/vvdivM/£^fvA klanken 71 V 77 N.V. RHIWA KOSTER FOTO EXPOSITIE W1JKVERENIGING NIEUWL AND SAMEN MET JEUGDHAVEN WINNAARS CONTACTEN ZIJN GELEGD anno 182(r Huur verhoging Wie wil iets voor de wijkvereniging doen? Oude kranten anno 1820 Rente (iitot °ogste Rente 65 tot Ouders, is dit een baan voor uw dochler? ASSISTENTE op de POSTKAMER Laal nu Uw pruikje verzorgen Kapsalon »FEMMY« Wij vragen belangeloze mede- werkers(sters). Er zijn enkele van de oudere garde uitgeval- len. Het is de tand des tijds die aan hun knaagt. Daarom zoe- ken wij enkele remplacanten om te helpen bij de bezorging van ons wijkblad. Wie wil eenmaal in de twee weken enkele uren aan dit werk besteden? Meld u aan bij: P. Brand, Dr. Wibautstr. 29. 2e jaargang no. 34 17 juni 1970 De fotoexpositie 6 juni 1970 samen- gesteld uit foto's die de kinderen op 5mei 1970 hebben gemaakt trok veel belangstellenden. De expositie was opengesteld van 2 tot 5 uur en gedu- rende die tijd waren voortdurend be- zoekers bezig met het beoordelen van de foto's om door middel van een pun- tenwaardering de winnaar(es) vast te stellen. Een groot aantal lijsten kwam bij de jury binnen. Deze heeft zich tot over zessen bezig gehouden met tellen en het kiezen van de winnaars(essen). De algemene indruk was dat de foto's van goede kwaliteit waren. Het feest- gewoel is echter niet erg naar voren gekomen. Velen hadden het op mooie plekjes in de stad begrepen, anderen hadden dieren tot onderwerp gekozen, sommigen hadden diverse winkels op de gevoelige plaat vastgelegd. Het was voor de jury geen gemakke- lijke taak maar zij slaagde er wel in de winnenden er uit te halen. De jury kwam tot de volgende con- clusie: Afd. Jongens: 1 Hans Schotting, Nolenslaan 566 won een „Smena S.L."-camera. 2 Alex Pil, Loefstraat 30 won de waar- debon van 10,-, door de firma Prins verhoogd tot 15,-. 3 Bob Herik, Damlaan 78 won de waardebon van f 5,- eveneens door de firma Prins verhoogd tot 10,-. Afd. Meisjes: 1 Olga Schuyn, van Maanenstraat 37 won een „Smena S.L."-camera. 2 Hennie Troost, JJ. C. van Marken- straat 76 won een waardebon van f 10,- ook weer door de firma Prins verhoogd tot f 15,-. 3 Cora Post, Dr. Wibautstraat 17 won een waardebon van 5,- eveneens door de firma Prins aangevuld tot 10,-. De Smena S.L.-camera's zijn door de firma Arend beschikbaar gesteld. Deze firma gaat nog verder. De winnaars kunnen zich MET de camera tot deze firma, Hoogstraat 91, wenden waar zij dan een volledig garantiebewijs zullen ontvangen alsmede een nieuw filmcassette, welke laatste ook nog gratis zal worden ontwikkelt en af- gedrukt. Verder krijgen ALLE deelnemers die een Smena S.L.-camera kopen, een zeer ruime reduktie van de firma Arend. De waardebonnen kunnen worden be- steedt bij de firma Prins, Hoogstraat 68 of Mgr. Nolenslaan 424. De opzet van deze aktie heeft aan alle verwachtingen voldaan. Het bestuur zal dan ook verder gaan en trachten tot een „FOTO-CLUB" voor jongeren te komen. Tijdens de expositie zijn reeds con- takten tot stand gekomen die het be stuur in de kortst mogelijke tijd wil uitwerken en consolideren. Mochten er amateur-fotograven zijn die hieraan hun medewerking willen verlenen, dan worden deze verzocht hiervan direkt kennis te geven aan het secretariaat of bij de redaktie. De foto-aktie zelf heeft reeds de eerste basis-steen gelegd, laten we gezamelijk proberen hierop iets moois te bouwen. De foto's waren overwegend goed, met wat onderricht, enige aanwijzingen en een klein beetje medewerking kan er iets uit groeien. Aan alle toekomstige vakantiegangers vragen wij: Leg tijdens uw vakantie de leuke voor- vallen op de gevoelige plaat vast. Misschien kunnen wij in het komende winterseizoen er iets mee organiseren. Een heel prettige vakantie toegewenst door Het bestuur. Aan meisjes met enkele jaren Industrieschool of Huishoud- school of - nog beter - enkele jaren MULO/MAVO - kunnen wij een plaats bieden als Zij kan hier haar kantoorloopbaan beginnen met o.a. de verzorging van onze dagelijkse correspondentie en, na het behalen van het typediploma, een plaats krijgen als aanko- mend typiste op een van onze verkoopafdelingen. Ons bedrijf is voor U gunstig gelegen in het industriegebied Spaansepolder en vanuit Rotterdam-West, Schiedam en Vlaardingen gemakkelijk bereikbaar. Ook U ouders, bent van harte welkom bij het sollicitatie- gesprek van uw dochter. Voor sollicitatie kunt U dagelijks op het kantoor terecht. GIESSENWEG 67, ROTTERDAM-SPAANSEPOLDER. Telefonische inlichtingen: 15 56 00, toestel 39. (Vraagt U dan naar de heer Maas). Woningen in Nieuwland krijgen een „GROTE BEURT". In 1952 is men gestart met de bouw van woningwet-woningen in Nieuw land. In die dagen speelde de kwanti- teit een veel grotere rol dan de kwa liteit. Daar kwam tevens nog bij dat er niet voldoende geld ter beschikking stond en men noodgedwongen ge- noegen moest nemen met mindere kwaliteit bouwmaterialen. Nu gaat dit beleid zich wreken, NU komen de gebreken zienderogen naar voren, NU zitten we met de gebakken peren. Dit is een ellende en moeilijk- heid voor de bewoner en een bron van grote ergernis voor de gemeente-au- toriteiten. Wij hebben volkomen begrip voor deze situatie, maar betreuren het, dat er door een soort van sleur zoveel moei- lijkheden ontstaan, die voorkomen kunnen worden. De administratief ambtenaar van het bureau M. C. M. de Grootstraat krijgt een punthoofd van al die klachten. Nie- mand spreekt een waarderend woord, allemaal klachten en verwijten. Een der bewoners was het wachten beu en melde zijn geval bij de redaktie van de Schiedamse courant. De redak tie van dit blad heeft de goede eigen- schap eerst dan te publiceren als ze de zaak van twee kanten heeft gehoord. De bewoner zei dat hij op 6 april zijn klacht had doorgegeven, de admini stratief ambtenaar zei dat de klacht op 17 mei was gedaan. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschjjnt ledere veertien dagen verspreiding huis aan huis Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Ultgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Voor ons staat vast dat de ambtenaar de zaak in een wat gunstiger daglicht wilde stellen, want een wachtperiode van 6 april tot 1 juni, 56 dagen dus, is wel wat erg lang. Wij nemen de datum die de bewoner opgaf maar als juist, want de datum die de ambtenaar opgaf is <zondag lste Pinksterdag en op zulk een datum worden ten enemale geen klachten opgenomen noch ge daan. Laten we aannemen dat hier een abuis is gemaakt, wij maken er in ieder geval geen probleem van. Naar aanleiding van het artikel in de Schiedamse Courant kwam de aanne- mer naar de bewoner om zijn veront- schuldiging aan te bieden voor het lange wachten. Hij zit met het pro bleem van vele opdrachten en te wei- nig personeel, force majeur dus. De bewoner had, het wachten beu, de reparatie reeds op eigen kosten laten verrichten. (Misschien kan de woning- dienst als pleister op de wonde de kosten van de reparatie aan de bewo ner terug betalen). Al deze ellende had voorkomen kunnen worden door eenvoudig openkaart te spelen. Zeg bij het opnemen van de klacht meteen, dat het mogelijk is Vervolg op pagina 3 alle gewenste modellen vanal 1 3,45 Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 De wijkvereniging wil deze kranten graag bij u weghalen. Liefst gebundeld tot een pak. U kunt telefonisch melden bij de heer Post, Dr. Wibautplein 17, tel. 26 23 42. >1*oon V

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1