klanken r BOERENLEENBANK SCHIEDAM-KETHEL K0STER NIEUWLAND HEEFT PLANNEN VOOR EEN WIJKRAAD Asfaltjeugd De situatie bepaald WE ZIJN GESTART CREATIVE HANDVAAR- DIGHEID EN GEZELLIG BEZIGZIJN anno 182(r Oude kranten Bingo - Dansant J S/o iente tot /vv£ivmLfabd- 2e jaargang no. 44 19 november 1970 We moeten naar een samenlevingsvorm waarin de bewoners van de wijk zelf bepalen welke voorzieningen er moeten zijn, en wel speciaal voor de kinderen, hoe ze een clubhuis, wat tevens een buurtcentrum moet zijn, wensen te gebruiken. Opdat het mogelijk wordt dat de gemeenschappelijke problemen uit de wijk worden aangepakt en de vicieuse cirkel, waardoor alles by het oude blijft, wordt doorbroken. Je mag het gerust een ..democratiseringsproces" noemen, maar het is de bedoeling, te zoeken naar een vorm waarin de verantwoordelijkheid komt te liggen waar ze hoort. Niemand zal toch willen ontkennen of tegenspreken, dat de wijkbewoner zelf het beste kan beoordelen wat nodig is. Men moet heus rekening gaan houden met de tijd waarin ze zijn aangeland, de tijd waarin we leven. De tijd, waarin de zgn. „asfaltjeugd" niets te willen had, toen inspraak en medezeggingschap taboe waren, is voorgoed voorbij, en daar hebben we maar rekening mee te houden. Een si- tuatie waarin alleen de overheid die subsidieert, iets met het clubhuis wil en ook beslist wat er met een clubhuis moet gebeuren is niet houdbaar meer. Iedere woonwijk heeft recht op een eigen clubhuis, waar het belang van de „WOONWIJK" in de allereerste plaats moet worden gedient. Met een situatie waar men zo nu en dan een clubmiddagje kan houden, dat dan nog afhankelijk is van de goodwill of er een ruimte voor beschikbaar zal wor den gesteld, komen we er niet. Daar bereik je maar een heel klein beetje mee, het zijn tenslotte maar enkele uurtjes per week. streeft kan worden naar een oplossing van de" problemen die zich in de wijk voordoen. Het moet zo worden dat de wijkbewoner stem in het kapittel heeft en die stem ook moet kunnen laten klinken, daar, waar over net wel en wee van de wijk wordt beslist. Het uiteindelijke doel is, dat we kun nen „leven" en niet „worden" geleefd. Zelf bepalen wat er nodig is, zelf ver- antwoordelijk zijn. L. C. v. d. Meer. De situatie van de kinderen wordt bepaald door de gezinssituatie die op zijn beurt weer wordt beinvloed door de woonsituatie, de situatie van de wijk. De omgeving, waaruit het meren- deel van de problemen ontstaat, ver- andert niet door „een paar uurtjes per week". Waar we dus naar toe moeten is: Het samenstellen van een wijkraad, waarin alle facetten van de bevolking moeten worden vertegenwoordigd, op dat er namens de gehele bevolking wordt gesproken en waardoor er ge- Kantoor: Nieuwlandplein 56 Schiedam Tel. 15 8183 Zwaluwlaan 101 Tel. 265325 Spaarbank voor iedereen. Renfe van 3V2 lot Q%. Prlve rekening VEILIG - GEMAKKELIJK - ZONDER KOSTEN RENTE 2V2%- VERZEKERINGEN Alle bankzaken U bent van harte welkom tijdens onze ruime openstellingsuren. maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur, bovendien op vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. In samenwerking met Wijkvereniging Nieuwland Stichting Nieuwlandzegels en Winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan Verschijnt Iedere veertien dagen versprelding huls aan huis Redaktie: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgesiuslaan 83, tel. 263188 Ultgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers - Uitgevers Rotterdamsedljk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66-26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Het gaat heel goed met de club „Cre- atief Handvaardigheid", U weet wel, de dames die op zich hebben genomen een bazar te organiseren om wat kas- middelen voor het kinderweekkamp 1971 te bekomen. Er wordt in groepjes gewerkt, er heerst een gezellige sfeer, kortom het is een prima geslaagd expe riment. Er is nog plaats voor enkele dames, bel gerust naar Mevr. Post, telefoon 26 23 42, zij kan u van alles op de hoogte stellen. Het ligt in de bedoeling de bazar omstreeks Pasen 1971 te houden. Waar, en wanneer precies, krijgt u ter juistertijd nog medegedeeld. Het is maar dat u het weet.Heel vaak hoort men wel „als ik dat geweten had, zou ik hebben mee- gedaan". Daarom melden we het hier nog eens nadrukkelijk, opdat niemand later kan zeggen „lk wist het niet". Wie plannen heeft kan ze ook kenbaar maken. Het kinderclubhuiswerk in Nieuwland, georganiseert door de Wijkvereniging is op woensdag 3 november gestart. Aan de eerste oproep was gehoor gegeven door een twintigtal meisjes, die meteen dol enthousiast waren omdat ze meteen zelf in het werk werden betrokken. Zij mochten nml. zelf uitmaken met welk onder- werp ze zouden starten. Zelf mochten ze kenbaar maken naar welk onderdeel hun interesse by voorbaat uitging. Niet de uit de tijdse methode, dat de leiding be paald wat wel goed is voor de kinderen en de kinderen maar moeten volgen. Zelf creeeren, zelf bepalen, met welk soort handwerk ze willen bezig zijn. In een lokaal van de Prins Bernhard- school. Burg, van Haarenlaan 1155 kunnen iedere woensdagmiddag jon- gens en meisjes van half twee tot vier uur terecht. De toegangsprijs is slechts 25 ct. om de te maken kosten te del- gen. De opzet van dit werk is om de Nieuwlandjeugd zoveel mogelijk van de straat te houden en ze gemeenschapszin aan te leren. Het aan hun lot over- laten van de jeugd heeft tot gevolg dat er kapitaalverslindende vernielin- gen worden aangebracht. Kinderen willen bezig zijn en letten bij hun bezigheden niet altijd op, of ze ande- ren hinderen of benadelen. Natuurlijk is dit begin maar een drup- pel op de befaamde gloeiende plaat, maar de wijkvereniging wil dit werk meer onder de aandacht brengen en proberen tot iets groots uit te bouwen. Wat de wijkvereniging ontbreekt is erg veel. In de allereerste plaats hoopt het bestuur er op dat vele mensen zullen inzien dat dit een onderdeel is van heel groot belang en dat zij er hun medewerking aan zullen gaan ge- ven. Wat er nodig is aan „mankracht" is, in de eerste plaats mensen die zich enige uren per week beschikbaar willen stellen voor dit clubhuiswerk. Ieder die zich bezig houdt met handvaardigheid kan dit op de jeugd overbrengen. Elke hobby is over te brengen op anderen, de kinderen moeten er eerst mee wor den geconfronteerd. Daarom verzoekt het bestuur ieder die iets kan brengen, dit ook te DOEN. Verder hoopt het bestuur erop dat de gemeentelijke autoriteiten zullen gaan inzien dat dit werk nuttig en nodig is en dat zij door middel van subsidie hun steentje zullen bijdragen. De eerste steen is gelegd, wie zich voor de verdere opbouw wil dienstig maken kan zich melden en zal met open ai- men worden ontvangen. Men kan zich in verbinding stellen met Mevr. Schuijn, van Maanenstraat 37, of Mevr. Post, Dr. Wibautstraat 17, tel. 26 23 42. Verder werken aan de lei ding mee Mevr. Hille en Mevr. Brand. Tijdens de eerste bijeenkomst bleek bij de kinderen grote belangstelling te zijn voor breien, haken en borduren. Enkele wisten nog niet precies wat hun groot- ste interesse heeft en hielden zich bezig met gezelschapspel. Wie nieuwe denk- beelden heeft wordt verzocht deze bij ons kdnbaar te maken. ind O 0/ U kunt steeds nog uw oude kranten laten afhalen door de heer A. Post, Dr. Wibautstraat 17, telefoon 26 23 42. U kunt ze ook afgeven aan onder- staande adressen. Bij voorbaat onze oprechte dank. L. C. v. d. Meer, Goem. Borgesiusl. 83, P. Brand, Dr. Wibautstraat 29, Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45, Mevr. Schuijn, van Maanenstraat 37, Mevr. Vaz-Dias, Henrie Polakstr. 120, Mevr. Witzel, v. Oldenbarneveltstr. 2, W. Niehot, Damlaan 54, J. Roeters, Delflandseweg 272. De voetbalveren. F.C. Nieuwland '66 organiseerd op vrijdag 27 nov. een BINGO-DANSANT in de grote zaal van IRENE aan de Nieuwe Haven. Het wordt een groots gebeuren met vele grote prijzen. De aanvang is ge steld op 8 uur precies. De zaal zal om half acht open zijn. De muziek is in handen van het voortreffelijke trio ROTTERDAM. De toegangsprijs is ui- terst laag gehouden, nml. 1,50 p.p. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de vol- gende adressen: D. I. Hoogstad, v. Heuven Goedhartstr. 54, S'dam. H. H. Mandenmaker, Prof. Treublaan 12, Schiedam. G. M. Rost, Alb. Cuypstraat 13 b, Schiedam. Ook telefonisch kan men kaarten be- stellen; no. 26 02 46 en 26 03 02 dan worden de kaarten bij u thuis bezorgd. Het beloofd een prachtige avond te worden en we kunnen de Nieuwland- bewoners aanraden erheen te gaan. F.C. Nieuwland '66 is niet alleen een goede voetbalclub, ze kunnen ook fees- ten. Ga u overtuigen op 27 november in gebouw IRENE, Nieuwe Haven.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1