Congres Jehovah's getuigen inSporlhal (A spamt tcch NIEUWLANDZEGELS Ontwikkelings- landen Witmakers en OUDE KRANTEN C. A. P. Bernard-v. d. Horst Mevr. C. A. P. Bernard-v. d. Horst Mevr. C. A. P. Bernard-v. d. Horst met 10*/o tente Mini-hlanken N. V. S. H. GARAGE LANDMAN Onder het motto ,,Mensen van Goede wil" belegt het Wachttorengenootschap deze zomer in ons land een vyftal congressen. Deze congressen, waarop in totaal tussen de 22.000 en 25.000 belangstellenden warden verwacht, worden gehouden in Groningen, Breda, Eindhoven, Schiedam en Hiversum. De afgevaardigden uit deze omgeving zullen naar de Sporthal Margriet reizen, waar het congres van 20 tot 23 augustus a.s. gehouden zal worden. Er worden flier 5000 afgevaardigden verwacht. Omdat deze vergaderingen tijdens het vakantie-hoogseizoen zullen i "1—. 1 1 worden gehouden en_ de Hotel- en pensionruimte zeer beperkt zal zijn, zijn de JDrUiri,DcL.K.K6rS getuigen van Jehovah' die woonachtig zijn in de congressteden reeds druk doende met een huis-aan-huis-actie ten einde een beroep te doen op particulieren om hun logeerkamers voor 3 a 4 dagen tegen een eventuele vergoeding ter beschik- king te stellen. Vorig jaar is een bedrag van 9.9 mil- jard dollar aan de ontwikkelingslan- den gegeven. De Verenigde Staten gaf het grootste bedrag, nl. 4,6 mil- jard. Dit is 0,76% van het nationale inkomen. In percentage uitgedrukt was Frankrijk de hoogste, Nederland de tweede en Belgie de derde op de lader. De Skandinavische landen staan op de onderste sport. De heer M. de Roode, opziener van de plaatselijke gemeente van Jehovah's ge tuigen, vertelde onder meer dat uit deze omgeving reeds 250 personen het plan hebben opgevat naar de Sporthal Margriet te Schiedam te gaan. De opmerkelijke Groei van Jehovah s ge tuigen in de afgelopen jaren heeft de aandacht van veel mensen getrokken, doch veler kennis blijft beperkt tot het regelmatig huisbezoek van de getuigen. Om deze reden stelden wij de woord- voerder van Jehovah's getuigen enke- le vragen. Vraag: Welk standpunt nemen Jeho vah's getuigen in deze tijd, nu de houding ten opzichte van de bijbel verandert, ten opzichte van de bij bel in? Antwoord: Jehovah's getuigen geloven dat de bijbel het geinspireerde woord van God is, Gods openbaring aan de mensheid. Zij zijn ervan overtuigd dat de bijbel authentiek en betrouwbaar is en dat hij de enige gids is die tot eeuwig [even leidt. De bijbel is hun leerboek. Vraag: Wat is het fundamentele ver- schil tussen Jehovah's getuigen en andere religies? Antwoord: Jehovah's getuigen geloven werkelijk wat de bijbel zegt en zij doen hun uiterste best overeenkom- stig de beginselen ervan te leven. Anderen zeggen misschien dat zij Gods Woord geloven, doch dit blijkt vaak niet uit hun levenswijze. Omdat Jehovah's getuigen de bijbel geloven, geloven zij ook dat het einde van dit goddeloze samenstel van dingen zeer nabij is, en daarom houden zij zich er druk mee bezig de mensen hiervoor te waarschuwen Bovendien zien zij uit naar een he- meis bestuur hier op deze aarde waarop paradijstoestanden hersteld zullen nijn. Vraag: Geloven Jahovah.s getuigen dat zij de enige ware religie hebben? Antwoord: Ja. Jehovah's getuigen ge loven niet dat er meer dan een ma- nier bestaat waardoor men redding kan ontvangen, of dat de meeste mensen aan de strikte vereisten van het ware geloof voldoen. Jezus Chris- tus toonde aan dat slechts een min- derheid de juiste weg zou bewan- delen. De geschiedenis toont aan dat Jezus en zijn discipelen in hun tijd de enige waren die de ware religie beoefenden. Een studie van de bijbel zal het zelfde aantonen met betrekking tot Jehovah's ge tuigen in deze tijd. Vraag: Waarom weigeren Jehovah's ge tuigen zich in de politiek te mengen? Antwoord: Jehovah's getuigen gelo ven dat regeringen noodzakelijk zijn. Zij aanvaarden de bijbelse leer dat aardse regeringen het recht bezitten wetten te ontwerpen die ten doel hebben de moraal te regelen, per- AFD. SCHIEDAM Het voordeligste en juiste adres voor middelenverkoop, bibliotheek etc. Elke donderdagavond van 19.30 - 21.00 uur. in 't - Wijkcentrum Nieuwland, Dr Wibautplein 129. VOOR 1NL1CHTINGEN EN LID- MAATSCHAP OOK TELEFON1SCH NR. 261712. sonen en eigendommen te bescher- men, belasting te innen en de open- bare orde te handhaven. Jehovah's getuigen zijn echter Gods hemelse regering, het Koninkrijk van God, van ganser harte toegewijd. Loyali- teit aan deze regering weerhoudt hen er derhalve van zich in de poli tiek van deze wereld te mengen. „Zij zijn geen deel van de wereld, evenals ik geen deel van de wereld ben", zei Jezus Christus. Vraag: Wat doen Jehovah's getuigen om de toestanden in de maatschappij te verbeteren? Antwoord: De bijbel maakt personen tot de beste mensen in de wereld. En dit is nu juist wat Jehovah's ge tuigen door middel van hun bijbelse opvoedkundige werk doen. Dat dit een goede uitwerking heeft blijkt wel uit de eenheid en de vrede die onder de toenemende aantallen van Jehovah's getuigen bestaan. Op hun congressen wordt dit duidelijk ge- demonstreerd. Vraag: Waarom houden Jehovah's ge tuigen congressen, zoals het komen- de congres in Schiedam? Antwoord: Ten einde de bijbel, het voornaamste leerboek van Jehovah's getuigen te onderwijzen. Dit onder- wijs zal een heel afwisselend en uniek karakter dragen. Inspirerende lezingen zullen afgewisseld worden door aanschouwelijke voorstellingen en een bijbels toneelstuk gebaseerd op de historische bijbelse figuur van Esther in de dagen van het Perzi- sche Rijk. Het hoogtepunt zal op Zondag vallen om 3 uur in de Sporthal Margriet, met de openbare toespraak „Het mensengeslacht red den - door het Koninkrijk." Een ieder verwacht dan ook in eenheid met zijn geloofsgenoten in Neder land opgebouwd te worden en op toekomstig predikingswerk te wor den voorbereid. Het aantal Jeho vah's getuigen is in Nederland in het afgelopen jaar uitgebreid met ongeveer duizend, zodat er thans een aantal van ruim achttiendui- zend is. Onze oude krantenaktie gaat weer als van ouds verder. Even een berichtje aan de heer Post, Dr. Wibautstr. 17, telefoon 26 23 42 en de oude kranten worden gehaald. U kunt ze ook afge- ven aan onderstaande adressen:. L. C. v.d. Meer, Goeman Borgesiusl. 83; P. Brand, Dr. Wibautstraat 29; Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45; Mevr. Schuijn, van Maanenstraat 37; Mevr. Vaz-Dias, Henrie Polakstr. 120; Mevr. Witzel, v. Oldenbarneveldstr. 2; W. Niehot, Damlaan 54. Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Telefoon266233— 265607 Biologie wetenschap van het leven; machtsuitoefening over eens anders zinnen en denkvermogen; misleiding. Biologeren macht uitoefenen over eens anders zinnen en denkver mogen; benevelen; misleiden. Is biologisch wassen nu verlakkerij; boerenbedrog; nep; speculeren op de onwetendheid; goedgelovigheid Wat proberen de wasmiddelenfabri- kanten de consument allemaal niet wijs te maken. Kapitalen worden uitgegeven aan reclame-boodschappen, men laat op de t.v.-buis zelfs dames zien die uit het buitenland terugkomen om te vertellen dat ze nergens een WITTER dan WIT wasmiddel hebben ontdekt dan het wasmiddel dat de reporter aanbeveelt. Men heeft W'lTTE-REUZEN dubbele waskrachten, twee witmakers en nog veel meer onzin. Glanzend- wit, schitterwit en nog witter dan wit. Is de wasmiddelen-wetenschap zo voor- uit gegaan? Neen, alleen de reclame- branche is zoveel activer geworden. Vijftig jaar geleden kwam Dr. Otto Bohm al met een biologisch inweek- middel op de markt. Het hete toen „BURNUS". In dit inweekmiddel be- vonden zich de nodige „ENZYMEN" die de strijd aanbinden tegen het vuil. Enzymen zijn gecompliceerd opgebouw- de eiwitlichaampjes die het organische vuil (bloed, chocolade, melk, mayo- naise, ei, vet) „VERTEREN", tenminste als zij zich in hun element bevinden. Dat wil zeggen: in veel water bij een temperatuur van MAXIMAAL ZESTIG GRADEN. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Met maximum aantal regels Is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesluslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Gooi Uw oude horloge niet weg. Wij kopen het van U wanneer U zich een nieuw horloge aanschaft. Zeer grote sortering Zwitserse en Japanse merken. Juwelier ..STOOPMAN" Mgr. Nolenslaan 512. Fa. SCHENK ZN. Hout- en Board- handel. Vlaardingerdijk 169. Te. 261459. Zeer ruime sortering. Voor al Uw boeken, kontaktbladen, strips, pockets en tijdschriften. Boekhandel ,,'T CENTRUM" annex leesbibliotheek. Korte Singelstr. 20. U moet eerst ergens anders gehuurd hebben om te kunnen ontdekken dat wij de grootste gesorteerde verhuur- inrichting te Schiedam zijn. Stoelen, tafel, porcelein, glaswerken. Wij ver- huren meer dan U denkt. ANDRIES AAN DE WIEL Nw. Sluisstraat 1. Aan onze toekomstige haardolie- afnemers. Heeft U vervoer en/of aansluitings- moeilijkheden met Uw oliehaard? Bel dan even 264148. HERTOG Olieservice. Broersveld 99. HUISWERK. adressen schrijven en circulaires versturen. Regelrecht werk, geen tussenpersonen. 50,- tot100,- per week mogelijk. Inlichtingen tegen antwoordpostzegel. LUCKY, Gelder- landstraat 167, Enschede. Op 6 augustus I.I. is ons mede-bestuurslid, mevrouw op 49-jarige leeftijd overleden. Wijlen mevrouw Bernard-v. d. Horst was vanaf de oprichting bestuurslid van de Wijkvereniging Nieuwland. Wij hebben in de tijd dat we met haar hebben samengewerkt, haar leren kennen als een zeer aktief mens. Zij verzette veel werk voor onze vereniging. Een van haar kenmerkende eigenschappen was haar doorzettingsvermogen en stand- vastigheid. Node hebben wij van haar afscheid genomen. Dat zij ruste in vrede. Met leedwezen kregen wij kennis van het overlijden van onze clubgenote in de leeftijd van 49 jaar. Vanaf de oprichting van de club was zij lid en had op de clubbijeenkomsten voor ieder een vriendelijk woord. Wij verliezen in haar een vriendin. Klaverjasclub Wijkvereniging Nieuwland. Op 6 augustus kregen wij het ontstellende bericht dat op 49-jarige leeftijd is overleden. Wij verliezen in haar een zeer energieke medewerkster met groot organisatie- talent. Haar nagedachtenis in onze hobbyclub zal altijd blijven voortbestaan. Hobbyclub Wijkvereniging Nieuwland.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3