(A. spaatt tech ook NIEUWLANDZEGELS CLUBHUISWERK U komt toch ook wij verwachten U Sint en Piet bij de Klaverjassers Gezelligheid is troef OPA PIET WIL EEN KAST Ruilbeurs voor verzamelaars Nieuw telefoonnr Het beloofd iets moois te worden Sint Nicolaasfeest KOM GERUST KLAVERJASCONCOURS INTEKENBILJET met 10°/o tente Mini-klanken magneet dtukwetk irekt lei.: 2686 66-26 61 78 bij de wijkvereniging BOATR A XT ELS LA BEIAE Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schriftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. Tel.: 26 28 50. ST A AT SLOT ER1] Ons telefoonnummer wordt vanaf 17 december 70 47 73. Prettige feestdageti. W. Vaz-Dias-Noach, H. Polakstraat 120 - Schiedam. Iedere woensdagmiddag is er kinder- club in een lokaal van de Prins Bern- hardschool. Wijkvereniging Nieuwland doet er flink haar best voor om het daar ieder naar de zin te maken. Er is heel wat te doen, maar er komen steeds meer gegadigden en moeten we woekeren met de ruimte. Toch zien we dit werk graag nog verder uit- groeien, maar hebben daar wel hulp bij nodig. Als er liefhebbers zijn die aan dit werk aktief willen deelnemen zijn ze ten alle tijden zeer welkom. Ook zij die ideeen hebben om de kin- deren bezig te houden kunnen helpen, door ons die ideeen door te geven. Voor de meisjes is er altijd wel wat handwerk, maar voor de jongens wordt dit wel wat moeilijker, omdat we wel de lokalen mogen gebruiken, maar gebonden zijn aan bepaalde voorschrif- ten. Timmeren of schilderen is er niet bij bijv. Toch moeten we iets vinden om de jongens ook kreatief bezig te houden. Wie dus ideeen heeft kome eens met ons praten. Bij voorbaat ook hiervoor onze oprechte dank. Donderdag 7 januari 1971 houdt de wijkvereniging een prettige avond in een lokaal van de Prins Bernhard- school. Er is geen vastgesteld program- ma, we willen gewoon eens wat praten. Bingo spelen, of iets van enig ander spel doen. Voor de koffie behoeft men niet thuis te blijven, want enkele dames-leden zetten heerlijke koffie en serveren die ook op een prettige ma- nier. Er zijn stoelen en tafels voldoen- de, dus voor ieder zal er plaats zijn. Het enigste dat u zelf moet meebren- gen is een prettig humeur. Op deze wijze leert men elkaar eens beter kennen, men praat met elkaar, men speelt met elkaar, kortom men leert met elkaar omgaan in een andere sfeer. Kom dus deze 7de januari naar de van Haarenlaan 1155 om gewoon eens met anderen samen te zijn. Komt U Het bestuur van de wijk vereniging verwacht U. Dit jaar vergat St. Nicolaas ook de klaverjassers van de W.V. Nieuwland niet. Het hoge bezoek was niet aan- gekondigd zodat Sint en Piet midden in de klavers terecht kwamen. Met angstige harten zongen zij het Sinterklaaslied Zie de maan schijnt door de ruiten en daarna makkers SCHOPT nu wild geraas. Na dit lied sprak Piet vermanende woorden, verontwaardigd riep hij jullie allemaal plicht verzaken watte mijn Basie denken van jullie allemaal vre- selijk. Pas op ikke komme met het Spaanse rietje. Gelukkig voor de klaverjassers riep Sint Piet tot de orde geef mij maar de rietjes want St. Nicolaas had na- tuurlijk allang de koffie geroken lo- gisch want hoe drink je nou koffie zonder Maandag 30 november maakten de klaverjassers er een vrolijke avond van. De commissie had gezorgd voor iets buitengewoons in de prijzenafdeling. Ieder lid kreeg die avond een prijs, afgestemd op de Sinterklaastijd. De Sint was er zelf voor overgekomen, hij wilde zich eens vergewissen of het op die speelavonden nu wel zo vrolijk en vriendelijk toegaat. Hij heeft ook een hartig woordje gesproken met diverse clubleden en sprak verma nende woorden toen bleek dat nog en kele plaatsen onbezet bleven. De Sint was zeer tevreden over het gevoerde beleid. De consumpties waren die avond voor rekening van de clubkas, er was grote vrolijkheid, er is uitbundig gelachen en er is nog geklaverjast ook. Het was werkelijk „een avondje apart", en dat hebben de mensen van tijd tot tijd ook nodig. Enkele leden waren, met kennis- geving van verhindering, afwezig. Deze afwezigen liepen WEL de consumptie mis, maar ze vielen wel terdege in de prijzen. Hun prijs is ze thuisbezorgd. De kaartavonden zijn iedere keer op- nieuw, prettige avonden die lang in het geheugen blijven. Met frisse moed gaat de club ook voorwaarts. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, wie interesse heeft kan gerust eerst eens een avondje meespelen en dan later besluiten of men zich in die groep thuisvoelt. Doorbreek uw dagelijkse sleur, komt naar de klaverjasclub, meldt u aan en laat GEZELLIGHEID STEEDS TROEF ZIJN. Met de uitbreiding van het clubwerk groeit ook het aantal attributen dat opgeborgen moet worden. Onze kast is veel te klein om alles te bergen. Wij hebben geen financieen om een kast te kopen, ergo doen wij een vrien delijk beroep op diegene die een of andere bergkast over heeft. Kijk eens in uw kelder of daar soms een verge- ten meubel staat en schenk dit aan de wijkvereniging. U heeft ruimte ge- wonnen en wij kunnen de spullen op- bergen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Geef een berichtje aan de heer P. Brand, Dr. Wibautstraat 29 en de rest volgt vanzelf. Onze eerst volgende ruilbeurs zal weer plaats vinden in een lokaal van de Prins Bernhardschool, Burg, van Haa renlaan 1155 en wel op WOENSDAG 6 JANUARI 1971 om 6 uur voor de kinderen en half acht voor de volwassenen. Onze ruilbeurzen komen steeds meer in de belangstelling te staan. Voor ons is dit een bewijs dat er een behoefte aan zo iets bestaat. Het volgende jaar gaan we dus vrolijk verder met het houden van ruilbeurzen. Er zijn reeds tal van vaste gasten en iedere keer opnieuw kunnen deze iets van hun gading vinden. Een bewijs dus dat er steeds nieuw materiaal wordt aangebracht. Er wonen in Nieuwland tal van verzamelaars op velerlei ge- bied. Wij kunnen deze mensen aanra- den naar onze ruilbeurzen te komen, de kosten zijn miniem (25 ct. p. pers) de sfeer is er erg prettig en er is ruil materiaal in allerlei vorm te vinden. Verzamelaars, komt gerust eens kijken, u kunt er beslist slagen. Wilt u er aan denken dat het telefoon nummer van de oude krantenactie is gewijzigd A. Post, Dr Wibautstr. 17, telefoon 70 23 42. De BAZAR, die de dames aan het voor- bereiden zijn en waarvoor reeds tal van artikelen zijn vervaardigd, staat in grote belangstelling bij de hand- werkclub der dames. De opbrengst van de later te houden bazar is geheel ten bate van het kinderwerk dat in de wijkvereniging aardig op gang gaat komen. Wie interesse heeft aan dit werk deel te nemen kan alle gewenste inlichtingen vragen bij Mevr. C. Post, Dr Wibautstraat 17, telefoon 70 23 42. Zaterdag 5 december werden de kin deren van de wijkvereniging door de goedheilig man bezocht vergezeld van 2 Pieten deed hij zijn entree in het wijkcentrum luid toegezongen door 103 kinderen die begeleid werden door de VAZODOS het muzikale gezin uit het Nieuwland. Hulde voor de Fam. Verbeek die steeds bereid zijn om ons de helpende hand toe te steken met guile hand strooide zij de muzikale pepernoten in het wijkcentrum. Nadat de goed heilig man plaats had genomen op zijn ere zetel werd het grote boek te voorschijn gehaald, ang- stig kloppende harten van Anita Acde, Michel de Wilt, Linda Kruize, Rob v. d. Horst, Wim Schuurman-Hess, Moniqeu Hoenderkamp en een par- mantige Moniqeu Verbeek stapte zij naar Sint Nicolaas. Onder het motto Kinderen voor Kin deren brachten Lunette de Ruijter, Hilda Weerman, Ageeth Heijster, Yvon ne Koppenaal en Marina de Herder de Engeltjes uit de zevende hemel die spoorloos van de aarde verdwenen, maar door de toverdrank van Lunette de Ruijter weer terug getoverd werden. Jannie de Herder met assistentie ran Olga Schuijn goochelde met de pop- penkast als volleerde artiesten. Al met al een zeer geslaagde middag die werd besloten met een driewerf hoera voor de VAZodo'S. Volgens ons beste weten heeft ieder lid zijn of haar kaarten voor de feest- avond die op zaterdag 19 december gehouden wordt ontvangen. Zijn er door de overstelpende drukte der laatste tijd soms foutjes in het werk gemaakt, m.a.w. zijn er leden die nog GEEN KAARTEN hebben ontvangen, kunnen deze het secretariaat altijd nog opmerkzaam maken en alsnog kaarten bekomen. Opdat niemand deze avond vergeten zal melden wij hier nog even dat de feestavond zal plaatsvinde in het gebouw „W IJ K C E N T R U M", Dr. Wibautplein. Aanvang 8.00 uur, zaal open half acht. Voor ons klaverjasconcours op Woens- dag 23 december in het Wijkcentrum kunnen nog steeds deelnemers worden ingeschreven. U kunt zich melden bij Mevr. Kalkhoven, Mackaystraat 45; P. Brand, Dr Wibautstraat 29; Hr Witzel, v. Oldenbarneveldstr. 2; W. Niehot, Damlaan 54. Meldt u tijdig aan, dat voorkomt stag nate. Bij voorbaat dank. Als attraktie 'n enorme voorraad buitengewoon mooie Moire waarde 425,-, nu slechts 259.-; Kidhead, waarde 450,-, nu slechts 298,-; Persianer Pattes, waarde f 625,-, nu slechts 398,-. Verder alle soorten korte en lange bontmantels tegen werkelijk lage prijzenll Kredietservice mogelijk. 3 jaar garantie Uw waarborg. De bontzaak met Nederlands grootste sortering en lagere prijzen Jonker Fransstraat 75, Rotterdam-Centrum, Telefoon (010) 11 07 56 bereikbaar met alle trams en bussen. - Vrij parkeren! - Als U van buiten de stad komt krijgt U bij koop reisgeld vergoed I 21, 22, 23 en 24 december 's-avonds tot 9 uur geopend. Ondergetekende wenst deel te nemen aan het KLAVERJASKOPPELCONCOURS op WOENSDAG 23 DECEMBER. Naam: Adres: Koppelgenoot, naam: Adres: Inschrijfgeld 1,50 per persoon. Handtekening:

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3