IA spae&t tech ook NIEUWLANDZEGELS Met 10o tente TONI BOLTINI 100°/o circus voor uw geld Mini-klanhen Spelletjesdag ZUINIG AAN NIET MIS DEZE MISS GEHORIGHEID DE MENS een Grote vervuiler VOLKSDANS GEEN TIJD Klaverjassers GARAGE LANDMAN Heeft een Mini-klankje nut Zomaar een vraag Toni Boltini heeft het moeilijk met de steeds stijgende lasten en vooral met de door hem als groot onrecht ge- voelde vermakelij kheidsbelasting. Dank zij in het buitenland aangeboorde bronnen bestaat zijn „Nationale Nederlandse circus" nog. Dit jaar zijn programma en en tourage uitgebreider en beter dan ooit. Het programma is uitgebreid en duur, aan de entourage is veel aandacht besteed. De zitinstallatie voor het pu- bliek is volkomen vernieuwd. Ruime genummerde plaatsen, groten- deels voorzien van rugleuningen. Het 9 man sterke orkest van kapel- meester Frans Seuren neemt een ere- plaats in. Accoustische deskundigen hebben een volkomen nieuwe geluids- installatie zodanig opgesteld, dat ieder gesproken woord tot zijn recht komt en de muziek een optimale weergave krijgt. De verlichting is sprookjesachtig en mede door vakkundige bediening zeer gevarieerd. UNIEK PROGRAMMA. Het woord „uniek" wordt gauw te vaak in de mond genomen. Voor het nieuwe programma van circus Boltini is het terecht op zijn plaats. Op alle gebieden van de circuskunst zijn hier topartiesten aan het werk. Het Iucht- ruim is zeer goed bezet. De zes Her- gotti's jHongaren) met gewaagde stunts aan een roterende luchtkarous- sel. De beroemde Mexicaan Reynoso Cardona aan een slingerend touw. De vijf Arcturus aan de vliegende trapeze. Het trio Cardona aan de trapeze. Twee zeeboes, een wattusie en een guanaco geven een exotisch tintje aan het programma. Enkele donkere danseressen dansen ('s-avonds in topless kostuums) bij fakkellicht hun inheemse limbo dansen. Twaalf prachtige Lippizahners in per- fekte vrijheidsdressuur, plus het klas- sieke hogeschoolnummer van Antoi nette Boltini op Tafta en het befaamde jockeynummer van de Frakello's ma- ken het paardenummer tot een lust voor het oog. Ook het komische num- mer, waarbij vrijwillig(st)ers uit het publiek mogen proberen zich een ronde lang staande te houden op de rug van een deinend paard, is niet vergeten. De drie Rivels, beroemde Spaanse clowns, maken grollen en grappen, maar blijken tevens grote musici te zijn. Komisch is ook het grote Chari- varinummer terwijl het gevarieerde antipode-jongleernummer van de Vas- sallo's getuigd van een perfekt kunnen. Razendsnel en buitengewoon acroba- tisch tenslotte zijn de acht springers van de Marokaanse Hassani-Tropue, die tevens in toptempo menselijke piramides bouwen. Al met al, een tocht naar het gemo- derniseerde Circus Boltini, zeer zeker waard. Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Telefoon266233— 265607 Het is de organisatoren van de „Miss Universe"-competitie in Miami opge- vallen dat de jonge dames meer boe- zem ontwikkelen maar smaller in de heupen worden. Volgens een der jury- leden, June Wylie, moest voor het eerst in de 19-jarige geschiedenis van de competitie een badpak op maat worden gemaakt: dat was voor Miss Tsjecho-Slowakije, Kristina Hanazalova Zij heeft een royale boezem van 99 centimeter, maar een heel smalle rug. Miss Tsjecho-Slowakije dook onmid- delijk na de ontvangst van het speciale badpak de zee in, die zij in heel haar leven nog nooit had gezien. De kleinste boezem - 81 centimeter - had Miss Suriname, Ingrid Madaeus, die niet alleen de kleinste (1.60 meter), maar ook de lichtste (42 kg.) van de 44 meisjes was. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Oordeelt U zelf maar. Van een kleinzoon in Canada kwam het verzoek of opa hem de plaatjes van „Rizla" kon sturen. Je weet wel, die vogels en vissenplaatjes. Opa ging er onmidaellijk op uit en vond op de ruilbeurs inderdaad een aantal van die plaatjes. Echter lang niet alien, dus plaatste hij een mini- advertentie in ons blad. Resultaat In drie dagen tijds waren alle series compleet. Dit is wel het beste bewijs dat de kleine advertenties ook gelezen worden. Wie dus iets zoekt, of heeft aan te bieden doet er wijs aan een kleine advertentie te plaatsen. Kosten? Vijf regels kosten 2.50; elke regel meer 60 ct. Opa dankt bij deze alle guile gevers en is tot wederdienst bereid. Neen, mevrouw D, over uw klacht gaan we niet schrijven. In ieder huis hoor je op gezette tijden je buren feestvieren: dat komt ten- minste twee maal per jaar voor en als de kinderen van de buren wat ouder worden nog een aantal malen. Zinnige mensen halen het beslist niet in hun hoofd om naar de politie te lopen. Zelf zijn ze ook wel eens aan het feestvieren. Zolang er mensen bestaan, hebben zij behoefte gehad om de hoogtepunten in hun leven op bizon- dere wijze te vieren. Een leven zonder feesten is een leven zonder hoogte punten. Een leven zonder hoogtepunten is geen leven, dat is een vegetatie. Dat onze moderne huizen zo gehorig zijn is wel waar, doch dit ligt niet aan de bewoners. We mogen toch niet verlangen dat die bewoners hun feest- jes overboord zetten. De mens is zonder dat hij daar zelf erg in heeft een enorme smeerpoets. De toenemende vervuiling van water, land en lucht moet zeker niet alleen op rekening worden geschreven van de industrie. Ook in het huishouden worden veel stoffen gebruikt die mede oorzaak zijn van de ernstige vervuiling waarvoor de mens zich gesteld ziet. In de bondsrepubliek Duitsland zijn geleerden dat nauwkeurig nagegaan. De resultaten van het onderzoek waren verbijsterend. Tegenwoordig worden in het huishouden ongeveer 6.000 min of meer schadelijke stoffen gebruikt. Hier- van zijn rond 2.000 biologisch afbreek- baar en daardoor als deel van het afvalwater niet schadelijk. De overige 4.000 stoffen veranderen niet van struc- tuur en zijn ook de reden van de sterk toenemende vervuiling van ons water. Indien Duitsland voldoende zuiverings- installaties wil bouwen om die stoffen chemisch onschadelijk te maken, vergt dat een investering van 30 miljard gulden. Voor de Rijn alleen al is een programma voor de bouw van water- zuiveringsinstallaties in uitvoering dat 5 miljard gulden gaat kosten. Ons land zal, wil men er alle afvalwater zuive- ren, e£n miljard gulden op tafel moeten leggen. En dat miljard zal er moeten komen, want het gaat niet alleen om het leefbaar houden van ons land, maar vooral ook om de toekomstige voorziening van ons drinkwater. Zaterdag 10 oktober is in Rotterdam een „Spelle,tjesdag".Dit is een initia- tief van de stichting voor Stedelijke Vormings en Ontwikkelingswerk „0 R I E N T A T I E". Rene van Elderen uit Mijnsheerenland is belast met de leiding en organi- satie ervan. Deze zou graag van vele mensen bericht ontvangen over allerlei spelen en spelletjes. Niet alleen oude spelen, ook nieuwe en zelfs buiten- landse. Zowel kinderspelen als spelen waarmee volwassenen de tijd doden, zich ontspannen en vermaken. Men kan Rene van Elderen bereiken per telefoon 01862-810, of schrijven onder post- busnummer 2326 Rotterdam. Ieder die iets weet over spelen of spel letjes wordt verzocht zich met hem in verbinding te stellen. Men hoeft niet in het bezit te zijn van de spelen men kan ook volstaan met een om- schrijving van de attributen en de spelregels. Ieder die belangstelling heeft is wel- kom op 10 oktober, men hoeft niet alleen te kijken, u kunt ook deelnemen en indien u er iets voor voelt, voor enkele uren de leiding van het spel te nemen, is u van harte welkom. Bij de opzet van de nieuwe aktiviteiten van de Wijkvereniging Nieuwland is er over nagedacht of het onderdeel „VOLKSDANSEN" in de wijk opgang zou kunnen maken. De grote moeilijkheid is om geschikte mensen te vinden die leiding kunnen geven aan dit soort recreatie. Bij een groot aantal mensen heerst nog de opvatting dat volksdans iets is voor mensen met heel bepaalde opvattingen en dat het alles blijkbaar maar een stoffige en muffe boel is. Dat het echter heel anders kan zijn en in feite ook is, bewijzen de sukses- sen van de buitenlandse volksdans- groepen die regelmatig in Nederland optreden. Niet alleen trekken zij voile zalen, maar zij vormen een zeer dicht bekeken onderdeel van de televisie- programma's. Nog niet zo lang geleden was er de grote rage om Griekse volksdansen. Natuurlijk kan men niet de ene op de andere dag zo geroutineerd dansen. Daar is veel oefening en dus veel tijd voor nodig. Maar het volksdansen heeft andere aspekten die men meestal over het hoofd ziet. Het belangrijkste is wel dat men leert, het lichaam harmo- nisch te gebruiken. Niet voor niets staat men ademloos te kijken naar de lichtvoetigheid van bijna alle volks- dansers, uit welk land dan ook. Die lichtvoetigheid is niet alleen iets dat door oefening kan worden verkregen, maar is bovendien een grote bron van vreugde en voldoening voor diegenen, die er aan deelnemen. En dit is wel het belangrijkste aspekt van het volks dansen. Dat men er samen met ande- ren bijzonder veel plezier beleeft aan het dansen en aan het oefenen. Maar nogmaals, de grote moeilijkheid is om geschikte mensen te vinden die er leiding aan kunnen en willen geven. Ruimte zullen we er wel voor kunnen creeren. Zijn er liefhebbers? We hebben geen tijd en blijven drie kwartier aan de deur staan praten omdat we geen tijd hebben om binnen te komen. In Ladies Home Journal doet een re porter een boekje open over het ..WITTEBROODSJAAR" voor het echt- paar Onassis. Jacqueline en Aristoteles Onassis heb ben dat eerste jaar een slordige TWIN- TIG MILJOEN DOLLAR uitgegeven. Dit betekent dat deze prille huishouding mag worden geschat op ongeveer vier- honderdduizend dollar per week. Hoewel de dollars duchtig rollen hoeft niemand zich zorgen te maken over een eventueel bankroet. Dit gezin geeft per maand meer uit dan de Koningin van Engeland in een heel jaar. Dat kan, daar de heer Onassis een inkomen heeft uit zijn scheepvaart- besognes van vijftig miljoen per jaar. Daarnaast heeft hij nog enige bijver- diensten uit diverse andere industrieen. Financiele experts nemen aan dat de man van Jacqueline goed is voor vijf- honderd miljoen tot een miljard dollar per jaar. Als dit allemaal tegen de gebruikelijke rente op de bank zou staan krijgen ze ook hiervan nog een inkomen van vijf en twintig miljoen tot vijftig- miljoen dollar per jaar. Goed beschouwd hebben zij het dus zuinigjes aan gedaan en hebben ze gezorgd voor een appeltje voor de dorst en wat dollartjes afgezonderd voor de oude dag. Nu heeft het echtpaar Onassis wel wat verplichtingen na te komen. Over de gehele wereld onderhoudt deze familie volledig ingerichte en met personeel bemande huizen. Een villa in Monte Carlo met zeven bedienden, een Hacienda in Uruquay met 38 man personeel, een huis in Parijs met 5 man personeel, een villa bij Athene met 10 man personeel, en Jackies appartement in New-York met 5 man personeel. Dan is er nog het beroemde eiland „SKORPIOS" met 72 man personeel en het jacht ..CHRISTINA" met 65 man personeel, inclusief een piloot voor het watervliegtuig en een arts in fulltime dienst. Aan premies voor levens- en brand- verzekeringen, verzekeringen tegen diefstal, overstroming, kidnapping en moord, betaald Onassis een kleine twee miljoen dollar, aldus die reporter. De klaverjas-afdeling mag beslist niet klagen over gebrek aan belangstelling. Slechts enkele leden laten soms ver- stek gaan op de speelavonden, zij geven ruim van te voren kennis van hun verhindering, om te voorkomen dat anderen vergeefs wachten. Iedere speelavond wordt precies op tijd geloot wie met wie zal spelen en welke koppels er tegen elkaar zullen uitkomen. Er heerst altijd een prima gezellige stemming, er wordt rustig gespeeld en tijdens de pauze is er koffie om de dorstige keeltjes te smeren. Een kaartavond bij de kaartclub is werke- lijk een avondje uit. Er is nog ruimte over, er kunnen nog enkele tafels worden bijgezet, ergo kunnen nog enkele leden worden ingeschreven. Straks gaan onze concoursen weer draaien. Hierover krijgt u nog uitvoe- riger berichtgeving. Het is maar vast dat u het weet. De commissie. Zet U de bloemen die uw kind geplukt heeft in een melkfles op de keuken- plank, of geeft u ze een ereplaats in een vaas in de huiskamer?

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3