N.V. RHIWA Assistente - postkamer RENAULT klanken KOSTER Denkt u wel eens aan reserveren Schuttersveld ZUSTER ANNA, ZIET GE NOG NIETS KOMEN Wachten Nieuw telefoonnummer Lawaai bij het leren Advies Waarop Wat zij gaven 23 DECEMBER KLAVERJAS- CONCOURS IN WIJKCENTRUM anno 1820 °ogsle* Eenmaal moeten ook uw luxe spulletjes worden vernieuwd. Rente (#1 tot Rente 1^) tot magneet drukwerk trek* tel.: 26 86 66 - 26 61 16 2e jaargang no. 46 17 december 1970 Er is tegenwoordig bijna geen huisgezin, of het beschikt op de een of andere manier over luxe spulletjes, die als het er op aan komt niet perse nodig zijn, maar die het leven veraangenamen, gemakkelijker maken en zo. Dergelijke luxe dingen kosten echter meestal veel geld en we denken hierbij aan zaken zoals: de televisie, de radio, de wasmachine, de stofzuiger, de elektrische naaimachine, de koelkast, de auto, de brommer en wat al niet meer. Het zijn allemaal dingen, die in de loop der jaren van naarstig sparen of een buitenkansje konden worden aan- geschaft en zo kwam men tot een zekere welstand, maar de kunst is nu, om uw welstand te behouden. Die wel stand kunt u alleen behouden, wan- neer u in staat bent, om wanneer der gelijke dure luxe zaken zijn versleten, zonder meer nieuw aan te schaffen. Maar dat is dikwijls niet zo eenvondig! Daarom is het goed, dat men zich reali- seert, dat er reserveringen nodig zijn om in de toekomst de noodzakelijke reparaties en vervangingen mogelijk te maken. Bij het woord reserveringen zullen veel vrouwen de wenkbrauwen fronsen, want dat is een term uit het zakenleven en zij zullen zich misschien afvragen wat dat dan wel mag bete- kenen. Wel, reserveringen doen, dat betekent, dat we elke keer dat we geld ontvangen een bepaald klein deel daarvan opzij leggen en er niet meer aankomen, om later daaruit de nieuw- koop van bepaalde dingen die op de duur moeten worden vervangen, te bekostigen. schrijven, dan weet men ook hoeveel men per jaar moet soaren, om die dingen te vervangen. Overigens geldt dat natuurlijk voor veel meer zaken, zoals uw gordijnen, uw meubelen en wat al niet meer. to** Het komt dus in wezen neer op ge- woon sparen. Wanneer u elke week of maand, dat u geld ontvangt een klein deel op de spaarbank zet, dan zult u na verloop van tijd in staat zijn wanneer er iets op is, dat door nieuw te ver vangen. Hoeveel er per keer moet worden gere- serveerd kan men zelf uitrekenen, wanneer men de levensduur van een aantal van deze artikelen kent. Een radio mag gerekend worden ongeveer tien jaar mee te gaan, dat geldt ook voor een televisietoestel. Evenals geldt het voor een wasautomaat of wasma chine en ook voor de koelkast. Stof zuiger en centrifuge zijn zaken die on geveer acht jaren meegaan. Langer gaan mee elektrische naaimachine en gasfornuis, die gesteld mogen worden op rond vijftien jaar. Wanneer men nu rekent wat men per jaar dus moet af- zoekt: Voor alle inlichtingen kunt U bellen: 37 66 00, toestel 15. Natuurlijk kunt U ook even langskomen op ons adres: G2ESSENWEG 6 7 - ROTTERDAM SPAAN SEPOLDER) In samenwerklng mat Wijkverenlglng Nleuwland Stlchtlng Nleuwlandzogels en Wlnkellersvereniglng Mgr. Nolenslaan VerachUnt ledere veertlen dagen verapreidlng hula aan hula Redaktle: L. C. v. d. Meer, Goeman-Borgeaiuslaan S3, tel. 263188 Ultgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkera - Ultgevera RotterdamaedUk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertent] e-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Strausspleln 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Als u nu eens een lijst maakt van die dure dingen die te zijner tijd vervan gen moeten worden en u berekent hoe veel per jaar u hiervoor opzij moet leggen (rekening houden bij dingen die al enige jaren oud zijn, dat ze na tuurlijk sneller aan hun eind zijn). Op die manier komt men dan tot een jaar- lijks te reserveren bedrag en wanneer we dat door 12 of 52 delen, dan weten we wat we per maand of per week opzij moeten leggen om te zijnertijd zonder enige moeite of problemen, zo maar nieuw te kunnen kopen. Er schuilt echter wel een addertje on- der het gras, waarmee we bij onze be- rekening goed rekening moeten hou den, om niet voor verrassingen te komen staan. Elk jaar stijgen de prij- zen een beetje en dat kan betekenen, dat sommige zaken over vijf of tien jaar heel wat duurder zijn. Reserveer dus erg ruim, dan kunt u over enige jaren nieuw kopen. De rente op uw reservering is een niet te onderschatten hulp om deze adder- tjes te lijf te gaan. Maak er daarom gebruik van. LOTERIJ CLUB. Willen de deelnemers er goede nota van nemen dat het telefoonnummer van het Staatsloterijkantoor van Mevr. VAZ-DIAS NOACH, Henrie Polakstraat 120 ingaande 16 dec. is gewijzigd. Het nieuwe nummer is: 70 4 7 43. Het is altijd merkwaardig dat ondanks alle goede wil die er bij overleg tussen overheid en burgers aan de dag wordt gelegd, de burgers bijna altijd het ge- voel hebben er geen steek mee op te schieten of de moed te verliezen omdat het allemaal zo vreselijk lang duurt. Neem nu de kwestie van het Schuttersveld in Nieuwland. Het is nu anderhalf jaar geleden dat met betrekking tot dit onderwerp werd toegezegd dat er „een commissie van deskundigen zou worden benoemd die zich zou belasten met het opstellen van een plan met de kostenberekening en exploitatiekosten." Voor wat eruit komt, of in dit geval beter, voor wat er op dit nog steeds braakliggende terrein komt, gaat zo verschrikkelijk veel tijd verloren, dat men zich menigmaal afvraagt, kan dit nu echt niet vlugger of is het soms een bewust gehanteerde vertragings- taktiek, die de overheid bij voorkeur hanteert. Dit laatste lijkt dan weer niet redelijk wanneer men weer eins om de tafel komt te zitten. De over heid blijkt te bestaan uit gewone mensen, die als je ze ontmoet, heel dikwijls heel aardige lieden blijken te zijn. En zolang je aan de tafel zit, heb je het gevoel, nu kan er niets meer scheef gaan. Heel langzaamaan wordt dat gevoel, toch iets bereikt te hebben, hoe langer hoe kleiner tot je je uit- eindelijk weer opwindt en zegt: het helpt toch allemaal niet meer. Maar dan is meestal ook weer het tijdstip aangebroken waarop een volgend ge- sprek met de overheid plaats vindt en je neemt je voor het nu eens heel duidelijk te zeggen. Maar de redenen die gegeven worden, waarom men niet eerder een nieuwe uitnodiging ver- stuurde lijken zo begrijpelijk en zo acceptabel, dat je je boosheid weer vergeet, omdat het geen zin heeft te blijven mokken en je toch tot over- eenstemming moet komen. Mc. Lean gaf hiervoor de valgen.de verklaring. De stilte-groep had weinig moeite zich te concentreren en was daardoor ook aanzienlijk sneller klaar met het bestuderen. De intensiteit van concentratie die de lawaai-groep moest blijven. Dit was er oorzaak van dat opbrengen om de stof te bestuderen lag aanzienlijk hoger en werd ook re- gelmatig gestoord. De concentratie moest daardoor veel hoger worden en ze er ook veel langer over deden om de stof te bestuderen, maar de stof was daardoor wel veel solider in het geheugen geprent. Het komt er dus op neer, dat studeren bij lawaai meer tijd kost, maar wanneer het werkelijk goed en serieus wordt gedaan, wordt het "leren" er wel door bevorderd. De stof blijft beter in het geheugenhang- enl Achteraf thuisgekomen bekruipt je dan ineens het gevoel van: en toch klopt het niet. Hun eigen plannen waren helemaal rond en zouden direkt kun nen worden uitgevoerd. Als WIJ met iets komen, moeten ze daar zo lang op studeren schijnen er allemaal on- verwachte dingen tussen te komen. Waarom is dat nooit met hun eigen plannen het geval? Dat laatste lijkt niet helemaal redehjk, want natuurlijk hebben de eigen plan nen van de overheid ook te lijden van veranderingen en gewijzigde omstan- digheden. Alleen, als burgers zien we ze pas op het moment dat ze tot uit- voering komen, maar wat er allemaal aan vooraf is gegaan dringt zelden tot ons door. Wat dat betreft is de in- spraak van burgers een goed ding, en broodnodig. Het Bestuur van de Nederlandse Kap- persbond afd. Schiedam en Vlaardingen heeft haar leden geadviseerd om dins- dag 22 december 1970 hun salons open te houden en op maandag 28 decem ber 1970 gesloten te zijn. Vorig Jaar is een bedrag van 9.9 miljard dollar aan de ontwikkelingslanden ge geven. De Verenigde Staten gaf het grootste bedrag, nl. 4,6 miljard. Dit is 0.76% van het nationale inkomen. In percentage uitgedrukt was Frankrijk de hoogste, Nederland de tweede, Bel- gie de derde op de ladder. De Skan- dinavische landen staan op de onder- ste sport.

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 1