WIE WIL HELPEN? (A spaazt tech ook NIEUWLANDZEGELS met 10*/o zente Graag gedaan Onthouden RUILBEURS IS IN TREK *2locmsierkunst *Verbeek KLAVERJASCONCOURS INTEKENBILJET Mini-hlanhen BON Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60, Het maximum aantal regels is bepaald op 15 Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiusiaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. Een aanvraag luidde aldus: lk heb geen huishoudster nodig, alleen ie- mand die de kinderen naar school brengt. 't Is griep zegt de dokter. En ik voel me echt niet ziek hoor. Ik moet alleen de hele dag binnen blijven. Ach dat heeft ook z'n voordelen, ik heb me voorgenomen eindelijk eens wat aan het huis te doen. Maar het blijft lastig als je er niet uit mag. Goed ze komen aan de deur met de boodschappen en mijn man haalt de rest, maar de kinderen moeten nog naar school gebracht worden. En daar heeft m'n man geen tijd voor 's-och- tends. Ik wou dat ie iemand had, die dat voor me zou willen doen. Dit gaat er gebeuren: zo maar mensen gaan zo maar andere mensen helpen. Niet de portemonnee trekken, maar echt zelf iets doen. Een ander met iets helpen. Een boodschapje doen voor een zieke, kinderen naar school brengen voor een vrouw die in verwachting is, spijker in de muur slaan voor een be- jaarde. Dingen die zowel een groot probleem als een kleine moeite kunnen zijn. Doe er iets aan. Durf gerust te vragen. Als u helpen kunt of als u om hulp verlegen zit. Vraag het de buren, vraag het verder- op. Of nog beter: Vul deze bon in. Dan vertellen we u wie er op u zit te wachten. Om geholpen te worden of om u te helpen. Vrijblijvend, geen geld, geen lid worden. Misschien voor maar den keer. Maar doe 's wat. Een greep uit mogelijke soorten hulp: 1. werkje in tuin; 2. zo maar 'n be- zoekje bij bejaarde of invalide; 3. bood schappen doen; 4. koken; 5. naaien, verstellen; 6. schoonmaken; 7. opknap- pen woonhuis; 8. aandacht voor kinde ren van- zieke moeder; 9. waken bij zieke; 10. vervoer per auto van be jaarde of anderszins; 11. met invalide wandelen; 12. bij buitenlander: hulp bij inrichten huis, of: 13. wegwijs maken in Ned. samenleving, of: 14. introdu- ceren bij b.v. vereniging; 15. leefbaar- heid van wijk vergroten; 16. inrichten van speelplaatsen voor kinderen; 17. opknappen van straten en behui- zing; 18. hulp bij 'n noodsituatie; 19. administratief werk bij hulporgani- satie; 20. komen musiceren e.d.; 21. kleine hulp van 'n accountant, of: 22. jurist; 23. voorlezen. De Werkgroep „Graag Gedaan" bestaat uit professionele instanties, die d.m.v. deze aktie proberen de leefbaarheid in uw stad te vergroten. Hierbij heb- ben ze uw daadwerkelijke hulp nodig. Contactadres: Rotterdams Centrum voor Sociaal en Cultureel Vormingswerk, Mathenesser- laan 301b, Rotterdam, tel. 010 - 252863 Als U ons vorige blad goed hebtgele- zen WEET U. dat: op 28 november de inlevering van tekeningen voor de tekenwed- strijd sluit? dat: op woensdag 2 december weer ruilbeurs is in een zaal van de Prins Bernhardschool, Burg, van Haarenlaan 1155? dat: op 5 december Sinterklaas met zijn helpers en ook Bobo de clown naar het wijkcentrum Dr. Wibaut- plein zullen komen? dat: op 19 december onze feestavond zal zijn voor de leden van de wijk- veren. Nieuwland en het bestuur op een grote opkomst rekent? dat: onze oude kranteninzameling nog steeds doorgaat en alle adressen elders in dit blad staan vermeld? dat: wij op uw aller medewerking ho- pen, want uw oude kranten zijn voor ons nieuwe financiele mo- gelijkheden. dat: de bazar om aan extra geldmid- delen te komen voor ons kinder- weekkamp 1971 grote belang- stelling heeft en vele medewerk- sters zijn gestart om artikelen te vervaardigen voor deze bazar? dat: er nog steeds plaats is voor meer- dere medewerksters en dat alle nieuwe ideeen welkom zijn? Als u dit alles reeds wist zijn wij ge- Wij kunnen daaraan nog toevoegen: dat: op 23 december eejt klaverjas- koppelconcours is georganiseert waarvoor inschrijving mogelijk is tot UITERLIJK 20 dec. en dat bij het aanmelden het inschrijfgeld van 1,50 per persoon tegelijker- tijd moet worden voldaan. dat: alle convocaties voor de jaarver- gadering en het Sinterklaasfeest zijn verzonden, dat daarin zijn ge- borgen de toegangsbewijzen, en als die er mogelijkerwijs niet in zijn dit op een abuis berust en men deze alsnog kan bekomen bij de secretaris. dat: de eerste clubhuismiddag bijzon- der goed geslaagd is en dat wij hopen dat meerdere personen hieraan zullen gaan meewerken. dat: het bestuur met het plan nind- loopt om door middel vai een petitionnement het gemeente-be- stuur te verzoeken wat meer aan dacht aan ons werk te gaan besteden. dat: nog tal van aktiviteiten op een laag pitje staan te rijpen om later uit te voeren. dat" het bestuur hoopt op een grote medewerking bij haar moeizame arbeid en de toekomst met ver- trouwen tegemoet ziet. Ondanks dat de voetbal bijna de gehele avond over het T.V.-scherm rolde, ergo, dat velen aan het „blauwe oog" in de hoek van de kamer gekluisterd zaten, was de ruilbeurs zeer gced bezet. Er was ook heel veer ruilmate- riaal aanwezig zodat ieder iets van zijn gading vinden kon. Zakken vol lucifermerken en bossen sigarenbanden verwisselden van eigenaar. Dat bete- kend dat er weer heel wat sorteer- werk is maar tevens, dat er de volgende ruilbeurs wel weer flink gevulde in- steekboeken zullen zijn waaruit weer anderen kunnen putten. Het blijkt overduidelijk dat de ruilbeurs in Nieuwland in een behoefte voorziet. Het doet de commissie van de hobby- club zo'n groot plezier, dat de jeugd zo talrijk vertegenwoordigd is. Wat haar ook opvalt is dat er kinderen bijzijn die niet al te best weg weten met het opbergsysteem. Het is bij sommigen niet ordelijk en overzichte- lijk, het is eigenlijk meer „sparen" (vergaren van een hoeveelheid) dan werkelijk „verzamelen" (bijeenbrengen van series en het completeren ervan). Zaterdag 28 november, De klaverjas-afdeling van Wijkvereni- ging Nieuwland organiseert op woens dag 23 december een „klaverjas-kop- pelconcours" in het wijkgebouw Dr. Wibautplein. De aanvang is 8 uur pre- cies en er wordt twee maal 2000 pun- ten gespeeld. De datum van inschrijving sluit op 20 december en is onherroe- pelijk. Op de speelavond zullen GEEN INSCHRIJVINGEN meer worden ge daan. Wie dus interesse heeft moet zich tijdig melden bij een van onder- staande adressen. Gebruik bij voor- Zou dit niet een onderdeel kunnen worden voor het clubhuiswerk, »vaar bijvoorbeeld mooie verzamelingen kun nen worden getoond en de kinderen wordt gewezen op het nut ervan en hun het „verzamelen" te onderwijzen? Wie heeft interesse voor zoiets 5 De commissie doet tevens een oproep aan alien, om datgene dat voor ver- zamelen in aanmerking komt (en dat is heel veel) niet achteloos in het vuil- nisvat te depojieren, maar het te schen- ken aan de hobbyclub van de Wijkver- eniging. Deze zal er een goed gebruik van weten te maken en anderen mee weten te plezieren. Heeft u soms ge- bruikte postzegels, lucifermerken, siga- renbandjes, suikerzakjes, sleutelhan- gers, speldjes, voetballermunten, vogels en vissenplaatjes en vul zelf maar verder aan, waarvoor u nog geen doel heeft, schenk dit alles dan aan de wijkvereniging. Heeft u iets, geef even een berichtje aan de redaktie en deze zorgt dat het bij u wordt gehaald. Door omstandigheden zijn enkele be- zorgers van ons blad verhinderd dit te doen. Er zijn dus enkele vacatures. Wie is bereid ons te helpen Het is een betrekkelijk klein klusje, eenmaal in de twee weken te vervullen. Het wordt NIET betaald, ergo het is een klusje voor enkele idealisten die iets voor de wijkvereniging voelen. Wie mogen we daarvoor noteren Meldt u aan bij: de heer Brand, Dr Wibautplein 29 of mevr. Post, Wibautstraat 17. keur onderstaand inschrijfvingsbiliet. Inschrijfgeld 1,50 per persoon jn bij aanmelding meteen te voldoen. de heer Witzel, v. Oldenbarneveltstr. 2, de heer Brand, Dr. Wibautstraat 29, de heer Niehot, Damlaan 54. Er zullen fraaie prijzen te behalen zijn. Zorg dat u er bij komt en zorg voor een prima humeur want het moet een leuk concours worden. Veel ge- noegen bij voorbaat gewenst door de commissie. Maak een van onderstaande vakjes zwart: Q Ik kan wat hulp gebruiken Ik wil wel eens helpen Het gaat om de volgende soort hulp: (Als de soort hulp al genoemd staat in de tekst van de advertentie vul hier dan alleen het betreffende nummer in). Dhr., Mevr., Mej. StraatSCHIEDAM, wijk Nieuwland. Leeftijdjaar. - Telefoon Wel/niet in het bezit van een auto. Deze coupon uitknippen en in een enveloppe of op een briefkaart geplakt sturen aan: Werkgroep Graag Gedaan p/a Mathenesserlaan 301b R'dam Sint Nikolaas en Zwarte Piet brengen op zater dag 2 uur een bezoek aan de bekendste bloe- menzaak van Nieuwland. Jong en oud zijn welkom iedereen een gratis traktatie PARKWEG 375 - SCHIEDAM - TELEFOON 26 68 46 Ondergetekende wenst deel te nemen aan het KLAVERJASKOPPELCONCOURS op WOENSDAG 23 DECEMBER. Naam: Adres: Koppelgenoot, naam: Adres: Inschrijfgeld 1,50 per persoon. Handtekening:

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3