ORANJE KALENDER NIEUWLANDZEGELS Ci spaati loch ook M GRAAG GEDAAN Ze hebben er Geenbokkepruik Zuinig met 10*/o ten te Geef ze een kans BOW zin m Mini-khtnken ,,Pro Juventute" geeft deze unieke Oranjeka- lender - in kleur - uit ten bate van kinderen- in-moeilijkheden f 4,25 GARAGE LANDMAN BezorgingskostenfO, 70 extra Postgiro 517400 Kalender- actie ,,Pro Juventute" Postbus 7101 Amsterdam Tel. (020) 790949 Maak een van onderstaande vakjes zwart: Ik kan wat hulp gebruiken Ik wil wel eens helpen Het gaat om de volgende soort hulp: (Als de soort hulp al genoemd staat in de tekst van de advertentie vul hier dan alleen het betreffende nummer in). Dhr., Mevr., Mej. StraatSCHIEDAM, wijk Nieuwland. Leeftijdjaar. - Telefoon Wel/niet in het bezit van een auto. Deze coupon uitknippen en in een enveloppe of op een briefkaart geplakt sturen aan: Werkgroep Graag Gedaan p /a Mathenesserlaan 301b R'dam Dit gaat er gebeuren: zo maar mensen gaan zo maar andere mensen helpen. Niet de portemonnee trekken, maar echt zelf iets doen. Een ander met iets helpen. Een boodschapje doen voor een zieke, kinderen naar school brengen voor een vrouw die in verwachting is, spijker in de muur slaan voor een be- jaarde. Dingen die zowel een groot probleem als een kleine moeite kunnen zijn. Doe er lets aan. Durf gerust te vragen. Als u helpen kunt of als u om hulp verlegen zit. Vraag het de buren, vraag het verder- op. Of nog beter: Vul deze bon in. Dan vertellen we u wie er op u zit te wachten. Om geholpen te worden of om u te helpen. Vrijblijvend, geen geld, geen lid worden. Misschien voor maar een keer. Maar doe 's wat. Een greep uit mogelijke soorten hulp: 1. werkje in tuin; 2. zo maar 'n be- zoekje bij bejaarde of invalide; 3. bood- schappen doen; 4. koken; 5. naaien, verstellen; 6. schoonmaken; 7. opknap- pen woonhuis; 8. aandacht voor kinde ren van zieke moeder; 9. waken bij zieke; 10. vervoer per auto van be jaarde of anderszins; 11. met invalide wandelen; 12. bij buitenlander: hulp bij inrichten huis, of: 13. wegwijs maken in Ned. samenleving, of: 14. introdu- ceren bij b.v. vereniging; 15. leefbaar- heid van wijk vergroten; 16. inrichten van speelplaatsen voor kinderen; 17. opknappen van straten en behui- zing; 18. hulp bij 'n noodsituatie; 19. administratief werk bij hulporgani- satie; 20. komen musiceren e.d.; 21. kleine hulp van 'n accountant, of: 22. jurist; 23. voorlezen. De Werkgroep „Graag Gedaan" bestaat uit professionele instanties, die d.m.v. deze aktie proberen de leefbaarheid in uw stad te vergroten. Hierbij heb- ben ze uw daadwerkelijke hulp nodig. Contactadres: Rotterdams Centrum voor Sociaal en Cultureel Vormingswerk, Mathenesser laan 301b, Rotterdam, tel. 010 - 252863 De klaverjassers zijn weer goed op dreef. Na de diverse vakanties is de groep weer in zijn geheel en is de ge- zelligheid weer ten top gestegen. De comissie is uitgebreid tot 5 perso- nen en bestaat nu uit: Mevr. Wijzen- broek; de heren Brand; Witzel; Niehot en Schaaij. Dit gezelschap zal ook de leiding uitmaken op het „klaverjas- koppelconcours" dat op woensdag 23 december in de grote zaal van het Wijkcentrum gehouden zal worden. Deelnemers aan dit concours kunnen zich nu reeds melden bij de heer P. Brand, Dr. Wibautstraat 29. Op 20 december is onherroepelijk de inschrijving gesloten. Op de speelavond worden geen deelnemers meer inge- schreven. Dit met het oog op tijd die dergelijke nakomers vergen. Het in- schrijfgeld is 1,50 per persoon en er zullen fraaie prijzen te behalen zijn. Zorg dus dat U er op tijd bij bent om teleurstelling te voorkomen. De commissie geeft hier een opsom- ming van de tien hoogste in punten'al. Hr. Bergman Hr. Brand Hr. Schaaij Mv. Beljaars Hr. Witsel Mv. Loohuis Mv. Post Mv. Wijzenbroek Hr. Beljaars Hr. v. d. Meer Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraal 17 Te!eloon266233— 265607 105127 punten 104586 103970 102726 102288 102269 101850 101764 100969 100710 Neen, dames, zet nu niet meteen de bokkepruik op als uw kapsel niet ge heel wilt lukken. Er zijn vele oorzaken te noemen die het haar soms weer- spannig maken. Mort daar niet over, maar stelt u in verbinding met de specialist die ALLES van het hoofdhaar weet. Deze weet zeer zeker de oorzaak op te sporen en te verhelpen en als niets wilt lukken, dan zeker geen bokkepruik opgezet maar advies ge- vraagd bij kapsalon FEMMY, Mgr. Nolenslaan 700. Daar immers treft men een uitgebreide collectie zeer mooie en fraaie pruiken aan in tal van tinten en modellen. Ook telefonisch te raadplegen en ook thuis te ontbieden. Telefoon 26 18 77. Maak er eens een house-party van, bespreek het eens met uw vriendinnen en vraag of kapsalon FEMMY u bij deze wilt helpen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie interesse heeft moet zich snel melden. Iedere maandagavond speelavond in een lokaal van de Prins Bernhard- school, Burg, van Haarenlaan 1155. Mijnheer Jansen, Nederlander van af- komst, is reeds jaren geemigreerd en zeer welgesteld geworden. Hij krijgt bezoek van een kleinkind en bemerkte al gauw, dat dit kind 's-avonds om 9 uur nog bij een olie- pitje zat te lezen. Hij ontstak in woede en schreeuwde: „Doe die lamp uit". „Maar opa" zei het kleinkind, „ik heb de olie zelf gekocht en betaald". „Dat kan wel zijn", schreeuwde hij weer, „maar het is altijd nog MIJN KATOENTJE". Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. TE KOOP: Ford Taunus 17 M. Bouwjaar '63. 850,-. Eksterlaan 540. telefoon 35 26 92 - Vlaardingen-Holy. Elk kind dat geboren wordt heeft kans op geluk en kans op mislukking. En het hangt van de omstandigheden af welke van die twee het zal winnen. Heel veel kinderen leven in omstan digheden die hen de kans op een ge- lukkige groei ontnemen. Dit is een onrechtvaardigheid die ons verant- woordelijkheidsgevoel prikkelt. En de ouders? Laten we eerlijk zijn: het valt niet mee om in een samenleving waarin de normen voortdurend van plaats wis- selen, doeltreffend op te voeden. „Pro Juventute" wil daarbij helpen. „Pro Juventute" is een algemene in- stelling voor kinderbescherming met 24 verenigingen over het hele land. Aan al die verenigingen tezamen zijn meer dan 12.000 kinderen toever- trouwd uit alle geledingen van ons volk. Het werk dat de verenigingen doen is verdeeld in drie sectoren: Voogdij: voor de kinderen die onder hoede van deze sector staan, neemt de vereniging de volledige zorg op zich, nadat de ouders de opvoeding geheel uit handen moesten geven. Gezinsvoogdij: hier vinden de ouders „collegiale" steun van de gezinsvoogd, met behoud van een eigen aandeel in de opvoeding van het kind. Preventief werk: de basis hiervan is het vrijwillig contact met de vereni ging. Deze afdeling valt dan ook bui- ten het justitiele kader. Ouders en kinderen kunnen vrij naar binnen Iopen voor een raadgevend gesprek. Help een kind aan een kans. Vooruitstrevend beleid kost geld en vooral het preventieve werk wordt niet of te weinig gesubsidieerd. Om hieraan tegemoet te komen geeft „Pro Juventute" ieder jaar een fraaie kalender uit. Koop vooral deze kalen- der, uw aandeel in de kalenderverkoop kan niet worden gemist. Nu niet en straks niet. De kosten zijn: 4,25 per stuk, afge- haalt. Bij bezorging wordt 0,70 extra berekend. Het adres is: „Pro Juventute", Schie dam. Nieuwstraat 12, Schiedam.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3