klanken Carnaval 11 van de hak op de tak Carnaval €AMATALSBAL 77 30ERENLEENBANK SCHIEDAH-KETHEL anno 1820 °ogsle WEEKKAMP voor kinderen fnno 1820 Dirigente gevraagd M)e wijkvereniging Nieuwland organiseert vrijdag SO januari een groot Rente PS] tot - Tel. 15 8183 Alle bankzaken In gebouw Sociale Belangen Lange Haven 73 AANVANG 20.00 UUR met The Swinging Harmonicans 1 e jaargang no. 23 15 januari 1970 Wil men er vooral aan denken dat de tijd erg snel gaat,dat de 30ste januari met rasse schreden nadert. Stel daarom niet langer uit, maar voor- zie u van plaatsbewijzen voor de komende BALAVOND. Wij hebben U de vorige maal beloofd de adressen bekend te maken waar de kaartverkoop zou zijn. Welnu, hier zijn ze. Fam. Post, Dr. Wibautstraat 17. Tel. 26 23 42. Fam. Niehot, Damlaan 54. Fam. Bernard, Mozartlaan 163. Tel. 35 39 51. Fam. Witzel, v. Oldebar- neveldtstraat 2. De balavond vind plaats in de grote zaal van het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen. Lange Haven 73. Precies om 8 uur starten de muzikanten en gaat het feest beginnen. Costume- ring niet verplicht doch wel gewenst. Er wordt gedanst in alle steilen. Voor dorstige kelen is er lafenis. Goede humeuren kunnen niet geleverd wor- den, daar moet ieder dus zelf voor zorgen. Om twaalf uur is de dag om, dan volgt het demasque, maar we gaan rustig door tot twee uur in de morgen. De zaal is feestelijk versiert. The Swin ging Harmonicans afgewisseld door de blaasbalgboys zullen hun uiterste best doen. De intreeprijs is: voor leden 2,50. Voor genodigden 3,50. Laat deze leutavond niet aan uw neus voorgij gaan. Is het eigenlijk nog nodig hierover te schrijven Het kamp moet doorgaan. De initiatief- nemer heeft alles geregeld wat vooruit te regelen valt. We leven nu eenmaal in een maatschappij waar alles con- tractueel wordt geregeld en zo is de initiatiefnemer ook verplicht alles VOORUIT te betalen. Daarom moet er dus door de deelnemers een bedrag VOORUIT betaald worden. Daarom doen wij bij deze een dringend beroep op de deelnemers ten spoedigste een minimaal bedrag van tien gulden per kind te storten op giro nr. 1783343 ten name van penningmeester der wijkvereniging Nieuwland. U kunt het ook bij de penningmeester aan huis brengen. Mevr. Post, Dr. Wibautstr. 17. Is er soms nog iets wat niet duidelijk is, kunt u ten alle tijden informaties bekomen bij de heer W. Niehot, Dam laan 54. Het bestuur vertrouwd er op dat ieder zal medewerken om dit weekkamp tot een succes te maken. Stel niet uit tot morgen wat u heden nog kunt doen. Er zijn nog plaatsen vrij. Zij die nog geen aanmelding de- den kunnen het alsnog doen. Maar doe het vlug, alles heeft tijd van voor- bereiding nodig en alleen het beste is goed voor uw kinderen. Stel uw kinde ren niet teleur, later zult u er zelf ook spijt van hebben. Oy /o Wegens ziekte is de dirigente van het zangkoor uitgevallen. Wij doen bij deze een oproep voor een vervangster. Zijn er onder onze leden dames die zich geroepen voelen de functie van diri gente te vervullen, verzoeken wij deze zich te willen melden aan het secreta- riaat Damlaan 54. Het bestuur. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Regeren is vooruit zien. Aldus een eeu- wenoud gezegde. Maar het is ook een gezegde dat bij velen een verkeerde opvatting wekt. Het werkwoord „re- geren" wordt door zeer velen vertaald als „opleggen van dwang" of „de een ondergeschikt maken aan de an- der". Het woord zelf is niet schuldig aan deze verkeerde uitleg, het zijn veelal de „regeerders" die aanleiding geven tot zulke misvattingen. Regeren betekent niets anders dan LEIDING GEVEN. Misschien denkt U nu dat we bezig zijn de politiek in ons blad te intro- duceren. Niets is echter minder waar. Het is eenvoudig een aanloopje om U duidelijk te maken dat We er nog lang niet zijn. Dat we verschrikkelijk voorzichtig moeten zijn om te voorko- men dat al hetgene wat we tot nog toe hebben bereikt weer verloren gaat. Vroeger ging een stadsuitbreiding ge- leidelijk aan. Er was voldoende tijd en gelegenheid de nieuwkomers in de bestaande gemeenschap op te nemen. Toen had men genoeg aan een straat- of buurtvereniging om eventuele fes- tiviteiten gemeenschappelijk voor te bereiden en onderling te vieren. Nu bouwt men in de kortst mogelijke tijd stadswijken vol, welke qua inwo- nertal gelijk zijn aan een stad op zich. Men bouwt als het ware steden in een stad. Deze „wijksteden" worden volgestopt met mensen die economisch afhankelijk zijn van een of andere stad. De bewoners van zulke wijken worden voor het overgrote deel on- vrijwillig bij elkaar geplaatst. Verder laat men het aan het toeval over of deze mensen, vaak overgeplant uit geheel anders geaarde streken of ge- meenschappen, kunnen assimileren. Er wordt niet voldoende rekening gehou- den met het feit dat het voor die men- sen uitermate moeilijk moet zijn in een volkomen nieuwe omgeving con- tacten te leggen, waardoor het gevaar van vereenzaming in die wijken veel groter is dan elders. Zulks ontkennen is struisvogelpolitiek. Deze wijken scheppen een bijzondere problematiek. Men zou het vanzelf- sprekend kunnen noemen dat in die wijken „wijkverenigingen" ontstaan. Er zijn altijd en overal mensen die uit idealisme veel moeite doen om samen met elkaar en met het stadsbestuur die woonwijken leefbaar te maken en te houden. Dit particulier initiatief is lovenswaardig en kan niet genoeg aan- gemoedigd worden. Het is noodzake- lijk dat door de burgers verantwoor- delijkheid wordt aanvaard, maar dan moet er ook gezorgd worden dat die veranwoordelijkheid door anderen kan worden overgenomen. Doet men dit niet, dan wordt het op de duur een sleur en is het werk van de idea- listische grondleggers grotendeels vruchteloos geweest. Het particulier initiatief mag niet blij- ven steken in het woord ..initiatief". Het moet doorgang vinden; het werk mag niet stoppen of stilstaan. Daar om is het een belangrijke taak om van meet af aan zorg te dragen voor de opvolging. Het is een taak van levens- belang dat alle in de wijk wonende bruikbare .krachten worden gemobili- seerd. Daar alle arbeid in een wijkvereniging berust op basis van vrijwilligheid moet er ook voortdurend een beroep worden gedaan op alle wijkbewoners niet af- zijdig te blijven staan, maar zich pas- sief of actief in te zetten voor het be- houd van de reeds bereikte resultaten. Voor vervolg naar pagina 3 Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Zwaluwlaan 101 Tel. 265325 ZONDER KOSTEN Spaarbank voor iedereen. Renle van 3V2 Tfo. Prlve rekening. VEILIG - GEMAKKELiJK RENTE 372%. VERZEKERINGEN U bent van harfe welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Toegangsprijs leden 12,50 p.p. niet leden (3,50 p.p. Kaartverkoop vanaf 19 januari bij: A. L. Post P. B. Brand Dr. Wibautstr. 17 en 29

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1