NIEUWLANDZEGELS C4. spaazl lech eek Men Schrijft ons Mini-klVAN U VOOR JONG VERWACHTEN GEHUWDEN WIJ AANGEPASTE NIEUWE FIETS Brave dochters dikwijls slechte Moeders Kookmethode RUIMTELIJKE ORDENING NATUUR BESCHERMING Oude kranten met 10"/o zente GARAGE LANDMAN Mynheer de redacteur, diverse zegeltjes akties warden gevoerd. Deze akties zijn bedoeld als een soortf klantenbindingVele winkeliers doen er aan mee en geven hun klanten by aankoop hun zegeltjes. Sommigen doen] dat niet, daar moet men er om vragen. Heel veel van die zegeltjes gaan ver- loren. Het duurt vrij lang eer men een kaart vol heeft en worden ..niet voltei kaarten" soms weggegooid. Hiervan heeft maar een instantie voordeel, nml. de uitgever van de zegeltjes. De' winkelier moet ze betalen aan de uit- gever, de winkelier geeft ze gratis aan de klant en als deze ze weggooit be-, hoeft de uitgever er niets voor uit te' keren. Dit is een aardig voordeeltje voor die uitgevers. Als de mensen nu, inplaats van die „niet voile kaarten" weg te gooien ze aan een centraal adres geeft (ik doel hier nml. op de Wijkvereniging dan kan deze al die zegelrestjes soort bif soort opplakken en inleveren. Dat zou dan een voordeeltje kunnen zijn voor de verenigingskas, die er weer andere dingen mee kan financieren. Wilt u dit eens in het blad publiceren? Mevr. K. Natuurlijk Mevr. K„ u ziet het is al geplubliceerd. U heeft het heel goed gezien. Er gaan inderdaad heel veel zegeltjes verloren, en zelfs „koopzegels' worden soms weggegooid. De mensen redeneren dan: „Ach, ik kom niet meer in die zaak en ga er voor die paar dubbeltjes ook niet naar toe. Laat maar gaan." Wij hebben uw suggestie met de pen- ningmeester besproken en deze wil de zegels heel graag verzamelen en soort bij soort sorteren en opplakken en verzilveren. Het kan inderdaad een kasversterking zijn waaruit diverse noodwendige kosten kunnen worden betaald. Zij die iets voor deze zaak voelen kun nen hun zegelrestjes afgeven of in de brievenbus stoppen bij: Mevr. C. Post, Dr Wibautstraat 17. U kunt ook bellen telefoon 26 23 42. Redactie. m Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Teletoon2662 33— 265607 Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Gooi Uw oude horloge niet weg. Wij kopen het van U wanneer U zich een nieuw horloge aanschaft. Zeer grote sortering Zwitserse en Japanse merken. Juwelier ,,STOOPMAN" Mgr. Nolenslaan 512. Fa. SCHENK ZN. Hout- en Board- handel. Vlaardingerdijk 169. Te. 261459. Zeer ruime sortering. Voor al Uw boeken, kontaktbladen, strips, pockets en tijdschriften. Boekhandel ,,'T CENTRUM" annex leesbibliotheek. Korte Singelstr. 20. U moet eerst ergens anders gehuurd hebben om te kunnen ontdekken dat wij de grootste gesorteerde verhuur- inrichting te Schiedam zijn. Stoelen, tafel, porcelein, glaswerken. Wij ver- huren meer dan U denkt. ANDRIES AAN DE WIEL Nw. Sluisstraat 1. Aan onze toekomstige haardolie- afnemers. Heeft U vervoer en/of aansluitings- moeilijkheden met Uw oliehaard? Bel dan even 264148. HERTOG Olieservice. Broersveld 99. HUISWERK. adressen schrijven en circulaires versturen. Regelrecht werk, geen tussenpersonen. /50,- tot/100,- per week mogelijk. Inlichtingen tegen antwoordpostzegel. LUCKY, Gelder- landstraat 167, Enschede. Dat er wat voorstellen ter tafel komen. Het bestuur van de Wijkvereniging weet er echt zelf wel weg mee om een behoorlijk winterprogramma in elkaar te zetten, maar ze wil ook wel eens de meningen van anderen weten. Er moet meer gemeenschapsgevoel worden aangekweekt en er moet meer verdraagzaamheid groeien. We leven nu eenmaal als een klit op elkaar, zonder het te willen of wensen doen we elkaar overlast aan en soms gaan we ons ergeren aan de gedragin- gen van anderen. Dat komt grotendeels doordat we teveel aan anderen over- laten wat we zelf beter zouden hebben gedaan. Later worden we dan onte- vreden omdat het niet naar onze wens is gegaan of gaat. Maar dat is wel een beetje eigen schuld, want als je nimmer je ideeen kenbaar maakt, kan je niet verwachten dat anderen rekening zullen houden met uw wensen. Die anderen kennen ze immers niet, ergo kunnen ze er ook geen rekening mee houden. Kom daarom zelf eens met suggesties naar voren, het geeft niet op welk terrein. Er is een ontzaggelijke hoeveel- heid en verscheidenheid van vrije-tijds besteding, en elke tak daarvan heeft aanhangers. Soms weten ze niet van elkaars bestaan af en staan ze eigen- lijk verbaasd te kijken als blijkt dat iemand waarvan men het absoluut niet gedacht zou hebben, een hobby- genoot is. Nogmaals dus, kom er mee voor de dag, vreest niet dat men u meteen gaat indelen of inlijven. Doe gewoon maar een voorstel of wat nog gemak- kelijker is: Koop een briefkaart van 20 ct. adresseer die aan de redaktie van dit blad, schrijf achterop die briefkaart: Ik heb interesse voor (Uw hobby of wens invullen). Zet daarbij uw naam en adres, stopt hem in de dichtstbijzijnde brievenbus, en de rest volgt dan vanzelf. U wordt dan wel opgezocht, er volgt wel een babbeltje, men krijgt kontakt en men gaat elkaar begrijpen en waarderen. STICHTING BEJAARDEN PARTI] 65 Justitioneel no. st. 30861. Doelstelling: het behartigen van de belangen van ALLE bejaarden, invaliden, alleenstaan- den en kleine zelfstandigen. Voor het GEHELE LAND hoopt de stichting de distrikten in te schrijven voor de a.s. 2e Kamerverkiezing en de vereiste borgsommen te storten. Voor 5 WESTELIJKE DISTRIKTEN heeft de borgstelling reeds plaats gehad. De Stichting zal zich bij de 2e Kamer verkiezing LANDEL1JK presenteren onder de naam BEJAARDEN-PARTIJ 65 en is bereid met alle reeds bestaande ^roeperingen in het land somen te Werken. teneinde de kandidaten op een landelyke lijst onder te brengen. De stichting heeft GEEN LEDEN, maar staat open voor giften op bankreke- ning AMRO-BANK, le Middelland- straat, Rotterdam-3. Gironummer 29145. met vermelding: Stichting Bejaarden party 65+. Voorzitter de Hr. E. C. Gustenhoven, Claes de Vrieselaan 54, Rotterdam. Telefoon 010-23 62 08. Secretaris: Mevr. A. Stortenbeeker- Pouwer, Schietbaanlaan 34. R'dam-3. Telefoon 010 - 23 49 69. Bankrelatie: AMRO-BANK, le Middellandstraat, Rotterdam-3. Gironummer: 29145, met vermelding Stichting Bejaarden party 65 Fietsenmaker M. J. Duinkerken uit Emmen heeft een fiets geconstrueerd die onmogelijk kan kantelen, door speciale extra achterwielen. Door tele- scoopvering en zwenkbare verbinding met de naaf wordt iedere zijwaartse zwenking opgevangen. Deze fiets werd gemaakt voor mensen met evenwichtsstoornissen. Lieve meisjes worden slechte moeders. Meisjes die zich op school goed ge- dragen en altijd doen wat hun ouders zeggen willen dolgraag goede moeders worden, maar dat lukt ze niet, omdat ze niet zelfstandig besluiten kunnen nemen. Dit verklaarde de huisarts Dr Thomas Main voor de Britse Medisch-psycho- logische vereniging. Hij zei, „wanneer baby huilt schreeuwt zo'n moeder: „wat wil je nou?" En omdat baby niet kan antwoorden raakt de moeder soms over haar toeren heen, dat zij het kind gaat slaan. In enkele gevallen tot de dood er op volgt. Deze probleemmoeder „aldus Dr Main" was op school een goede leerling, trouwde de juiste man, heeft een prachtig huis - precies zoals haar moeder haar altijd voorgehouden en gewenst had. Maar wanneer ze een kind krijgt komt ze tot de ontdekking dat zij iemand heeft te gehoorzamen die niet kan zeggen wat hij wil en daardoor raakt zij in verwarring." Koken is leuk, eten is leuk, maar af- wassen kent weinig liefhebbers. Zo gaat het met veel dingen, we willen wel de pret maar niet de nasleep. Al wordt de vaatwasmachine in een groeiend aantal keukens gebruikt, het gilde van de pannenhaters telt nog immer vele leden. In Engeland is daar een tijdje geleden iets op gevonden en zojuist is deze nieuwe kookmethode als nieuwtje ook naar Nederland gekomen. Waarmee niet alleen het gemak maar ook de smaak gediend wordt. Bij deze Kwatta- Cerola instant maaltijden zitten twee zakjes: een geperforeerd zakje met rijst en een zakje met de complete vleesspecialiteit (vlees, kip, garnalen, champignons, groenten, kruiden). Beide zakjes worden in kokend water gelegd, en als ze goed warm zijn, worden ze uit de pan gehaald en opengeknipt. In de keuken staat alleen een schone pan, die z6 de kast in kan. Zulke maaltijden kunnen voor de kam- peerders van groot nut zijn. Geen ge- sleep met pannen en geen afwas. Briefje aan een „Nieuwe echtgenoot" door Janet Craig-James. Onthoud dit, mijn schat, ik kan mij volkomen indenken dat je van je moeders kooksel hield, van haar pud dings en pasteien. Maar als je de pogingen gaat verge- lijken, hou dan je familietrots wat in toom en denk er eens over na, dat jij de „FLOPS", die zij in haar bruidstijd maakte, nooit hebt hoeven te eten. De tijd is niet ver meer dat mensen olifanten en giraffen als huisdier kun nen houden, zo heeft het hoofd van het Britse veterinaire genootschap op een congres in Eastbourne verklaard. Volgens hem zal men binnen afzienbare tijd olifanten en giraffen ter grootte van een flinke hond kunnen fokken. Voor elke man een kamerolifantje? Een jeugdige Duitse geleerde, Dr Jiirgen Richter, heeft op het electrotechnisch laboratorium van de Amerikaanse ma rine te San Diego in California een radarapparaat ontworpen en gebouwd, dat zo gevoelig is, dat men er een vlieg mee kan ontwaren op een afstand van ruim 3 kilometer. Het apparaat zou bijzondere diensten kunnen bewijzen bij het onderzoek naar en het voorspellen en onder con- trole houden van „SMOG", de vieze lucht die een combinatie is van rook en mist. (Smoke and fog). Met het apparaat zou men, aldus Richter, het laagste gedeelte van de atmosfeer, de troposfeer, vrijwel onaf- gebroken kunnen controleren. Radar-apparatuur kon tot nu toe niets uitrichten als zekere atmosferische omstandigheden de radar-golven ver- stoorden hetgeen leidde tot het ont- vangen van onjuiste beelden. Over de troposfeer was, voordat Rich ter zijn werk voltooide, in feite niet veel bekend omdat het onderzoek van die laag alleen maar met behulp van vliegtuigen en ballonnen kon worden bestudeerd als de atmosferische om standigheden gunstig waren. Doordat de nieuwe apparatuur door de „smog" heendringt zal men hier- mee onder meer op vliegvelden zijn voordeel kunnen doen waar deze vuile lucht het zicht vertroebelt. De radar zal volgens Dr Richter de meteorologen in staat stellen lucht- wervelingen bij helder weer te bestu- deren. Dit zijn de verschijnselen waar- door vliegtuigen plotseling /kunnen gaan „dansen", „bokken" of in „lucht- zakken" vallen. U kunt ze ook afgeven aan onder- staande adressen. Bij voorbaat onze oprechte dank. L. C. v. d. Meer, Goem. Borgesiusl. 83 P. Brand, Dr. Wibautstraat 29 Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45 Mevr. Schuijn, van Maanenstraat 37 Mevr. Vaz-Dias, Henrie Polakstraat 120 Mevr. Witzel, v. Oldenbarneveldstr. 2 W. Niehot, Damlaan 54 J. Roeters, Delflandseweg 272

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3