Firma GEBR. DRIES 14. spaaei lech ook NIEUWLANDZEGELS FOLKLORE ONS KOOR TONEEL MUZIEK OUDE KRANTEN KRIS-KRAS NIEUWE LOOT IS ROKEN GEVAARLIJK? Doe het dan niet LEEFBAARHEID Uitdeuken -Spuiten-Moffelen met 10a/o zenle tel.: 2686 66-26 61 78 Mini-h la n hen magneet drukwerk trekt AANMELDINGSFORMULIER KLAVERJAS KOPPELCONCOURS Nieuwe Haven 141, Schiedam, tel. 26 87 37 Folklorische klederdrachtenshow. Ook hier zit schot in, het aantal streek- costuums dat ter beschikking staat breidt zich steeds uit, maar er is nog lang niet voldoende. Mevr. Bernard wil zo gevarieert als maar mogelijk is voor het voetlicht komen. Ter verduidelijking nog even dit Zij die streekkleding bezitten of er beschikking over kunnen krijgen of per- sonen weten die wel de beschikking kunnen krijgen, behoeven NIET ZELF te showen. Alleen de costuums enkele dagen in bruikleen afstaan aan mevr. Bernard. Deze zorgt dan wel voor mannequins of dressman. Zijn er bij die liever ZELF showen, neem dan even contact op met mevr. Bernard. Deze is ook geinteresseert voor de nodige inlichtingen over streekkleding, over de gewoontes en gebruiken. Ook streekkleding was onderhevig aan MODEVERSCHIJNSELEN, de streekkle ding werd ook beinvloed door invloe- den van buiten af. Hoe meer mevrouw Bernard over de streekkleding te weten komt, hoe beter ze de show kan voorbereiden en pre- senteren. Wie haar dus helpen kan, dat die ook helpe. Bel even 35 39 51. HET ZANGKOOR. Er zijn besprekingen gaande om de zang-repetities te verplaatsen naar een ander uur. Het koor, aanvankelijk op- gezet als gemengd koor, kon wegens gebrek aan zaalruimte, niet anders dan in de middag-uren repeteren. Hierdoor konden de mannelijke leden niet aanwezig zijn. Om hierin verande- ring te brengen is er gepoogd zaal ruimte te krijgen in de avonduren. De besprekingen zijn al in een ver gevor- derd stadium en we verwachten binnen kort een eindbesluit. U zult er ter zijnertijd meer van horen. Wij verwachten ondertussen een ruime- re toeloop van koorleden. Inlichtingen kunt u bekomen bij Mevr. Brand, Dr. Wibautstraat 29. POSITIEVE REACTIES. De oproep in ons blad om de toneel- groep te versterken is niet zonder re- sultaat gebleven. Een aantal jeugdige personen heeft zich gemeld en er is een prima onderlinge band ontstaan. Dit zeer ten genoege van mevr. de Kaper, die nu een ruimere armslag heeft en daardoor meer mogelijkheden kan verwerken. Wij zijn op het juiste pad en verwachten goede resultaten. De Jeugd-Rijnmondband, de jeugd- afdeling van de succesvolle Rijnmond- band staat weer aan het begin van een nieuw seisoen, dat weer veel op- tredens zal brengen. Momenteel telt de band 27 leden, maar omdat enkele leden naar de Rijnmondband zijn overgegaan, zijn enkele blaas instrumenten vrijgeko- men. Om de stijgende lijn ook bij de Jeugdband te handhaven, is nood- zakelijk dat deze instrumenten zo snel mogelijk weer worden bezet. U begrijpt het al, wij zoeken nieuwe leden (van 10 -15 jaar) die we snel in de geheimen van het blazen kunnen inwijden. Misschien heeft Uw zoon zin om lid te worden? Misschien weet U iemand in Uw omgeving? Nieuwe leden kunnen worden opge- geven op de repetitie: elke vrijdag- avond van 6.30 - 8.00 uur, of bij de secretaris: W. B. Scholten, Brugman- straat 49a, Schiedam. Repetitie: school St. Annazusterstraat. Velen gaven gehoor aan onze oproep voor oude kranten. Wij zeggen hier- voor alien onze dank toe. Toch doen wij opnieuw een beroep op Uw aller medewerking, daar wij weer een nieuw objekt hebben waarvoor we de aude krantenpot moeten aanspre- ken. U zult alle ongetwijfelt gelezen hebben dat de wijkvereniging met een 70 tal deelnemers een week naar buiten gaat Die kinderen zullen niets te kort ko men, maar, het weer kan ons parten spelen. Als het weer de kinderen binnen de recreatie zaal zal houden moeten we ze bezig houden met allerlei spel. Wij moeten dus het nodige speeltuig aanschaffen. Wij hopen het niet nodig te hebben, maar we moeten toch zor- gen dat het in reserve aanwezig is. Hiervoor doen we een beroep op de "OUDE KRANTEN AKTIE" en verzoeken Uw aller medewerking. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Aan onderstaande adressen kunt U opgaaf doen om uw oude kranten te laten afhalen. Wij hopen dat zeer velen gebruik zullen maken van deze gele- genheden. U bewijst er de Wijkvereni ging een grote dienst mee. Uw oude kranten dus NIET meer op of naast de vuilnisbak. Afgesproken???? Dank U. W. Niehot, Damlaan 54. Fam. Witzel, v. Oldebarneveldtstraat 2. Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45. L. C. v. d. Meer, Goeman Borgesiusl. 83 Fam. Post, Dr. Wibautstraat 17. J. Balk, Mgr. Nolenslaan 536. Fam. Schuin, van Maanenstraat 37. Kris - kras door de wijk. Op mijn tocht door de wonwijk liep ik "even" bij Koos de Groot binnen. Ja, die Koos van "ERGENS OM VERLEGEN?" bel 2612 09 Koos, de man van de zeep, soda, le- vertraan en de hoofd- en kiespijnpoe- ders. Jarenlang was ik op Singel zijn buurman. Een echte buurd waar ieder- een, iedereen kende. Natuurlijk werden oude herinneringen opgehaald en het "even" werd een lang gerekt verhaal. Want Koos staat voor ieder klaar en is tevens een gezel- lige prater. Om kort te gaan, een poos later stond ik buiten met een doosje "Aspro" in de hand en ik dacht: Waarom ga ik niet wat vaker naar Koos. Aspro is niet eens zo duur en het werkt zo snel. fKriskrasser. Wijken in beweging. "Willem de Zwijger" heeft zijn buurt- vereniging lazen wij in het Nieuwe Stadsblad van 27 febr. 1970. Leuk van Mieke dit even te vermelden. Een aanmoediging kan nooit kwaad. Toen de heer Timmers in 1967 aan de noodrem trok dat er in Nieuwland iets moest gebeuren ontstond de wijk- verenifing Nieuwland. Daarna wijk vereniging Groenoord, daarna wijk vereniging Bijdorp. De "stam" der wijkvereniging krijgt heel wat uitlo- pers. Wij hopen dat deze nieuwe loot tot voile wasdom zal komen. W. Niehot Seer. w.v. Nieuwland Is roken gedurende de zwangerschap af te radenl Ja, onvoorwaardelijk, ofschoon het van tal van faktoren af- hangt, hoe schadelijk. Sommige vrou- wen verwerken nicotine - vergif - sneller en beter dan andere. Maar het is natuurlijk veiliger om er niet op te speculeren, dat het zo'n vaart niet zal lopen ,,in mijn geval". Afgezien van het risico van longkanker, dat natuurlijk voor alle rooksters geldt, brengt roken tijdens de periode dat een vrouw in verwachting is het risico mee van een miskraam. Kinderen van vrouwen die sterk roken zijn bij de geboorte meestal veel lichter dan kin deren, die moeders lichaam niet zijn blootgesteld aan nicotine. Het roken verhoogt onmiddellijk de „polsslag" van de vrucht. In vele gevallen wordt het kind te vroeg geboren en soms lijdt roken tot moeilijkheden bij de geboor te. Het doorbloeden van de placenta wordt door nicotine bij alle vrouwen gestoord. Niet roken gedurende deze interessante periode behoedt u in ieder geval voor tal van risico's. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Gaat U verhuizen? Vraag dan eerst geheel vrijblijvend prijsopgave bij Verhuis en Transport- bedrijf Jac. van Dijke en Zonen. van Ruysdaellaan 21a tel. 26 82 01, 26 71 69, 35 10 54. A.O.W.ers Opgeletl Bij aankoop van pantoffels of schoen- en krijgt U 10% korting. Hakkenbar, Aleidastraat 50. Reparatie klaar ter- wijl U wacht. Onzichtbaar stoppen, alle beschadigde kledingstukken enz. Spoedige aflevering. Hoogstraat 113. Tel 26 77 09. (filiaal Roelof) Geluiddoze luchthaven Zeventien kilometer ten noorden van Helsinki en omgeven door zachtglooi- ende heuvels met dichte bossen ligt de nieuwe luchthaven van Helsinki. Een „geluidloze" luchthaven voor de inwoners van de Finse hoofdstad, want het opstijgen en landen vindt vrijwel steeds plaats boven een zeer dun bevolkt gebied. Een idee om ook in ons land eens over na te denken. In 1960 werden de plannen tot de bouw van een nieuwe luchthaven ont- wikkeld. Een jaar later toog een com- missie aan het werk om tot de voorbe- reidingen van de bouw te komen. De drie belangrijkste punten die bij de bouw voorop stonden waren het voor- komen van geluidshinder boven de woongebieden het scheppen van een efficiente werkgelegenheid voor het luchtvaartbedrijf en een zodanige con- structie van gebouwen die later uit breiding mogelijk zou maken zonder de dagelijkse aktiviteiten te hoeven onder- breken of te storen. Men is hierin vol- ledig geslaagd. Terwijl men in andere landen zich doorgaans na het gereed- komen van nieuwe of verbeterde lucht- havens over klachten inzake de geluids hinder buigt deed men dit in Finland voordat men er ook maar een paal in de grond dreef. Een voor Finnen een vrij logische zaak omdat zij de vrijheid van het individu terecht zeer hoog achten. Ondergetekende wenst deel te nemen aan het klaverjas kop- pelconcours op: ZATERDAG 28 MAART in het Wijkcentrum Nieuwland. Deelname 1.50 per persoon. Naam: Adres: Partner: Naam: Adres: Men kan ook als enkeling inschrijven. Handtekening:

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3