14 sf)aatt iech ook NIEUWLANDZEGELS met 10*/o tente OPHOUDEN Sanitaire stop NOODenDEUGD Huis van flessen Op vakantie in de Biesbosch WANDELAARS! HOUDT UW TAPIJT MOOI het nagellakflesje PAK DE GOEDE Loterij VIVISEKTIE NIET TOBBEN Mini-klanken Gaat II met vakantie? Vergeet niet even bij ons langs te komen! U Bent vast nog iets vergeten/ N.V. S. H. GARAGE LANDMAN Drogisterij KOOS DE GROOT Iedere Nederlander die per bus naar zijn vakantiebestemming gaat, ervan terug keert of zo maar eens een dag- tochtje per bus maakt, krijgt vroeg of laat - hopelijk niet TE laat - met het probleem van de te maken. Vroeger hete dat gewoon een plaspauze, maar met ons moderne taalgebruik, nu een ambachtschool „Technische school" heet, een fabrieks- arbeider een ..OPERATOR" geworden is, kan men de plaspauze niet meer verantwoorden en heeft men deze om- gedoopt in sanitaire stop. Vroeger gebruikte men ook wel uitdrukkingen als „even het hondje uitlaten" of „de aardappelen afgieten" en iedereen wist dan meteen wat er aan de hand was. Nu is dat allemaal veranderd. Als het gaat om een groep padvinders naar hun kamp te brengen is het geen pro bleem. De chauffeur stopt dan even op een plaatsje en laat de padvinders even het bekende Brusselse jongetje immiteren en komt, als het niet anders kan, een kwartiertje later in het kamp aan. Nu, nu de reizen steeds verder gaan, Spanje, Oostenrijk, Italie, is alles pre- cies uitgestippeld en getimed en zijn er natuurlijk ook vooraf bepaalde sanitaire stops ingelast. Dit moet wel want ook de chauffeur is maar een gewoon mens en heeft ook zijn kleine behoeften. De chauffeur echter WEET waar en wanneer hij stoppen zal en kan zich er op instellen. De touristen weten dit niet en moeten soms onver- antwoord lang „ophouden" en worden daardoor soms lastig en zeuren bij de chauffeur dat hij stoppen moet. Deze is echter gebonden aan bepaalde afspraken. Men heeft van de „HOGE NOOD" een deugd gemaakt en de sanitaire stop vooraf vastgesteld bij een of ander Horeca-bedrijf op de route gelegen. De chauffeur - ook wel het reisbureau - zorgt voor de klandizie en het Horeca-bedrijf geeft daarvoor in ruil provisie. Deze stopplaatsen zijn natuurlijk wel met zorg gekozen en zullen niet veel verder uit elkaar liggen dan het tijdsbestek van 2y2 3 uur. Dit tijdsbestek is voor ieder mens te overbruggen. Maar soms gebeurd het dat de overvolle wegtrajekten en de daaruit voortvloeiende filevorming een veel langere tijd vergen. Dan kan het gebeuren dat er reizigers zijn die in hoge nood komen te verkeren. Deze gaan dan zeuren om even te stoppen, ze zijn zich zelf en anderen tot last, ze kunnen in hun benauwdheid de sfeer totaal bederven en de verdere trip tot een hel maken. De chauffeur denkt om zijn provisie en wil niet van het programma afwijken, de in nood verkerende passagiers willen uit de nood geholpen worden, het kan deze laatsten weinig bommen wat het kost, zij verkeren in nood en nood breekt wet. Bovendien moeten zij overal be- talen, dus blijft het HUN om het even WAAR en bij WIE gestopt wordt. Hieruit blijkt overduidelijk dat ook het op vakantie gaan problemen met zich brengt. Het is moeilijk het IEDER naar de zin te maken. De reiziger moet dus wel eens iets ophouden dat hem bijzonder veel last veroorzaakt om daarmee de chauffeur kans te geven zijn eer op te houden en een afspraak na te komen, jie autobuseigenaar moet zijn NAAM ophouden en daarom zal ik maar op houden met nog meer problemen naar voren te brengen. Er zijn er nog velen. De uit Nederland afkomstige 52-jarige Jozeph Eykenboom heeft tezamen met zijn 24-jarige zoon Jan van 13.569 lege bier-, brandewijn-, whisky- en andere flessen een huis gebouwd in de Park land Road nabij het Kinglake National Park in Melbourne, Australie. Eykenboom las over een soortgelijk huis dat in Denemarken gebouwd is en het idee boeide hem zo, dat hij flessen begon te verzamelen. Het kostte hem ongeveer acht maanden om deze bijeen te garen en drie maanden om het huis te bouwen, dat in totaal een 22.000 gulden heeft gekost. De Eykenbooms zijn echt niet van plan om in het 9% bij 6 meter grote „house of bottles" te trekken want zij hebben een gerieflijker woning in Bundoora. Het zal echter als toeristen-attractie geexploiteerd worden. De Biesbosch is ontstaan door de St. Elisabethsvloed in 1421. Tijdens deze grote stormvloed braken de dijken en ae eeuwenoude strijd tussen zee en land werd hier voorlopig beslecht in het voordeel van de zee. In het huidige Biesbosch-landschap kunnen we nog steeds hele facetten van het land in wording aantreffen: uitgestrekte water- vlakten, met zand- en slibbanken, riet- velden, grienden en polders, doorsne- den door honderden grillige kreekjes. Op het bredere water zijn de vissers de gehele winter actief. Gedurende de herfst en de winter is de Biesbosch een druk bezocht stukje natuur. Over al fourageren dan de watervogels op slikken en zandplaten. Onder het motto „De paden op de la- nen in" springen de artsen in de bres voor meer lichaamsbeweging. „Van wandelen tot orientatieloop" heet een nieuwe uitgave waarin suggesties voor allerlei vormen van wandeltochten en de organisatie ervan. Het is de eerste van een reeks publikaties over meer specifieke onderwerpen voor jeugd-, jeugdspel- en sportleiders. Door de Stichting Sport en Spel is al eerder „Het Nieuwe Spelen-boek" uitgegeven wat evenwel geen informatie gaf over de organisatie van wandeltochten. Het nieuwe boekje is een handleiding voor mensen die andere mensen op een prettige manier aan het lopen willen krijgen. „Met het boek in de hand door het ganse land", goed voor hart en bloedvaten 1 AFD. SCHIEDAM Het voordeligste en juiste adres voor middelenverkoop, bibliotheek etc. Elke donderdagavond van 19.30 - 21.00 uur, in 't - Wijkcentrum Nieuwland, Dr Wibautplein 129. VOOR 1NL1CHTINGEN EN L1D- MAATSCHAP OOK TELEFONISCH NR. 261712. Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Telefoon26 6233 265607 Misschien kunt u zich herinneren, dat een nieuw tapijt vroeger de eerste maanden niet behandeld mocht wor den met een stofzuiger. Dat is tegen- woordig gelukkig anders. Tapijten, die gemaakt zijn van een synthetische vezel zoals nylon, acrilan en polypropyleen, kunnen al meteen gestofzuigerd wor den. Ook een wollen tapijt kunt u stofzuigen, maar in het begin dient dit wel voorzichtig te gebeuren. U kunt het best de zuigmond met de zachte borstel gebruiken. Gebruik deze borstel echter niet te fors. Het is beslist niet nodig hard te drukken op het tapijt. Moderne stofzuigers hebben een enor- me zuigkracht en verwijderen alle stof en zand uit uw tapijt, ook zonder dat u al uw kracht bij het ..borstelen" met de stofzuigerborstel aanwendt. Zuig in de richting van de pool van het tapijt of schuins over de pool heen, maar liever niet tegen de pool in. Een nieuw tapijt wil in het begin wel eens pluizen. Dat heeft niets te betekenen en is geheel normaal. Na enige tijd houdt het pluizen vanzelf op. Een goed, maar voorzichtig onderhoud van uw tapijt verlengt de levensduur van uw mooie en stijlvolle vloerbe- dekking enorm. Tot goed onderhoud behoort ook, dat uw zwaardere meubel- stukken als fauteuils van tijd tot tijd een ander plaatsje krijgen. Niet al- leen om te voorkomen, dat de poten van de meubels „moeten" drukken in uw tapijt, maar om te bereiken, dat er op de voetruimte v66r de zitmeubels geen extra slijtplekken ontstaan. Hier weer eens zo'n wenk, waarbij het er om gaat dadelijk bij het kopen en het eerste gebruik, even de juiste han- deling te verrichten en de problemen zijn de wereld uit. Het gaat om de dop van het nagellak flesje, die af en toe zo vastgebakken kan zitten, dat men hem haast niet los kan krijgen. Dat wordt dan dikwijls een gemartel en dat kan worden voor komen. Wanneer u de nagellak voor het eerst gaat gebruiken, dan moet het eerste wat u doet zijn: de schroefkant van de dop, waar de schroefdraad zit, in te smeren met vaseline. Tijdens het vtr- dere gebruik van het flesje nagellak, zult u geen moeilijkheden met een vastzittende dop hebben. In elke keuken vinden we wel het rek met pollepels, dat zijn de houten keu- kenlepels, waarvan men meestal een set in een rekje koopt. Dat rek hangt dan in de keuken en de huisvrouw maakt gebruik van de zich daarin be- vindende lepels. Maar in de meeste gevallen worden de lepels in het rek niet op de juiste manier gebruikt. Moet er een hapje zuurkool, huts- of stampot worden opgewarmt, dan zien we maar al te dikwijls, dat de huisvrouw een gewone houten lepel pakt en daarmee in het eten roert. Abuis. Voor dit doel dient de lepel met het gat in het mid den en de asymetrische punt. Door het gat ondervinden we minder weerstand bij het roeren en de punt zorgt ervoor, dat het eten zich niet aan de bodem of rand kan vastzetten. Voor het om- roeren van beslag ed. gebruiken we de ronde lepel met gat. De lepel in de vorm van een schep met rechte onder- kant is voor het aanmengen van soepen en sausen. De andere gewone lepels zijn voor algemeen gebruik van diver se zaken. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vljf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/ci Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. KOOPT „HUMANITAS" JUBILEUM- LOTEN. Prijs 1.00 per lot. Verkrijgbaar bij: L. C. v. d. Meer, Goeman Borgesiuslaan 83, Schiedam. WEGENS VAKANTIE GESLOTEN. Het kantoor van de collectrice Staats- loterij, Henrie Polakstraat 120, S'dam zal van 6 juni t/m 27 juni wegens vakantie GESLOTEN zijn. De verkoop van nieuwe loten zal op 13 juli weer aanvangen. Alle clienten een heel prettige vacantie toegewenst. Mevr. W. Vaz-Dias, Henri Polakstraat 120. Voor uw geboortekaarten, verlovings- kaarten en huwelykscirculaires naar: DRUKKERIJ „DE MAGNEET" 2 minuten lopen vanaf de Hoogstraat. Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam HONDEN WORDEN GEBRUIKT voor vivisectie, dat weet iedereen, al wil niet iedereen het weten. De handel in honden voor dit doel floreert nog steeds. Enkele cijfers uit Amerika: 1500 laboratoria kopen honden in, soms per laboratorium 1000 per week. Dertien percent van het aantal Ameri- kaanse gezinnen houdt een hond. Niet minder dan ongeveer 2 miljoen hon den verdwijnen per jaar, waarvan naar schatting circa 1 miljoen in de sluik- handel via hondenmeppers. Die meppers krijgen het nu moeilijker. Hondenbezitters kunnen hun hond pijn- loos met een nummer laten tatoeeren. De honden dragen een penning met hetzelfde nummer. Dat nummer is geregistreerd. Laboratoria zullen er wel voor oppassen geregistreerde honden te kopen, omdat de boete die zij dan riskeren bijzonder hoog is. Een com puter helpt het ..National Pet Regis tration Center" met gegevens over de laboratoria, hondenhandelaren, de ge- bieden waarin zij opereren en de ken- tekens van de auto's die zij gebruiken. Tobt U ook met het probleem dat elas- tiek in broekjes, slips e.d. zich niet goed houdt in de was en bent U het ook beu om elk ogenblik weer nieuw elastiek in te naaien? Hier een kleine tip om al deze narig- heid te voorkomen. Rijg voor een keer in die kledingstukken knoopsgaten- elastiek. Het wordt door een knoopje mogelijk het precies op de juiste lengte vast te zetten. Gaan de kledingstukken in de was, dan kan het knoopsgaten- elastiek worden losgemaakt en tijdelijk worden verwijderd. Na de was kan het weer aangebracht worden. Doordat de lengte verstelbaar is kan het elastiek ook nog worden aangepast. Parkweg 7, Schiedam Ergens om verlegen? Bel 2612 09

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3