NIEUWLANDZEGELS Ci spaazl lock Wees zuinig op Uw voeten Talkpoeder voor International Geluidshinder met 10*/o zente A babies gevaarhjk Pen-friend Society Zorg voor eengoede fietsverlichting Kapper Keuken-ruimte Een goede tip! Speelt U ook Mondorgel ZOO. REAKT1ES VAN LEZERS Planten-verzorging Opmars fiets blijft doorgaan If ini-h'hmken Gewaarschuwd huisvrouw telt voor twee Het grootste deel van de mensen klaagt in meer of mindere mate over narigheid aan voeten of benen. In veel gevallen blykt echter, dat zij deze klachten aan zichzelf te wijten hebben, omdat ze een gevolg zijn van een onjuiste behandeling of gebruik van deze be- langrijke delen van ons lichaam. Het vervelende hierbij is, dat jonge mensen, die over in prima staat ver- kerende voeten en benen beschikken, geen aandacht schenken aan hun onderdanen. Benen en voeten zijn toch in uitstekende conditie, nu, dan be- hoeft daar toch geen speciale aandacht aan te worden geschonken? Die goede conditie van deze delen van het lichaam zal wel altijd zo blijven, denken ze. Maar niets is minder waar. Bij het ouder worden beginnen vroeg of laat de veranderingen. Er verschij- nen dikke plekken, of er ontstaat een fijn netwerk van adertjes aan de huid- oppervlakte. Men gaat klagen over andere ongemakken, zoals overvloedige eeltvorming, likdoorns, vermoeide voe- Het wordt weer steeds vroeger donker en later licht. Zorg voor goed licht op de fiets. Dat is niet alleen wettelijk voorgeschreven, maar ook in het be- lang van uw eigen veiligheid in het verkeer. De fietsverlichting zorgt er voor dat de fietser kan zien waar hij rijdt, maar ook dat hij door de andere verkeersdeelnemers wordt ge- zien. Dat laatste is misschien wel het belangrijkste. Goede fietsverlichting betekent een helder uitstralende lamp aan de voorzijde van de fiets - die niet te hoog geplaatst moet worden om andere weggebruikers niet te hin- deren - en een helder rood licht aan de achterzijde van de fiets, geplaatst op een wit spatbord. Reflecterende pedalen bewijzen verder, juist in deze tijd, goede diensten. Steek de fiets verlichting tijdig aan en gebruik de verlichting ook bij mist, zware regen- val en sneeuw. Zorg ervoor steeds wat reservelampjes bij de hand te hebben en laat de verlichting, juist nu door een vakman eens grondig nakijken. De FAVORIET heeft alles op rijwiel gebied en wil U graag adviseren. Mgr. Nolenslaan 696, en Franselaan 281 De dames dragen het haar in diverse vormen. De een heeft een kort gekmpt kopje, de ander draagt het haar lang en een derde heeft het opgestoken. Nu treft men hier en daar de verkeerde mening aan dat opgestoken haar nauwelijks of in het geheel niet zou groeien. Dit is volkomen onjuist. Loshangend en opgestoken haar groeit bij eenzelfde persoon even hard en wel met ongeveer een centimeter p. maand. Vrouwen die het haar opgestoken dra gen dienen dit wel speciaal te behan- delen. Het moet regelmatig los ge- maakt gelucht, uitgeborsteld en gewas- sen worden. Anders wordt het haar dor en gaan de punten verdrogen. Het gevolg laat zich raden. Het haar breekt af en gaat in kwaliteit achteriut. Wel een actueel onderwerp voor onze wijk en terecht, dat zijn we allemaal met elkaar eens. Maar de hinderlijke geluiden waar wij graag iets over wil- len zeggen is, menen wij, nog nooit behandeld. Wij doen alles om onze wijk bewoon- baar te maken. De jeugd, waar wij zo- veel voor over hebben, moet echter wel heel vast slapen willen zij door alle galerijgeluiden heen kunnen slapen. Daarom vooral een beroep op de dames (heel vaak moeders) om 's avonds of 's nachts IN HUIS afscheid te nemen. De heren volgen vanzelf het goede voorbeeld. Juist als het zo stil is klin- ken de stemmen en voetstappen zover door. Let U er eens op? Dan zijn onze kinderen verzekerd van hun hoogno- dige nachtrust. ten, gezwollen enkels en wat al niet meer. Gebrek aan beweging is de grootste oorzaak van vele voet- en beenklach- ten. Wie zijn benen en voeten goed wil verzorgen.houdt er rekenning mee, dat ze zoveel mogelijk moeten worden gebruikt door bijvoorbeeld wandelen, fietsen, zwemmen e.d. Daarnaast moeten de benen ook in ander apzicht goed worden verzorgd. Voeten en benen dienen regelmatig te worden gewassen, goed afgedroogd (ook tussen de tenen) en gemasseerd. Dat kan men reeds bereiken door ze tijdens het wassen te bewerken met een stevige borstel, terwijl men voor dit werk tussen de tenen een oude tandenborstel kan gebruiken. Niet alleen dat dit goed is voor uw onder danen, maar ook voor de huid. Het bevordert de bloeddoorstroming en dat is van groot belang. Wordt lid van een wandelsport-vereni- ging, en neem deel aan de marsen, opdat uw benen en voeten in goede conditie blijven. De meeste keukens in de moderne woningen zijn miniem klein gehouden. Desondanks is de keuken het domein van de huisvrouw; zij brengt er een belangrijk deel van haar leven in door. Velen missen in hun keuken de ruimte voor ditjes en datjes. Dingen die ze graag bij de hand hebben, maar toch niet open en bloot in de keuken willen of kunnen tentoonstellen. Een oplossing hiervoor is deze. Maak aan de binnenkant van een kast- deur een flink stuk gaatjesboard. Dit kan desnoods de gehele deur beslaan. Hierop kunnen we dan heel veel kleine dingen keurig ophangen. Aan het oog ontrokken en toch steeds bij de hand. Hebt U sla gewassen en wilt U die snel en goed droog hebben? Knoop dan de sla in een schonen doek en stop het geheel voor een kort ogenblik m de centrifuge. De doek om de sla voor- komt het uit elkaar slaan en dient te- vens als vochtopnemer. In minder dan geen tijd is de sla kurkdroog. Wij zoeken voor een mondorgel-orkest leden, in de leeftijdsgroep van 8 tot 12 jaar. Zij die hier iets voor voelen kunnen zich melden bij: de heer J. J. Balk, Mgr. Nolenslaan 536. In onze toneelgroep is nog plaats voor enkele jonge mannen. Aanmelden bij mevr. M. de Kaper-Peek. Dr. de Kuijperlaan 73. Het is algemeen bekend dat men in dierentuinen een hekel heeft aan plas tic verpakkingsmateriaal. Veelal wordt dit achteloos weggeworpen en komt bij de dieren terecht. Plastic verteert niet en heeft bij nuttigen meestal de dood tot gevolg. Er wordt dan ook re gelmatig tegen gewaarschuwd. Een jonge Alpaca in Ouwehannds Die- renpark moest een dezer dagen nog worden gered van zo'n dood door plas tic. Ditmaal ging het echter meer om verstikking. Het dier had n.l. zijn kop in een plastic zak gestoken en hoe het ook wurmde om er uit te komen, alle pogingen faalden. Directeur J. Baars sprong in eigen persoon in de ren, moest een heel lange adem hebben om het op de vlucht geslagen dier eindekjk te pakken en kreeg uiteindelijk de zak van de kop van de Alpaca. Dit alles ten aanschouwen van vele kijkers, die zeker nimmer meer onachtzaam plastic materiaal van zich af zullen smijten, waar dan ook. Weest uiterst voorzich- tig met plastic. OOK VOOR KLEINE KINDEREN LEVENSGEVAARLIJK Het talkpoeder, dat zorgzame moe- dertjes zo praag voor hun babies ge bruiken, is bij inademing gevaarlijk, schrijft het British Medical Journal. Volgens het weekblad krijgen een- tot twee-jarigen soms een busje talkpoe der te pakken. Zij gaan er dan mee spelen, waarbij vaak niet onaanzien- lijke hoeveelheden uit het busje te voorschijn komen en ingeademd wor den. De medische autoriteiten hebben de laatste tijd van vijf van dergelijke gevallen gehoord. Drie der kinderen overleden ten gevolge van het inade- men van de talkpoeder. Binnen een uur ontstaan ademhalings- moeilijkheden, terwijl zich tekenen van bronchitis ontwikkelen. Er is weer een nieuwe ster verschenen aan het firmament van de „agressieve verkopen" de pannenset „Rena-Ware" wordt via de reeds beruchte verkoop- vorm van colportage (verkoop aan de deur) aan de vrouw gebracht voor de liefelijke prijs van bijna 800,-, waarbij echter een 40-delig stalen bestek of een elektrische pan „cadeau" gegeven wordt. Als men nu bedenkt dat vier roestvast stalen pannen van de aller- beste kwaliteit (door IVHA goedge- keurd na uitgebreid onderzoek door het Metaalinstituut TNO en uitvoerige kookproeven) verkrijgbaar zijn voor nog geen 200,-, een goede elektrische bale- en braadpan ongeveer 70,- kost en ook stalen bestekken in deze prijs- klassen verkrijgbaar zijn, kan men Zoals U bemerkt hebt met het halen in november van de Staatsloten, was mijn kantoor moeilijk bereikbaar door de opgebroken straten, zeker per auto. Mijn hartljjke dank voor de moeite die U zich getroost hebt, om toen Uw loten te halen. Langs deze weg wil ik er op wijzen, dat U het beste vanaf het kruispunt Burgemeester van Haarenlaan - Park- weg via de Klaas Katerstraat kunt rij- den resp. lopen. U hoeft dan vanaf de Klaas Katerstraat waar U dus weer in kunt rijden, hoog- stens nong 20 meter te lopen. Gaarne verwacht ik U voorJle inwisse- ling van Uw prijsloten en voor een nieuwe bestelling voor de verkoop van 5 januari a.s. Dit laatste kunt U ook telefonisch doen op telefoonnnummer 26 47 73 en per giro op nummer 510973 v66r 5 j anuari storten, U krijgt dan Uw bestelling op verzoek per post door my toegezonden. Hoogachtend, en bij voorbaat dank, W. Vaz Dias - Noach Henri Polakstraat 120 Vaak hoort men de klacht: „Ik geef mijn planten regelmatig water en voe- ding en toch gaan ze zienderogen ach- teruit". Ja dat kan, maar dan verzorgt U ze toch niet goed. Soms verdrinkt men de planten n.l. Wanneer moet er begoten worden Neemt U een niet roestige, mooie gladde breinaald. Steek die naald in de aarde van de plant. Komt de naald er droos en schoon uit, dan moet de plant water hebben. Kleeft er aarde aan de naald, dan is de grond nog vochtig genoeg. De vredes-beweging komt door de gehele wereld op gang. Het is speci aal de jeugd die zich hiervoor gaat inzetten en steeds met nieuwere ideeen komt. Wii kunnen niet anders doen dan deze jeugdacties toejuichen en waar mogelijk onze steun verlenen. Het doel van de Japanse jeugd om te trachten door middel van Internatio nale correspondentie meer begrip en vertrouwen te kweken lijkt ons aan- bevelenswaardig en geven daarom het volledige adres door. Men kan gebruik maken van de Engelse, de Franse, de Duitse of de universele Esperanto-taal. Het adres is: International Pen-friend Society. P.B.O. 3. Edogawa. Tokyo 132. Japan. zonder moeite uitrekenen hoeveel winst de verkoopmaatschappij van „Rena-Ware" hierop moet maken. Natuurlijk doen de verkopers het voorkomen alsof dit een heel bijzonder soort wonderpan is en dat men zijn gezondheid enorm tekort doet, als men nog een dag in zijn oude pannen kookt. In deze „Rena-Ware" pannen kan men nl. let wel: koken met heel weinig water Deze „nieuwe methode van koken, volgens een bijzonder we- tenschappelijk systeem" stamt, als wij het wel hebben, uit omstreeks 1928. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat ook weldra de uitnodigingen voor „houseparties" ten behoeve van de verkoop van deze pannen op ons zullen toekomen. Men zij gewaarschuwd De opmars van de fiets zet zich in vrijwel alle Europese landen voort. In de Duitse Bondsrepubliek werden in de eerste twee maanden van dit jaar 12 pet. meer fietsen verkocht dan in dezelfde periode in 1968. In het eerste kwartaal 1969 werden door de Duitse fietsenindustrie 363.000 merkfietsen vervaardigd en bijna 150.000 frames voor zogenaamde zelfmontage. Dat is bij elkaar 100.000 eenheden meer dan in het eerste kwartaal van het vorige jaar. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. METAALBEWERKERS De bond die het meest voor uw be- langen op de bres staat is de M.B.G.K. Politiek-onafhankelijk. Modern-Progressief. Bent u al lid? Keizersgracht 468, Amsterdam. Tel. 020 - 23 09 00. DRUKWERK Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, prive briefpapier en enveloppen naar Drukkerij - Uitgeverij „De Magneet", Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, - 26 66 70.

Nieuwland Klanken | 1969 | | pagina 5