klanken RENAULT HOSIER r~ Een nieuw seizoen breekt aan Ook U Meldt U aan Wat anderen zeggen Het kon niet beter Ruilbeurs Mevr. C. Bernard v. d. Horst overleden Laat nu Uw pruikje verzorgen door Kapsalon »FEMMY« in lokaal Prins Bernhard- school Burg. v. Harenlaan 1155 2e jaargang no. 37 13 augustus 1970 De vakantie heeft even de gewone regelmaat onderbroken. En dat is goed. De vakantie-pauze onderbreekt niet alleen een sleur, die, zonder het te willen of wensen, met onmiskenbare zekerheid ontstaat, zij spoelt meteen alle stof van de dagelijkse beslomme- ringen weg en geeft nieuwe energie om het komende seizoen weer nijver aan te pakken om nieuwe ideeen uit te voeren. „IS DAT DAN ZO NODIG?" zullen velen zich afvragen. Natuurlijk is dit nodig. Er staat een nieuw sei zoen voor de deur en dit vraagt weer uw aller aandacht. We mogen in geen geval gaan vegeteren op de reeds behaalde successen. Dit betekent geenszins dat we het oude maar op zijn beloop moeten laten, natuurlijk gaan alle bestaande aktiviteiten door. Wij hebben echter u alien nodig, uw inbreng, uw deelname, uw reacties, uw lidmaatschap. Wij hebben het afge- lopen seizoen geen klagen gehad, we hebben kunnen aantonen dat met „sa- menwerking" van alles mogelijk is. Wij danken alien die hun steentje hebben bijgedragen, op welk gebied dan ook. Wij vertrouwen erop dat we in het komende seizoen weer op hun medewerking mogen rekenen. Onze woonwijk moet alles in zich ber- gen wat mogelijkerwijs te bereiken is, en dat is onnoemelijk veel. Men leert elkaar kennen door onder- ling persoonlijk kontakt. Dit kontakt komt tot stand bij allerlei mogelijke bijeenkomsten. Voor ieders hobby moet een bijeenkomst mogelijk zijn. Niet zich zelf opsluiten in een of ander groepje om dan onder te gaan in een of andere soort groeps- of klub-chau- vinnisme, maar samen met anderen de hobby populairiseren. In de wijk- vereniging is plaats voor iedereen en ieder kan zijn (haar) hobby in de openbaarheid brengen. Bij gezamelijke aanpak kunnen de resultaten niet uitblijven. Verdenk ons er echter niet van dat wij TELEPATISCHE EIGENSCHAPPEN bezitten, zadat wij op afstand kunnen aanvoelen waarnaar iemands interesse uitgaat. U zult zich zelf moeten mel- den, dan volgt de rest wel vanzelf. Het kontakt komt dan tot stand en in gezamelijk overleg kan de juiste weg naar het juiste doel gezocht en gevonden worden. Heeft u ideeen, heeft u voorstellen, kom er mee voor de dag. Uw mening is hoogst belangrijk en daarom vragen wij hem dan ook. Het bestuur. INGEZONDEN STUK. Alle kritiekasters en betweters ten spijt gaat het steeds crescendo met de wijkvereniging. Dit is geen wonder, want de feiten spreken duidelijke taal. Als men rekening houdt met het feit, dat alle werkzaamheden door de com- missie en bestuursleden belangeloos worden verricht en daarnaast de re sultaten vergelijkt moet men wel tot de erkenning komen dat hier IDEALISTEN AAN HET WERK zijn, die zich geheel ten dienste stellen van anderen. Nu kan men dat denegrerend ,,ama- teurisme" noemen, men kan het baga- telliseren, feit echter is, dat hier iets gebeurt. Aan de kritiekasters zou ik willen zeg gen: Als u het BETER kan, waarom doet u het dan niet? Aan alle betwe ters zou ik willen zeggen: Als u het allemaal BETER weet, waarom geeft u dan geen raad, of liever nog HULP? Het kinder-weekkamp was in het oog van sommigen ,,AMATEURISME". Goed. Toegegeven, het was amateu- risme, maar dan toch amateurisme van de bovenste plank. Het weekkamp werd toch een grandioos sukses. De betweters beweerden dat een kinder- weekkamp voor zulk een prijs beslist op een fiasco moest uitlopen. f 40, voor leden en f 50,voor niet-leden. Inderdaad, het is een gering bedrag in deze tijd. Maar wat hebben de deelne- mers ondanks dat geringe bedrag toch nog gekregen? Vervoer naar en terug van het kamp met een prima bus van een zeer be- kend staand reisbureau. De tocht ging van Schiedam naar Burgh en retour. Een prima bed in het kamp waarvoor men zelfs geen dek of bedlinnen be- hoefde mee te slepen. Een prima keu- ken waaruit prima en overvloedige maaltijden werden opgediend. Een des- kundige begeleiding van idealisten die hun eigen vervoer en menage betaalde en hun vakantie belangeloos opofferde voor de deelnemers, zelfs nog enkele traktaties uit eigen beurs betaalde. Een busrit met een charterbus van Burgh naar Renesse en retour. Hoe kan dat nu allemaal van dat toch geringe bedrag? Heel eenvoudig, het was amateurisme gespeend van ieder zweempje van ,,COMMERCIE". Daar naast enkele donaties van wat parti- culieren en enkele winkeliers, FEITEN, die navolging verdienen. Nu ik toch bezig ben, mijnheer de redakteur, mag ik misschien ook een suggestie doen aan het bestuur van de wijkvereniging. Het valt mij n.l. op, dat alle gewensfe modellen vanaf I 3,45 Mgr. Nolenslaan 700, Schiedam, Tel. 26 18 77 het merendeel van de Nieuwland-win- keliers NIET in de advertentie-kolom- men van uw blad te vinden zijn. Maakt u er geen werk van deze winkeliers tot adverteerders te maken, of menen deze winkeliers dat het een vanzelfsprekend- heid is dat de Nieuwlandbewoner bij hen koopt? In dit laatste geval meen ik u erop attent te maken, dat er genoeg win keliers BUITEN de wijk zijn die maar al te graag de Nieuwlandbewoners willen wijzen op de artikelen die ZIJ te bieden hebben. Zoek daarom kon takt met deze winkeliers. U, mijnheer de redakteur, dankend voor de plaatsruimte en u, bestuur van de Wijkvereniging nog meer sukses wen- sende, teken ik, Nieuwlandbewoner. Naam en adres bij de redaktie bekend. Onderschrift van de redaktie. Ook ons kwamen de kritiek en de be- zwaren ter ore. Ons antwoord hierop is: ,,De grootste vreugde In het leven bestaat hierin, om juist datgene te doen waarvan anderen beweren dat u daartoe niet in staat bent". En u zelf zegt reeds in uw schrijven: „De FEITEN spreken duidelijke taal". Uw suggestie betreffende de adver teerders nemen wij ter harte. Een der deelnemers van het kinder- weekkamp stuurt ons het volgende briefje: Schiedam, 21-7-70. Geachte Kampleider, Ik dank u en uw stafmedewerkers voor de gezellige en fijne week die ik ge had heb. Ik hoop dat volgend jaar weer zo'n fijne week wordt georganiseerd. Het eten was piek-fijn, het kon gewoon niet beter. Wilt u alle staf-medewerkers bedanken namens Mattie Alblas. Nogmaals dank voor de fijne week. Vriendelijke groeten van Mattie Alblas. Mattie, Jij bedankt voor je fijne briefje. De Kampleiding. De ruilbeurs is wegens vakantie ge- sloten. Op woensdag 2 September zal ze haar poorten weer openen. Tot zolang dus het ruilmateriaal opbergen en zo mogelijk aanvullen, opdat de ruilbeurs in September veel nieuws kan worden geboden. Verzamelen is een speciale hobby. Steeds streven om series te complete- ren zonder daarvoor diep in de por- temonaie te moeten tasten. Complete series kopen is al geen verzamelen meer, dat komt op het terrein van geldbelegging. Wie het meeste geld kan uitgeven kan de grootste en mooi- ste collectie verwerven. De kunst is echter om een collectie op te bouwen door onderlinge ruil. Je leert elkaar kennen, je weet van elkaar wat men zoekt, je kan elkaars verzameling bekijken en elkaar helpen. Zo in de geest van: Jan weet, wat Piet heeft, wat Klaas zoekt. Voor de beginnelin- gen een kleine tip. Begin beperkt en neem niet direkt teveel hooi op de vork. Voor postzegels bijv. is het ondoenlijk meteen „de hele wereld" aan te leggen. Begin liever met een of twee landen. Probeer hiervan zoveel mogelijk bijeen te krijgen, completeer zoveel mogelijk de series en pas als dat lukt, verder uitbreiden. Je kunt ook speciale onder- In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Versch|jnt ledere veertien dagen versprelding huls aan huls Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Ultgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Ultgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66- 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens Jr., loh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Met groot leedwezen vervullen wij hier de treurige plicht ter kennis te bren gen dat mevrouw C. A. P. BERNARD-v. d. HORST op 6 augustus in de Dr. Noletstichting is overleden. De Wijkvereniging Nieuwland verliest in haar een trouw en hard werkend bestuurslid. Niets was haar te veel, te alien tijde kon men een beroep op haar doen en steeds gaf zij zich ten voile voor een eenmaal op zich genomen hebbende taak. Zij zal daarom nog heel lang in de gedachten van alien die met haar hebben mogen samenwerken blijven voortbestaan. Vanaf de oprichting van de wijkver eniging was zij een actief medewerk- ster en ieder die met haar samenwerkte weet met hoeveel elan zij zich inzette om de evenementen tot een goed einde te brengen. De laatste show die zij voor de wijk vereniging organiseerde was ook het einde van haar aktiviteit. Na afloop der show werd zij onwel en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Wij zullen haar blijven zien als een lichtend voorbeeld en zal zij in deze hoedanigheid steeds in onze gedachte blijven. Wij wensen haar man en kinderen als- mede haar ouders en verdere familie- leden sterkte bij dit smartelijk verlies. Het bestuur van Wijkvereniging Nieuwland. werpen kiezen, bloemen op postzegels, schepen op postzegels, dieren, perso- nen, speciale gebeurtenissen, lucht- en ruimtevaart en nog vele andere onderwerpen meer. Nogmaals, neem niet te veel hooi op de vork. Als de moeilijkheden te groot worden gaat de aardigheid er snel af. Onze ruilbeurzen zijn er om te helpen contact met elkaar te krijgen. Hoe groter het aantal bezoekers hoe meer ruilmateriaal er ter plaatse komt en hoe meer kansen er zijn om iets te bemachtigen. Maak dus propaganda voor deze ruilbeurzen, wijs vrienden en kennissen op het bestaan van deze gelegenheden, breng ze mee, ieder is welkom en de kosten vallen beslist wel mee. Debijdrage is tot heden nog steeds op 25 cent per bezoeker ge- bleven. Zullen we dan maar afspreken: TOT 2 SEPTEMBER DUS

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1