klanken FOLKLORE SHOW hTL t K0STER r~ Denk aan de kaartverkoop Kleurenfolder! FOTOWEDSTRIJD Schuttersfeest op het Schuttersveld Wie wil helpen? Kinder- weekkamp 4^®% anno 1820 .J anno 182(r Terug van weggeweest Rente tot °©$fste Laat nu Uw pruikje verzorgen door Kapsalon »FEMMY« 2e jaargang no. 30 22 april 1970 De folklore-show, die de wijkvereniging Nieuwland op vrijdag 8 mei in de grote zaal van gebouw „IRENE" zal brengen is rond. Alles is geregeld, de kostuums zijn aanwezig, de mannequins en dress- man geinstrueert, vakbekwame hel- pende handen bieden hulp in de kleed- kamer. Het belooft een schitterende show te worden. In de show zullen aanwezig zijn kos tuums uit: Groningen, Friesland, Mar- ken, Volendam, Spakenburg, Scheve- ningen, Brabant en diverse Zeeuwse streken. Een Groninger zanggroep brengt enige Groningse liederen ten gehore. De Volksdansgroep „ARMA" brengt streekdansen ten toneie gevolgd door een speciale „Israelische dans". Verder hebben enige buitenlandse deel- neemsters met HUN streekkleding medewerking toegezegd. Hierdoor krijgt de show als 't ware een internationaal tintje. Iedere bezoeker ontvangt als blijvende herinnering aan deze show een zeer fraaie kleurenfolder. Deze folder is ons ter beschikking gesteld door „NUTRI- CIA" zuivelfabrieken te Zoetermeer. Voor de wijkvereniging is deze avond als sluitstuk van de feestweek bedoeld. Het bestuur heeft een aantal plaatsen gereserveerd voor de burgemeester en huisgenoten, alsmede zijn buitenlandse gasten. De kaartverkoop is inmiddels aange- vangen en loopt vrij goed. Zij die dit unieke evenement niet willen missen moeten zich vroegtijdig van plaats- bewijzen voorzien. De prijs is voor leden 75 cent, voor niet-leden 1.50. Kaartverkoop aan onderstaande adressen. J. v. d. Horst, v. Swindenstraat 65. J. C. Bernard, Mozartlaan 163. C. Post, Dr. Wibautstraat 17. L. C. v. d. Meer, G. Borgesiuslaan 83. Mevr. Schuijn, v. Maanenstraat 37. Mevr. Witsel, v. Oldenbarneveldstr. 2. Mevr. Huibers, Delflandseweg 36. Gebouw „IRENE", Nwe Haven 155. W. Niehot, Damlaan 54. Bestej zo spoedig mogelijk. Het maakt het voor mevr. Bernard wat gemakke- lijker. Zij heeft haar handen vol met allerlei voorbereidingen, want het zal IETS GROOTS WORDEN. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst is het mij on- mogelijk iedereen hiervoor persoonlijk te bedanken. Ik ben dan ook zo vrij om iedereen, mede namens mijn vrouw en kinderen, door middel van „Nieuw- landklanken" dank te brengen voor de belangstelling, in welke vorm dan ook. Met de beste groeten, Fam. Brand en kinderen Dr Wibautstraat 29. Wijkvereniging Nieuwland brengt in de feestweek een speciale attractie. Zij zal aan 50 deelnemers(sters) een fotocamera in bruikleen geven om op eigen gelegenheid foto's te gaan maken in of om de stad. Ieder is vrij om dat- gene te kieken wat hij of zij leuk of mooi vindt. De deelnemers(sters) moeten in de leeftijd zijn van 10 tot 14 jaar. Aan deze foto-wedstrijd zullen enkele prijsjes verbonden zijn. Een bekwame jurie zal uitmaken wat de beste, mooi- ste of leukste foto is. De deelname is geheel gratis. Men moet op tijd de camera's afhalen en op tijd inleveren. Op dinsdag 5 mei kunnen de deelnemers(sters om 9 uur een camera afhalen in de Jeugdhaven en om half drie op het zelfde adres inleveren, ongeacht of alle plaatjes zijn benut. Wie iets voelt voor deze attracties moet zich ten spoedigste in verbinding stel- len met de Heer W. Niehot, Damlaan 54. Deze manier van creatief bezigzijn is iets nieuws voor onze stad. De wijk vereniging prijst zich gelukkig dat zij het is die deze unieke attractie als eer- ste in onze stad kan brengen. Zij is hiertoe in de gelegenheid gesteld door de firma „AREND", Foto - Optiek - Geluid, Hoogstraat 91, Schiedam. De deelnemers(sters) krijgen van de Heer Niehot de spelregels die in acht genomen moeten worden toegezonden. In de bevrijdingsfeestweek is ons niets te dol. Toen wij dan ook een uitnodi- ging kregen van een „damesvoetbal- elftal" om een vriendschappelijke wed- strijd te spelen tegen een Schiedams „damesvoetbalelftal" hebben we dit aanbod meteen aanvaard. De wedstrijd zou in Schiedam moeten plaatsvinden. Maar, met dit accepteren hebben wij ons wel wat op de horens gehaald. Waar moesten wij plotseling een „da- mesvoetbalelftal vandaan halen? „Toch doen", was het oordeel van het bestuur. „Natuurlijk zijn er in Nieuw land jonge dames die dit aandurven". De eerste poging gaf al een goed resul- taat. De eerste jongedame die werd gevraagd zag er wel wat in en 's-avonds van de zelfde dag waren er voldoende Gevraagd een aantal jonge mensen die willen helpen met de verkoop van FEEST-PROGRAMMA'S voor de a.s. bevrijdingsfeesten. Ieder die wil helpen is welkom. Stelt u in verbinding met Mevr. C. POST, Dr. Wibautstraat 17 Telefoon 26 23 42. De verkoop geschiedt op provisie-basis De prijs van het programma-boekje is 50 ct. per stuk. Meldt u zich direct bij mevr. Post, zij zal alle regelingen met u bespreken. Hoe meer hoe liever, snelle hulp is goede hulp. Mevr. Post is dagelijks na vier uur te spreken. Het kinderweekkamp is geheel voor elkaar. Alle voorbereidingen worden getroffen. De CO-OP nieuwe Waterweg en keur- slager POOT uit de Mgr. Nolenslaan hebben op een oproep, die door de commissie is uitgegaan naar alle Nieuwland-winkeliers, een gunstig ant- woord gegeven. Deze firma's hebben toegezegd medewerking te verlenen. Er is nog plaats voor een viertal kin deren. Wie meent nog langer te kun nen uitstellen zal achter het net gaan vissen. Haast u zich wel als u meent uw kind nog te willen meegeven. Bel onmddellijk Mevr. C. Post, Dr. Wibaut straat 17 (Tel. 26 23 42j'f De week van 11 tot 18 juli is dus de vakantie-week voor de kinderen van wijk Nieuwland. U weet het toch wel, de prijs is 40 gulden voor leden, 50 gul den voor niet leden. Wie gaan deze laatste plaatsen bezetten De commissie. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt iedere veertien dagen verspreidlng huis aan huis Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 m Bejaarde bewoners van Nieuwland. Tijdens de bevrijdingsfeesten zullen speciale bijeenkomsten georganiseert worden voor 65 -ers. Deze bijeen komsten zullen worden gebracht door twee zeer bekende nederlandse artis- ten n.I.: RIEN VAN NUNEN en BERT VAN DONGEN. Meer hoeven we hiervan niet te zeggen. De prijs is e6n gulden per persoon. In deze prijs is een gratis consump- tie inbegrepen. Ook hier geldt de leus: Bestel zo spoe dig mogelijk. kaarten verkrijgbaar aan onderstaande adressen: Voor de ochtendvoorstelling van woensdag 6 mei, aanvang 10 uur zijn C. Post, Dr. Wibautstraat 17. L. C. v. d. Meer, G. Borgesiuslaan 83. Mevr. Schuijn, van Maanenstraat 37. Mevr. Witsel, v. Oldenbarneveltstr. 2. Mevr. Huibers, Delftlandselaan 36. W. Niehot, Damlaan 54. jongedames om een elftal te vormen. Het beloofd een spectaculaire wed strijd te worden. Het terrein dat het bestuur op het oog heeft ligt aan de Damlaan, Schutters veld geheten. De juiste datum zal binnenkort wor den vermeld. Wat wij nu nog nodig hebben is een grote massa supporters die deze jonge dames komen aanmoedigen. De toe- gang is geheel gratis. (Helaas kunnen we alleta maar staanplaatsen beschik- baar stellen). Maar, dat mag de pet niet kreuken. Kom in grote getale naar deze spec taculaire manifestatie. Het wordt een „DOLLE" boel, dat staat bij voorbaat vast. alle gewenste modeller! vanaf f 3,45 Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 FILMMIDDAG OP 6 MEI: Mt alle jongeren tussen de 6 en 12 jaar gaan we op 6 mei in het wijkcentrum op het Dr. Wibautplein samen op avontuur met „Jacky en Hermine". Naar keuze kun je komen om 2 of 4 u. KONIN GINNED AG 1970. Grootse beat- en dansavond in Jeugd haven - Nieuwland, Albardastraat 69 met medewerking van de group „Sum- merbreeze", terwijl de ingeblikte tops ons door DJ worden voorgeschotefd. START 8 UUR.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1