(A sy>at¥ct tech eek NIEUWLANDZEGELS Gifspuiters Nieuwe bak Kinderkamp- foto's Kinderweek kamp 1971 goedgekeurd Ruilbeurs Klaverjassen Wandelen Marsen Voorlichtings- avond van het Produktschap Groente en Fruit Met 10*/o zente Mini-klanhen GARAGE LANDMAN Begrijp me goed, ik heb niets tegen je bromfiets. Ik misgun je hem niet, evenmin wil ik beperkingen opleggen of maatregelen vragen om het bezit van een bromfiets te bemoeilijken. Het gaat niet TEGEN de bromfiets als zodanig, maar over het gebruik of beter gezegd MISBRUIK ervan. Ik weet heel goed dat je trots bent op je verworven bezit, dat je graag bij elkaar komt om je vervoermiddel te tonen, om gesprekken te voeren over de prima eigenschappen van je machi ne, de snelheid, de betrouwbaarheid, de zuinigheid van brandstofverbruik en nog vele eigenschappen meer. Ik vind het normaal dat je probeert de aandacht te trekken van toevallig, of minder toevallig, passerende jonge dames en dat je er graag in groepjes op uit trekt. Je bent jong, je wilt ge- nieten, veroveren, kortom je wilt LEVEN. Over dit alles wil ik dus niets zeggen. MAAR, als het punt van samenkomst en handelwijze HINDERLIJK gaat wor- den voor anderen dan mag er wel op worden gewezen. Jullie kiest bij uitstek een punt van samenkomst op ,een of andere straat- hoek. Liefst op het trottoir want op de rijbaan sta je nu eenmaal niet zo rustig. Je neemt dan echter een stuk „voetpad" in gebruik, je stelt je in een kring op en laat liefst de motor stationair draaien. Zodra een jonge dame het gezichtsveld kruist gaan alle gashandels open, oorverdovend motergeronk en een golf „Gifgas" spuit uit de knalpotten, zodat je op een ergerlijke manier bezig bent met de lucht te verontreinigen en de voet- gangers te bedwelmen. Kijk, DAT is het nu waarover ik het wil hebben. Je kunt tegenwoordig geen krant meer opslaan of je leest over de lucht en millieu verontreini- ging, men vraagt maatregelen tegen de „grote jongens" (de industrie) ter- wijl een massa kleine gifgasspuiter- tjes hetzelfde doen. Zijn jullie niet even schuldig als de groten? Jongelui, helpt een handje mee. Wees gelukkig met je brommer, kom gerust bijeen, wees vrolijk en trek er gezame- lijk op uit en trek zoveel aandacht als je maar wilt. Maar, doe dit zonder motorgeronk. Laat je brommer niet nodeloos stationair draaien en laat de motor bij het wegrijden niet op het uiterste aantal toeren draaien. Het heeft geen enkel nut, het veroor- zaakt alleen maar hinder en last. N.N. Op zaterdag 15 augustus zijn de Zee- kadetten na een vakantie van zes weken weer gestart. Vol goede moed en met nieuwe ideeen is iedereen van de vakantie teruggekeerd. De Zeekadetten hebben tijdens hun vakantie het traditionele Zomerkamp meegemaakt. De voorlaatste dag was de zgn. ..Korpsdag". Er werd geroeid en gezeild voor de wisselbeker. Schie dam wist, de twee jaar in haar bezit geweest zijnde, „Pokhouten Pul" niet te behouden. Zij eindigde ditmaal als tweede. Begin September zal het Zeekadetten- korps ..Jacob van Heemskerk" te Schie dam weer starten met een nieuwe bak. Jongens van 13 jaar en ouder, die in het bezit zijn van een zwemdiploma kunnen lid worden. Kontakt kan wor den opgenomen bij de commandant, de heer F. J. Bergvelt, Rottedamsedijk 417, Schiedam, telefoon 26 30 01; of bij de heer H. P. Gijtenbeek. Vivaldi- laan 147, Groenoord. Natuurlijk kun nen zij ook op de zaterdagen van 2 tot 6 uur, via de scheepswerf GUSTO rechtstreeks naar de „JAN VAN GEL- DER" gaan. Op de ruilbeurs die op 7 oktober zal worden gehouden zullen, ten behoeve van de ouders die op 10 sept, niet naar de bijeenkomst konden komen, alle foto's van het kinderweekkamp ter bezichtiging worden uitgestalt. Voor hen die interesse hebben en de foto's willen bijbestellen bestaat daar- toe de gelegenheid. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal reqels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS 1 Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers l/d Bouw- nijverheid. Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Wie kan mij helpen aan VOGELPLAAT- JES van RIZLA; t.w. lste serie 1 t/m 50 en 2de serie 51 t/m 100 L. C. v.d. Meer, Goeman Borgesiusl. 83. Donderdag 10 sept, was de avond waarop het bestuur van de wijkvere- niging samen met de ouders wier kin- deren hebben deelgenomen aan de kinderweekkamp in 1970 bijeen kwam. Het was een bizonder gezellige avond en ondanks dat maar 22 personen aan de oproep hadden gehoor gegeven was het een goed geslaagde en vruchtbare bijeenkomst. Daar de hoogtepunten van het kamp op een geluidsband waren vastgelegd was het vrij eenvondig de aanwezigen even de stemming die in het kamp heerste te laten proeven. De kamp- leider, de heer Schuurman-Hess, Met de band afdraaien en men kreeg het beste verslag wat te brengen is. Toen de voorzitter na afloop van de band vroeg of er nog nadere vragen of toe- lichting werd gewenst bleek hieraan geen behoefte te zijn. Daarna kreeg de penningmeester het woord voor een financieel overzicht. Het bleek duidelijk dat de uitgaven de inkomsten ver overschreden had den, ergo was er een verlies of beter gezegd een tekort. Hierover hoefde niemand zich zorgen te maken daar dit tekort uit de opbrengst van de oude kranten was aangezuiverd. (Meteen een duidelijke aanwijzing waarvoor de oude krantenpot wordt aangewend). Toen het weekkamp 1971 ter sprake kwam gaven de aanwezigen meteen hun kinderen weer op voor het vol- gend jaar. Voor de kampleiding was dat het beste bewijs van waardering en een goedkeuring van hun werken en handelen. De streefprijs die de commissie voor 1971 had gesteld, 47,50 per deelnemer per week was voor niemand een bezwaar en werd deze prijs dan ook definitief gesteld. Wel moet er rekening gehouden wor den met de prijsontwikkeling die kan volgen op ontwikkeling der loonpoli- tiek. Niemand kan NU bevroeden hoe die ontwikkeling zal zijn. Er zal in ieder geval naar worden gestreeft de prijs zo laag mogelijk te houden. Het resultaat van deze bijeenkomst is: Er zullen twee weekkampen worden gehouden, de zelfde commissie en de- zelfde kampleiding zal met de leiding worden belast, daar deze nu uit erva- ring weten wat het beste voor de kinderen is. Nu de ouders kennis hebben gemaakt met het bestuur, de commissie en de kampleiding en ook hebben kennis genomen van de grote verlanglijst die nog op uitvoering wacht, verklaarden zij zich bereid tot medewerking. De animo voor de weekkampen in 1971 is groot, we kunnen dus op vol- doende deelnemers rekenen. Het is daarom taak zo spoedig mogelijk op- gaaf te doen of uw kind(eren) volgend jaar weer zullen deelnemen. Alle aan- meldingen moeten worden gericht tot mevr. C. Post, Dr. Wibautstraat 17. Telefoon 26 23 42. - STEL NIET UIT. DOE HET METEEN OM TELEURSTEL- LING TE VOORKOMEN! Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Tele(oon2662 33— 265607 De eerste ruilbeurs in het nieuwe seizoen is op woensdag 2 September gehouden. Weliswaar goed geslaagd, maar toch een ander beeld dan we gewend waren. Het viel ons nl. op, dat, in tegenstelling tot andere ruil- beurzen, ditmaal de jeugd in de min- derheid was. Wat hiervan de oorzaak kan zijn weten we niet. We konstateerde het en vinden het gewoon jammer. De „Schiedamsche Courant" van 3 September schreef: „De hobby-club van Wijkvereniging Nieuwland heeft gisteravond in een van de lokalen van de Prins Bernhard- school weer een geslaagde ruilbeurs voor jong en oud gehouden. Verschil- lende soorten verzamelobjekten ver- wisselden van eigenaar, nieuwe aan- winsten konden in de verzamelingen worden opgeborgen en elkaars kol- lekties werden bewonderd". Dat is niets teveel gezegd. Er was een ruime hoeveelheid ruilobjekten. Siga- renringen gingen van hand tot hand en ieder trof iets van zijn (haar) gading. Postzegels waren er te kust en te keur en heel veel zegels zijn van eigenaar verwisselt. Vogels en vissenplaatjes vonden gretig aftrek. Lucifersmerken uit de gehele wereld waren ruim voorhanden. Zeer fraaie series Russen, Tsjechen, Polen en Finnen waren te bekomen. Ook zeer veel Nederlandse merken. Suikerzakjes waren goed vertegenwoordigd en von den goede aftrek. Vooral enige mooie series uit Canada trokken de aandacht. Er waren wat munten doch geen lief- hebbers. Sleutelhangers en speldjes waren goed voorhanden doch deze bleven ongeanimeerd. Om in beurs- term te spreken; Er was een flauwe markt in deze hoek. ..Volgende maal beter" zullen we maar denken. Dit geldt trouwens yoor de gehele ruilbeurs. We hadden welis waar op meer jeugdige bezoekers ge- rekend, maar ja, wat wil je zo vlak na de vakantie, als er nog zoveel andere onderwerpen zijn waarover moet worden nagepraat. A1 met al, was het een geslaagde avond. Er was een prettige sfeer en er was veel fraais te bewonderen. Volgende ruilbeurs weer in een lokaal van de Prins Bernhardschool, Burg, van Haarenlaan 1155 en wel op woens dag 7 oktober. Zaal open voor de jeugd om 6 uur, voor de volwassenen om 7.30 uur. Het gaat heel goed met de klaverjas- club, zo goed zelfs dat zij gebrek gaat krijgen aan opbergruimte voor haar spulletjes. Het is daarom dat de com missie een beroep op U doet. Er is dringend gebrek aan een opbergkast. Als er iemand is die zo'n soort legkast in het bezit heeft en er zelf geen ge bruik meer van maakt, kan hij de klaverjas-afdeling er een heel grote dienst mee bewijzen. Met heel veel belangstelling zien wij uw aanbod tegemoet. Namens de commissie, P. Brand, Dr Wibautstr. 29. Als wij wandelen lopen we gewoonlijk met drieen naast elkaar en vormen dan een „Kolonne". Dit is niets meer dan een andere benaming voor „een grote groep". Volgens de spelregels mag men met hoogstens 30 personen in 6en groep lopen. De afstand tussen de groepen moet minimaal 30 meter bedragen. Volgens de verkeersregels mag een kolonne van die rijbanen ge bruik maken die zijn opengesteld voor „onbespannen voertuigen". (Handwa- gens, bakfietsen). Men moet op het uiterst rechter wegdek lopen en als men van richting wil veranderen moet de achteraanlopende uiterst rechts- of uiterst links-lopende persoon duidelijk en vroegtijdig de richting aangeven, al naar gelang de richting die men in wil slaan. De jury, die meestal bij overstekplaat- sen is opgesteld, let er speciaal op of de aanwijzingen van de wandelleider stipt worden nagekomen en of dit gelijkmatig gaat. Gebeurd het niet gelijktijdig geeft dat een slordige in- druk en kan het de oorzaak zijn waar- om de prijs precies aan de neus van de groep voorbijgaat. Daarom wandelclub-leden, let vooral goed op de aanwijzingen van de wan delleider, volgt de aanwijzingen nauw- gezet op en houdt het tempo goed in de gaten. Heel veel plezier bij de wandelmarsen. G. A. v. d. Tuijn. Wandelsportvereniging Nieuwland zal op zaterdag 26 September deelnemen aan de „ZEEHELDENTOCHT" in Over- schie. Dit zal de laatste wandelmars onder die naam zijn. Deze wordt ge- organiseerd door „VOLHARDING" te Rotterdam en staat onder auspicien van de wijkraad voor Overschie. De start is bij de school „de Clematis", Hoornweg 45 te Rotterdam-Overschie. Onze groep vertrekt per fiets vanaf het Dr Wibautplein. Op 18 oktober nemen we deel aan de „HERFSTKLEURENMARS" te Nij- megen. Dit is elk jaar weer een groots evennement waar heel veel kinderen steeds weer naar toe leven. Deze mars is daarom zo geweldig mooi omdat je daar wandelsportmensen uit het gehele land ontmoet. Bovendien wordt de route elk jaar met zoveel zorg be- keken dat het over de prachtigste ge- deelten gaat die in deze omtrek te vinden zijn. Onze afdeling loopt hier mee in de afstand van 15 Km. De prijs voor die dag is gesteld op 7 gulden per persoon, dat is, de busreis van Schiedam naar Nijmegen en retour plus het verschuldigde inschrijfgeld voor de mars. Er moet wel voor de nodige mondvoorraad gezorgd worden. We rekenen op een grote deelname. Op dinsdag 3 november zal in de zaal van gebouw voor Christelijk Sociale belangen, Lange Haven 73, een voor- lichtingsavond worden gegeven door het produktschap Groenten en Fruit. Aanvang 8 uur. Toegang gratis. Ieder is welkom. Komt dus alien.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3