klanken CAMAVALSBAL 71 Wat is het doel van de oude krantenactie? V 77 4^8%. /annol82(r anno 182(r °0</ste BABY-SITT Ouderi, is (lit een foawii voor Uw (loclater? De wijhvereuiging Nieuwland organ i seer I vrijdag SO januari een groot Rente tot HET VOLLE POND RUILBEURS MOET BLIJVEN VASTE OPHAALDIENST Postzegelnieuws In gebouw Sociale Belangen Lange Haven 73 AANVANG 20.00 UUR met The Swinging Harmonicans Rente (i§] tot rste 1e jaargang no. 24 29 januari 1970 In samenwerklng met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Deze vraag is ons gesteld en daarom willen wij er hier wat dieper op ingaan In de allereerste plaats is het een soort compensatie voor de lage con- tributie die de wijkvereniging van haar leden vraagt. De contributie is nog steeds /1.50 per maand per gezin, ongeacht het aantal kinderen onder de 16 jaar. As- pirantleden (16 tot 18 jaar) betalen 50 cent per maand. Boven de 18 betaalt dwz. 75 cent per maand. Bejaarden boven de 65 jaar betalen 50 cent per maand per persoon. Wat kan er van zulk een laag bedrag betaald worden? HOOGSTENS EENMAAL PER JAAR een feestavond voor de leden. Verder komen we beslist niet. De leden die tevens lid zijn van een onderafdeling, kaartclub, toneelclub, zangclub, hobbyclub, of ruilbeurs betalen extra contributie voor het be- kostigen van zaalhuur. Door het stij- gen van de zaalhuren ontstaat soms een te kort. Wilt U voorbeelden? De huisvlijt-tentoonstelling was lang te voren gepland en financieel rond. Plotseling gaan de zaalhuren omhoog, bij de tentoonstelling zelf vervijfvou- digd. Wij stonden voor de keus, niet doorgaan van de tentoonstelling of een aanzienlijk tekort accepteren. Wij kozen voor de laatste en konden uit het "Oude kranten fonds" dit tekort opvangen. Het Sinterklaasfeest voor de kinderen was financieel rond. Door het niet nakomen van toezeggingen van anderen ontstond een tekort. Het "Oude kranten fonds" sprong ook hier weer bij. De ruilbeurs voor kinderen willen wij voor geen prijs missen. Wie eenmaal gezien heeft met hoeveel toewijding en overgave de kinderen zich op de ruilbeurs storten zal met ons van me- ning zijn dat die De kinderen dragen ieder 25 cent bij in de zaalhuur, doch komen in het gunstigste geval maar aan de helft der zaalhuur. De andere helft putten wij uit het "Oude kranten fonds" Dit zijn enige duidelijke voorbeelden WAAROM wij een oude kranten actie houden en blijven voeren. Waar wij ons uitermate aan ergeren is, dat nog zoveel wijkbewoners hun oude kranten en tijdschriften op of naast de vuilnisbak leggen. Eerstens veroorzaken ze daarmee een wanor- delijk troep, want weer en wind ont- fermen zich over dit losse papier. Om het de wijkbewoners watgemak- kelijker te maken zullen wij trachten meer contaktadressen te krijgen waar men een tip kan geven om Uw oude kranten af te halen. Wij kunnen geen organiseren, want daarmee gooien we het kind met het badwater weg. Zulk een vaste dienst zou meer kosten dan de kranten opbrengen, ergo om finan cieel technische redenen onuitvoerbaar zijn. Wij zoeken dus mensen die ons ten dienste willen zijn door zich als contakt adres in te stellen. Wat ver- langen wij van zulke adressen? Alleen dit. Mensen die oude kranten willen geven stoppen bij die adressen een briefje in de brievenbus met de vermel- ding: "U kunt oude kranten afhalen ...naam en adres", het contact adres geeft deze briefjes even af bij de fam. Post, Dr. Wiboutstraat 17 of belt no. 26 23 42. Meer niet, de rest volgt dan van zelf. De reeds bestaande adressen zijn; fam. Post, Dr. Wibautstraat 17 fam. P. Brand, DR. Wibautstraat29 L. C. v.d. Meer, Goeman-Borgesius- laan 83 J. Balk, Mgr. Nolenslaan 536 Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45 W. Niehot, Damlaan 54 Fam. Witzel.v. Oldenbarneveldtstraat 2 En nu de clou. Wie mogen wij aan dit lijstje toevoe- gen? Wie wil ons helpen met dit heel kleine beetje moeite voor een goed doel???? Het bestuur. Met ingang van heden is de baby-sit afdeling overgegaan naar Mevr. C. Bernard v.d. Horst Telefoon 35 39 51 Voor meisjes met een Industrieschool-of Huishoudschool-op- leiding of - nog beter - een MULO/MAVO-opleiding kunnen wij een plaats bieden als ASSISTENTE op de poslkamer Zij kunnen hier hun kantoorloopbaan beginnen met o.a. de verzorging van onze dagelijkse correspondentie en na het be- halen van het typediploma een plaats krijgen als aankomend typiste op een van onze verkoopafdelingen. Ook voor uw reeds elders werkzame dochter hebben wij een plaats als TYPISTE, aankomend of gevorderd Ook U, ouders, bent van harte welkom bij het sollicitatie- gesprek van uw dochter. Ons bedrijf is voor U gunstig gelegen in het industriegebied Spaansepolder en vanuit Rotterdam-West, Schiedam en Vlaardingen gemakkelijk bereikbaar. Sollicitaties, telefonisch onder nr. 15 56 00, toestel 15, afdeling Personeelszaken. N.V. RHIWA - ROTTERDAM Giessenweg 67 - Spaansepolder Verschijnt iedere veertien dagen verspreiding huis aan huis Redaktie. L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Bestuur Wijkv. Nieuwland. Voorzitter; J. H. Bernard, Telef. 35 39 51, Mozartlaan 163. Seer.; W. Niehot, Damlaan 54. Penn.meester: Mevr. C. Post, Telef. 26 23 42, Dr. Wibautstr. 17 2e voorz.: P. Brand, Dr. Wibautstr. 29. Babysit: Mevr. C. Bernard-van der Horst, Telefoon 35 39 51. Propaganda: J. Balk Mgr. Nolenslaan 536. Redactie: L. C. v. d. Meer, Goe- man-Borgesiusl. 83, Tel. 26.31 88. Veel nieuwe postzegels in 1970 Den Haag - Het lopende jaar zal zich kenmerken door een levendig postzegel- uitgiftebeleid van PTT. Op 13 januari komt er een zegel ter gelegenheid van de verschijning van het burgerlijk wetboek in de bewerking van prof. E. M. Meijers. Op 10 maart volgt een zegel ter ere van de wereld- tentoonstelling te Osaka en op 1 april een zegel ter herdenking van 25 jaar bevrijding. Veertien april is de dag waarop 5 zomerzegels met toeslag verschijnen, waarna op 4 mei 2 Europa-zegels aan het sortiment worden toegevoegd. Op 22 juni wordt de collectie verrijkt met een zegel „25 jaar Ver. Naties" en een zegel Conferentie Interparlementaire Unie. Op 28 juli zien 3 zegels Ned. Hart- Stichting (met toesag) het licht en in november tenslotte verschijnen 5 kin- derpostzegels met toeslag. Toegangsprijs leden f 2,50 p.p. niet leden 13,50 p.p. Kaartverkoop vanal 19 januari bij: A. L. Post P. B. Brand Dr. Wibautstr.17 en 29 A#

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1