" te 's Her- togenbosch. Hartelijk dank daarvoor. EEN NIEUW VERDOVEND en pijn- stillend middel met lange werkingsduur is ontwikkeld door geleerden van de Georgetown-universiteit in Washing- ton.Bekend onder de codenaam SL- 1112 en nog geheel in het experimen- tele stadium, is het tenminste tien maal effectiever dan enig ander verdovings- middel dat momenteel gebruikt wordt. Proeven op kreeften, ratten en guinese biggetjes hebben uitgewezen dat SL- 1112 de zenuwwerking in bepaalde li- chaamscentra vele uren kan uitschake- len, terwijl dit bij toepassing van pro caine (novocaine), een algemeen ge- bruikelijk middel voor plaatselijke ver- doving, slechts enkele minuten gelukt. Een injectie, toedienend aan een paard met een pijnlijk been, deed alle pijn (zover constateerbaar) gedurende drie weken verdwijnen. Een ander voordeel van SL-1112 is zijn specifieke werking. Het stelt alleen de zenuw in het injectiegebied tijdelijk op nonactief, maar heeft weinig of geen effect op de omliggende weefsels. Het kan daarom misschien van grote be- tekenis zijn voor de behandeling van chronisch locale pijnen, die men tot nu toe alleen kon cureren door het door- snijden of vernietigen (met alcohol en phenol) van de zenuw in kwestie. (Science Horizons) Ondergetekende, wenst deel te nemen aan het Klaverjas-koppel-concours op zaterdag 27 december in Wijkcentrum Nieuwland Dr. Wibautplein. Deelname 1,50 per persoon. Handtekening Hij (zij) wenst deel te nemen als enkeling. Goed eten is belangrijk en ook plezie- rig. Men moet echter wel met verstand eten; te zware spijzen bij de avond- maaltijd zijn meestal nog niet verteerd voor het slapen gaan. Het ontbijt wordt daarentegen vaak verwaarloosd. Men moet daarom het volgende ge- zegde ter harte nemen:: „Eet 's mor- gens als een koning, 's middags als 'n burger en's avonds als 'n bedelaar". Ieder moet dit natuurlijk voor zichzelf interpreteren. Degenen die de gehele dag op een kantoorkruk zitten en geen zware lichamelijke arbeid verrichten hebben uiteraard geen koninklijk ont bijt met „zware kost" nodig. Voor die categorie zijn licht verteerbare spijzen en kleine opwekkende hapjes aan te bevelen. 's Avonds is voor iedereen een licht verteerbare maaltijd het beste. Heeft men voor het slapen gaan een hongerig gevoel, geen nood. Een paar hapjes marmelade of een paar suiker- klontjes zijn al voldoende het lege gevoel weg te werken en men kan rustig slapen. Dit bericht richt zich in de eerste plaats tot buitenkerkelijken. Het gaat over een stichting die wil voorkomen dat particuliere ontwikkelingshulp in ons land voornamelijk een aangelegenheid blijft van kerkelijke of met de kerk verbonden organisaties. Onze Stich ting wil ook de niet-kerkelijke gebon- den Nederlandse bevolking op haar manier laten deelnemen aan het ont- wikkelingswerk. Dat vooral dan vruch- ten afwerpt als het inhaakt op initia- tieven uit de ontwikkelingslanden zelf en plaats vindt in een geest die elkan- ders overtuigingen eerbiedigt en het wederzijds begrip bevordert. Daarbij kan de Stichting HIVOS zich nuttig maken zoals haar nog jonge geschiedenis nu reeds leert. Maar wij kunnen niet werken zonder Uw steun en hulp. Werken op een wijze die U aanspreekt. De stichting Hivos zeteld in Den Haag. Kort geleden stelde het Rotterdamsch Nieuwsblad aan haar lezers de vraag: „Wordt er nog ergens gepandoerd?" Tal van reacties kwamen op deze vraag binnen. Er wordt in Rotterdam nog heel veel gepandoerd, dat bleek v/ei. Aangespoord door dit succes brengen wij dezelfde vraag in Nieuwland ter tafel. WORDT ER IN NIEUWLAND NOG GEPANDOERD Zijn er voldoen de liefhebbers om tot een pandoerclub te komen? Pandoeren is een pracntig spel, niet te vergelijken met het een- zijdige klaverjassen. Wie interesse heeft kan zich melden bij L. C. v.d. Meer, Goeman Borgesiuslaan 83, tel. 26 ->1 88. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020 - 23 09 00. DRUKWERK Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, prive briefpapier en enveloppen naar Drukkerij - Uitgeverij „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, - 26 66 70.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 3